Dodaj do ulubionych

Bezprecedensowy napad

19.10.21, 10:08
Europejskiego zydolewactwa na Demokratycznie wybrany Rzond. Tych chamskich inwektyw szkalujących Wolską Demokrację w PE nie da się słuchać! Żydy WON do Jezraela. Syjoniści spadać do Syjamu!
Obserwuj wątek
   • wscieklyuklad Re: Bezprecedensowy napad 19.10.21, 13:56
    Mateusz Morawiecki postanowił w Parlamencie Europejskim przekazać całej Unii, że nie zejdzie z drogi niszczenia praworządności. To oznacza, że do #Polexit jest coraz bliżej, a ta debata to kolejny, zaplanowany krok w drodze do niego.
    Dzisiejsza debata o pisowskich atakach na sądownictwo jest następstwem pseudo orzeczenia Trybunału Przyłębskiej, który na zlecenie Jarosława Kaczyńskiego, podważył podstawową zasadę unijnej wspólnoty.
    🙅‍♀️😡 Premier nikogo do niczego dziś nie przekonał. Pouczał, manipulował, bronił PiS-owskich niekonstytucyjnych rozwiązań. Mówił, że TSUE nie ma prawa ingerować w wymiar sprawiedliwości, że wychodzi poza swoje kompetencje i narusza polską konstytucję.
    ☝️ To nieprawda, bo zarówno konstytucja, jak i traktaty stoją po stronie prawa obywateli do niezależnych sądów. PiS łamie konstytucję, traktaty, a TSUE ma kompetencje, aby nas chronić przed upolitycznieniem sądów i bezkarnością władzy.
    ☝️ Art. 19 Traktatu o UE jasno nakazuje krajom członkowskim zapewnić środki zaskarżenia niezbędne do zapewnienia „skutecznej ochrony sądowej” w dziedzinach objętych prawem Unii. A to oznacza obowiązek zapewnienia niezależnych sądów z niezawisłymi sędziami. Traktat podpisał Lech Kaczyński.
    Rząd PiS odwrócił się plecami do Europy. Nie szanuje europejskich wartości. W sześć lat podważył pozycję, którą budowaliśmy przez ćwierć wieku.
    🟥 Polexit to nie fake news. To proces, który zaplanował Kaczyński, a Morawiecki odgrywa w nim bardzo ważną rolę. Dziś premier sam to udowodnił.

    Myszka-agresorka KPG

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka