nikamika 12.05.11, 20:28 Czy to normalne żeby dziecko 4,5 letnie -chłopiec miało w ciagu dnia 2 drzemki ??? czy w tym wieku potrzebne są jeszcze drzemki w ciągu dnia ?? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
momago Re: sen 12.05.11, 21:44 Gdyby chodziło o moją córkę to powiedziałabym, że to nienormalne. Nie znając dziecka trudno cokolwiek odpowiedzieć. Każde dziecko ma jakiś rytm dnia. Moja córka chodzi spać ok. 20.00, wstaje po 7.00 - gdyby nagle była senna w ciągu dnia i kładła się dwa razy na drzemkę - byłabym zaniepokojona. Jeśli dziecko mało śpi w nocy, ma bardzo intensywny dzień to może potrzebuje tych drzemek. Wszystko zależy od tego czy ten stan trwa od niemowlęctwa (wynika z przyzwyczajeń) czy zmiana nastąpiła w ostatnim czasie. Odpowiedz Link Zgłoś
maja679 Re: sen 13.05.11, 17:02 Mój jest na 97 centylu lub nawet poza siatką, a chyba nigdy nie zasnął przed północą. Odpowiedz Link Zgłoś
kasiaalbrecht Re: sen 16.05.11, 20:21 wszystko zależy od dziecka, jego aktywnosci ale raczej większość dzieci w tym wieku już nie śpi, radziłabym wykonać morfologię z rozmazem i mocz badanie ogólne, ew pokazać się pediatrze Odpowiedz Link Zgłoś