Dodaj do ulubionych

Apel Obywatelski

26.11.20, 17:47
Apel Obywatelski

Obecny rząd i obecna większość parlamentarna prowadzi otwarcie politykę antypolską, sprzeczną z podstawami naszego interesu narodowego. Wetowanie budżetu europejskiego i zasad stojących u podstaw UE rzekomo w imię idei suwerenności jest nie do przyjęcia. Tym bardziej że „suwerenność narodowa” jest dla rządzących niczym innym niż przyznaniem sobie całkowitej swobody do niszczenia rządów prawa i kwestionowania podstawowych wolności obywatelskich oraz destrukcji demokratycznego państwa.

W ciągu kilku miesięcy rządzący prowokują kolejne konflikty społeczne i kulturowe, prowadzą politykę, łącznie z polityką zdrowotną, kierując się jedynie swoimi interesami politycznymi, partyjnymi, nie licząc się z dobrem wspólny. Polityka i język liderów PiS jest oparty na kłamstwie, manipulacji, propagandzie.

Konsekwencje tej polityki są wyłącznie katastrofalne. Władze i tym samym państwo traci zaufanie społeczne. Wyjątkowo dramatyczny przebieg pandemii pokazuje, jak bardzo rządzący nie dają sobie rady z opieką zdrowotną. Kolejne grupy społeczne od lekarzy po rolników, także poszczególne branże gospodarcze, czują się głęboko zawiedzione polityką PiS. Młodzi kategorycznie i kpiąco odmawiają władzy wiarygodności i wszczęli obywatelski protest. Pokazują wyraźnie, że z obecnymi władzami nie sposób się porozumieć.

Brak europejskich środków na odbudowę gospodarki po kryzysie pandemicznym może okazać się największą katastrofą narodową. Kolejne ograniczenia nakładane na sądy budują system autorytarny, którego cechami najważniejszymi jest i będzie sięganie po różne formy przemocy, przemocy administracyjnej, propagandowej, policyjnej oraz chaos decyzyjny, organizacyjny, korupcja na wyjątkową skalę i zapaść gospodarcza.

Jest to zaprzeczenie całego dorobku Solidarności 1980-81, ruchów antykomunistycznych i antytotalitarnych, stoi w sprzeczności z zasadami europejskiej wspólnoty narodów i naszą różnorodną tradycją narodową.

Naszym wspólnym hasłem, jak i hasłem strajku kobiet jest: Polska nas boli, musimy krzyczeć. W tej sytuacji żądamy rozpoczęcia przygotowań do przedterminowych, przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Trzeba zatrzymać w sposób pokojowy szaleństwo, jakie ogarnęło prawicowe elity władzy.

Ireneusz Krzemiński

Jan Lityński

Ewa Łętowska

Paweł Śpiewak
Obserwuj wątek
  • sorel.lina Re: Apel Obywatelski 26.11.20, 17:51
   DOKĄD ZMIERZA KRzK W POLSCE
   W czasach PRL-u sprawa była jasna KK wspierał naród w aspiracjach wolnościowych. Opozycjoniści wiedzieli, że na parafii znajdą pomoc a gdy MO biła młodzież episkopat zdecydowanie protestował. Coś się zmieniło, bo teraz gdy policja bije kobiety rzecznik episkopatu potępia manifestantów. To zaczyna podobnie wyglądać jak na Białorusi czy w Rosji gdzie Cerkiew zawsze wspiera władzę. Cerkiew odbudowała swoje znaczenie broniąc tradycji przed zgnilizną Zachodu, a stała się przybudówką państwa. Poparcie Jana Pawła II dla naszej akcesji do UE było jednoznaczne i budowało autorytet Kościoła, dzisiaj Polska jest w sporze z Unią, a w kraju trwa wojna ideologiczna w której KK jest stroną. Partia rządząca nie pytając społeczeństwo o zgodę zmienia prawo zgodnie z życzeniami Kościoła, a opornych pacyfikuje siłą. Wygląda na to, że wiara katolicka stała się ideologią partyjną, tak jak prawosławie w Rosji i obie siły dążą do przebudowy kraju wg. swojego pomysłu. Opozycja się pieni lecz faktycznie jest bezsilna. Siłą która może zmienić ten układ wbrew oczekiwaniom okazała się młodzież. Może jeszcze nie teraz, ale właśnie młodzież dokona przewrotu który zmiecie PiS. Jestem zaciekawiony co taki wynik rewolty kulturowej będzie oznaczał dla KK, czy pójdzie na dno wraz z jedynie słuszną partią czy zdąży się ewakuować.

   E. Ranczuch
   • sorel.lina Re: Apel Obywatelski 26.11.20, 18:01
    Kaczyński zawinił – drukarza „powieszą”
    Propagandzista i blagier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejne sukcesy PiS-nierządu. Ten fanfaron przekazał z dumą, że znowu jesteśmy najlepsi w Europie. Mamy wzrost gospodarczy mimo pandemii, ale o najwyższej inflacji nie wspomniał. Opowiadał fantastyczne wieści dla przedsiębiorców w przyszłości i o tym, że najlepiej radzimy sobie z zarazą, ale o ilości zgonów jakby zapomniał.
    Dowiedziałem się też, że PiS-nierząd walczy o jedność Unii Europejskiej oraz jest w stanie dopłacać do niej i w tym duchu też walczy, o zablokowanie jej prac!

    Ależ tupet ma ten szalony pyszałek!

    Picuś, glansik, akrobata, a parafianie pękają z dumy.

    Picuś, glansik, akrobata, a parafianie pękają z dumy.

    Już widzę te niekończące się dyskusje w propagandowej PiS-szczekaczce służb partyjnych, te kazania szczęścia na mszach nienawiści w każdej wiosce i na falach picer-Rydzyk TV.

    W tym samym czasie, na ulicach polskich miast protestów nie ma końca, a PiS-milicja nawykowo łamie prawa obywatelskie i wobec szkalowania obywateli, mimo niekorzystnych w tych sprawach wyroków sadów, dalej udowadnia, że stała się przestępczą organizacją partyjną. Właśnie władza zainwestowała w 12-tonowe samochody pancerne dla zbrojnego bijącego ramienia partii.

    Protestują kobiety, przedsiębiorcy, rolnicy, taksówkarze, nauczyciele, …
    Zapowiadają protesty wszyscy, związani ze służbą zdrowia. A to niespodzianka?

    Ostatnia podwyżka im nie pomogła, bo jej nie dostali. Winni są drukarze, którzy nie drukują ustawy!?

    PiS-impertynenci już dawno znaleźli wyjście dla niekorzystnych uchwał i wyroków. Już Beata Szydło pokazała, jak to się robi. Ponad dwa lata nie drukowała wyroków Trybunału Konstytucyjnego, aby zablokować działania prawne niekorzystne dla PiS-partii.

    Uchwała o podwyżkach dla służby zdrowia została uchwalona przez Sejm, Senat i podpisana przez pełniącego funkcję Prezydenta RP. Jednak najważniejszy, ważniejszy od wszystkich decydentów jest drukarz, bo w poczuciu odpowiedzialności nie drukuje, z uwagi na brak pieniędzy w kasie państwa.

    Czy istnieje bardziej jaskrawy przykład oszukańczych, antyspołecznych, aroganckich i rujnujących prawo postaw zarozumialca Kaczyńskiego i blagiera Morawieckiego?

    To jak jest, nie ma dla służby zdrowia podczas pandemii, mimo uchwały, a jest dla innych, bo tak propagandowo się opłaca?
    Widać mamy nowy wymiar przysłowiowego cygana, którego powiesili:
    Kaczyński zawinił, drukarzowi bezrobocie.

    Niczego dobrego nie spodziewam się po tych PiS-pyszałkach ciemnoty, a najmniej, przestrzegania prawa. Dlatego jestem zwolennikiem natychmiastowego odsunięcia od władzy kompromitującego Polaków PiS-nierządu i promocji bezprawia.
    Gorszej już nie będzie!.

    A. M.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka