Dodaj do ulubionych

KOMUNIKAT PKW 7 maja 2020

08.05.20, 09:54
*PKW - skrót - PAŃSTWOWA KOMISJA WYBORCZA

pis-dolewnom i pis-doletom przypomnienie


16 KWIETNIA PiS pozbawił PKW możliwości przeprowadzenia wyborów (!!!), a przyznał te uprawnienia Sasinowi

A teraz komunikat w całości, o tym jak to rzekomo "niedobry Grodzki, przez obstrukcję, zablokował najwspanialszą ustawę kopertową, której cały świat nam zazdrości" i dlatego nie będzie wyborów 10 maja.
A przypomnę jeszcze, że Sejm odrzucił veto Senatu i przyjął g...o ustawowe (kolejne po tym z 16 kwietnia), które teraz czeka na podpis prezydenta.
====================================================================

Komunikat Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 7 maja 2020 roku

Państwowa Komisja Wyborcza informuje, że podjęła wszystkie czynności związane z przeprowadzeniem wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych przez Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej na dzień 10 maja 2020 r., do których była zobowiązana przepisami prawa.

W dniu 16 kwietnia 2020 r. została jednak uchwalona ustawa o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz. U poz. 695). Na mocy art. 102 tej ustawy zawieszone zostały obowiązki informacyjne wynikające z przepisów Kodeksu wyborczego, nałożone na wójtów i komisarzy wyborczych, ponadto przepisy dotyczące wydawania zaświadczeń o prawie do głosowania, głosowania korespondencyjnego oraz głosowania przez pełnomocnika.

Zawieszone zostały przede wszystkim kompetencje Państwowej Komisji Wyborczej w zakresie ustalenia wzoru karty do głosowania i zarządzenia druku kart. Pozbawienie Państwowej Komisji Wyborczej prawnych możliwości drukowania kart do głosowania sprawiło, że głosowanie w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 10 maja 2020 r. jest niemożliwe. Karty wyborcze są bowiem warunkiem koniecznym do przeprowadzenia głosowania.

Obowiązująca regulacja prawna pozbawiła Państwową Komisję Wyborczą instrumentów koniecznych do wykonywania jej obowiązków. W związku z powyższym Państwowa Komisja Wyborcza, informuje wyborców, komitety wyborcze, kandydatów, administrację wyborczą oraz jednostki samorządu terytorialnego, że głosowanie w dniu 10 maja 2020 r. nie może się odbyć.

Jednocześnie w konsekwencji powyższego nie mogą mieć zastosowania także inne przepisy Kodeksu wyborczego związane z głosowaniem, w tym:

1) wójtowie oraz konsulowie nie przygotowują spisów wyborców;

2) nie będzie obowiązywać tzw. cisza wyborcza, tj. zakaz prowadzenia agitacji wyborczej i podawania do wiadomości publicznej wyników sondaży dotyczących przewidywanych zachowań wyborczych;

3) lokale wyborcze pozostaną zamknięte.

Państwowa Komisja Wyborcza w składzie:

Przewodniczący Sylwester Marciniak

Zastępca Przewodniczącego Zbigniew Cieślak

Zastępca Przewodniczącego Wojciech Sych

Członkowie:

Ryszard Balicki

Liwiusz Laska

Dariusz Lasocki

Maciej Miłosz

Arkadiusz Pikulik

Konrad Składowski

===================================================
Przeczytały, pis-dolewny i pis-dolety?

Dotarło do matołków jaki burdel zrobił Kaczyński?

A jak jeszcze za mało to se matołki przeczytajo felieton Wielguckiego, on prawie "narysował", jak "pachnie" g....o w burdelu Kaczyńskiego:

cytat na koniec felietonu:

"Gdyby ktoś mi przedstawił tak dramatyczny przepis na skompromitowanie państwa wraz z kluczowanymi organami: marszałek sejmu, TK, SN, w końcu Prezydent RP, ale nie podał nazwisk autorów, postawiłbym na… czy ja wiem… może na Borysa Budkę i Roberta Biedronia. Niestety autorzy są znani i to jest bardzo, ale to bardzo przygnębiające."

całość pod linkiem:

www.kontrowersje.net/jaros_awowie_kaczy_ski_i_gowin_napisali_skecz_pod_tytu_em_pa_stwo_polskie


.

Obserwuj wątek
   • sorel.lina Re: KOMUNIKAT PKW 7 maja 2020 08.05.20, 10:31
    Szok! Drukarnia otrzymała zlecenie druku kart wyborczych od spółki Srebrna i Sasina

    Wielkopolska drukarnia otrzymała zlecenie druku czterech tysięcy kart wyborczych od spółki Srebrna. Odbiorcą zamówienia miał być minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

    Złożyliśmy w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnieniu przestępstwa kradzieży tożsamości – poinformował nas reprezentujący firmę prawnik Konrad Grudysz.

    Firma Drukomat.pl przyjmuje zamówienia online. Zlecenie druku kart wyborczych – zgodnych z wzorem, który od 1 maja jest dostępny w internecie – przyszło do drukarni w tym tygodniu. Opłacono je przelewem BLIK. Jako zleceniodawca widniała na rachunku spółka Srebrna sp.z o.o., czyli finansowy wehikuł Prawa i Sprawiedliwości.

    Odbiorcą był minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
      • sorel.lina Re: KOMUNIKAT PKW 7 maja 2020 08.05.20, 10:50
       „Posłuchajcie opartej na faktach z ostatnich dni krótkiej opowieści o żenującej, zmasowanej i panicznej PiS-owskiej akcji korupcyjno-politycznej” – napisał Paweł Kukiz na Facebooku opisując cztery próby „przekonania” posłów z jego ugrupowania do poparcia wyborów korespondencyjnych.

       „Jarosław Kaczyński uparł się, żeby za wszelką cenę, nawet niezgodnie z prawem, bezpieczeństwem publicznym i zdrowym rozsądkiem, zrobić wybory prezydenckie w maju. I wysyła swoje popychadła, by korumpowały, kupowały albo zastraszały posłów” – napisał poseł PSL-Koalicji Polskiej Paweł Kukiz na swoim profilu na Facebooku.

       Szef Kukiz’15 przedstawił przykłady czterech posłów, którzy mieli być nakłaniani przez środowisko Prawa i Sprawiedliwości do poparcia ustawy o głosowaniu korespondencyjnym w Sejmie.
       Ci posłowie to Stanisław Żuk, Jarosław Sachajko, Agnieszka Ścigaj i Stanisław Tyszka.

       Posła Żuka poseł Krzysztof Kubów z PiS miał zachęcać do niegłosowania w sprawie wyborów korespondencyjnych „dla dobra Polski”. Jak pisze Kukiz padła sugestia, „że może by mu się akurat popsuł tablet przez który ma głosować”.
       „Przyjeżdża do niego dwukrotnie młodszy, partyjny aparatczyk, wysłannik premiera Morawieckiego i traktuje go, jak swoich partyjnych towarzyszy zachęcając do zachowania niegodnego. Do zdrady podglądów, wyborców. Do zaprzedania się partii władzy” – napisał szef Kukiz’15”.
       „Nie muszę dodawać, że szef gabinetu Morawieckiego wrócił do swojego pryncypała z niczym” – podkreślił.

       Jarosław Sachajko miał po rozmowie z Pawłem Kukizem wziąć udział w rozmowie z samym premierem Morawieckim. „Dużo okrągłych słów typowych dla premiera. Dobro Polski, dobro partii, dobro Dudy – pisze Kukiz. „Premierowi Tysiąclecia (…) nie udaje się przekonać posła Sachajki do zdrady własnych przekonań i wyborców, i zagłosowania za przedłużeniem za wszelką cenę rządów Przekupywaczy i Szantażystów” – zapewnił.

       Propozycje zagłosowania za wyborami korespondencyjnymi miała dostać też Agnieszka Ścigaj. Były poseł PiS miał ją zapytać „czego by oczekiwała w zamian za głosowanie zgodnie z wolą Jarosława Kaczyńskiego”. „Poseł Ścigaj odrzuca propozycję zdrady swoich przekonań i wyborców” – podkreślił Kukiz.

       Ze Stanisławem Tyszką miał się z kolei spotkać szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. W odpowiedzi na stanowisko Kukiz’15, że „należy przełożyć wybory, przynajmniej na sierpień i zrobić je zgodnie z prawem, w sposób uporządkowany, bezpiecznie dla obywateli i najlepiej w porozumieniu wszystkich sił politycznych” Dworczyk miał przyznać, że „taka jest linia partii, że wybory muszą być w maju i nic się nie da zrobić”. Tyszka pytany o to, czy w takiej sytuacji poparłby wybory korespondencyjne, zdecydowanie odmówił.

       „Nie tak łatwo zabić Ideę” – zwrócił się Kukiz do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. „A na pewno nie uda się to takiej nieudolnej, ogarniętej obsesją władzy za wszelką cenę, aroganckiej, butnej i tępawej partyjnej mafii, partii przeciętniaków, „biernych, marnych, wiernych”, którą zbudowaliście. Okazało się niestety, że jesteście istotami pozbawionymi jakichkolwiek poglądów, ideałów i zwykłej ludzkiej przyzwoitości. Rozdajecie stanowiska w administracji i spółkach Skarbu Państwa, z wielomilionowymi wynagrodzeniami, miernotom i malwersantom za partyjną wierność. A „Prawdziwym Polakiem” jest dla Was tylko ten, kto Wam w tym nie przeszkadza”. – stwierdził Kukiz. „Boże, chroń Polskę…” – zakończył swój wpis.

       Opracował: Maciej Zaremba
       Źródło: WPROST.pl
       • sorel.lina Re: KOMUNIKAT PKW 7 maja 2020 08.05.20, 11:00
        Karen napisała:

        Przeczytały, pis-dolewny i pis-dolety?

        Dotarło do matołków jaki burdel zrobił Kaczyński?        Porzuć nadzieję, Karen! Do "pis-dolewien, pis-doletów i matołków" nie dotrze żaden argument. Fanatyzm usypia im szare komórki, wyłącza zdolność logicznego myślenia i prawidłowego osądu rzeczywistości. Przykre, ale - niestety! - prawdziwe...
        • 1zorro-bis Re: KOMUNIKAT PKW 7 maja 2020 08.05.20, 12:10
         DOKLADNIE!!!! To sa bezmozgowe ameby. Pamietam nie tak dawno jak te ameby kpily z homosksualizmu Biedronia w ohydny i wulgarny sposob. A brylowala w tym najbardziej taka jedna ameba z Salzburga.
         Teraz ameby wyjaz zachwytu nad homoseksualista , ktory rozpieprza na polecenie kurdupla SN....big_grin
         Ale czego mozna wymagac od bezmozgowcow? Matka Kurka tez byla ich GURU.....big_grinbig_grinbig_grin
         • sorel.lina Re: KOMUNIKAT PKW 7 maja 2020 08.05.20, 13:04
          Rzeczpospolita Polska „półdemokratyczna”

          Dalszy upadek jakości demokracji w Polsce w rankingu Freedom House. To już czwarty rok z rzędu. Efektem są ataki na sądownictwo, samorządy oraz nienawistne kampanie przeciwko osobom LGBT i sędziom
          w 2019 r. Polska spadła do kategorii niepełnych demokracji, a Węgry w ogóle przestały być państwem demokratycznym.

          Polska uzyskała najniższą notę w rankingu „Narody w czasie przemian” odkąd jest w nim oceniana, czyli od 2011 roku. Otrzymała 4,93 punktu na 7 możliwych do zdobycia. Staliśmy się autokracją wyborczą, krajem już tylko pół-demokratycznym – piszą autorzy części raportu poświęconej Polsce.

          Raport Freedom House ocenia okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku. Notowania nie uwzględniają wydarzeń późniejszych, w tym kolejnych pomysłów polskich władz na przeprowadzenie wyborów prezydenckich w 2020 r (dzięki czemu oceny procesu wyborczego są stosunkowo wysokie).

          Źródło: oko.press

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka