Dodaj do ulubionych

Idi na chuj putler1

15.03.22, 17:06
Wśród wpływowych Rosjan otwarcie protestujących przeciwko wojnie znalazły dzieci oligarchów i urzędników państwowych bliskich Putinowi. Niektórzy uważają, że robią to tylko ze strachu przed sankcjami i wpisy o pokoju są zasłoną dymną
O krok dalej poszła Ksenia Sobczak, bywalczyni salonów i była kandydatka na prezydenta. Mówi się, że uciekła z Rosji i wraz z synem przebywa w Turcji. Jej rodzicami są były burmistrz Petersburga i rosyjski senator, którego Putin uważał za swojego mentora

Z netu
Obserwuj wątek
  • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 15.03.22, 18:26
   Rosyjska prezenterka prokremlowskiego kanału NTV (i ulubienica putlera dop. mój) Lilia Gildeeva "już nie pracuje" dla tego kanału - poinformowała we wtorek państwowa agencja informacyjna RIA Novosti, powołując się na biuro prasowe kanału. NTV odmówiło stacji CNN komentarza w tej sprawie.

   Uciekła za granicę.

   To dobry prognostyk dla ziemców, holeckich, rachoniów i oczywiście kurskiego
    • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 15.03.22, 19:18
     Kolektyw hakerski Anonymous twierdzi, że usunął cztery rządowe strony internetowe z Rosji. Sukces operacji hakerzy ogłosili w mediach społecznościowych hasłem "Blyat Putin!", co nawiązuje do rosyjskiego przekleństwa.

     Używając wojskowego terminu "Tango down", organizacja w komunikacie wskazała witryny: Moscow.ru, Centrum Analitycznego Rządu Federacji Rosyjskiej, Ministerstwa Sportu Federacji Rosyjskiej oraz Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej (FSB).


     Wojna w Ukrainie. Maile na temat wycinki lasów

     Anonymous ujawnili również prywatną korespondencję, jak twierdzą, między Władimirem Putinem a rosyjskim ministrem obrony Siergiejem Szojgu. Maile mają dotyczyć planu wycinki ukraińskich lasów.

     Z netu

     BRAVO!
     • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 15.03.22, 19:28
      https://i.iplsc.com/na-zdjeciu-zamieszonym-przez-pulk-azow-widac-zniszczony-rosy/000ESKOESGU0DXJY-C116-F4.webp

      Ukraiński pułk "Azow" zaatakował zajmowany przez Rosjan czteropiętrowy budynek w Mariupolu. Jak precyzują, w zasadzkę wpadli żołnierze 22. brygady GRU. Ukraińcy zniszczyli kilkanaście rosyjskich pojazdów. To - jak podają media - m.in. pojazdy BTR-82A, kilka "Tygrysów", pancerne ciężarówki Kamaz "Tajfun-K".

      Z netu

      Równolegle przenieśli generalissimusa faszystów na łono Belzebuba.
        • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 16.03.22, 19:14
         „Hiena« Europy Polska wciąga świat w trzecią wojnę światową" rosyjski portal pravda.ru pisze, że Polacy nie wyciągnęli wniosków z historii, najwyraźniej chcą czwartego rozbioru i że Polska to kraj, który trzeba "zdenazyfikować".

         Z netu

         Rozpoznanie trafne. Tyle, że wolelibyśmy rozprawić wię z faszystami lokalnymi samodzielnie.
         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 16.03.22, 19:17
          Rosjanie zrzucili bombę na teatr. Ukrywały się w nim setki osób. "Nie wiemy, czy ktoś przeżył"
          Więcej: wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Mariupol.-Rosjanie-zrzucili-bombe-na-teatr.-Moglo-sie-w-nim-ukrywac-nawet-1000-osob?fbclid=IwAR3DghxWoT7_5Kexa-ymvzCgG8tTT0gcnN7h_PtK_xvWKAAJIf2Q6Oflq_o

          Ten skurwysyn nie ma już wyjścia. Użycie atomu ante portas. Wszystko teraz w rękach Chin
          • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 16.03.22, 19:21
           https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/K6pk9kpTURBXy9lNzJlM2VhYzQ5OGRkYWFlNWM2NzgyMDYxNjkyMWZkMC5qcGeTlQMAAM0DFM0Bu5MFzQMUzQG8kwmmNDdhZGNkBoGhMAU/pozar-bazy-lotniczej-zajetej-przez-rosjan.webp

           Zdjęcia satelitarne potwierdzają, że siły ukraińskie uszkodziły i zniszczyły kilka rosyjskich śmigłowców oraz spowodowały inne szkody podczas wtorkowego ataku na bazę lotniczą w Chersoniu — podaje The War Zone, powołując się na zdjęcia uzyskane od Planet Labs. Jest to drugi w ciągu ostatnich tygodni duży atak ukraiński na tę bazę. Zdjęcia pokazały także, jak bardzo "bogatym" celem jest teraz baza, zarówno jeśli chodzi o samoloty, jak i pojazdy naziemne.

           Z netu

           Rozjebać do ostatniego kacapa.
           Wobec tego bydła nie powinno się stosować konwencji genewskiej. Obdzieranie ze skóry w miejscu pojmania!
           • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 16.03.22, 19:24
            Oczywiście jest to znak słabości najeźdźców – powiedział. – Nie znaleźli żadnego wparcia na naszej ziemi. Chociaż na nie liczyli. Bo przez lata okłamywali się, że w Ukrainie rzekomo czekają na Rosję. Nie znaleźli kolaborantów, którzy chcieliby oddać okupantom miasta i władzę – podkreślił.

            Jak mówił prezydent Ukrainy, Fiodorow trafił do rosyjskiej niewoli i był poddany torturom.

            W środę zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Kirył Tymoszenko poinformował, że specjalna operacja uwolnienia mera Melitopola zakończyła się sukcesem i jest on już bezpieczny.

            Z netu

            Mam nadzieję, że oprawcy już taplają się w kociołkach u Lucyfera
                 • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 16.03.22, 20:14
                  Rosyjskie sieci sklepów spożywczych ograniczają sprzedaż podstawowych dóbr. Powoduje to duże problemy wśród miejscowych, którzy za wszelką cenę próbują kupić deficytowe produkty. Na nagraniu z jednego ze sklepów w Moskwie widać, jak Rosjanie walczą o cukier.

                  Z netu

                  Niech słodzą wypierdami putlera!
                   • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 17.03.22, 16:24
                    filmiki.tv/ruski-pulk-ukryty-w-lesie-zniszczony-przez-artylerie-kierowana-dronem_21181?fbclid=IwAR26f9Kg9RkHZXbUQyrim_c1c3PzL3bxjIo3yZhyj9BQzFIermAWFJfPxbk

                    Lucyfer z Belzebubem mają pełne widły roboty!
                    • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 17.03.22, 16:33
                     Techniczne bankructwo stało się praktycznie faktem. Rosja nie jest w stanie spłacać swojego zadłużenia w obcych walutach, a na płatności w rublach nie chcą się zgodzić jej wierzyciele. Plajta nie wepchnie naszego sąsiada w ruinę z dnia na dzień, ale długofalowe skutki mogą być dla Putina i jego rodaków niezwykle bolesne i upokarzające.

                     Płatność za obligacje denominowane w dolarach nie zostały wysłane w środę przed końcem dnia – podały dwa źródła znające sytuację

                     – napisał na Twitterze popularny bloger ZeroHedge.

                     O oficjalnym ogłoszeniu technicznego bankructwa będziemy mogli mówić równo za miesiąc. Wtedy zakończy się 30-dniowy okres karencji, który bieg rozpoczyna 16 marca. Dnia, w którym Rosja nie zdołała wypłacić posiadaczom obligacji 107 mln dol. odsetek.

                     Kwota wydaje się niewielka, daje jednak rynkom bardzo niepokojący sygnał. Tym bardziej, że w kolejnych miesiącach Rosjanie będą musieli regulować kolejne należności. Do końca marca powinni znaleźć w skarbcu 359 mln dolarów, a do 4 kwietnia kolejne 2 mld dolarów.

                     Inwestorzy są przekonani, że tak się nie stanie. Agencja ratingowa Fitch twardo obstaje przy wersji, że próba spłacania pożyczek w dolarach za pomocą rubli nie przejdzie. Analitycy mają zamiar zrobić z Rosji bankruta mimo że ta… ma przecież pieniądze.
                     Środki zostały zamrożone na skutek sankcji UE. Rezerwy obliczane na 645 mln dol., które miał być funduszem wojennym Putina, skurczyły się nagle o ok. 300 mld. Resztę Rosjanie trzymają głównie w złocie i juanach.
                     Co czeka Rosję po bankructwie?

                     Pracownicy administracji państwowej, emeryci i inni odbiorcy świadczeń nie mają się póki co czego bać. Pierwszą konsekwencją niewypłacalności będzie utrata twarzy na arenie międzynarodowej. Aleksandra Beśka, analityczka zespołu makroekonomii Polskiego Instytutu Ekonomicznego prognozuje, że wywoła to kolejną falę odpływu zagranicznego kapitału z Rosji.

                     Kolejnym efektem będzie dalsze osłabienie rubla. Wzrosną również koszty finansowania rosyjskich przedsiębiorstw, co długofalowo przyczyni się do bankructw słabszych podmiotów i zwiększy ryzyko recesji gospodarczej

                     – wyjaśnia analityczka.

                     Receptą na zniwelowanie skutków izolacji ze strony Zachodu może być ściślejsza współpraca z Chinami. Oznacza to jednak mocne uzależnienie się od Pekinu. Jeżeli prezydent Xi Jinping zgodziłby się na przyjmowanie rubli zamiast euro i dolarów jak obecnie, do Rosji mogłyby pojechać ciężarówki z półprzewodnikami i innymi częściami, które uratowałyby rosyjską gospodarkę.

                     https://pbs.twimg.com/media/FN_VhxzXIAAyx-A?format=jpg&name=small

                     Bar'ba o sachar już w toku!
                     • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 17.03.22, 16:38
                      Nie wiadomo, czy wszystkie historie o Duchu Kijowa są prawdziwe, czy raczej należą do kategorii miejskich legend. Nie zmienia to faktu, że świadomość istnienia bohaterskiego pilota myśliwca MiG-29, który do tej pory rzekomo strącił 49 rosyjskich samolotów i helikopterów (takie dane przekazał m.in. KyivPost), może być pokrzepiająca dla walczących Ukraińców i jednocześnie budzić niepokój wśród rosyjskich pilotów.
                      Duch Kijowa pokazany na nowym zdjęciu

                      Według różnych źródeł, Ducha Kijowa od początku wojny, która rozpoczęła się 24 lutego 2022 r., zestrzelił m.in. kilka myśliwców Su-35, Su-27, MiG-29, samolot transportowy Ił-76 czy samolot szturmowy Su-25. Ukraińskie Siły Powietrzne cały czas dostarczają informacji o nowych osiągnięciach Ducha Kijowa. W piątek, 10 marca zamieściły nawet zdjęcia, które miały przedstawiać pilota, ale jak się szybko okazało, były to zdjęcia z 2019 r., pokazujące ukraińskich pilotów podczas testów francuskich hełmów.

                      tech.wp.pl/duch-kijowa-ukraincy-pokazali-nowe-selfie,6747234817010304a?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=tech&utm_term=post&utm_content=tech&fbclid=IwAR0uA9EcWhAjCYZSLUErk2PSTVbjP-kRV7aoBCnBypIT05yTPdKGkxEvu5M
                      • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 17.03.22, 17:25
                       Ukraina sięga po sztuczną inteligencję. Rozpozna żołnierzy i szpiegów

                       Do arsenału wykorzystywanego w krwawej wojnie za naszą wschodnią granicą wchodzi właśnie zaawansowana technologia rozpoznawania twarzy. Sztuczna inteligencja (AI) ma wspomóc broniącą się przed rosyjskim agresorem armię Ukrainy.

                       cyfrowa.rp.pl/sztuczna-inteligencja/art35858781-ukraina-siega-po-sztuczna-inteligencje-rozpozna-zolnierzy-i-szpiegow?fbclid=IwAR3fx6RbkXVR38ScocG8Xd0fsf5abW2YX1KMxeIdvuxVvIuso1r0BrB8r0w

                       A po identyfikacji i ujęciu natychmiastowa dekapitacja na miejscu pojmania, gdyż zwierzęce bestie nie podlegają ochronie w oparciu o konwencję genewską.
                       • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 17.03.22, 17:29
                        Objawy paranoi i podejrzenia o czyhanie na życie Władimira Putina objawiają się nie tylko w przyjmowaniu przez niego najbliższych współpracowników przy imponująco długim stole. Jak donoszą media, prezydent Rosji ma specjalnych ludzi, których zadaniem jest próbowanie jego jedzenia. Zdecydował też o konieczności wymienienia blisko 1 tysiąca swoich pracowników na nowe osoby. Zaskakujące doniesienia o sytuacji za zamkniętych drzwi Kremla.

                        Dziennikarz Craig Copetas ujawnił, jak według jego ustaleń obecnie wygląda codzienne życie Władimira Putina. Okazuje się, że jego najbliższe otoczenie znalazło się w kręgu podejrzeń w związku z możliwym zamachem na prezydenta Rosji.

                        Objawy paranoi i ogromnego strachu Władimira Putina to nie tylko doniesienia o tym, że zdecydował się korzystać ze schronu, nosi kamizelkę kuloodporną, czy przyjmuje swoich ministrów w bezpiecznej odległości. Za zamkniętymi drzwiami ma się dziać znacznie więcej.
                        Media: Władimir Putin boi się zamachu i ma pracowników, którzy próbują jego jedzenia

                        Portal insideedition.com, który bazuje na relacji Craiga Copetasa, dziennikarza Daily Beast, informuje, iż Władimir Putin postanowił zadbać o to, by jego jedzenie przy próbie ewentualnego zatrucia mu nie zagroziło. Prezydent Rosji postanowił zatrudnić na Kremlu specjalnych pracowników, którzy za pieniądze stawiają na szali swoje życie... próbując jedzenia i napoi, jakie zostały przygotowane dla Władimira Putina. To ich jedyny obowiązek służbowy.

                        Pracownicy zostali zwolnieni, zastąpli ich bardziej pewni ludzie

                        Paranoje Władimira Putina stają się coraz mocniejsze? Dowodzi tego chociażby środowe wystąpienie, gdzie ostrzegł on Rosjan przed "zdrajcami". - Oczywiście oni (Zachód - przyp. red.) będą próbowali postawić na tak zwaną piątą kolumnę, na zdrajców, na tych, którzy zarabiają pieniądze tutaj, ale mieszkają tam - mówił w wystąpieniu.

                        Podkreślał, że nie ma wątpliwości, iż "prawdziwi Rosjanie" łatwo rozpoznają zdrajców podstawionych i pracujących dla wrogiego Zachodu. O tym, że Władimir Putin zaczął szukać wrogów wewnątrz kraju, dowodzą także ruchy w kręgu swoich pracowników.

                        Media donoszą, że tylko w zeszłym miesiącu tysiąc osób pracujących dla prezydenta Rosji zostało zwolnionych. Zostali oni zastąpieni zupełnie nowymi współpracownikami.

                        Kto stracił pracę z powodu braku zaufania Władimira Putina? - Od praczek, sekretarek przez kucharzy - wszyscy zostali zastąpieni przez nowych pracowników. Wywiad ocenia, że Władimir Putin się boi - poinformował dziennikarz Craig Copetas

                        Znany jest powód tak dużych roszad personalnych w Moskwie. - Wszystko z obawy przed możliwym przeprowadzeniem zamachu na jego życie - przekazuje portal insideedition.com.

                        NIECH SIĘ SPEŁNI!
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 17.03.22, 17:36
                          Wyparowało kilkaset miliardów dolarów należących do Rosji. Zachód uznał, że po ataku na Ukrainę Rosjanie po prostu nie zasługują na te pieniądze.

                          Włodzimierz Lenin powiedział, że nie ma lepszego sposobu na rewolucję społeczną niż zepsucie pieniądza. Czy wiedział o tym również Władimir Putin, atakując Ukrainę?

                          Polityka

                          na szczęście nie wiedziało
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 17.03.22, 17:43
                          Na liście amerykańskiego pakietu uzbrojenia dla Ukrainy znalazły się taktyczne drony, nazywane kamikadze. - Od dwóch tygodni postuluję, by strona ukraińska była wyposażona nie tylko w broń defensywną, ale również w broń ofensywną. Drony kamikaze to nowy system uzbrojenia. Tylko kilka krajów na świecie produkuje tego typu broń. Także Polska ma prywatnego producenta takiego systemu – podkreślił w programie specjalnym WP gen. broni rez. dr Mirosław Różański, prezes Fundacji Bezpieczeństwa i Rozwoju Stratpoints. - To dron jednorazowego użytku, który jest wystrzeliwany i może razić cele do 10 km. Efekt jego działania to jest kompletna destrukcja środka opancerzonego, pojazdów typu cysterny czy wyrzutnie rakietowe. Taki dron wystrzelony z kilku kilometrów daje gwarancje, że cel może być zniszczony, a nie stanowi to zagrożenia dla operatora czy sterującego takim dronem – tłumaczył ekspert. Według Różańskiego tego typu broń powinna być już dawno dostarczona ukraińskiej armii. - Straty po stronie rosyjskiej byłyby dużo większe – podsumował.
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 17.03.22, 18:12
                          MON Ukrainy: Rosjanie palą w piecach zwłoki poległych rekrutów

                          wiadomosci.onet.pl/swiat/inwazja-rosji-na-ukraine-mon-ukrainy-rosjanie-pala-w-piecach-zwloki-poleglych/wjwnlqk?utm_source=facebook_extra_viasg_wiadomosci&utm_medium=social&utm_term=autor_6&utm_campaign=allonet_social_48h&srcc=ucs&utm_v=2&fbclid=IwAR1CbVf9FtAQ6mIzjgxjmHegyJSZGekGqy_OSmmwO_YPmEi6hkBoj8tCKaU

                          Uffff - no to przynajmniej nie zmarzną. A jednocześnie niech palone bydlęta mają "rozgrzewkę" przed wylądowaniem w kotle Mefista
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 17.03.22, 18:28
                          tech.wp.pl/bron-dla-ukrainy-800-mln-dol-na-granatniki-at-4-i-switchblade-drony-kamikadze,6748175257201408a?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=fbwp&utm_term=post&utm_content=tech&fbclid=IwAR0I2WeKfCR16cYJDEtwaiendpjHdG7UbecR8jMb6n3Gr4j9o-dtY58zA-c
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 17.03.22, 18:29
                          kobieta.onet.pl/wiadomosci/wlochy-konfiskuja-majatki-rosyjskich-oligarchow-pod-lupa-wille-i-winnice/g1e7yst?utm_source=onetsg_fb&utm_medium=social&utm_campaign=allonet_social_48h&fbclid=IwAR0aWFGsHOIFEJGbFT9dtVV5hWC4XZ60xAgVGm3KQkHHxHBJVogX5LMYUTw
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 17.03.22, 19:35
                          Rosjanie nie mogą wrócić do kraju. Koczują na lotniskach

                          Z różnych miejsc świata ponad 25 tysięcy Rosjan nie może wrócić do kraju. Nie mają pomocy ze strony rosyjskiego MSZ ani konsulatów. Z powodu sankcji zostali odcięci od transportu lotniczego i pieniędzy.

                          z netu

                          do mioteł skurwysyny! Czyścić miejskie brudy, kible szorować, na zmywakach zapierdalać na miskę ryżu!
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 17.03.22, 19:44
                          filmiki.tv/zasadzka-na-rosyjski-pojazd-bojowy-widok-z-pierwszej-osoby-z-drona_21262?fbclid=IwAR0izmX47hHF8QYnr9QnMwogoaE4HtTxh5Q9nIL9CBpWZfpnhy0EdEt24RU

                          Da swidanja kacapy! I miłej (bo wiecznej) kąpieli we wrzącej smole!
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 17.03.22, 19:55
                          Dziennikarka CNN rozpłakała się na wizji. Żona i dzieci rozmówcy zginęli w Irpieniu

                          natemat.pl/402287,dziennikarka-cnn-plakala-na-wizji-ukrainiec-mowil-o-smierci-rodziny?utm_source=facebook&utm_medium=referral&utm_campaign=ownsm&fbclid=IwAR0ibArIYCJapU14HAS2F9-pSedA4WBKHfVrz0tS0lB8qGrKC0j_Yaw5qJc
                         • sorel.lina Re: Idi na chuj putler1 18.03.22, 15:56
                          Rosyjski oligarcha chciał zatankować swój superjacht. Norwedzy kazali mu wiosłować do domu

                          MARCIN POŁOWIANIUK
                          18 MARCA 2022
                          Jacht Ragnar to piękna jednostka o długości 68 metrów i wartości 85 milionów dolarów. Roczny koszt jej utrzymania szacuje się na 5 - 8 mln dol. Mieści w luksusowych warunkach 12 gości i 17 członków załogi. Niestety Ragnar ma problem: należy do rosyjskiego oligarchy i nikt nie chce go zatankować.
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 18.03.22, 16:13
                          rosja. Zaczyna brakować niektórych produktów w sklepach

                          Powszechny jest przede wszystkim niedobór cukru. Zaobserwowało go 1130 badanych osób, i to w wielu miejscach w Rosji, m.in. w regionie moskiewskim, zachodniej Syberii oraz Kazaniu. Według nich cukier po prostu zniknął z półek. "We wszystkich sklepach cukier został wymieciony, w naszym mieście (Orioł) nie ma ani jednego kilograma" - pisali ankietowani. Tam, gdzie cukier jeszcze jest, sprzedający wprowadzili ograniczenia w ilości dostępnej dla jednego kupującego. Przedstawiciele władz centralnych twierdzą, że cukru nie brakuje, tylko dystrybutorzy przetrzymują go w magazynach, czekając na wzrost cen. A ceny tego produktu już mocno w Rosji się zwiększyły.

                          Trwa "wojna o cukier". Klienci szturmują sklepy. "Jak w 1985 roku"

                          Problem jest z kaszą gryczaną, często dostępna jest tylko ta najgorszej jakości, brakuje też makaronów - na te dwie kategorie wskazało 22 proc. badanych. "W hipermarkecie Globus są tylko dwie opcje kaszy gryczanej: najtańsza (i kiepskiej jakości) i najdroższa" - cytuje gazeta wypowiedzi ankietowanych Rosjan. Przepytywani przez dziennik "Nowaja Gazieta" Rosjanie twierdzą też, że zmniejszył się asortyment kawy, herbaty, tłuszczów, owoców i warzyw oraz opakowania niektórych produktów. Kłopoty dotyczą nie tylko żywności dla ludzi, ale i karmy dla zwierząt. Ona również ma znikać z półek i drożeć.

                          Jak zauważa IAR, widać, że po trzech tygodniach od wprowadzenia zachodnich sankcji rosyjski rynek zaczyna odczuwać skutki wycofania się zagranicznych kontrahentów i chaos logistyczny. Według niektórych rosyjskich komentatorów niezależnych, taka sytuacja może wpłynąć na nastroje społeczne, co mogłoby przełamać strach przed krytykowaniem działań Kremla. Wojna w Ukrainie. Putin wściekły na tempo inwazji. Ruszyły czystki w służbach specjalnych Wojna w Ukrainie. Putin wściekły na tempo inwazji. Ruszyły czystki w służbach specjalnych
                          Samoloty oligarchów uciekają do Dubaju po przemówieniu Putina. 'Jak szczury opuszczające statek'


                          z netu

                          I niech żrą tam piach!

                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 18.03.22, 16:18
                          W Ukrainie schwytano rosyjskich żołnierzy. Błagali o przebaczenie i przepraszali

                          shareinfo.pl/w-ukrainie-schwytano-rosyjskich-zolnierzy-blagali-o-przebaczenie-i-przepraszali/?fbclid=IwAR0NvmwENSUXyBeiRDZjXnsDSiB5oDYtfSisQTlBZB5_3A-E433ioPyG0yo
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 18.03.22, 16:37
                          putin przemawiał na Łużnikach. Nagle przerwali transmisję [NAGRANIE]

                          wiadomosci.onet.pl/swiat/putin-przemawial-na-luznikach-nagle-przerwali-transmisje-nagranie/0spfmb5?utm_source=facebook_extra&utm_medium=social&utm_campaign=allonet_48h&utm_term=autor_5
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 18.03.22, 16:53
                          Ukraińcy prowadzą bardzo skuteczne polowanie na rosyjskich dowódców. W piekle na Suchariewa czekają już generał Oleg Mitiajew, generał dywizji Magomed Tuszajew, generał dywizji Witalij Gierasimow, generał dywizji Andrij Kolesnikow, generał dywizji Andriej Suchowiecki, pułkownik Andrij Zacharow, pułkownik Serhij Porochnia i podpułkownik Jurij Agarkow.
                          Więcej: www.planeta.pl/Wiadomosci/Swiat/Ukraina.-Rosyjski-dowodca-Siergiej-Suchariew-nie-zyje.-Putin-oszaleje-18-03-2022?fbclid=IwAR09h0_uUVmFoPVrB7hQZ5sW3RNKfwGmeMOHRqEjZ6JeNqvr7KkFMN9AbZs
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 18.03.22, 17:12
                          Wielu obserwatorów zauważyło, że Putin wygląda na opuchniętego i chorego. W środę zdarzył się epizod, który również sugerował, że Putin nie jest w formie - około 20. minuty jego przemówienia jego słowa zamieniły się w bełkot. Putin szukał słów, powtarzając zwrot mniej więcej podobny do "wiesz...". Następnie przemówienie zamieniło się w diatrybę, przerywaną niespokojnymi pauzami, a nawet słabym posługiwaniem się językiem rosyjskim, pełnym niepotrzebnych spójników i żargonu. W oficjalnym klipie z przemówieniem Putina, który został później umieszczony na YouTube, ten fragment został usunięty.

                          Z netu

                          Nie ociągaj się skurwysynie! Mefistofeles już przyszykował kocioł! ( choć moi zdaniem byt zostanie zanihilowane)
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 18.03.22, 17:29
                          O sprawie piszą m.in. rosyjscy korespondenci brytyjskiego tabloidu "The Daily Mirror". Cytują mieszkankę Moskwy, która mówi, że na półkach zaczyna brakować podstawowych produktów, na przykład soli, cukru czy makaronów. "Został tylko drogi ryż" – mówiła. Media donoszą też, że klienci rosyjskich sklepów stają się często agresywni i w sklepach zdarzają się nawet walki o niektóre towary.

                          Z netu

                          I nasz Borisek Kochany na to pozwala?
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 18.03.22, 17:42
                          https://v.wpimg.pl/NTMzOGFlYTUsGDl0aRdsIG9AbS4vTmJ2OFh1ZWlbdmA1VSkuKgk8MT0VYSA0GT41OgphNypDLyQkVTl2aQgnJz0WLj5pCSM2KB5gJiRYLTV4TCxqcFUvN2BOLHEnQXZke01icHJaf2F-SXcmIwkvdjA
                          Od początku ataku na Ukrainę litera "Z" jest uznawana za symbol poparcia dla rosyjskiej inwazji. Zaczęła pojawiać się na budynkach czy autach w Moskwie oraz innych miastach w całej Rosji. Nie wszystkim obywatelom się to podoba. Niektórzy Rosjanie zaczęli manifestować swój sprzeciw wobec wojny prowadzonej przez Putina w Ukrainie.
                          Rosyjska swastyka. W Moskwie widać dezaprobatę

                          Media społecznościowe obiegły zdjęcia z Moskwy. Widać na nich, że Rosjanie sprzeciwiający się inwazji Rosji na Ukrainę niszczą samochody oznakowane literą "Z".

                          Z netu

                          No ZAJEBIŚCIE!
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 19.03.22, 09:30
                          Rosyjski generał Andriej Mordwiczew wyeliminowany

                          Rosyjski generał Andriej Mordwiczew został zabity w Ukrainie. Był dowódcą 8. Armii Kombinowanej Południowego Okręgu Wojskowego Sił Zbrojnych Rosji. To już piąty rosyjski generał zlikwidowany przez wojsko Ukrainy.

                          https://v.wpimg.pl/OTljMzgzYDUNCDtJSAFtIE5QbxMOWGN2GUh3WEhNd2AURSsTCx89MRwFYx0VDz81GxpjCgtVLiQFRTtLSB4mJxwGLANIHyI2CQ5iHFBOfmJdXn1XURt2ZkFeekxWVy1sWglgTQRIK21VCX5CVE8udhE

                          W takiej postaci Belzebub wtrynił toto do smoły.
                          Intak trzymać aż do ostatniego ubitego kacapa
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 19.03.22, 09:33
                          Mordwiczew urodziło się 14 stycznia 1976 roku. W 2017 roku był szefem garnizonu Jużnosachalińska. W 2018 roku dowodziło Paradą Zwycięstwa w Nowosybirsku. Było szefem sztabu 41. Armii Połączonych Sił Zbrojnych. 9 maja 2021 r. było dowódcą defilady w Wołgogradzie.

                          Z netu

                          A teraz jest dowódcą kotła smoły! Własnego!
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 19.03.22, 09:39
                          Kreml próbował zmodernizować armię przez 20 lat. Znaczna część przeznaczonego na to budżetu została rozkradziona i wydana na wielkie jachty na Cyprze. Ale jako doradca militarny nie możesz o tym zameldować prezydentowi. Dlatego kłamiesz. To potiomkinowska armia” – ocenił Andriej Kozyriew, dawny szef rosyjskiej dyplomacji.

                          Resort obrony przeżarty korupcją

                          Nie jest tajemnicą, że resort obrony od lat należy w państwie do najbardziej skorumpowanych. Już w 2011 r. w rankingu „Nowej Gaziety” zajmował pierwsze miejsce, wyprzedzając ministerstwa transportu, rozwoju gospodarczego i zdrowia. Do najbardziej powszechnych form korupcji w służbie wojskowej dziennik zaliczył: świadczenie usług i obejmowanie patronatem przyjaciół i krewnych (38 proc.), przyjmowanie i wręczanie łapówek i prezentów (36,4 proc.), kradzież (26 proc.), wykorzystywanie stanowisk i uprawnień w celu zdobycia mieszkania, nagród, bonów, innych świadczeń i przywilejów (23 proc.), wzjatki (łapówki) przy zawieraniu kontraktów rządowych (13 proc.).

                          Nie jest to problem nowy, ale wręcz wdrukowany w system. Każdy kolejny szef resortu dostaje zadanie zwalczenia korupcji w armii. I każdy polega. Szojgu otrzymał nominację w 2012 r. po olbrzymim skandalu korupcyjnym, który doprowadził do dymisji jego poprzednika Anatolija Serdiukowa. Szacowano, że resort poniósł przez niego straty w wysokości 5 mld rubli, czyli ok. 140 mln dol. Rosyjskie media zarazem spekulowały, że faktyczną przyczyną zwolnienia był konflikt z elitą generalską – Serdiukow był zbyt „odważnym księgowym”.

                          Polityka

                          I dlatego będą zbierać bęcki dopóki ukraińskiego czarnoziemiu nie przyozdobi zezwłok ostatniego kacapa.
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 19.03.22, 09:45
                          Jesteś zdrajcą, który powinien zostać zastrzelony jako pierwszy" – usłyszał Władimir od swojego ojca. Tylko dlatego, że skrytykował atak Rosji na Ukrainę. Wasyl dowiedział się od swojej mieszkającej w Rosji siostry, że "Putin jest niesamowity", a kuzyni Swietłany, która mieszka w Czerkasach, poradzili jej, by "nie przejmowała się tym, co się dzieje".

                          Z netu

                          Zrośnięci górnym siekaczem z promafijną i proputlerowską a zwłaszcza łemigracyjną bandą.
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 19.03.22, 10:08
                          Koniec dostaw?

                          Według ukraińskich kręgów rządowych nie planuje się kolejnych dostaw pocisków Strieła.
                          Zapytane o to ministerstwo obrony Niemiec potwierdziło jedynie, że dostawy na Ukrainę zostały zrealizowane.

                          Wiadomo, że około 700 pocisków Strieła, które pochodzą jeszcze z zapasów armii NRD, wykazuje uszkodzenia wynikające ze starości. Bundeswehra wycofała ten system broni z użycia już wiele lat temu - pisze "Welt

                          Z netu

                          Od zawsze Podwórko twierdziło, że Dojczland i Ałstria chylą się ku upadkowi choć uciekinierstwo polskojęzyczne stawiało te miejsca za wzór demokracji!
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 19.03.22, 13:05
                          Anonymous wykradli dane Transnieftu

                          Transnieft to największa firma na świecie, odpowiedzialna za transport aż 80% ropy wyprodukowanej w Rosji. To właśnie ona znalazła się na celowniku anonimowych haktywistów. Do Internetu za pośrednictwem organizacji non-profit DDoSecrets trafiło aż 79 GB e-maili z Omega Company, działu badawczo-rozwojowego Transnieftu.

                          Z netu

                          Gnoić bydło do oporu!
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 19.03.22, 14:12
                          https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/274743125_946748849377633_5878358761448359367_n.jpg?_nc_cat=104&ccb=1-5&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=gmsWmGuZqtIAX-pIFjm&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=00_AT9hh7560ip0XKMc53fsFYoz7gDR8wzPsnsbu6c0st2wWg&oe=623A715E

                          Jerzy Andruszko

                          Tak jak kremlowska swołocz nie zniszczy Ukrainy tak, jak i ogień który trawił kościół św. Apostoła Andrzeja Pervozvannogo w Dolinie w obwodzie iwanofrankowskim, choć zniszczył cały kościół, ale przetrwał ikonostas (ozdobna, pokryta ikonami ściana we wnętrzu cerkwi, która znajduje się między miejscem ołtarzowym a nawą, przeznaczoną dla wiernych. Według nauki cerkwi prawosławnej sanktuarium jest symbolem nieba, miejsca szczególnego przebywania Boga. Tam kapłan sprawuje Boską Liturgię, tam znajduje się tabernakulum. Ikonostas wprowadza wiernych w mistykę wydarzeń dziejących się w miejscu ołtarzowym. Wierni mogą spoglądać na wizerunki świętych i proroków w celu lepszego zrozumienia Liturgii, zgodnie z poglądem, że człowiek nie jest w stanie pojąć rozumem dziejących się tam wydarzeń. Ikonostas obrazuje Niebo, którego namiastką staje się Sanktuarium. 🙏🇺🇦

                          Niech to będzie memento dla faszystowskich kacapów.
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 19.03.22, 14:49
                          Plan Orbana.
                          11 lat temu na jednej z konferencji pod Rzymem organizowanej przez kardynała Schonborna długo rozmawiałem z premierem Viktorem Orbanem. Uważał mnie za takiego Jobbika i zaczął mi tłumaczyć jak to trzeba w oparciu o finansowe wsparcie Chin i wojskowe Rosji przebudować Europę. To człowiek inteligentny, wykształcony i trochę duszący się jako premier małego kraju. Już wówczas wyrażał się bardzo niepochlebnie o Ukrainie.
                          To Orban namówił Kaczyńskiego do prób rozmontowywania UE. Cała gra Orbana, a później Kaczyńskiego zakładała szykowaną od lat przez Putina wojnę o odbudowę ZSRR. Plan tej wojny wyłożył jasno tuż przed jej wybuchem Putin i zakładał on odzyskanie przez Rosję ziem b. ZSRR i stworzenie buforów wokół Rosji z krajów z nią powiązanych, albo z krajów neutralnych lub półneutralnych. Za czasów Tuska plan wciągnięcia kogokolwiek z UE do tej gry był niemożliwy do realizacji. Raz Putin spróbował podjąć negocjacje w tej sprawie oferując niby żartobliwie zachodnią Ukrainę Polsce. Tusk i Sikorski odmówili nawet żartów na ten temat. Tymczasem problem zachodniej Ukrainy był w (błędnym zresztą) założeniu Putina najważniejszy. Rosja nie miała setek tysięcy żołnierzy do pełnej okupacji Ukrainy. Putin spodziewał się szybkiego podbicia militarnego Kijowa i południa kraju, ale okupacja zachodniej Ukrainy, która nie posiada żadnej ludności rosyjskojęzycznej nigdy nie była możliwa. Stąd w planach zniszczenia państwa ukraińskiego Putin zakładał, że najlepiej zachodnią Ukrainę oddać pod patronat Polski, który miał być realizowany w ramach np. misji pokojowej NATO. Stąd zresztą w ramach operacji ukrywania udziału w planie Orbana Jarosław Kaczyński użył tego terminu do przedstawienia swojej niedorzecznej propozycji. Dla Putina Polska była ważna jeszcze z jednego względu. Przy wojnie na Ukrainie i zakładanej długotrwałej partyzantce, Polska była niezbędna jako kraj tranzytowy do Niemiec. Pamiętajmy, że mówimy o planach, które zupełnie nie zakładały długotrwałego oporu Ukrainy, zjednoczenia Zachodu, a już zupełnie nie zakładały, że Ukraińcy mogą wojnę wygrać. Polska zresztą jeżeli chodzi o korytarz towarowy z Europy do Rosji, to zachowuje się nadal zgodnie z planem Orbana. Ok. 55% całego eksportu i importu z Rosją idzie przez Polskę. Rząd propagandowo opowiada jak bardzo chce sankcji, ale nie wprowadził nawet najprostszych.
                          Realizacja planu Orbana trwała dobrych kilka lat. Miała ona w zamiarze przywódców Wegier i Polski przynieść faktyczne objęcie protektoratem części Ukrainy (Polska zachodnią Ukrainę, a Węgry Ruś Zakarpacką zamieszkałą przez liczną ludność węgierską). I poprzez ten wzrost obszaru faktycznej kontroli przez państwo zapewnić Kaczyńskiemu i Orbanowi i ich partiom popularność i rządy na wiele dziesięcioleci. Wszystkie działania Kaczyńskiego i Orbana związane z: rozprawą z sądami, podporządkowaniem prokuratury, mediów, szkół, wojska, konflikt z UE, wywalanie kapitału amerykańskiego itd.itp. są racjonalne tylko wtedy, gdy się zakłada, że dojdzie do całkowitej przebudowy geopolitycznej na świecie. Przecież inaczej nie da się na zdrowy rozum wytłumaczyć dlaczego rząd nie wykonywał wyroków TSUE tracąc potencjalnie setki milionów, albo chciał znacjonalizować jeszcze miesiąc temu największą inwestycję USA w Polsce. Jeśli plan Orbana udałby się, to sekwencja zdarzeń byłaby następująca.
                          Rosja wkracza na Ukrainę i zajmuje Kijów. Wojska rosyjskie nie wkraczają jednak ani na zachodnią Ukrainę, ani na Ruś Zakarpacką. Władzy lokalne Ukrainy zachodniej i Rusi Zakarpackiej błagają NATO o pomoc przed okupacją i wówczas Polska i Węgry wkraczają do określonych z Putinem granic i obejmują ”opiekę” nad tą częścią Ukrainy spotykając się z wdzięcznością miejscowej ludności. Rosja tworzy marionetkowy rząd w Kijowie, przyłącza wschodnie części do Rosji, a zachód Ukrainy i Ruś Zakarpacka tworzą odrębny, prozachodni twór pod opieką Węgier i Polski. Być może coś dostałaby też Białoruś. Operacyjnie wojska polskie już znajadowały się na wschodzie, gdyż zostały tam „przypadkowo” ściągnięte w ramach kryzysu migracyjnego, który wywołał nieoczekiwanie kilka miesięcy temu Łukaszenko. Wojska węgierskie przesunęły się na wschód w pierwszym dniu wojny. Oczywiście warunkiem powodzenia operacji było utrzymanie jej w tajemnicy, no i oczywiście powodzenie operacji militarnej Putina. Mało już kto pamięta, ale do momentu przegranej przez Rosjan próby opanowania Kijowa i do momentu zjednoczenia Zachodu dokonanej przez Bidena, Polska nie udzielała żadnej pomocy Ukrainie, a nawet zamknięcie nieba zostało wymuszone przez oburzenie opinii publicznej. Na Węgrzech w pierwszych dniach wojny już mówiono o potrzebie opieki na Węgrami żyjącymi na Ukrainie.
                          Kiedy domknięto ostateczne ustalenia? 4.12. 2021 roku w Warszawie odbyło się spotkania proputinowskiej międzynarodówki. To wówczas Le Pen była wożona jak głowa państwa. Tego dnia Orban spotkał się z Kaczyńskim. Obaj przynajmniej od Amerykanów wiedzieli już o planach inwazji (Biden przekazał to sojusznikom w listopadzie). I zaraz po tym poszło uderzenie w TVN, co moim zdaniem było sygnałem dla Putina o gotowości konfrontacji Polski z USA. Jednak już takie ostateczne potwierdzenie planu Orbana musiało nastąpić w Madrycie 29.01.2022 roku. Zaraz po tym spotkaniu z Morawieckim, 5.02.2022 roku Orban poleciał osobiście do Putina. Kilka dni później wyszły rozkazy Putina do jednostek o rozpoczęciu wojny. Rozkazy wyraźnie omijały w działaniach wojennych zachodnią część Ukrainy.
                          Czy wojna mogła się odbyć bez tego planu? Pewnie tak, lecz cichy współudział PiS bardzo plany Rosji ułatwiał. Wszystko wzięło w łeb w momencie, gdy Ukraina zaczęła wygrywać, a Zachód się zjednoczył. Wówczas PiS nagle porzucił Orbana, Le Pen i Salviniego i zaczął grać rolę głównego obrońcy Ukrainy. Wyjazd Morawieckiego i Kaczyńskiego, a także kolaborującego z Putinem premiera Słowenii do Kijowa miał przykryć współudział w tym planie. Tak samo zresztą ukrywać swój udział we współpracy z Putinem próbował przykryć Salvini przyjeżdżając nagle do Przemyśla. Wszyscy nagle zostali przyjaciółmi Ukrainy.
                          Skąd to wszystko wiem? Bo jaki jest sens uderzać w inwestycję USA w chwili, gdy już się wie o inwazji Rosji na Ukrainę, jeśli nie ma się porozumienia z Putinem? Jaki jest sens lekceważyć całkowicie UE i śmiać się z wyroków TSUE, jeśli nie taki, że się wie o całkowitej zmianie geopolitycznej, która nastąpi za moment? Jaki jest sens spotykać się z Le Pen, którą finansuje Rosja, w czasie, w którym już się wie, że będzie inwazja na Ukrainę? Po co zapraszać Salviniego, który nosił koszulkę z Putinem, jeśli się chce z Putinem walczyć. Po co spotykać się z Orbanem, który co miesiąc jest w Moskwie, jeśli nie po to aby uzgodnić plany? Jeśli się wie o inwazji i chce się być po stronie Zachodu, to należałoby unikać Orbana - przyjaciela Putina, jak ognia. Po co spotykać się w Madrycie ze wszystkimi sojusznikami Putina, jeśli chce się w wojnie, o której się wie, że za chwilę wybuchnie, stać po przeciwnej stronie?
                          To są rzeczy oczywiste! A to, że nie mamy stenogramów rozmów Kaczyńskiego i Morawieckiego z Orbanem też jest oczywiste. Nie było bardziej poufnych spraw.
                          Wniosek jest jeden: szykowano nam zdradę stulecia. I tylko zwycięstwo Ukrainy, oburzenie zachodniej opinii publicznej oraz skala tego oburzenia związana z bohaterskim oporem oraz zjednoczenie całego Zachodu zapobiegło tej zdradzie. Przypominam, że plan Putina zakładał: szybkie opanowanie Kijowa, bardzo niewielkie straty ludności cywilnej i podzielony zachód z rachitycznym sankcjami. Nic z tego się nie sprawdziło. Gdyby operacja wojskowa się udała, to plan Orbana mógłby absolutnie zostać zrealizowany. A Kaczyński z triumfem objąłby Lwów i jako zbawca Ukraińców oraz wskrzesiciel potęgi Polski mógłby liczyć na rządy absolutne.
                          Nie udało się im. Dzięki Bogu i sława Ukrainie!
                          Roman Giertych
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 19.03.22, 15:03
                          Jedna wielka mistyfikacja na wiecu poparcia dla Putina? Uwagę zwraca jeden szczegół
                          W piątek na stadionie Łużniki w Moskwie zorganizowano wiec poparcia dla wojny w Ukrainie i prezydenta Władimira Putina. Transmisję z wydarzenia przeprowadziła rosyjska telewizja, a uwagę zwraca to, że niektóre ujęcia są rażąco podobne do koncertu, jaki miał miejsce rok wcześniej.

                          Z netu

                          Ale tej kurciny za 60 tysiaków zeta to chyba nie sfałszowali?
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 19.03.22, 15:13
                          Jak donoszą dziennikarze, przed kilku laty prezydent Rosji miał za około 300 milionów euro odkupić Opernpalais w Monachium. Jego własnością ma być również budynek hotelu "Sofitel" obok Starej Opery we Frankfurcie. Media donoszą również o tym, że jego własnością jest zespół budynków Kudamm-Karree w Berlinie.

                          Z netu

                          Zająć, sprzedać a pieniądze dać uciekinierom z Ukrainy!
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 19.03.22, 16:42
                          Rosjanie mogą używać mobilnych krematoriów, które dostarczają na front. W ten sposób chcą zatuszować liczbę żołnierzy, którzy zginęli. Tak spekulowano już pod koniec lutego.
                          Ministerstwo Obrony Ukrainy podało teraz, że Rosjanie palą zwłoki rekrutów i wolontariuszy w piecach metalurgicznych w Donbasie, by ukryć prawdziwą liczbę ofiar.
                          Rosjanie mają wywozić ciała zabitych na Białoruś – twierdzą media, opisując relacje mieszkańców.
                          – To jest dramat. To bestialstwo. Czegoś takiego historia wojen nie pamięta od czasów bardzo, bardzo historycznych. A nawet w tamtych przerywano walki, wzajemne zabijanie, robiono przerwy, zabierano ciała i walki trwały dalej - komentował wp.pl gen. prof. Bogusław Pacek, dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego, gdy na początku wojny wciąż docierały do nas informacje, że Rosjanie nie chcą zabierać ciał zabitych żołnierzy. A media informowały o zamarzniętych zwłokach porzuconych np. koło Charkowa. Quentin Sommerville z BBC zrobił o tym wstrząsający reportaż.

                          Na temat

                          Spokospoko! Teraz im to bez różnicy. Powielenie w donieckich martensach to tylko niewinna rozgrzewka przed piekielną kąpielą w smole!
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 19.03.22, 17:27
                          48-letnia Olga Semidianowa zginęła w walkach w obw. donieckim. Kobieta wraz z mężem prowadziła rodzinny dom dziecka pod Margańcem (obw. dniepropietrowski).

                          Kobieta służyła w Siłach Zbrojnych Ukrainy jako szwaczka, a następnie, po przeszkoleniu, jako sanitariuszka. W walkach w obw. donieckim brała udział od wybuchu wojny w 2014 r. Była wielokrotnie nagradzana za swoją odwagę i postawę na polu walki. Otrzymała m.in. najwyższe odznaczenieNaczelnego Wodza Sił Zbrojnych Ukrainy – odznakę „Chwała i Honor”.

                          Semidianowa zginęła w wymianie ognia 3 marca br. Z powodu trwających w regionie silnych walk, nadal nie doczekała się jednak pochówku. Na kilka godzin przed śmiercią kobieta napisała dzieciom, że bardzo je kocha i jedzie w miejsce szczególnie intensywnych walk. Wysłała też rodzinie plecak ze swoimi rzeczami.

                          Gdy jeszcze mama była w ciąży, wraz z ojcem zdecydowali, że chcą wychowywać również przybrane dzieci. Nie wiemy nawet czym się kierowali, być może wiarą i chęcią zmiany tego świata na lepsze. Na zebraniu rodzinnym poparliśmy inicjatywę rodziców, którzy finalnie zabrali z sierocińca sześciu chłopców. Wszystko to były dość „ciężkie” przypadki. Mieli po 11 lat, wszyscy z traumą psychiczną z przeszłości… Dostaliśmy wtedy status rodzinnego domu dziecka. Mama poświęciła się rodzinie, żyła nią – wspomina Olgę jedna z jej córek, Anna. Oprócz szóstki adoptowanych chłopców, rodzina Semidianowów miała również szóstkę biologicznych dzieci.

                          Dlaczego więc kobieta sprawująca opiekę nad tak liczną gromadką zdecydowała się wyruszyć na front? Za każdym razem, gdy wychodziła na służbę, żegnała się i powtarzała: „Jeśli nas tam nie będzie, przyjdą do naszych domów” – wyjaśnia kolejna z córek Olgi, Julia. Mama prawie nigdy nie opuszczała miejsc bezpośrednich starć. Przede wszystkim chciała pomagać ludziom, chociaż wojna odebrała jej wielu przyjaciół – dodaje.

                          Mundurowe tradycje kultywuje zresztą większość rodziny Semidianowów. W obronie terytorialnej służą mąż i jeden z synów Olgi, drugi jako żołnierz zawodowy broni w tym momencie Charkowa. Jedna z córek kobiety także pomaga wojskowym jako wolontariuszka, druga zaś jest policjantką. Julia została w domu, by opiekować się najmłodszym rodzeństwem.

                          Jedynym pocieszeniem jest fakt, że mama doczekała się swojej pierwszej wnuczki, Sofijki, która skończy za chwilę sześć miesięcy. Ale nasz najstarszy brat lada dzień też będzie miał córkę, której babcia już nigdy nie weźmie na ręce. Nasza matka zasługuje na to, by o niej pamiętać. Za ilość rzeczy, które zrobiła, za łzy, które wylała, za uśmiechy, którymi obdarzyła – kończy swoją opowieść dziewczyna.

                          Z netu
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 20.03.22, 09:51
                          Ukraina i Krym, Białoruś i Mołdawia – to jest mój kraj', tak zaczyna się jedna z piosenek wykonanych w piątek na moskiewskim stadionie w obecności prezydenta Rosji Władimira Putina i tysięcy Rosjan, którzy przyszli na koncert poświęcony 'Dniu Zjednoczenia Krymu'" - napisał "Timpul".
                          Komentatorzy oraz internauci z Mołdawii przypominają, że kraj ten znalazł się też jako jeden z celów rzekomego ataku Rosji na jednej z map pokazywanej na początku marca przez prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenkę.
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 20.03.22, 09:57
                          Wojna w Ukrainie trwa od ponad trzech tygodni, a Rosjanom dotąd nie udało się zdobyć Kijowa. W ostatnich dniach wojska okupanta zostały odepchnięte na 70 km od ukraińskiej stolicy - poinformował w sobotę rzecznik ministerstwa obrony Ukrainy Ołeksandr Motuzianyk.

                          Z netu

                          Gnać i walić z giwery do każdego kacapa bez brania jeńców, bo kiedyś wrócą!
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 20.03.22, 09:59
                          Tysiące rosyjskich turystów utknęło na zagranicznych lotniskach. Przez sankcje nałożone na Rosję w związku z agresją na Ukrainę nie mogą wrócić do domu. Nie działają im karty płatnicze, ich wizy tracą ważność, a ceny biletów na loty powrotne są bardzo wysokie.
                          Więcej: podroze.radiozet.pl/News/Rosyjscy-turysci-utkneli-na-zagranicznych-lotniskach-Przez-sankcje-nie-moga-wrocic-do-domu?fbclid=IwAR1OKSj4k_weqGcDACAobhz8aOZl2oaWq3pf3lYJNTGO9tzQ2bHSQhs75oE

                          Na lądzie zapierdalać pieszo a jeśli to kraj zamorski to stawiać tratwy albo płynąć na zużytych oponach samochodowych!
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 20.03.22, 11:21
                          kadyrowcy walczyli po stronie Rosji na Ukrainie niemal od pierwszego dnia inwazji - podało w sobotę Radio Swoboda. Jak informuje radio, 13 marca zostali ostatecznie wycofani na Białoruś, skąd powrócili do Czeczenii. Według kontrwywiadu służb bezpieczeństwa Ukrainy zginęło setki bojowników, dlatego została podjęta decyzja o wycofaniu.

                          "26 lutego ok. 450 kadyrowców próbowało dokonać desantu na lotnisko w Hostomlu pod Kijowem. Nie udało im się. Niektórzy z nich dostali się pod nasz ostrzał od razu na pasie startowym, gdy tylko zeszli z pokładu samolotów. Tego dnia kadyrowcy stracili kilkaset osób" - powiedział stacji oficer kontrwywiadu Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU).
                          Z kolei 4 marca oddział ok. 1200 kadyrowców wtargnął na teren Ukrainy od strony Białorusi, przez Czarnobylską Strefę Wykluczenia i stanął w położonym w lesie obozie w okolicach Borodzianki na północny zachód od Kijowa - opisuje Radio Swoboda. Według SBU w obozie doszło do wybuchu amunicji, w którym zginęła część kadyrowców. Od tego czasu czeczeńscy bojownicy stali się bardziej ostrożni.
                          Kadyrowcy nękali cywilów i kręcili propagandowe materiały. Planowali też zamach na prezydenta Ukrainy

                          Kadyrowcy nigdy nie brali bezpośredniego udziału w walkach, zajmowali się za to nękaniem ludności cywilnej i kręceniem materiałów propagandowych, publikowanych później w mediach społecznościowych - zaznacza stacja. Według władz ukraińskich to kadyrowcy zajęli szpital psychiatryczny w Borodziance, w którym przebywało ok. 600 pacjentów.
                          Usiłowali także przeprowadzić zamach na prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Jak jednak informował przedstawiciel Rady Bezpieczeństwa Narodowego Ukrainy, grupa została rozbita.
                          Pojawiły się także informacje, że w walkach zginął Magomed Tuszajew, dowódca batalionu "Południe".
                          "Nazywamy ich ‘oddziałami PR’. To znaczy, że robili mnóstwo filmików i zdjęć pokazujących, jak obnosili się ze swoimi karabinami, napadali na domy, również jak rozprowadzali rzekomą pomoc humanitarną i ‘troszczyli się o ludność cywilną’" - mówił zajmujący się wojskowością dziennikarz stacji Current Time Rusłan Lewijew.
                          Przez Białoruś wrócili do Czeczenii

                          Ostatecznie 13 marca kadyrowcy opuścili obwód kijowski Ukrainy i przez Białoruś udali się drogą lotnicza z powrotem do Czeczenii - informuje Radio Swoboda z powołaniem na informacje SBU. W tym samym przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow zapowiadał, że wyśle na Ukrainę tysiące kolejnych bojowników - dodaje stacja.

                          Formacje zbrojne, określane mianem kadyrowców, to oddziały specjalne przywódcy Czeczenii (formalnie głowy republiki) Ramzana Kadyrowa. Stanowią część Gwardii Narodowej Federacji Rosyjskiej (Rosgwardii).

                          Z netu WYPIERDALAĆ! I tak po zdechnięciu wylądujecie w kotle.
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 20.03.22, 12:00
                          - Oni swoich rannych rozjeżdżali czołgami. Rozumie pani? Leży ruski żołnierz, podnosi rękę, pokazuje, że żyje, potrzebuje pomocy. Oni w tych czołgach to widzą i... I jeden czołg jedzie wprost na tego chłopaka i rozjeżdża go. I w tył, i w przód, i w tył, i w przód. Tak żeby nic z chłopaka nie zostało. Swojego brata rozjechali. Wszystko po to, żeby nie zabierać rannych. Z Siergiejem Mikołajewiczem Bokowem rozmawia Magdalena Rigamonti.
                          Z Siergiejem Mikołajewiczem Bokowem rozmawia Magdalena Rigamonti
                          W jakim języku pan myśli?
                          Bardziej po rosyjsku. Najczęściej jednak mówię surżykiem, myślę surżykiem, mieszanką ukraińskiego i rosyjskiego. Mieszkam niedaleko granicy z Rosją, kilkadziesiąt kilometrów. Język rosyjski tu nie zawinił, tylko ludzie, dla których to język ojczysty. Język nie zabija cywilów, nie strzela do nich, nie rozjeżdża ich czołgami. Zawinili Rosjanie, którzy przyszli na naszą ziemię i zabijają, mordują, grabią, gwałcą. To, co się dzieje, to zbrodnia.
                          Ludobójstwo?
                          Tak. Zbrodnie przeciwko ludzkości, zbrodnie wojenne, ludobójstwo. Mam do czego porównywać, ponieważ w mojej rodzinie żyje pamięć faszystowskiej wojny, II wojny światowej. Mój dziadek walczył. Dziadek mojej żony walczył. Opowiadali o tym bardzo często. I z tego wynika, że nawet Niemcy, naziści nie zachowywali się tak, jak zachowują się współcześni Rosjanie w Ukrainie.
                          Dostali rozkaz i walczą.
                          Nie, dostali rozkaz i mordują. Mordują cywilów, kobiety, dzieci, nas mordują. Nie, nie mówię o nas, żołnierzach, tylko o zwykłych ludziach, mieszkańcach wsi i miast. Mogę powiedzieć na własnym doświadczeniu, oceniając tę walkę, którą stoczyliśmy.
                          W której stracił pan nogę.
                          Nie chcę jeszcze mówić o sobie. Oni swoich rannych rozjeżdżali czołgami. Rozumie pani? Leży ruski żołnierz, podnosi rękę, pokazuje, że żyje, potrzebuje pomocy. Oni w tych czołgach to widzą i... I jeden czołg jedzie wprost na tego chłopaka i rozjeżdża go. I w tył, i w przód, i w tył, i w przód. Tak żeby nic z chłopaka nie zostało. Swojego brata rozjechali. Wszystko po to, żeby nie zabierać rannych.
                          Widział pan to czy panu ktoś opowiadał?
                          Z bliska widziałem, kilkadziesiąt metrów, 30 może.

                          Z netu
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 20.03.22, 12:01
                          Jak można ze spokojem to oglądać?
                          Można. Kiedy szedłem na wojnę, spokojnie szacowałem ryzyko i cenę, którą mogę zapłacić. Kiedy pocisk trafił w moją nogę, zdałem sobie sprawę, że krew ze mnie leci tak szybko, tak tryska i że zostały mi może dwie, trzy minuty życia, że zaraz się wykrwawię. Że właśnie płacę własnym życiem za Ukrainę. Zadzwoniłem do swojej żony Ani i... I przepraszałem. Powiedziałem, że straciłem nogę, że zaraz stracę przytomność i proszę o wybaczenie.
                          A ona płakała?
                          Nie, zaczęła się modlić do Bogurodzicy. I wymodliła mi życie. Na to wygląda. Nie miałem opaski uciskowej, ale w tym momencie blisko mnie znalazł się mój przyjaciel i dał mi swoją, rzucił mi ją. Opaska pękła. Mówię do drugiego kolegi, żeby dał opaskę. Nic nie słyszał, stracił słuch na skutek wybuchu. Na szczęście na chwilę. Usłyszał. Zacisnąłem. I znów strzelałem.
                          Widział pan pocisk, który do pana leciał?
                          Przyleciał z lewej strony, ja strzelałem w prawą. Niczego nie zauważyłem. Oglądam, jak czołg do mnie strzela, a przecież to byłem ja.
                          Ból czy adrenalina go przysłoniła?
                          Potworny ból, potworny. Rosjanie trafili w drzewo. Przewaliło się. Leżałem za tym drzewem z 20 minut. Chroniło mnie. Słyszałem tylko, jak mówią: rannych zabijać. Wszystkich rannych zabijać. Nie, nie bałem się, przecież chwilę wcześniej pożegnałem się z życiem. Nie czułem strachu, lęku, stresu. Pomyślałem, że będzie, co ma być. Byłem gotów odejść. A żyję.
                          Gdzie jest teraz pana żona?
                          300 km ode mnie, z naszym małym synkiem, który ma dwa lata i siedem miesięcy. Są w naszym domu.
                          Dlaczego nie uciekła do Polski?
                          Nie ma jak. Mosty zarwane, drogi z miasta zniszczone. Dziś na nasze miasto spadły tylko dwie rosyjskie rakiety. Tam jest fabryka prochu, a Ruscy chcą ją zniszczyć. Dzwonimy do siebie, mówi, żebym wracał, że będzie mnie leczyła, że się zatroszczy, zadba. Ja leżę w szpitalu w Kijowie. Wiem, że na parterze, na chirurgii.
                          Ilu was tam jest, takich rannych ukraińskich chłopaków?
                          Nie wiem, nie mogę wstać, zobaczyć, sprawdzić. Nie mam nogi. Nie pytam. Kiedy czołg strzelił, to od kolana w dół prawie nic nie było. Majtał się tylko kawałek spodni, kawałek mojej skóry, mojego mięsa. Stopę zobaczyłem gdzieś dalej ode mnie.
                          Słyszę, że pan zapalił papierosa.
                          Pozwalają mi. Normalnie bym wyszedł. Nie mam nogi, nie mogę.
                          Walczył pan pod Kijowem.
                          Ale przejechaliśmy kawał drogi, żeby bronić dostępu do Kijowa. 27 godzin. Był tylko jeden postój. Nie wiedzieliśmy, dokąd jedziemy i jaką drogą. Krążyliśmy, żeby nie spotkać się z rosyjskimi czołgami. Wyszliśmy w miejscowości Kozielec, 70 km od Kijowa. 700, 800 żołnierzy. Tam zaczęto nas rozlokowywać. Ale najpierw 24 lutego nad ranem, po piątej, byłem w domu. Sygnał, że Rosja najechała na Ukrainę, na nasze terytorium, że zrzuca bomby na nasze lotniska, koszary wojskowe, niszczy obiekty strategiczne. Niedaleko nas walnęła rakieta, która zabiła 70 żołnierzy. Od razu, za jednym zamachem. Mieszkam niedaleko swojej jednostki. 5.20 telefon, 5.40 byłem już w jednostce, już brałem broń. I w jednym miejscu było naraz tysiąc żołnierzy. Bałem się, że spadnie na nas rakieta, bomba, że wszystkich nas wybiją, w jednym momencie.
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 20.03.22, 12:08
                          Przestałem rozmawiać z ojcem, bo nie reagował na moje argumenty przeciwko wojnie, a zamiast tego nazywał mnie zdrajcą, który powinien zostać zastrzelony jako pierwszy — powiedział "The Moscow Times" 25-letni student politologii Władimir Mirosznik.

                          Z netu
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 20.03.22, 12:22
                          Rosyjski oligarcha chciał zatankować swój superjacht. Norwedzy kazali mu wiosłować do domu

                          MARCIN POŁOWIANIUK
                          18 MARCA 2022
                          Jacht Ragnar to piękna jednostka o długości 68 metrów i wartości 85 milionów dolarów. Roczny koszt jej utrzymania szacuje się na 5 - 8 mln dol. Mieści w luksusowych warunkach 12 gości i 17 członków załogi. Niestety Ragnar ma problem: należy do rosyjskiego oligarchy i nikt nie chce go zatankować.

                          Z netu

                          Zarekwirować, sprzedać, rozdać dochód uciekinierom
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 20.03.22, 12:34
                          Ponad 50 ofiar. Rosyjski czołg ostrzelał dom dla seniorów w obwodzie ługańskim
                          56 osób zginęło wskutek ostrzelania z czołgu domu opieki senioralnej w Kreminnej w obwodzie ługańskim – poinformował szef władz regionalnych Serhij Hajdaj na Telegramie.

                          Ale śmieszne. Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha!
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 20.03.22, 12:40
                          W Narowli, niedaleko granicy z Ukrainą, utworzono szpital polowy. Według jednego z rozmówców wielu rannych przybywa do Mozyrzu "bez rąk, nóg, uszu, oczu".
                          Niektórzy żołnierze zostają przywiezieni za późno i niejednokrotnie z gangreną. – Gdyby zostali sprowadzeni na czas, można by jeszcze uratować im kończyny – mówi informator Deutsche Welle
                          Według niego niektórzy z rannych nie byli karmieni nawet pięć dni, przybyli zdezorientowani, nie wiedzieli, gdzie się znajdują i prosili jedynie o telefon do rodziców. – Są to pacjenci urodzeni w 2003 roku, pochodzący z ubogich regionów Rosji. Właściwie to jeszcze dzieci – mówi w rozmowie z DW.
                          Inna osoba, która nie jest bezpośrednio związana z sektorem opieki zdrowotnej, ale jest dobrze poinformowana o sytuacji, potwierdza, że w jednym ze szpitali w obwodzie homelskim przeprowadzane są "non stop operacje", nawet 50 w ciągu jednej nocy

                          Z netu

                          I tak trzymać aż do ostatniego kacapskiego truchła!
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 20.03.22, 12:41
                          Szwajcaria nałoży sankcje na Rosję - donosi Deutsche Welle, powołując się na oświadczenie tamtejszego rządu. Restrykcje mają dotyczyć zakazu eksportu dóbr luksusowych do Rosji. W ten sposób państwo, które słynie z neutralności, chce uderzyć bezpośrednio we Władimira Putina i rosyjskich oligarchów.

                          W rezultacie oznacza to, że Szwajcaria przyłączy się do najnowszych sankcji, które ogłosiła Unia Europejska.

                          Z netu

                          I WYPIERDOLIĆ na drzewo kochankę świra i jej czwórkę bękartów!
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 20.03.22, 12:46
                          ,,Kamyszyn stwierdził wczoraj na antenie telewizji Nastojaszcze Wriemia, że za wstrzymanie ruchu pociągów "należy podziękować białoruskim kolejarzom". – Niedawno zwracałem się do białoruskich kolejarzy z apelem, by nie wypełniali przestępczych poleceń i nie prowadzili rosyjskich pociągów wojskowych w kierunku Ukrainy. Dziś mogę wam powiedzieć, że połączeń kolejowych pomiędzy Białorusią i Ukrainą już nie ma. Nie będę podawał szczegółów, ale jestem wdzięczny białoruskim kolejarzom za to, co robią – powiedział prezes Ukraińskich Kolei, cytowany przez Bielsat.,,

                          Z netu
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 20.03.22, 12:47
                          Białorusini formują bataliony ochotników, gotowych walczyć ramię w ramię z Ukraińcami przeciwko Rosji. Niezależnie od tego, jak potoczą się losy wojny w Ukrainie, broni już nie złożą. Wieść o tym wojsku lotem błyskawicy roznosi się po Białorusi budząc nadzieje, że przyjdzie czas wyzwolenia - pisze dla "Wprost" gen. Waldemar Skrzypczak. I przewiduje, że w przypadku powstania, Rosja nie będzie już w stanie posłać wojsk do stłumienia buntu.

                          Z netu

                          Ująć i zdekapitować aleksa!
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 20.03.22, 12:59
                          https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/275957899_5154724577911287_7547269799735222993_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=DjBBgiploOIAX_i5tyw&tn=RYViHpREO_RnEsEr&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=00_AT-HL-gCMJpeUqVifIXcxyDiAyy5mH-DeOkf89pjOCV-cw&oe=623B1B9E

                          A potem rozpierdolić kacapów na miazg! Niestety schizofreniczę spróbuje wtedy odpalić atom. Cała nadzieja w szojgu, które musi kontrasygnować atak. To Mongoł nienawidzące kitajcow więc moźe się uda!
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 20.03.22, 13:03
                          https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/275224238_4779694618795898_7463591466482947759_n.jpg?_nc_cat=104&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=TXoGxMVplwAAX_CqxmH&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=00_AT9t7yaf-nRxwvz0N9-EV19HToK1AYSlUyGpI5X7o3D5ww&oe=623B3090

                          Mówią, że kiedy niemowlęta się uśmiechają we śnie to śmieją się razem z aniołami ...
                          Nie wiem, czy to prawda, ale jestem pewien/a, że ich uśmiechy są najlepszą rzeczą na świecie

                          Z netu

                          Ile takich maluszków zamordowało to skurwysynię!
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 20.03.22, 13:07
                          Ukraiński wywiad twierdzi, że Rosja zamierza wysłać na front nieletnich. Według służb, rozporządzenie w tej sprawie podpisał już rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu.

                          Z netu

                          Oby. Rozjebać doszczętnie na plunwalki!
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 20.03.22, 17:41
                          Wjeżdżamy do wsi, wyszedł cywil. Salam alejkum i naprzód go! Chłopaki opowiadają - jedziemy w kolumnie, wychodzi kobieta z małą dziewczynką, a facet za nią. Chłopak wyskoczył z kolumny i wszystkich troje położył z kałacha – miał mówić żołnierz podczas przechwyconej przez ukraińskie służby rozmowy.

                          Żołnierz miał też skrytykować w wulgarnych słowach sposób prowadzenia wojny przez Rosję, mówiąc między innymi, że zwiad działa „ch**owo”.                          Dekapitować na miejscu schwytania bo to nie ludzie więc nie podlegają konwencji genewskiej
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 20.03.22, 17:47
                          Rosja popełniła na Ukrainie "prawie wszystkie możliwe zbrodnie wojenne, jakie widziała ludzkość" - powiedziała w niedzielę wicepremier Ukrainy Olha Stefaniszyna. Jak dodała, "ukraińskie kobiety były gwałcone godzinami, a następnie mordowane".
                          Więcej: wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Kobiety-gwalcone-godzinami-a-potem-zabijane-.-Szokujaca-relacja-z-Ukrainy?fbclid=IwAR06DFQnrdEumWWHY705IIB7wAeYNSHHpNBV0t7JtcnY5a2a5lIn4ie0T_Q

                          Ale śmieszne Hahahahahahahahahahahahahahahahaha!

                          Może jakieś smeiszne kroki do tego albo walenie durnym łbem w płot z jaśminem?
                         • wscieklyuklad Re: Idi na chuj putler1 21.03.22, 15:03
                          Rosyjscy żołnierze otworzyli ogień z broni palnej do pokojowych demonstrantów w Chersoniu; są doniesienia o co najmniej dwóch osobach rannych - podał w poniedziałek w internetowym komunikatorze Telegram ukraiński serwis Sprzeciw Informacyjny, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.

                          Oprócz ostrej amunicji, rosyjscy żołnierze mieli użyć przeciwko demonstrantom również granatów hukowych.

                          Agencja informacyjna UNIAN opublikowała na Telegramie nagranie, ukazujące moment strzelania w kierunku ludności cywilnej.

                          twitter.com/nexta_tv/status/1505884681144832001?s=20&t=cUXMddZGKhpMIo0B61qqHQ

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka