sorel.lina 07.01.18, 22:04 Piękny gdański park, a w nim łodzie, które niech Was uniosą do krainy pięknych snów! Dobranoc, Podwórko! Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
dunajec1 Re: Na Dobranoc 08.01.18, 00:26 "..pocaluj mnie moj kochany na dobranoc bajke powiedz mi........." Pikne to je. Odpowiedz Link
1agfa Re: Na Dobranoc 08.01.18, 23:46 Sorellino, ja wczorajszego wieczoru długo wpatrywałem się w fotkę, jak urzeczony. Niby tylko światełka, dekoracja, w Warszawie też nadzwyczaj piękne...ale nie takie, nie żaglowe, nie gdańskie...to jachty, karawele nawet, podwojone odbiciem : ) Poniosły, popłynęły myśli wraz z żaglami, niesione wiatrem wyobraźni. Aż zatonąłem w widoku, we wspomnieniach. I stało się tak, jak życzyłaś. Dziękuję Sorellino i dobranoc, Podwórko! sorel.lina napisała: > Piękny gdański park, a w nim łodzie, które niech Was uniosą do krainy pięknych > snów! > Dobranoc, Podwórko! > > Odpowiedz Link
1agfa Re: Na Dobranoc 10.01.18, 00:42 Dobrej, spokojnej nocy, Podwórko! --- Są tacy którzy w głowie hodują ogrody a włosy ich są ścieżkami do miast słonecznych i białych łatwo im pisać zamykają oczy a już z czoła spływają ławice obrazów moja wyobraźnia to kawałek deski a za cały instrument mam drewniany patyk uderzam w deskę a ona mi odpowiada tak - tak nie - nie innym zielony dzwon drzewa niebieski dzwon wody ja mam kołatkę od nie strzeżonych ogrodów uderzam w deskę a ona podpowiada suchy poemat moralisty tak - tak nie - nie Kołatka, Herbert. Odpowiedz Link
sorel.lina Re: Na Dobranoc 10.01.18, 01:56 Agfo, nawet sobie nie wyobrażasz, jak marzę o spokojnych, błękitno-turkusowych wodach ... Błękit, zieleń... Błękit, zieleń... złocone słońcem wschodzącym, różowione zachodzącym, srebrzone księżycem... Cuda południowych mórz... Ale wiesz? Nigdzie nie ma takich plaż, jak nad Bałtykiem... jasnych, bursztynowych...takiego słonego zapachu morza skażonego szarzyzną chmur, granatem burz, takiego piasku, takich przejrzysto-różowych meduz wyrzucanych na brzeg... To coś jedynego na świecie... A obok Gdańsk magiczny, niepowtarzalny, ciężki historią niełatwą. A obok Gdynia - nowopolska, żywotna, jak mało które miasto... i Sopot starosłowiański, źródeł pełen, Sopot germanizacji wyrwany... Mój dom przez 20 lat... Odpowiedz Link