Dodaj do ulubionych

Prawda w oczy

01.08.22, 16:03
www.facebook.com/100001580555388/videos/3249533155368913
Obserwuj wątek
    • sorel.lina Re: Prawda w oczy 01.08.22, 16:08
      Komentarze do powyższego nagrania:

Marek F
      No cóż mamy Premiera pajaca z bardzo długim nosem

Teresa K
      Co pinokio może ,on może tylko kiwać swoją zakłamaną główką

Maria M
      Pięknie mu zgarnął brawo gratulacje Pinokio siedzi i będzie siedział

Gerda P
      Pięknie premierowi wytknięto kłamstwa, mataczenie i zagrożenie dla Polski ale co z tego PIS ma to głęboko gdzieś oni nie liczą się z naszą Polaków wolą zrezygnują z pieniędzy bo ich konkretnie Pana z Żoliborza musi być na wierzchu. Kaczyński to mściwe induwidum w d......ma jaką cenę będą płacić obywatele.

Harry A
      CUDOWNIE ZAORANY kalafior !

• sorel.lina Re: Prawda w oczy 01.08.22, 16:11
        https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/296201616_3534578826776120_6468277515605390051_n.png?_nc_cat=104&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=GDtxT2dTX-wAX_sCmhl&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=00_AT--LsXqcx-koKTXnvykMCVPCPG2aJGEKQyffsYlylsNUg&oe=62EBEFBD
        • sorel.lina Re: Prawda w oczy 01.08.22, 16:57
          Sąd: Manowska z SN może odpowiadać karnie za niewykonanie orzeczenia ws. Juszczyszyna

Stołeczny sąd rejonowy orzekł, że pełniąca funkcję I prezes SN Małgorzata Manowska może być ścigana za to, że zlekceważyła orzeczenie sądu ws. sędziego Pawła Juszczyszyna z Olsztyna. Orzeczenie warszawskiego sądu jest precedensowe w skali Europy

To orzeczenie wydała sędzia Anna Tyszkiewicz z Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia. W drugiej połowie lipca 2022 roku na niejawnym posiedzeniu uchyliła ona postanowienie Prokuratury Okręgowej w Warszawie o odmowie wszczęcia śledztwa ws. Małgorzaty Manowskiej. Śledztwa odmówiła delegowana do pracy w tej prokuraturze prokurator Emilia Piasta. Już wcześniej odmówiła ona ścigania oficera ABW, który wjechał w Strajk Kobiet, czy Jarosława Kaczyńskiego za groźby pod adresem prezesa NIK.

Zawiadomienie do prokuratury na Manowską złożył sędzia Paweł Juszczyszyn z Sądu Rejonowego w Olsztynie — na zdjęciu u góry — i jego pełnomocnik, adwokat, profesor Michał Romanowski. Złożyli oni zawiadomienie na Manowską, bo jako pełniąca funkcję I prezesa SN nie wykonała orzeczenia Sądu Okręgowego w Olsztynie z maja 2021 roku. Sąd, w tzw. zabezpieczeniu, wstrzymał wtedy wykonanie decyzji nielegalnej Izby Dyscyplinarnej ws. zawieszenia sędziego Juszczyszyna.

W ramach tego zabezpieczenia sąd nakazał też opatrzyć decyzję Izby — na stronie SN — komentarzem, że została ona wstrzymana i toczy się w jej sprawie postępowanie. Bo Paweł Juszczyszyn wytoczył SN proces, w którym domagał się uznania decyzji o jego zawieszeniu za bezprawną i usunięcia jej ze strony SN. Zabezpieczenie wydano na czas trwania tego procesu.

Pełniąca funkcję I prezesa SN odmówiła jednak wykonania zabezpieczania sądu w Olsztynie, twierdząc, że nie może ingerować w decyzję Izby. A prokuratura uznała, że nie złamała prawa. I teraz sędzia Anna Tyszkiewicz z Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia uchyliła decyzję prokuratury.

Manowska może odpowiadać karnie

Uzasadnienie orzeczenia sądu jest mocne. Sąd uznał, że prokurator dowolnie ocenił sprawę i orzekł, że Manowska może odpowiadać zarówno karnie, jak i cywilnie za niewykonanie orzeczenia. Sąd podkreślił, że nie może budzić wątpliwości, że pełniąca funkcję I prezes SN musi respektować orzeczenia sądu. O decyzji prokuratury i orzeczeniu sądu piszemy w dalszej części tekstu.

To już drugie takie orzeczenie nakazujące prokuraturze karną ocenę niewykonywania przez Manowską orzeczeń. W maju 2022 roku sędzia Łukasz Grylewicz z Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia uchylił decyzję Prokuratury Krajowej, która odmówiła ścigania Manowskiej również za niewykonanie tego samego zabezpieczenia olsztyńskiego sądu.

Tamta sprawa dotyczyła jednak kilku wątków, głównie niewykonania przez Manowską wyroku TSUE z lipca 2021 roku. Trybunał orzekł wtedy, że Izba Dyscyplinarna jest nielegalna, ale Manowska nie zawiesiła jej pracy. Tamto orzeczenie nie było jednak tak mocne i jednoznaczne w wymowie jak sędzi Tyszkiewicz, która orzekła, że Manowska jako pełniąca funkcję I prezes SN może odpowiadać karnie

Sędzia Juszczyszyn wrócił już do pracy. Orzeka od połowy lipca 2022. Co czuł, gdy po raz pierwszy od dwóch lat wyszedł na salę?

„Poczułem, że wszystko w jednej chwili wróciło. Wróciło zaangażowanie, chęć do pracy, satysfakcja. Poczułem radość i przyjemność, bo wróciłem do tego co kocham”
          – mówi

To orzeczenie stołecznego sądu, to kolejny sukces sędziego Pawła Juszczyszyna i jego pełnomocnika, prof. Michała Romanowskiego, który pomagał mu wrócić do pracy. Przez ponad rok wygrali kilka precedensowych spraw w polskich sądach, które nakazywały przywrócenie Juszczyszyna do pracy, albo przyznawały mu rację.
          „To kolejne przełomowe orzeczenie, które obnaża upolitycznienie polskiej prokuratury. Ale sąd w Warszawie pokazał, że nikt, kto obecnie łamie prawo, nie może się czuć bezkarnie. Nawet osoba pełniąca funkcję I prezesa SN”
          Dodaje: „To orzeczenie pokazuje, że wciąż w Polsce możemy liczyć na niezawisłe i odważne sądy. To jest orzeczenie bez precedensu, bo dotyczy osoby uważającej się za sędziego SN [Manowska jest neo-sędzią, nominowaną przez nielegalną neo-KRS – red.], która w oczywisty sposób lekceważy zarówno prawomocne orzeczenia polskich sądów, jak i Trybunału Sprawiedliwości UE”.

Juszczyszyn mówi jeszcze: „Orzeczenie warszawskiego sądu pokazuje też, że moja walka o praworządność jest do wygrania. Nie poddam się, nie dam się złamać. Dalej będę robił swoje i dalej będę twardo stał na straży prawa i będę przeciwstawiał się bezprawiu aż do zwycięstwa”.

Jego pełnomocnik, adwokat, prof. Michał Romanowski o orzeczeniu stołecznego sądu mówi:

„To pierwsze takie postanowienie w warunkach polskich i w skali Europy, które dotyka bezpośrednio osoby pełniącej funkcję I prezesa SN w sferze odpowiedzialności karnej. Sąd wprost stwierdził, że osoba będąca na tym stanowisku ma obowiązek respektować orzeczenia, bo w przeciwnym razie naraża się na odpowiedzialność karną”.

Prof. Romanowski podkreśla, że stołeczny sąd pokazał, że sądy powszechne mogą i powinny stosować prawo i, że „nikt nie stoi ponad prawem. Nawet pani neo I prezes Manowska” – mówi prof. Romanowski. Dodaje: „Chciałoby się powtórzyć za Monteskiuszem. Nie pytam się, jakie są prawa, pytam się, jacy są sędziowie. Prawo czasami drzemie, ale nigdy nie umiera. I sąd właśnie wybudził prawo z drzemki”.

I jeszcze jedna wypowiedź pełnomocnika Juszczyszyna: „Jarosław Kaczyński powiedział niedawno pod adresem UE, że koniec tego dobrego w odniesieniu do niezależności polskich sądów. Ale to nie jest koniec, tylko początek końca tych, którzy od 2015 roku dążą do zniszczenia w Polsce wolnych sądów”.
          • sorel.lina Re: Prawda w oczy 01.08.22, 16:59
            Ziobro chciał pomóc narodowcom przed ich Marszem Powstania Warszawskiego. Sąd wniosek ministra odrzucił

Skarga nadzwyczajna prokuratora generalnego w sprawie organizowanego przez narodowców Marszu Powstania Warszawskiego jest już w Sądzie Najwyższym, ale ten na pewno nie zajmie się nią przed godz. 17, kiedy wydarzenie ma się zacząć. Oznacza to, że marsz Roberta Bąkiewicza nie jest zgromadzeniem cyklicznym, a narodowcy nie mają zgody na przemarsz.
            • sorel.lina Re: Prawda w oczy 01.08.22, 17:04
              https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/296167919_3534944353406234_3367159579978624085_n.png?stp=dst-png_p843x403&_nc_cat=1&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=nzcxHrR19xEAX_Lccib&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=00_AT8UnaD4BpTdJZrbwFDzEcUJR_s-dP9_YGB1SNgFUah_vQ&oe=62EBE0F0
              • wscieklyuklad Re: Prawda w oczy 01.08.22, 19:30
                https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/296200492_1130235351182314_5400228845604387724_n.jpg?_nc_cat=110&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=OuxGRGxsin8AX-adHL7&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=00_AT_clzSnH-UIhQQHmKxXA5jXytMgMYoc9VC-9KQ3swVTVw&oe=62EDDDB2

Krzysztof Wyszkowski to doradca wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha i członek kolegium Instytutu Pamięci Narodowej,
                w niedzielę porównał powstańców warszawskich i sanitariuszkę powstania warszawskiego Wandę Traczyk-Stawską do wojennego zbrodniarza - "Ci powstańcy stają po stronie Dirlevangera"
                Dirlewanger i jego formacja była znana z wielkiego okrucieństwa. Brali udział m.in. w rzezi mieszkańców warszawskiej Woli. Wówczas hitlerowcy w kilka dni wymordowali ok. 60 tys. ludzi.

z neciszcza

Bezmuzgowość porównywalna jedynie z podlotniskowcem.
                • wscieklyuklad Re: Prawda w oczy 01.08.22, 19:33
                  Bąkiewicz: "Niech nikt nie wmawia, że walczyliśmy z nazistami". Baner uderzający w Trzaskowskiego

Niech nikt nam nie wmawia, że jako Polacy walczyliśmy z nazistami. Niech nikt nam nie wmawia, że walczyliśmy o tą równość rewolucyjną, którą nam tutaj próbowano zaproponować - mówił Robert Bąkiewicz podczas Marszu Powstania Warszawskiego. Na manifestacji widoczny był transparent uderzający w osoby LGBT i prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

z neciszcza

bezmuzgowość porównywalna jedynie z podlotniskowcem
                  • wscieklyuklad Re: Prawda w oczy 01.08.22, 19:56
                    https://m.natemat.pl/36804a5a23b3c6bc5f9d4d0a10f8a346,840,503,1,0.jpg

Jak dla wszystkich dysponujących mózgiem
                    • wscieklyuklad Re: Prawda w oczy 01.08.22, 19:57
                      uzupełnienie do postu powyżej

Jest pani moim idolem - te słowa wypowiedział pod adresem Wandy Traczyk-Stawskiej
                      • wscieklyuklad Re: Prawda w oczy 01.08.22, 20:01
                        Wanda Traczyk-Stawska do wojewody: "Jeśli pan nie ustąpi, to ja się tu położę"

Pamiętajcie, że tu leży bardzo dużo ludności cywilnej, żołnierzy i ludzie różnych wyznań i narodów. Razem, bo jesteśmy jedną ludzką rodziną. W moim sercu ludność Warszawy jest bohaterem powstania - mówiła Wanda Traczyk-Stawska na Cmentarzu Powstańców Warszawy. Zwróciła się z mocnym apelem do wojewody radziwiłła (poprawka własna).

Na Cmentarzu Powstańców Warszawy przemawiała Wanda Traczyk-Stawska - uczestniczka Powstania Warszawskiego. Podziękowała rodzinom poległych powstańców, którzy czczą pamięć swoich krewnych.

- Tu leży 104 105 osób, w tym ponad 80 tys. ludności cywilnej, ok. 10 tys. wojska. Leżą też Żydzi, leży bardzo dużo żołnierzy z 1939 r. Leżeli tu Niemcy, leżeli tu Rosjanie. Chciałabym złożyć raport o stanie cmentarza. Milicja miała tu posterunek na rogu i pilnowała, by nikt tu nic nie położył. Przychodziła tu matka, która kładła kamień na grobie dziecka. Codziennie ten kamień zdejmowano - mówiła Wanda Traczyk-Stawska.

- Pamiętajcie, że tu leży bardzo dużo ludności cywilnej, żołnierzy i ludzie różnych wyznań i narodów. Razem, bo jesteśmy jedną ludzką rodziną. Wszyscy ludzie są jedną ludzką rodziną, a ten cmentarz, według tego, cośmy ustalili z panem Przewoźnikiem, który zginął w katastrofie (smoleńskiej - red.) oraz z moją koleżanką Krysią Zbyszewską i Andrzejem Koryckim, ustaliliśmy - mimo że był PRL - że będziemy ten cmentarz odkopywać i pokazywać, że tu leży najlepsza na świecie ludność Warszawy. W moim sercu ludność Warszawy jest bohaterem powstania. My byliśmy jej żołnierzami, bo byliśmy jej dziećmi - dodała.

- Na podeście tego pomnika jest napis "matka" po polsku, niemiecku, hebrajsku i rosyjsku, bo wszystkie matki na całym świecie jednakowo cierpią, kiedy giną ich dzieci. Postanowiliśmy, że ten cmentarz będzie wołał o pokój na świecie! Jak Hiroszima. Każdy człowiek ma swoją ludzką godność i o tę godność my się biliśmy - wspominała.

- Dostałam rozkaz, który staram się wypełniać od 1947 r. Jest już 78. rocznica powstania, a na cmentarzu są jeszcze ogromne braki. Chcemy na tym murze wypisać modlitwę Szarych Szeregów - mówiła Wanda Traczyk-Stawska prosząc, by odczytano modlitwę na do mikrofonu. - Na tym murze można napisać ten wiersz po niemiecku, po hebrajsku, po angielsku i rosyjsku i w językach tych narodów, które chcą wołać o pokój na świecie - apelowała.
                        "Jestem w sporze z panem wojewodą"

Wanda Traczyk-Stawska mówiła o tym, co jej zdaniem należy poprawić na Cmentarzu Powstańców. W mocnych słowach zwróciła się do wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła, który słuchał jej słów z pierwszego rzędu.

- Jedną z największych potrzeb jest krzyż położony tu na kurhanie. On tu musi leżeć, albo ja się tu położę! Tu leżą prochy ponad 50 tys. ludzi: wojsko, ludność cywilna, niemowlęta, starcy, razem! Nie pozwolę, by ktokolwiek wchodził tu i bezcześcił to miejsce. Jestem w sporze z panem wojewodą. Pisałam ja, pisał pan prezydent (Rafał Trzaskowski - red.) - mówiła Wanda Traczyk-Stawska.

cdn
                        • wscieklyuklad Re: Prawda w oczy 01.08.22, 20:02
                          To może pomóc diabetykom
                          Wysoki cukier powoduje, że źle się czujesz? Spróbuj tego naturalnego sposobu
                          Rafał Mrowicki
                          Dzisiaj, 01-08-2022 19:30
                          Wanda Traczyk-Stawska do wojewody: "Jeśli pan nie ustąpi, to ja się tu położę"

Pamiętajcie, że tu leży bardzo dużo ludności cywilnej, żołnierzy i ludzie różnych wyznań i narodów. Razem, bo jesteśmy jedną ludzką rodziną. W moim sercu ludność Warszawy jest bohaterem powstania - mówiła Wanda Traczyk-Stawska na Cmentarzu Powstańców Warszawy. Zwróciła się z mocnym apelem do wojewody Konstatnego Radziwiłła.
                          Wanda Traczyk-Stawska przy pomniku "Polegli - Niepokonani" na Cmentarzu Powstańców Warszawy na Woli
                          Wanda Traczyk-Stawska przy pomniku "Polegli - Niepokonani" na Cmentarzu Powstańców Warszawy na WoliŹródło: PAP, fot: Paweł Supernak

Na Cmentarzu Powstańców Warszawy przemawiała Wanda Traczyk-Stawska - uczestniczka Powstania Warszawskiego. Podziękowała rodzinom poległych powstańców, którzy czczą pamięć swoich krewnych.

- Tu leży 104 105 osób, w tym ponad 80 tys. ludności cywilnej, ok. 10 tys. wojska. Leżą też Żydzi, leży bardzo dużo żołnierzy z 1939 r. Leżeli tu Niemcy, leżeli tu Rosjanie. Chciałabym złożyć raport o stanie cmentarza. Milicja miała tu posterunek na rogu i pilnowała, by nikt tu nic nie położył. Przychodziła tu matka, która kładła kamień na grobie dziecka. Codziennie ten kamień zdejmowano - mówiła Wanda Traczyk-Stawska.

- Pamiętajcie, że tu leży bardzo dużo ludności cywilnej, żołnierzy i ludzie różnych wyznań i narodów. Razem, bo jesteśmy jedną ludzką rodziną. Wszyscy ludzie są jedną ludzką rodziną, a ten cmentarz, według tego, cośmy ustalili z panem Przewoźnikiem, który zginął w katastrofie (smoleńskiej - red.) oraz z moją koleżanką Krysią Zbyszewską i Andrzejem Koryckim, ustaliliśmy - mimo że był PRL - że będziemy ten cmentarz odkopywać i pokazywać, że tu leży najlepsza na świecie ludność Warszawy. W moim sercu ludność Warszawy jest bohaterem powstania. My byliśmy jej żołnierzami, bo byliśmy jej dziećmi - dodała.
                          Uporczywe dzwonienie w uszach? Nie ignoruj tego…

- Na podeście tego pomnika jest napis "matka" po polsku, niemiecku, hebrajsku i rosyjsku, bo wszystkie matki na całym świecie jednakowo cierpią, kiedy giną ich dzieci. Postanowiliśmy, że ten cmentarz będzie wołał o pokój na świecie! Jak Hiroszima. Każdy człowiek ma swoją ludzką godność i o tę godność my się biliśmy - wspominała.

- Dostałam rozkaz, który staram się wypełniać od 1947 r. Jest już 78. rocznica powstania, a na cmentarzu są jeszcze ogromne braki. Chcemy na tym murze wypisać modlitwę Szarych Szeregów - mówiła Wanda Traczyk-Stawska prosząc, by odczytano modlitwę na do mikrofonu. - Na tym murze można napisać ten wiersz po niemiecku, po hebrajsku, po angielsku i rosyjsku i w językach tych narodów, które chcą wołać o pokój na świecie - apelowała.
                          "Jestem w sporze z panem wojewodą"

Wanda Traczyk-Stawska mówiła o tym, co jej zdaniem należy poprawić na Cmentarzu Powstańców. W mocnych słowach zwróciła się do wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła, który słuchał jej słów z pierwszego rzędu.

- Jedną z największych potrzeb jest krzyż położony tu na kurhanie. On tu musi leżeć, albo ja się tu położę! Tu leżą prochy ponad 50 tys. ludzi: wojsko, ludność cywilna, niemowlacy, starcy, razem! Nie pozwolę, by ktokolwiek wchodził tu i bezcześcił to miejsce. Jestem w sporze z panem wojewodą. Pisałam ja, pisał pan prezydent (Rafał Trzaskowski - red.) - mówiła Wanda Traczyk-Stawska.

- Prosiliśmy, by ten krzyż był tu położony, bo jest niezbędny! Krzyż został położony tam, gdzie jest niczyje miejsce. I proszę zobaczyć jaki ogromny. Ustaliliśmy z prof. Zemłą, że to jest jego teren. To rzeźbiarz, który ma prawa autorskie. Panie wojewodo, położymy ten krzyż. Mówi do pana żołnierz Powstania Warszawskiego w służbie! Mam prawo żądać! Tu są moi najbliżsi - dodała.
                          Traczyk-Stawska: Jeśli pan nie ustąpi, ja się tu położę!

- Jestem bardzo stara i bardzo zmęczona, ale dziś mam 17 lat! Jeśli pan nie ustąpi, to ja się tu położę! Jesteśmy wszyscy ludzi i wszyscy kiedyś umrzemy. Jesteśmy Słowianami i czcimy pamięć swoich bliskich. Warszawiacy palą świeczki 1 sierpnia na grobach tych, którzy zerwali się do walki, choć wiedzieli, że nie mają wielkich szans, bo zawiedli nas alianci - wspominała.

Źródło: WP Wiadomości
                          • wscieklyuklad Re: Prawda w oczy 01.08.22, 20:03
                            https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/296216897_5292224300813609_4353718546989769800_n.jpg?stp=cp1_dst-jpg&_nc_cat=111&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=qolyUAri-J8AX_qxpLd&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=00_AT9C6GeFdp7JoyGjJdRC9tdqH7TUKM5g9eiABg3P-gYchg&oe=62ED8843
                            • wscieklyuklad Re: Prawda w oczy 01.08.22, 20:07
                              I susznie
                              • wscieklyuklad Re: Prawda w oczy 01.08.22, 20:08
                                https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/296276509_2841153872696901_2884423644675565310_n.jpg?_nc_cat=103&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=6RHjSOjQwyMAX_T37Tp&tn=hK-HeAQoXu41IFL6&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=00_AT-rD7ALCA2KzrnO3gngV74M5OhuzQI4WpBatwpDbqF7AQ&oe=62ED5684
                                • wscieklyuklad Re: Prawda w oczy 01.08.22, 20:10
                                  wiadomosci.wp.pl/wanda-traczyk-stawska-do-wojewody-jesli-pan-nie-ustapi-to-ja-sie-tu-poloze-6796800062573056a?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=fbwiadomosci&utm_term=post&utm_content=wiadomosci&fbclid=IwAR3twrMXh-VNWWZCHL1zCKn7YbuLcVJwAJqAjGUSp8nNzezzQUJkSleZqeU
                                  • wscieklyuklad Re: Prawda w oczy 01.08.22, 20:12
                                    https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/296334596_7830280167046190_346844961879314040_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=5cd70e&_nc_ohc=3s7bG1FFMXcAX-l0vbk&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=00_AT8zXgcruLMcG9ZCYYZjjSxEohEOJCKVcdz9UPebs4W6og&oe=62EDB612

To skrajnie brutalny atak na Demokratycznie Wybrany Rzond!
                                    • wscieklyuklad Re: Prawda w oczy 01.08.22, 20:18
                                      https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/296378377_1556351418116243_4738156273625853430_n.jpg?stp=dst-jpg_p600x600&_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=5cd70e&_nc_ohc=nlImGpFS508AX_CwiHC&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=00_AT8LWoRzhoC3TQRgNxyHWYktTaaKPDnzkv3tzXdzuYLIfA&oe=62ED886E
                                      • wscieklyuklad Re: Prawda w oczy 01.08.22, 20:32
                                        https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/296274747_601747021522017_4915954234799426863_n.jpg?stp=dst-jpg_p843x403&_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=VAPTxYS7MuAAX_5VyO-&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=00_AT9CdVRdmMkQNbVXpB7Gd1m_diHfV8h59kgxCY4sZiohJw&oe=62ECB9F4

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka