27.01.09, 16:08
mój syn 12 lat od maja ma biegunke 3-4 razy w tyg nawet przy gazach leci z
niego woda a jemy wszystko to samo chodzę z nim za każdym razem do lekarz ale
ten przepisuje mu same leki [ nawet antybiotyk ]ostatnio ubłagałam o
skierowanie na badania krwi i kału ale wyszły ok teraz dostałam skierowanie do
gastrologa ALE termin mam dopiero na październik kiedy powiedziałam swojemu
pediatrze o tak odległym terminie uśmiechnoł sie i kazał czekać prosze o rade
co mam robić lub gdzie szukać pomocy ?
Obserwuj wątek
    • kasiaalbrecht Re: Biegunka 27.01.09, 20:36
      przyczyn może być wiele. Może to być nietolerancja laktozy ( wtedy warto próbnie
      wykluczyć z diety mleko i jego produkty na 2-3 tyg), nadmiar w diecie soków i
      owoców, celiakia( co wymaga badań) i wiele innych ... Póki co oprócz próby
      odstawienia nabiału warto podać przez 2-3 tyg probiotyk 2 x dziennie. Myślę,że
      resztę badań zleci gastrolog
    • sw2009 Re: Biegunka 28.01.09, 19:35
      rzeczywiście bardzo długi czas oczekiwania! Ja w Poznaniu czekałam tylko 2
      tygodnie! Badanie na nietolerancję glutenu lub laktozy można też zrobić
      odpłatnie. Potrzebne badania to krzywa laktozowa (na laktozę) oraz IgG, IgA, AGA
      w klasie IgA i AGA w klasie IgG (na gluten). Przepisałam z wyników mojej córki.
      Po tych wynikach, które wskazywały na nietolerancję glutenu córka miała zrobioną
      biopsję, która określiła stopień zaniku kosmków, co daje odpowiedź na pytanie
      czy to celiakia czy tylko czasowa nietolerancja. Służę pomocą w razie pytań.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka