Dodaj do ulubionych

Śnięty bucenty-2

05.05.20, 18:04
Nowy wątek z elementem SARS (ta dwójka).

"Dalszy przebieg pandemii w Polsce (muszę cytować więc przejściowo przywracam nazwę kraju) zalezy od przestrzegania zaleceń i... liczby wykonanych testów."

Co to wybredziło? A no łukochany mifister łemigracji i kościelnej prasy zachodniej niejakie łukasz wory oczne szumowski.

Naprawdę ta druga część zdania jest autorstwa łukaszka!
Wątpię czy znajdzie się epidemiolog, który skuma logikę tej zdaniowej końcówki.
W kraju, w którym wykonuje się ilość testów kwalifikującą nas w ogonie światowym testy mają znikomy wpływ na przebieg epidemii.
Net obiegły fotografie tłumów walących w weekend do Ikei oferującej wyposażenie mieszkań.
Ta (i dowolna inna kolejka) to skutek poluzowania ograniczeń. Wykorzystano to oczywiście jako dowód, iż społeczeństwo leje na koronawirusa i skoro może stać potulnie i cierpliwie - a przede wszystkim odważnie - w niekoniecznie zalecanej odległości od siebie, to tym bardziej mogą udać się do komisji wyborczych.
Tymczasem motłoch stojący tłumnie przed sklepami ma w dupsku ryzyko zarażenia od równego mu idiotyzmem sąsiada natomiast dygocze na samą myśl, iż po schodach klatki schodowej, w której wegetuje może przejść medyk ratujący czyjeś życie. Ten motłoch ma także w dupsku fakt, iż z dala od niego przebywa ktoś skazany na kwarantannę. Wali się mu cegłówką w okno, tnie samochodowe opony, choć ów teren ogrodził taśmą z ostrzeżeniem, by się nie zbliżano, dochował zatem zasad epidemiologii.
Jakiś chujek nie obawiał się zakażenia przez kontakt z samochodową karoserią (na metalu wirus utrzymuje się dni kilka) gdyż pragnienie wyrażenia realnego "sprzeciwu" na moment przyćmiło irracjonalny lęk psychola.

Dziś mamy w Wolsce 425 nowych przypadków COVID i 18 kolejnych ofiar.
A ten rudy buc zachęca do wykonywania testów, których robi się coraz to mniej.
A ten rudy buc zrzuca za to odpowiedzialność na lekarzy, którzy nie kierują na testy.
Bo ten rudy buc nie wie, iż kierować może na badania jedynie lekarz oddziału zakaźnego a i to zalecenie nie zawsze akceptuje równy mu wiedzą medyczną identyczny buc z Sanepidu.
I to ten buc zaakceptował wreszcie rozpoznanie walka - wypuścił motłoch na żer galerii handlowych.
I z pewnością zyska przez to wpływ na decyzje wyborcze - skoro motłoch ma parcie na towar, to znajdzie odwagę na dotarcie do obwodu wyborczego.
A potem tylko trzeba będzie przestrzegać ograniczeń i... zwiększyć liczbę testów.

Nie mogę już patrzyć na tego kutafona.

gdyby ktoś pytał to w ciągu dwumiesięcznej opieki nad podopiecznymi DPS nie wykonano ani mnie, ani nikomu z personelu choćby jednego testu.

Na szczęście sąsiedzi nie skopali mi jeszcze dupska. Być może dlatego, że kilku z nich uratowałem życie przed laty lub całkiem niedawno.
Ale samochód na wszelki wypadek trzymam na parkingu strzeżonym. Płacę za nadzór, więc opony i karoserię mam całe.
Obserwuj wątek
    • wscieklyuklad Re: Śnięty bucenty-2 05.05.20, 18:11
      Syberyjscy górnicy - w odróżnieniu od naszych mają nie tylko kilofy ale i jaja.
      W jednej z kopalni zakażenie SARS-2 stwierdzono u 2/3 załogi (kilkaset osób).
      Większość mieszka w hotelach robotniczych.
      I co zrobili?

Nie jak nasze niemiaszki (ukryta opcja) stulili uszy po sobie, ale wszczęli bunt!
      W Rosji, w której grożą im niewyobrażalne represje w takim przypadku.
      A nasze chujki czekają już na barbórkowe, trzynastkę, czternastkę i - jak piesek zostanie na stolcu - pewnie i piętnastkę, szesnastkę oraz solidną podwyżkę pensji, bo przecież estetyka budynków państwowych jest dla mafii priorytetem, a zbbbaaafffccccaaajjjeeeww lubi krzyk, ale wyłącznie we własnym wydaniu.

A rudy buc będzie pierdoliło o intensyfikacji testów.
      • wscieklyuklad Re: Śnięty bucenty-2 05.05.20, 18:34
        A kto miał uwzględnić skoro rudy buc łazi w kolczatce?

System ulegnie zapaści.
        Większość anestezjologów pracuje na kilku etatach bo ich po prostu nie ma!
        Ale w rzondufce z pewnością cały czas ostry dyżur i krew zgodna z posoką zbbaafffcccaajjjeewwwa w lodówce.
        • wscieklyuklad Re: Śnięty bucenty-2 05.05.20, 18:37

Ekstraklasa poleciła klubom przerwanie treningów. Kilkudziesięciu piłkarzy z pozytywnym wynikiem na koronawirusa
          Jarosław Bińczyk, Jerzy Walczyk
          5 maja 2020 | 11:56
          We wtorek drużyny piłkarskiej Ekstraklasy miały rozpocząć oficjalne treningi w grupach. Rano dostały informację, żeby wstrzymać się przynajmniej do popołudnia, bo u wielu zawodników wykryto przeciwciała koronawirusa.

Drużyny z piłkarskiej Ekstraklasy przygotowują się do zaplanowanego na koniec maja wznowienia rozgrywek. W poniedziałek wszyscy zawodnicy przeszli testy na obecność koronawirusa, a na wtorek planowano pierwsze treningi w grupach. Na początku miały być one maksimum sześcioosobowe, jednak rząd niespodziewanie pozwolił na powiększenie ich do 13 plus trener.

Zanim jeszcze zaczęły się zajęcia, do klubów przyszła informacja z Ekstraklasy SA z zaleceniem odwołania przedpołudniowych treningów. Jako pierwszy informację podał portal TVP Sport, a „Wyborczej” potwierdzili to w ŁKS. – Czekamy na wyniki – powiedział prezes Tomasz Salski. Nieoficjalnie mówi się, że przyczyną jest wykrycie wielu zakażeń koronawirusem u członków ekip szkoleniowych. Dowiedzieliśmy się, że tylko w Cracovii takich przypadków jest aż 13, a ona wcale nie jest liderem. W całej lidze jest kilkadziesiąt przypadków z większości klubów.

GW.

Co by było gdyby buc ustami min hałsena nie chciało poluzować kopanej?
          • wscieklyuklad Re: Śnięty bucenty-2 05.05.20, 19:26
            Koronawirus a otwarcie żłobków i przedszkoli. PPOZ: To może skutkować lawiną zakażeń
            Koronawirus w Polsce
            Dzisiaj, 5 maja (15:38)

Od środy 6 maja 2020 samorządy mogą decydować o otwarciu żłobków i przedszkoli. Lekarze z z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia alarmują: to może skutkować lawiną zakażeń koronawirusem. Ich zdaniem otwarcie takich placówek powinno to nastąpić w ostatnim etapie odmrażania gospodarki, czyli nie wcześniej niż pod koniec czerwca.

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-koronawirus-a-otwarcie-zlobkow-i-przedszkoli-ppoz-to-moze-sk,nId,4478368#,via,1?amp;amp;utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
            • wscieklyuklad Re: Śnięty bucenty-2 06.05.20, 16:12

Minister Łukasz Szumowski wprost. „Mandaty muszą się pojawić, bo widać rozprężenie”

06/05/2020

Minister Łukasz Szumowski wprost zapowiedział, że policja musi zacząć karać tych, którzy nie zakładają sobie „kagańca plus”. Sam minister maseczki nie nosi, ale co wolno wojewodzie, to nie Tobie…

W rozmowie z portalem money.pl minister zdrowia Łukasz Szumowski groził…tzn. ostrzegał Polaków, że „kary za nie noszenie maseczki są, policjant może wystawić mandat do 500 zł”.

Ten sam minister pod koniec kwietnia mówił o tym, że nie noszenie maseczki to egoizm, by kilka dni później przyznać, że on sam maseczki nie nosi. Jak twierdzi po prostu nie ma objawów.
              Co wolno wojewodzie

Jak mówi stare przysłowie „co wolno wojewodzie, to nie Tobie…”, i choć minister zdrowia maseczki nie nosi to co innego w przypadku motłochu. Ten musi, nawet jak nie ma objawów, inaczej mandat.

– Policjanci wystawiają mandaty za notoryczne nieprzestrzeganie reguł. Nie chcemy, żeby to w sytuacji incydentalnej było działanie opresyjne – zaczął łagodnie Szumowski. – Z drugiej strony mandaty muszą się pojawić, bo widać rozprężenie.

– Rozporządzenie mówi wyraźnie o obowiązku zakrywania nosa i ust. Jeśli mamy maseczkę zsuniętą na brodę i mamy odsłonięte nos i usta, to łamiemy prawo i policjant może dać wtedy mandat – przypomina czy też grozi minister.

z netu

A kto rudy bucu wprowadził tę swobodę?
              Rzygać się chce czytając te wypierdy debila.
              • wscieklyuklad Re: Śnięty bucenty-2 06.05.20, 19:09
                DYLEMATY SZPITALI z pierwszej linii frontu

Przykład z życia z jakimi dylematami mamy do czynienia na co dzień w dobie pandemii. Do oddziału izolowanego w dniu wczorajszym zgłasza się pacjentka lat 38 (2 małych dzieci) z wysoką gorączka 39 stopni z ostrymi bólami brzucha. Jest po operacji raka jajnika, którą wykonano 2 tygodnie temu. Pobieramy wymaz na koronawirusa, pacjentka się pogarsza, musimy podjąć decyzje gdzie zawieźć wymaz i jak długo będziemy czekać na wynik. Na Śląsku to 2-4 dni. Zapada decyzja jedziemy z wymazem do Warszawy bo mamy pewność, że do 24 godzin będzie wynik i będziemy mogli podjąć czynności medyczne lub przekazać pacjentkę do szpitala jednoimiennego jeśli wynik będzie pozytywny.
                Aby postawić diagnozę musimy wykonać szereg badań z MR włącznie. Jedziemy przez pół szpitala z potencjalnie zakażoną pacjentką z oddziału izolowanego do pracowni MR. Wszyscy są oczywiście zabezpieczeni wg najlepszych standardów. Wyniki ukazują cały obraz: guz jelita grubego powodujący niedrożność i zapalenie otrzewnej. Konsylium, któremu przewodzi prof. Nowosielski podejmuje decyzję o pilnym zabiegu operacyjnym ratującym życie, czyli kolejny przejazd przez szpital i wejście na blok operacyjny. Wszyscy się oczywiście boją mimo pełnego zabezpieczenia ale dla ratowania życia musimy podjąć te ryzyko. Nikt z kadry medycznej pomimo wiedzy o stanie pacjentki nie odmawia pracy.
                Nie jesteśmy szpitalem jednoimiennym, nam nie daje się środków unijnych na walkę z koronawirusem, nam nie płaci NFZ za hospitalizację pacjentów w covid (nie ma wyniku) mimo, że mamy podwyższony stan gotowości. Dostaliśmy za to namiot do triażu….. potrzebny chyba tylko do propagandowego zdjęcia.
                NIKT JEDNAK NIE MOŻE ZROZUMIEĆ, że wyznaczone szpitale jednoimienne nie przyjmą NIKOGO bez pozytywnego wyniku na koronawirusa i nie interesuje ich stan zagrożenia życia. Z TAKIMI PACJENTAMI KTÓRZY OCZEKUJĄ NA WYNIK (zakażają lub nie) MUSIMY SOBIE DAWAĆ RADĘ SAMI.
                Zamknijcie oczy i pomyślcie przez chwilę WSZYSCY, iż tą pacjentką jest wasza żona, siostra, mama……. czy bylibyście wdzięczni za naszą robotę w wyniku, której każdy z nas może się zakazić.
                Myślę, że tak !!!
                Opis dnia dedykuję wszystkim malkontentom, pseudo dziennikarzom szukającym sensacji, pseudo decydentom i wszystkim tym, którzy uważają, że medyków trzeba izolować i wygłaszają hasła:
                „niech mieszkają, ale nie w naszym domu”,
                „niech nie chodzą do naszego sklepu”,
                „niech ich dzieci nie bawią się z naszymi”
                itd., itd., itd. …………….bo sieją ZARAZĘ.

Dr n. med. Dariusz Jorg

z netu

A co rudy bucu? A co?
                Ran ich niegodzieneś całować! (splagiatowane z Potopu)
                • wscieklyuklad Re: Śnięty bucenty-2 06.05.20, 19:18
                  arcyxionżenca chujowina skierowała do odległego Sokołowa Podlaskiego pielegniarki z NZOZ w Stoczku. Sparaliżował ten chuj pracę poradni i uniemożliwił opiekę nad 5000 pacjentów w tym dzieci, którym nie wykonano szczepień.
                  Odebranie prawa wykonywania zawodu to priorytet przyszłej władzy.
                  Kolejnym krok to długoletnie więzienie.
                  Wydał też nakaz pracy lekarce opiekującej się trójką nieletnich dzieci.
                  CO ZA SKURWYSYN!
                  • wscieklyuklad Re: Śnięty bucenty-2 06.05.20, 19:30
                    Lekarze zakaźnicy: - Musimy kłamać, że pacjenci z AIDS, boreliozą albo inną chorobą zakaźną mogą mieć koronawirusa. Inaczej nie moglibyśmy ich leczyć. Minister zdrowia zabronił.

Minister dostał rozkaz zatrzymania epidemii by przeprowadzić wybory więc robi co może?
                    • wscieklyuklad Re: Śnięty bucenty-2 08.05.20, 14:27
                      Dowiedzieliśmy się, że kopalnia wynajęła wymazobusy, więc zadzwoniłem do BHP, by prosić o testy dla członków mojej rodziny, niestety, dla nich wymazobusy są niedostępne.... Syn od wczoraj ma objawy, córeczka też. Nie wiem co robić...
                      Dziś, akurat godzinę temu po raz pierwszy ktoś zainteresował się kwarantanną naszej rodziny. Pod dom podjechała policja. Dzwonili do zony, by wraz z dziećmi wyszła na podwórko lub do okna. O mnie nawet nie wiedzieli, że jestem chory, że mam pozytywny wynik, nie mieli mnie w bazie danych... Czy to nie skandal?
                      Jesteśmy u kresu wytrzymałości. Nie potrafię wybaczyć dyrektorom KWK Jankowice i prezesom za to, że narazili nas – pracowników i rodziny na takie piekło. Dla nich nie liczył się człowiek, tylko ekonomia. Jako pracownik widziałem, jakie niby „środki bezpieczeństwa” były stosowane... Mierzenie temperatury na prawdę nic nie da, ja jej prawie w ogóle nie miałem, sporo ludzi, z którymi mam kontakt nie ma gorączki... Maseczki, niby były, ale z początku nikt ich nie nosił...
                      Po pierwszych przypadkach zachorowań, kopalnia nic z tym nie robiła, nie podjęła radykalnych działań odnośnie postoju kopalni, co przyczyniło się do błyskawicznego rozprzestrzenienia się wirusa. Dyrektor do spraw pracowniczych wypowiadał się żeby nie siać paniki, że wszystko jest pod kontrolą, której tak naprawdę w ogóle nie było. Łatwo jest pracować zdalnie z domu, fedrować rękoma górników, którzy pracowali w takim zagrożeniu, a tak właśnie pracował zarząd kopalni...,,
                      W ciągu minionego weekendu otrzymaliśmy od Was sporo listów i wiadomości. Jeden z nich jest szczególnie dramatyczny. Napisał go pracownik KWK Jankowice. Ma koronawirusa, jego rodzina prawdopodobnie też.

Z netu. I co rudy bucu, i co?
                      • wscieklyuklad Re: Śnięty bucenty-2 09.05.20, 19:05
                        I czy to nie buc do n-tej?

Szumowski: „Jesteśmy między wygaszeniem epidemii a wchodzeniem w trend wzrostowy”

koduj24.pl/szumowski-jestesmy-miedzy-wygaszeniem-epidemii-a-wchodzeniem-w-trend-wzrostowy/?fbclid=IwAR3_vxhzzKDFFJMiWjGS49kX32SwpxX8oRRuXinrMgU4kYcABfmBNAG5alQ
                        • wscieklyuklad Re: Śnięty bucenty-2 09.05.20, 19:16
                          Ludność Watykanu to około 1000 mieszkańców.
                          Władze Polski przekazały dary 705 tys. masek jednorazowych, 30 tys. masek polskiej firmy Brubeck, 3,6 tys. sztuk płynu do dezynfekcji rąk o pojemności 5 litrów, 3,2 tys. sztuk płynu do dezynfekcji powierzchni o pojemności 5 litrów oraz 10 tys. kombinezonów ochronnych.
                          Mają rozmach!
                          Szkoda, ze nie dbają tak o swoich obywateli.
                          Piekary Ślaskie ramach pomocy do walki z koronawirusem otrzymały 4 mydła i 8 płynów do dezynfekcji dla DPS!

z netu

www.polskieradio24.pl/5/3/Artykul/2506620,Tysiace-maseczek-i-srodkow-do-dezynfekcji-Do-Watykanu-przyjechala-pomoc-z-Polski?fbclid=IwAR2oGMYjBu-B2Px1wmJ01PWd-1q0Dxxdn0s_tWHabndharbebUNQ0BLeF2Q
                          • wscieklyuklad Re: Śnięty bucenty-2 11.05.20, 14:03
                            Poseł Porozumienia: Rząd przyjął najgorszy model walki z koronawirusem

www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/200519956-Posel-Porozumienia-Rzad-przyjal-najgorszy-model-walki-z-koronawirusem.html?fbclid=IwAR13NwJ6lQq4HyWitS9eSlahj5REv2mcAQbBycc5JmeExPRjlc3yClLWl7w
                                • wscieklyuklad Re: Śnięty bucenty-2 12.05.20, 11:24
                                  Szumowski odpowiada na tekst "Gazety Wyborczej": nikt nikomu nic nie ułatwiał.

wiadomosci.onet.pl/kraj/resort-zdrowia-kupil-maseczki-ktore-nie-spelnialy-norm-posrednikiem-znajomy/eg00bck?fbclid=IwAR3AWGhCnRU5wcLGjCr_-DdOZef8LBM97Qm0H2z3ULQztlWroIetKzjjd8A

sralalalala. Nawet niepotrzebne będzie odbieranie prawa wykonywania zawodu bo wiele latek spędzi toto w pierdlu.
                                  • wscieklyuklad Re: Śnięty bucenty-2 12.05.20, 11:26
                                    Szumowski: jeśli odizolujemy kopalnie, nie będzie trzeba zamykać Śląska.

silesia24.pl/wiadomosci/szczegoly/szumowski-jesli-odizolujemy-kopalnie-nie-bedzie-trzeba-zamykac-slaska-13291

daj już bucu spokój i podaj się do dymisji kretynie.
                                    Kopalnie odizolować?
                                    A co, węgiel rozsiewa zarazę debilu skrajny?
                                    • wscieklyuklad Re: Śnięty bucenty-2 12.05.20, 11:54
                                      Krzysztof Jackowski: - Po dzisiejszej konferencji prasowej pana premiera Morawieckiego oraz ministra Szumowskiego mam taki wniosek: patrzyłem sobie na ministra zdrowia i widziałem, że oczy mu odbiegały po niektórych pytaniach. Ja jestem na to bardzo wyczulony, rozwiązywałem wiele spraw kryminalnych. Powiem Państwu, że winna osoba, która coś ukrywa albo coś ukrywa, ucieka oczyma. Pan Szumowski tak się zachowuje, w moim mniemaniu, przy niektórych odpowiedziach - powiedział słynny jasnowidz z Człuchowa.

z netu

Spokospoko!

Przed pierdlem nie zwieje. Od początku bredzenia publicznego jako jedyne forum opiniotwórcze na portalu GW mówiliśmy, że to buc.
                                      • wscieklyuklad Re: Śnięty bucenty-2 12.05.20, 13:03
                                        https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/96829989_688241725326655_8490557801913909248_o.jpg?_nc_cat=106&_nc_sid=ca434c&_nc_ohc=H7xTDO99xQ8AX8_ldc5&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&_nc_tp=7&oh=0365f19a4bb523e25e5ad00da9ef6675&oe=5EE02EE7

Cieszyńskie mnie ucieszyło (zgodnie z nazwiskiem)
                                        Stwierdziło, że wsio iz okej, bo... CBA nie ostrzegało przed transakcją, a o co chodzi, skoro sprawę bada proKURAtura!

Hahahahahahahahahahahahhahahahahahhahahahahahahhahahahahahaha.
                                        Ja pierwiaszczę!
                                        • wscieklyuklad Re: Śnięty bucenty-2 12.05.20, 17:51
                                          I co śnięty rudy bucu?
                                          Wystarczyło zrobić testy przesiewowe na Ślunsku i okazało się, że ukryta opcja niemiecka sieje łajrusem na lewo i prawo - dziś PIĘĆSET DZIEWIĘĆDZIESIĄT NOWYCH ZACHOROWAŃ (prawie wszystkie) tamże!
                                          Gdyby testy wykonywano wszędzie tam, gdzie wykryto zakażenie (osoby z kontaktu) to dziś Geniusz Łapiduchologii dzierżyłoby rekord europejski COVID 19 i jego ofiar.
                                          Wzorzec ja pierwiaszczę. Chyba w za-kupie maseczek.
                                          • wscieklyuklad Re: Śnięty bucenty-2 12.05.20, 18:02
                                            Ministerstwo Zdrowia chce zablokować dostęp do testów na koronawirusa. Laboratoria będą mogły robić ich tylko tyle, ile pozwoli im resort. Za testy bez pozwolenia resortu laboratoria będą zamykane.

GW

musi im się zwrócić za maseczkowy przekręt z szumowińskimi w tle.
                                                  • wscieklyuklad Re: Śnięty bucenty-2 13.05.20, 20:11
                                                    Miś na miarę naszych czasów.

Wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy oświadczył, że resort jest gotowy do dezynfekcji piasku na polskich plażach. – Jeżeli ministerstwo zdrowia wyda taką rekomendację, będziemy się tym zajmować – wypalił w radiu RMF.

www.wiesci24.pl/2020/05/13/pis-chce-odkazac-piasek-na-plazach-szumowski-juz-zaciera-rece/
                                                  • wscieklyuklad Re: Śnięty bucenty-2 14.05.20, 06:04
                                                    Czy maski dostarczone przez UE nie spełniają, jak twierdzi minister Szumowski, żadnych standardów? KE czeka na testy przeprowadzane w jednym z unijnych instytutów i prosi Warszawę o przekazanie wyników badań, które wykazały, że maski nie spełniają standardów.
                                                    Minister Łukasz Szumowski stwierdził, że przekazane przez UE 600 tys. maseczek "nie spełnia żadnych norm". Niestety nie mają one certyfikatu CE, co nas zaniepokoiło i wysłaliśmy je również do badania. Maseczki, które zakupiła UE nie spełniają żadnych norm, ani FFP1, ani FFP2, ani FFP3. W związku z tym nie mogą być rozdysponowane dla medyków w tej kategorii FFP - powiedział Szumowski.
                                                    Nieoficjalnie dziennikarka RMF FM usłyszała w Komisji Europejskiej, że Polska znała specyfikację masek i nawet prosiła o kolejne partie. Warszawa chciała nawet 1,5 mln sztuk.
                                                    Komisja informowała o braku oznakowania

KE informowała, że maski nie mają oznakowania CE i że ich standard jest podobny do europejskiego. Brak oznakowania CE ma wynikać stąd, że wiele firm produkowało je nie na europejski rynek, więc nie starało się o oznakowanie CE. "Kluczowe znaczenie dla Komisji ma zapewnienie spełnienia niezbędnych norm w ramach zakupów dokonywanych za pośrednictwem Instrumentu Wsparcia Kryzysowego (ESI)" - zapewnia Komisja Europejska w przekazanym RMF FM oświadczeniu. "Właśnie dlatego udostępniliśmy wszystkim krajom dostępną dokumentację dotyczącą specyfiki i dokumentacji tych masek oraz zbadaliśmy wszystkie dokumenty kontroli jakości dostarczone przez firmę" - przekazała RMF FM Komisja Europejska.
                                                    Zanim minister Szumowski zgłosił problem - na wniosek KE unijny instytut standaryzacji w Austrii rozpoczął badania tych masek. "Czekamy teraz na testy zgodności, które zostaną przeprowadzone w celu sprawdzenia jakości produktów zakupionych za pośrednictwem ESI (Instrument Wsparcia Kryzysowego) i zgodności standardów z KN95 GB2626-2006 (które są podobną kategorią maski FFP2)"- przekazało RMF FM źródło w KE.
                                                    Czy to próba odwrócenia uwagi?

Kluczowa będzie informacja, czy wynik tego badania będzie taki sam jak ten - zrobiony przez polski Centralny Instytut Ochrony Pracy, który stwierdził, że maski dostarczone przez Brukselę nie spełniają żadnych standardów.
                                                    Niektórzy urzędnicy w KE zastanawiają się, czy zarzuty ministra Szumowskiego nie są próbą odsunięcia uwagi od innego skandalu krajowego, związanego z zamówieniem niespełniających norm maseczek przez polski MSZ.
                                                    Jak ustalili dziennikarze "Gazety Wyborczej" Ministerstwo Zdrowia kupiło bezwartościowe maseczki za ponad 5 mln zł. Zarobić miał na tym przyjaciel rodziny Łukasza Szumowskiego. Transakcja została sfinalizowana przez wiceministra Janusza Cieszyńskiego.
                                                    "Gazeta Wyborcza" w swoich ustaleniach powołuje się na udostępnioną korespondencję SMS i nagrania. Minister Szumowski i wiceminister Cieszyński potwierdzili główne ustalenia dziennika, jednak, wbrew ustaleniom dziennikarzy, mieli twierdzić, że oferta na zakup maseczek była traktowana jak każda inna.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", 16 marca - dwa dni po wprowadzeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, z bratem ministra zdrowia skontaktował się instruktor narciarstwa z Zakopanego i zaoferował mu zakup maseczek ochronnych. Instruktor otrzymał kontakt do wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego. Powołał się na znajomość z Łukaszem Szumowskim i szybko udało mu się sfinalizować zakup przez Ministerstwo Zdrowia środków ochrony osobistej.
                                                    Jeszcze w kwietniu tego roku kwestią zakupów sprzętu ochronnego na czas epidemii zaczęło interesować się Centralne Biuro Antykorupcyjne. 6 maja Cieszyński wezwał zakopiańskiego przedsiębiorcę i zażądał zwrotu pieniędzy - zakupione maseczki nie spełniają polskich norm, a przedstawione certyfikaty prawdopodobnie sfałszowano. Mimo to w znacznej części zostały już wykorzystane.
                                                    Opracowanie:
                                                    Arkadiusz Grochot
                                                    Źródło:

RMF FM
                                                  • wscieklyuklad Re: Śnięty bucenty-2 14.05.20, 18:18
                                                    Bielan o zakupie maseczek: nie ma mowy o żadnej aferze, bo żaden z polityków na tym nie zarobił

TVN24 | Polska
                                                    13 maja 2020, 21:17

tvn24.pl/polska/koronawirus-adam-bielan-o-maseczkach-kupionych-przez-ministerstwo-zdrowia-niespelniajacych-norm-4583297?fbclid=IwAR2qEnT19krFFp5Htc_Q9u6pCx_fFHizoL3MZNOmcv3-mMyzdCvT1jyODtg

a to akurat bielan ustalą przyszłe komisje śledcze i ponownie niezależna prokuratura.

• wscieklyuklad Re: Śnięty bucenty-2 15.05.20, 14:21
                                                    https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/97974725_167392214729696_8148916977700700160_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_sid=110474&_nc_ohc=R3Wi2wNp_xAAX9Bb5BO&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=f9f1113c3fb3d062fd7b1971cd6ac913&oe=5EE4948F

Bosszzzeee a teraz przerwa na kawusię, żeby tak nie pomstować na rzond zaraz po pracy w dodatku jako jedyny Lekarz w Wolsce (to akurat najoczywistsza oczywistość, gdyż nasze forum jest już jedynym opiniotwórczym na portalu GW)
                                                  • wscieklyuklad Re: Śnięty bucenty-2 15.05.20, 15:36
                                                    Bosssssszzee! Jestem załamany. Bo poseł Porozumienia (koalicjant mafii) Andrzej Sośnierz - to lekarz!

A tymczasem:

Poseł koalicji rządzącej ostrzega: Rząd ręcznie steruje danymi o epidemii!

Andrzej Sośnierz, poseł Porozumienia i były szef NFZ krytykuje postępowanie własnych stronników. Alarmuje, że testów na koronawirusa jest za mało, a "te, które są, są narzędziem w rękach rządzących". Polityk podkreśla, że rząd ręcznie steruje danymi epidemiologicznymi oraz informacjami o "wypłaszczaniu krzywej". - Mam prawo złościć się, gdy widzę, że moje środowisko polityczne robi takie rzeczy - zaznaczył.

www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/koronawirus-w-polsce-sosnierz-ostrzega-ze-rzad-manipuluje-danymi-o-epidemii/gqrn5vb?utm_source=Interakcja&utm_medium=Share&utm_campaign=BigShare&srcc=ucs&utm_v=2&fbclid=IwAR1zSiozrMN-T6hDuR_-zQRQErFVfWi0iuYXkgapnZPlx0grzXqI3JxF8Wc

Dżizus! Tracę monopol na lekarską krytykę bydła!
                                                    Sorell mnie pociesza, że ja atakuję rzond po pracy a Sośnierz w ramach pracy.
                                                    jakie to szczęście mieć przy boku taką pocieszycielkę!
                                                    Już jestem duuuuuużżżżżo spokojniejszy!
                                                  • wscieklyuklad Re: Śnięty bucenty-2 15.05.20, 16:18
                                                    Ale trudno się dziwić bo rudy buc ma gnój za pazurkami.

Afera maseczkowa rozkręca się.

Wychodzą na jaw nowe informacje na temat Łukasza G. - instruktora narciarskiego, który sprzedał ministerstwu Szumowskiego wadliwe maseczki za 5 milionów złotych.

Okazuje się, że Łukasz G. zna ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, brata polityka Marcina Szumowskiego i rodziny obu panów od kilku lat.

Łukasz G. uczył zarówno ministra jak i jego rodzinę jazdy na nartach.

Szumowscy mieszkali w jego pensjonacie położonym na zakopiańskich Skibówkach około 100 metrów od Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej.

Wszystkie te fakty potwierdza sam minister, który przyznał w Radio Zet, że zna Łukasza G., ale nie nazwałby go swoim przyjacielem. Szumowski twierdzi, że ostatni raz widział go przed laty podczas pobytu w Zakopanem.

To jednak prawdopodobnie nieprawda, bo obaj panowie spotkali się na pewno zaledwie 4 miesiące temu. W styczniu tego roku na stoku Polana Szymoszkowa odbyła się kolejna edycja charytatywnej imprezie zimowej 12 H Slalom Maraton. Zgadnijcie kto jeździł podczas imprezy wspólnie z Andrzejem Dudą na nartach?

To jednak nie wszystko. Mimo, że Łukasz G. oferował maseczki już na początku marca, to nie miał wtedy nawet firmy.

Jego żona Katarzyna G. (która pośredniczyła w obrocie sprzętem medycznym) zarejestrowała firmę dopiero 30 marca.
                                                    31 marca maseczki dotarły do ministerstwa a 1 kwietnia na wspólne konto znajomych Szumowskiego trafiło 5 milionów złotych.

Zaraz po tym rodzina G. zaczęła "szastać pieniędzmi". Potwierdzają to ich sąsiedzi ze Skibówek:

,,Mieliśmy środek epidemii, na Podhalu nie było turystów, a rodzina G. w tym samym czasie rozpoczęła remont domu, zainstalowała fotowoltaikę, a na parkingu przed domem pojawił się nowy samochód campingowy, luksusowy mercedes i nowy motocykl. Wiadomo jak to jest w takich małych miejscowościach. Ludzie od razu widzą, że ktoś doszedł do pieniędzy. Zastanawialiśmy się skąd oni na to wszystko wzięli. teraz już wiadomo..."

Minister przekonuje, że Łukasz G. to zwykła osoba, którą poznał przelotnie kilka lat temu (i nie utrzymywali później kontaktów).

Trudno uwierzyć, że każdy zwykły Polak w ten sam sposób może "wychodzić" sobie spotkanie w ministerstwie zdrowia.
                                                    Potem zaś dostaje kontrakt na 5 milionów złotych, nie mając w ogóle firmy i doświadczenia w handlu sprzętem medycznym.

Szumowski nie widzi problemu. Tak samo jak Morawiecki, który stwierdził, że minister ma jego pełne wsparcie. Ministra bronią również pozostali koledzy z partii oraz... dziennikarze Polsatu, którzy przekonują, że pytanie o kasę dla kumpla ministra to... hejt.

Za pieniądze, jakie zarobił znajomy Szumowskiego na sprzedaży bubli można zakupić 65 tysięcy porcji osławionych ośmiorniczek.

Warto doliczyć do tego również 150 tysięcy porcji ośmiorniczek, które można kupić za pieniądze jakie Sasin zmarnował na wydruk kart.

Smacznego

z netu
                                                  • wscieklyuklad Re: Śnięty bucenty-2 17.05.20, 09:56
                                                    Łukasz Szumowski był z bratem w spółce. Nie tylko Marcin poszedł w biznesy!

Choć Marcin Szumowski (52 l.), brat urzędującego ministra zdrowia, jest rzutkim biznesmenem, to nie działa sam. Jak ustalił Fakt, swoje biotechnologiczne imperium budował m.in. wraz z Łukaszem Szumowskim (48 l.). Gdy w 2015 roku bracia pisali umowę spółki, założyli, że jej kapitał może wzrosnąć ze 100 tys. zł w 2015 roku do... 50 mln zł w 2020 roku!

W każdym cywilizowanym, demokratycznym kraju nie tylko to gówno wywalono by na bruk, ale już by było w prokuraturze
      • wscieklyuklad Re: Śnięty bucenty-2 18.05.20, 12:53
        Bossszzzee jakie to szczęście, że świat nie czerpał z "wzorców" rudego buca!

OKO.press

Sławomir Zagórski
        6 maja 2020
        Wirus w kopalniach. Ujawniamy pismo ministra Szumowskiego, które pokazuje, jak mogło do tego dojść.

oko.press/wirus-w-kopalniach-ujawniamy-pismo-min-szumowskiego-ktore-pokazuje-jak-do-tego-moglo-dojsc/?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR351Kl3sEDEU4XtbYBDDIptOKdAB3_DsVnWBMRpFS7MvroioV6EsnASeJU#Echobox=1589293901
        • wscieklyuklad Re: Śnięty bucenty-2 18.05.20, 13:14

Koronawirus. 456 pracowników przedszkoli i żłobków w Łodzi z dodatnim lub wątpliwym wynikiem testu
          Aleksandra Pucułek
          18 maja 2020 | 12:30

lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,25952538,przedszkola-w-lodzi.html?fbclid=IwAR3xnhK-ZcOAKk_5VaOSksfPQ8nFhDbqt7QocCaG2Hz8-yIYoNaRidfN-_s

Będzie Śląsk bis przez decyzję rudego buca o otwarciu tych placówek?
          • wscieklyuklad Re: Śnięty bucenty-2 18.05.20, 19:00

OKO.press

Radosław Gruca Współprac. Bianka Mikołajewska
            18 maja 2020
            Ujawniamy interesy ministra Szumowskiego i jego żony z twórcą wielkiej piramidy finansowej

ukasz Szumowski i jego żona weszli w biznes z Danielem O. Ich firma - Necor miała budować klinikę kardiologii. W tym samym czasie O. budował piramidę finansową. W 2018 r. aresztowano go pod zarzutem kierowania grupą przestępczą, prania pieniędzy i wielomilionowych oszustw. Na lodzie zostali także obligatariusze Necoru

Łukasz Szumowski, a potem jego żona Anna weszli we wspólny interes z Danielem O. – byłym piłkarzem Wigier Suwałki, a później wspólnikiem i członkiem władz kilkudziesięciu spółek najrozmaitszych branży.
            • wscieklyuklad Re: Śnięty bucenty-2 19.05.20, 06:10
              Trochę więcej szczegółów.

Co zrobi minister @Łukasz Szumowski, aby wizerunkowo wyjść jak najmniej poobijany z afery związanej z jego udziałem w suwalskiej ośmiornicy? Najprawdopodobniej wybierze wariant odgrywania ofiary.
              W wywiadzie dla @Money.pl mówi, że spółka #Necor (#Szumowski założył ją z szefem suwalskiej mafii Danielem O.) nigdy nie podjęła działalności i był to nieudany biznes jego żony. Tymczasem #Necor wybudował prywatną klinikę w Bielsku Podlaskim, którą obecnie wynajmuje renomowanej firmie #Scanmed. Necor wyemitował obligacje, których nigdy nie wykupił. A założył go sam minister Szumowski, a nie jego żona, na którą później przepisał udziały. Ludzie, którzy kupili obligacje Necoru, domagają się zwrotu pieniędzy wraz z odsetkami. Zawiązali nawet stowarzyszenie poszkodowanych. I pytają jak to możliwe, że firma działa, jej były udziałowiec jest ministrem zdrowia, a oni nie mogą wyegzekwować zwrotu swoich pieniędzy. Co więcej - nie mają w sprawie statusu poszkodowanych. Dlaczego? Bo akta są w sądzie - tłumaczy prokuratura.
              Minister #Szumowski z tygodnia na tydzień z najbardziej popularnego polityka rządzącej ekipy staje się jej największym obciążeniem. Po aferze z zakupem nieatestowanych maseczek od znajomego rodziny Szumowskich, wybuchła afera spółki Necor i suwalskiej piramidy finansowej. Poszkodowani pytają, jak to jest możliwe, że spośród 55 zatrzymanych bossów i słupów z tej grupy tylko jedna osoba przebywa w areszcie. I to tylko dlatego, że nie miała pieniędzy na kaucję nie wyszła do tej pory na świeże powietrze. Dlaczego prowadząca śledztwo Prokuratura Krajowa nie potrafi ustalić co stało się z majątkiem 50 firm Daniela O. Pytanie: kto suwalską ośmiornicę ochrania i kto za tym stoi wydaje się więc nie pozbawione sensu.

Z netu.

Też mi pytanie o ochronę. Oczywiście, ze mafia buca chroni. To już nie będzie tylko odebranie prawa wykonywania zawodu, ale dłuuuugggiiieee lata w odosobnieniu od Suwerena.
    • wscieklyuklad Re: Śnięty bucenty-2 21.05.20, 19:06
      Kolejne dokonanie I Kona.

Ministerstwo Zdrowia zleciło wykonanie ekspertyz związanych z pandemią firmie... Żabka Polska.

Tytuł zlecenia: „Wykonanie zadań o charakterze eksperckim w zakresie wypracowania i bieżącego aktualizowania wypracowanych algorytmów – modeli procesów ruchu pacjentów zakażonych lub podejrzanych o zakażenie wirusem #SARS 2

Zaras, zaras, czy aby Żabka nie jest dozorowana przez łojcaderechtora?
      Tym razem sponsoring pod przykrywką algorytmu?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka