Dodaj do ulubionych

;;;; DLA ZDROWIA ;;;;;

06.02.17, 20:38
http://www.gify.net/data/media/506/zdrowie-ruchomy-obrazek-0045.gif

forum.gazeta.pl/forum/w,11086,93746867,93746867,Dla_Zdrowia_.html
Podlaczony starszy przepelniony link "Dla zdrowia"

Ku kolejnosci wpisywania.
--
Serce miej otwarte dla wszystkich,
zaufaj niewielu
W. Shakespeare
Obserwuj wątek
    • lusia_janusia Re: ;;;; DLA ZDROWIA ;;;;; 08.02.17, 12:57
      *Xystos napisal w startm linku....
      przenioslam do nowego zalozonego ze starym linkiem dla podgladu....

losyziemi.pl/zbawienne-orzechy#more-61588

lek na wszystko?wiewiorki zaswiadcza.

--
      zaufaj niewielu
      W. Shakespeare
        • pia.ed Re: ;; DLA ZDROWIA ;; Maslo czy margaryna? 11.02.17, 09:05

W Polsce wyniki badań zostały przedstawione podczas konferencji zorganizowanej w związku z inauguracją programu edukacyjnego "Zdrowe tłuszcze", któremu patronuje Ogólnopolskie Centrum Dietetyki Instytutu Żywności i Żywienia. Na spotkaniu podkreślano ważną rolę spożywania tłuszczów roślinnych.

W naszym kraju 50 proc. zgonów jest spowodowana chorobami układu krążenia. Ta informacja powinna nas skłaniać do bardziej wyważonych wyborów. Jednak, jak wynika z danych przedstawionych na konferencji przez dr Lucynę Pachocką z Ogólnopolskiego Centrum Dietetyki w Instytucie Żywności i Żywienia, 80 proc. Polaków wybiera na co dzień tłuszcze zwierzęce, które mają negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Jednak roślinne nie zawsze znaczy dobre. Prof. dr hab. Marek Naruszewicz, Honorowy Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Badań nad Miażdżycą, przekonuje, że również zachwalany olej kokosowy może stanowić dla nas zagrożenie...

.
            • pia.ed Re: ;; DLA ZDROWIA ;; Maslo czy margaryna? 11.02.17, 10:45

Nie jest tu wyraznie powiedziane, do czego sie uzywa masla czy margaryny...
              Ja od wielu lat przeszlam na olej rzepakowy kiedy smaze,
              bo jest bez watpienia zdrowszy niz margaryna,
              a takze osiaga wyzsza temperature na patelni.

Do kanapek nie uzywam ani masla ani margaryny kanapkowej.
              Mam jednak w domu Lätt och lagom dla mojego syna,
              ktory "musi" miec cos pod spodem kanapki...

Xystos do chleba uzywa margaryny Bregot,
              ktora, wg producenta, wplywa dobrze na serce.

.
                • jaga_22 Re: ;; DLA ZDROWIA ;; Maslo czy margaryna? 12.02.17, 13:17
                  http://i63.tinypic.com/hryd1y.gif

Woda (45%), tłuszcz roślinny (21%), oleju rzepakowego (18%), maślanki (10%), modyfikowana skrobia, sól (1,5%), emulgatory (mono- i diglicerydy roślinnych kwasów tłuszczowych, lecytyna słonecznikowa), środki konserwujące (sorbinian potasu), surhetsregulerande (kwas cytrynowy), aromat, suplementy witaminy a i D. Zawartość tłuszczu: 39%.

Bregott normalne solone
                  • pia.ed Re: ;; DLA ZDROWIA ;; Maslo czy margaryna? 12.02.17, 13:29

Jaga, moze to byla inna margaryna niz Bregott,
                    ktora xystos kiedys kupowal z mysla o sercu?
                    Moglam sie pomylic.
                    Nigdy jej nie kupuje, bo jest ponad dwa razy drozsza od bardzo smacznej "Lätt&Lagom",
                    ktora ja kupuje od wielu lat ... a poniewaz problemow z sercem nie mam, wiec po co przeplacac?

.
                      • jaga_22 Re: ;; DLA ZDROWIA ;; Maslo czy margaryna? 12.02.17, 14:41
                        Szukałam,bo Xystos napisał,że 80 % masła,a 20 % oleju,no to takich cudów nie ma.

www.packnet.se/alla/bregott-gourmet-ar-inte-smor/

Unilever okazał przeciwko Arla w marketingu produktu Bregott Gourmet wezwał do "nowego" i "masło trochę drobniejszego masłem". Według Unilever, to nie masło, lecz mieszanka skrócenie nie spełniających wymagania dyrektyw UE, że co najmniej 80 procent tłuszczu mlecznego.

Rynek został ogłosił karę grzywny w wysokości jednego miliona koron dla Arla do obrotu Bregott Gourmet i powiedzieć, że nie byłoby masła, pomimo że produkt jest naprawdę coś innego. Trybunał uznał, że marketing Arla było mylące i niesprawiedliwe.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji Market Trybunału to zwycięstwo nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla naszych klientów, którzy obecnie nie muszą nadal być wprowadzony w błąd przez Arla za promowanie Bregott Gourmet, mówi Martina Flemström, General Manager, Unilever Pieczenie Gotowanie i Spready skandynawskich.
                        • xystos Re: ;; DLA ZDROWIA ;; Maslo czy margaryna? 12.02.17, 15:14
                          zgodnie z recepturą Bregot musi
                          zawierać cztery piąte masła i jedną
                          piątą oleju rzepakowego.
                          sąd.przyłapał producenta na oszustwie
                          bardzo głupim gdyż siedzimy na gorze
                          masła które bardzo czesto sprzedaje
                          sie po cenach niższych niż Bords Margarin,co dziwne Szwedzi preferują
                          te chudsze margaryny a masło schodzi
                          jak po grudzie.
                          można przypuszczac że Arla przestanie
                          oszukiwać gdyż dużym hitem jest
                          Irlandzkie Maslo które od poczatku
                          swe bytnosci na szwedzkim rynku jest
                          tansze niż szwedzkie margaryny
                          szwedzkiego producenta wyrobów
                          mlecznych ratowaly dwa produkty;
                          Bregot i Becel Gold.

--
                          ZEN
                        • pia.ed Re: ;; DLA ZDROWIA ;; Maslo czy margaryna? 13.02.17, 12:52

Oskarza sie "Arla" o to, ze robi reklame Bregott jako masla, choc w rzeczywistosci jest to mieszanka tluszczu zwierzecego i roslinnego ...
                          "Arla" nazwala swoj produkt nowym maslem i troche delikatniejszym maslem.

PS. Zawiodla mnie pamiec i faktycznie nie o margaryne Bregott mi chodzilo,
                          tylko o uzywana przez ludzi z problemami z sercem margaryne Becel ...

.

• lusia_janusia Re: ;; DLA ZDROWIA ;; Qi-gong 16.02.17, 12:28
                  Poszlam dzisiaj na gimnastyke, mimo bolu glowy,
                  dziwne ze zawsze w czwartki dosiega mnie migrena,
                  w ubiegly zlozyla mnie na kanapie, ale dzisiaj postanowilam
                  sie nie dac, jak na razie jest ok.
                  --
                  zaufaj niewielu
                  W. Shakespeare
                  • lusia_janusia Re: ;; DLA ZDROWIA ;; Qi-gong 16.02.17, 21:22
                    Cos wieczorem zaczelo mie bolec w kosciach i miesniach,
                    zaaplikowalam sobie 2 zabki czosnku + lyzka dobrego miodu
                    z mlekiem, zagrzalam w micro i wypilam, chociaz nie bardzo
                    mi to chcialo przez gardlo przeleciec.

Zaraz sie poloze do lozka a jak w nocy sie obudze to antygripeks sobie
                    zaaplikuje, zeby mnie jakis wirus nie rozlozyl,??-...
                    --
                    zaufaj niewielu
                    W. Shakespeare
                      • maria88 Olej z wiesiolka 17.02.17, 10:01
                        To tez jest dla nas dobre.www.gal.com.pl/produkty/suplementy-diety/zimnotloczony-olej-z-nasion-wiesiolka.html
                        OPAROL jest drogi a ten prod.Galeo nie, wiec ten kupuję
                        i biore co jakis czas.
                        • lusia_janusia Re: Olej z wiesiolka 17.02.17, 15:05
                          *Pia, nie moze byc po Qi-gon, poniewaz to jest powolne rozciaganie miesni,
                          z odpowiednim oddechami.

*maria88, to akurat chyba sporbuje na swoja skore, dziekuje, juz wspisalam na liste.

Dzisiaj sie snulam po miescie, zeby nie sluchac stukania nad glowa, gdzie remontuje mieszkanie,
                          teraz juz jestem po obiadku, dobrej kawce i slodkosciach, tak sie dowartosciowalam.
                          --
                          zaufaj niewielu
                          W. Shakespeare
                            • lusia_janusia Re: Olej z wiesiolka 17.02.17, 15:46
                              *Xystos, i nie zaszkodzi sobie tez dobrze dogodzic na podniebieniu,
                              ale pozniej rundy dlugie i energiczne i sie wychodzi co przy stole sie zjadlo.

Ja i tak juz wiecej nie zjem jak moge, zauwazylam od zeszlego roku,
                              zmiejszylam porcje zywieniowe prawie o 1(3 i czuje sie dobrze.
                              --
                              zaufaj niewielu
                              W. Shakespeare
                                  • xystos Re: Jak zdrowy jest Polak? 18.02.17, 07:04
                                    ze mną w tej chwili wszystko OK
                                    ale pielęgniarka przyjdzie o 08:00
                                    12:00 i o 18:00
                                    w którymś z uprzednich postów
                                    pisalem co sie staje z czlowiekiem
                                    który wpadnie w trybiki szwedzkiej
                                    służby zdrowia,nieprzegonie pielegniarki
                                    gdyz tak niewypada,pozatem nic zato
                                    nieplacę,a gdyby doniosła mojemu
                                    lekarzowi który mnie remitowal na
                                    wszystkie badania to ten mógłby mnie
                                    zignorować jednym notisem"pacjęt zrezygnował z leczenia".
                                    Z tak częstymi odwiedzinami niemam szansy napić sie Piwka ,
                                    te konowały zrobią zemnie abstynenta
                                    również

niema to jak zdrowym być i lekarzy
                                    szerokim łukiem unikać

Miłigo Dnia Wam Wszystkim Zyczę

--
                                    ZEN
                                    • lusia_janusia Re: Jak zdrowy jest Polak? 18.02.17, 08:06
                                      *Xystos..
                                      niema to jak zdrowym być i lekarzy
                                      > szerokim łukiem unikać

Ale gdyby tutaj nie bylo takich dlugich kolejek do specjalistow,
                                      to wydaje mi sie ze ludzi byloby wiecej zdrowszych, gdyby
                                      dostali czas jak zachorowali?,,,,

--
                                      zaufaj niewielu
                                      W. Shakespeare
                                      • xystos Re: Jak zdrowy jest Polak? 18.02.17, 12:59
                                        niema długich kolejek najdłużej
                                        czemałem na bypas cztery miesiące
                                        ale to bylo.z powodu że ich komputer
                                        mnie zapomniał,normalnie czeka sie
                                        do dwuch miesiecy ale były przypadki
                                        że znaleźli czas dla mnie w jeden miesiąc.
                                        ciekawi mnie jak zareaguje ślubna
                                        gdy trzy razy dziennie pielegniarki
                                        beda do nas przychodzić,chyba się
                                        Kendo wścieknie.

--
                                        ZEN
                                            • xystos Re: Jak zdrowy jest Polak? 20.02.17, 11:16

Kristianstad

Hjärtpatienter på CSK lyckas sluta röka
                                              KRISTIANSTAD 58 minuter sedan, uppdaterad 55 minuter sedan

På CSK lyckas över 70 procent av patienterna som drabbats av infarkt att sluta röka inom ett år.
                                              TEXT LUKAS ERNRYD

A A
                                              Den som inte slutar röka efter en hjärtinfarkt löper dubbelt så stor risk att dö jämfört med den som är rökfri en månad efter infarkten. Enligt registret Swedeheart är det dock svårt att få infarktpatienter att lägga bort cigaretten.
                                              Sett till landet i stort är det drygt hälften av rökarna som klarar av att sluta inom ett år efter en infarkt. Men på Centralsjukhuset i Kristianstad lyckas en bra bit över majoriteten sluta, över 70 procent.
                                              – Jag kan inte svara på vad vi gör som de andra inte gör. Det är glädjande att det arbete vi gör för att få patienter till att sluta röka ger resultat, säger Helene Holmer, som är biträdande verksamhetschef för medicinkliniken i Kristianstad, i ett pressmeddelande.

En viktig åtgärd för att patienter ska sluta röka efter en infarkt är rådgivande samtal.
                                              – Vi pratar mycket med patienterna som drabbats av hjärtinfarkt om riskfaktorer och då är rökning en oerhört stor risk. Att prata är en viktig del i att sluta röka och att prata om varför patienten kan ha drabbats av en infarkt leder ofta till motivation till förändring, berättar Helene Holmer

Helene Holmer była pierwszym lekarzem
                                              ktora wyslała mnie na angiografie w
                                              Malmö na ktorej wykryto dosc dlugie
                                              zwężenie jednej z wielu żyl w sercu
                                              to Helene skierowala mnie na bypas
                                              w Lund,jestem jej dozgonnie wdzieczny
                                              przedewszystkim dzieki niej jeszcze żyje

PS
                                              Pia,przetlumacz ten artykuł,proszę.

--
                                              ZEN
                                              • pia.ed Jest pomoc by przestac palic ... 20.02.17, 12:08

Pacjenci po zawale serca powinni przestac palic. Jesli tego nie zrobia,
                                                maja podwojne ryzyko smierci w porownaniu do tych,
                                                ktorzy po zawale nie pala tylko od miesiaca ...

Polowie szwedzkich pacjentow "sercowych" udaje sie przestac palic w ciagu roku.
                                                To mozna porownac z rezultatem w szpitalu w Kristianstad, gdzie 75 % pacjentow
                                                po roku nie pali. Wszystko to dzieki dr Holmer.

PS. Od siebie chce dodac, ze w Szwecji papierosy pali tylko 7 % mieszkancow,
                                                a w Polsce 34 % mieszkancow uncertain
                                                Polacy zajmuja w Europie drugie niechlubne miejsce wsrod palaczy ...,
                                                wiec wcale nie jest dziwne, ze tak duzo choruja i wczesnie umieraja ...

.

• pia.ed Re: Jak zdrowy jest Polak? 18.02.17, 14:32

Jak zaznaczył zastępca dyrektora NIZP-PZH, aż jedna piąta utraconych potencjalnych
                                    at życia polskich mężczyzn (za przedwczesny zgon przyjęto śmierć przed 75 rokiem życia)
                                    wiąże się z chorobami układu krążenia.

– Nowotwory są przyczyną 23 proc. utraconych potencjalnych lat życia Polaków.
                                    Wysoko, jeśli chodzi o udział w przyczynach przedwczesnych zgonów mężczyzn,
                                    uplasowały się również samobójstwa, co każe poważnie zastanowić się nad zdrowiem
                                    psychicznym społeczeństwa – ocenił profesor.

– W przypadku kobiet przyczyną aż 40 proc. utraconych potencjalnych lat życia są
                                    nowotwory złośliwe, w tym rak płuca związany z paleniem tytoniu.

Jak zwracają uwagę autorzy raportu, polscy mężczyźni w wieku produkcyjnym (25-64 lata)
                                    umierają na choroby układu krążenia niemal dwukrotnie częściej niż wskazuje
                                    statystyczna średnia europejska:
                                    ponad 183 osoby na 100 tys. w Polsce ... i prawie 97 osób na 100 tys. w Europie.

W przypadku zgonów kobiet z powodu nowotworów złośliwych różnice nie są aż tak duże:
                                    prawie 116 przypadków na 100 tys. w Polsce i 93 na 100 tys. w Europie.

– Jeśli chodzi o 5-letnie przeżycie pacjentów z chorobą nowotworową,
                                    plasujemy się na samym dole europejskiej tabeli – zauważył prof. Wojtyniak.
                                    Średnia europejska wynosi tu 55 proc., polski wynik to 43 proc.
                                    Gorszy (40 proc.) ma jedynie Bułgaria.

.

> www.medonet.pl/zdrowie,jak-zdrowy-jest-polak-,artykul,1722847.html
                                    > .
                                    • xystos Re: Jak zdrowy jest Polak? 18.02.17, 20:30
                                      w szwecji nielepiej,z mojego okna widze
                                      bloki naprzeciw i ich oszklone balkony,
                                      na jeden z nich czesto wychodza mlodzi
                                      ludzie by zapalić papierosa,niby ich
                                      sprawa ale pani domu jest w wysokiej
                                      ciąży ,maja tez okolo trzyletniego syna

niepotrafie zrozumiec ich beztroski
                                      zatruwaja dziecko i to jeszcze nienarodzone też

gdyby zamiast mnie widzial to ktos z
                                      Barnavårdsnämden to ci rodzice mieliby
                                      problemy.

--
                                      ZEN
                                        • lusia_janusia Re: ogolnie o zdrowiu 20.02.17, 12:07
                                          *Maria88, u nas w TV rowniez juz bylo 3 przesluchanie
                                          jeszcze bedzie jedno, i w maju final, mamy linkt "MELODIVESTIVALEN"
                                          co zalozyla Pia.

*Xystos, to chyba lepiej jak sie wszyscy troszcza o Twoje
                                          zdrowie?.
                                          --
                                          zaufaj niewielu
                                          W. Shakespeare
                                          • xystos Re: ogolnie o zdrowiu 20.02.17, 14:33
                                            tak troszcza sie,to moje szczescie
                                            w morzu nieszczesc

dzis wieczorem zdejma mi szpicla
                                            i moze jutro lekarz zadzwoni jesli cos
                                            jest nietam,bo gdy wszystko normalnie
                                            to niedzwoni-po paru dniach dostane list
                                            od lekarza

nastepny raz w piatek 24 beda patrzyc/sluchac hjärt flimmer
                                            byc moze mialem to tymczasowo
                                            przy ciezkiej innej.chorobie,tak mi
                                            to moj kardiolog tlumaczyl

a piwko stoi w chlodziarce a ja napic
                                            sie go niemoge,jezor wisi do pepka
                                            chyba w wielblada sie.zamienie.

--
                                            ZEN
                                              • xystos Re: ogolnie o zdrowiu 20.02.17, 18:44
                                                w dowód wieczności podałem kardiochirurgowi dloń dziękując
                                                za to nowe przyszłe życie,chirurg
                                                był zaskoczony gdyż w szwecji
                                                niedaję się wyrazów wdzieczności

przez caly tydzień leżąc na Turax
                                                i Lunds Uniwersitet Sjukhus pielegniarki
                                                i inny personel o niczym innym nieplotkowali.

lapówek w formie gotówki i konjaków
                                                też się niedaje,szwecja to nietylko inny
                                                kraj,to inny świat również.

Pzdr

--
                                                ZEN
                                                • lusia_janusia Re: dlaczego jemy za duzo<< 03.03.17, 13:37
                                                  <<a poco zaradzać?
                                                  ja lubie wizje Rubens'a.
                                                  <<

*Xystos, pewnie, juz w pewnym wieku nie zwraca sie uwage na swoja wage?.
                                                  Ale jak kupic nowa garderobe? to troche pociagnie po kieszeni, doczytalam sie ze
                                                  po tych tabletkach METOPROLOL na zbicie cisnienia sie tyje?... wiec chyba ich nie wykupie??...
                                                  --
                                                  zaufaj niewielu
                                                  W. Shakespeare
                                                  • xystos Re: dlaczego jemy za duzo<< 03.03.17, 15:06
                                                    tez tak uwazam ale wykupic powinnas
                                                    z wzgledu na lekarza.
                                                    przyjedz do mnie to naucze cie jak
                                                    obslugiwac cisnieniomierz i ci go pozycze na tak dlugo jak bedziesz
                                                    potrzebowac pospiesz sie gdyz masz
                                                    niecale trzy tygodnie do wyjazdu czekam.

--
                                                    ZEN
                                                  • maria88 Re: dlaczego jemy za duzo<< 03.03.17, 16:46
                                                    Cisnieniomierz chyba nie jest w Szwecji az tak drogi.
                                                    Jeżeli nawet cisnienie zaczyna "skakać" to trzeba mieć swój"
                                                    A Ty Xystos tez powinienies mieć i mierzyc cisnienie i puls
                                                    bo w takiej chorobie po operacji na serduchu tez
                                                    trzeba kontrolować z rozsądku a nie tylko jak powie lekarz.

• pia.ed Cisniomierz 04.03.17, 00:36

Jeden cisnieniomierz drugiemu cisniomierzowi nierowny ... W Lidl mozna kupic za 200 kr,
                                                    ale to byle co... Porzadny kosztuje powyzej 800 kr, i przy tak niewielkim podwyzszeniu cisnienia jak Lusia, jest to niepotrzebny wydatek.
                                                    Mam wielu znajomych, w tym emerytki w wieku 90 lat ... i zadna nie ma cisniomierza w domu,
                                                    bo po co?

.
                                                  • pia.ed Lusiu, na co czekasz? 03.03.17, 16:31

Powinnas jak najszybciej przywiezc od xystosa aparat do cisnienia!!!
                                                    Moze sie okaze, ze bedzie inny wynik niz wyszedl u lekarza?

Jesli bedzie nizszy, to nie wykupuj tabletek, bo po co?
                                                    Xystos Cie straszy, ze Twoj lekarz o tym sie dowie,
                                                    ale to nieprawda ...

Co do "dzialan ubocznych " to nie ma prawie lekarstwa,
                                                    ktore nie mialoby wypisanych na zalaczonej kartce
                                                    dzialan ubocznych, ale to nie znaczy, ze musza wlasnie u CIEBIE wystapic,
                                                    kazdy organizm reaguje inaczej.

.
                                                  • pia.ed Re: Lusiu, na co czekasz? 03.03.17, 17:07

Lusiu, mnie bardziej przystraszylyby
                                                    te najczesciej wystepujace dzialania uboczne ...
                                                    bo jesli zobaczysz, ze przybylas kilo czy dwa, to idziesz do lekarza, a on przepisze Ci inny rodzaj.

Jesli akurat jestes w Polsce i nie masz tej mozliwosci, to ja na Twoim miejscu
                                                    zmniejszylabym uzycie do polowy do czasu powrotu do Szwecji.
                                                    W koncu nie wiadomo jak dlugo chodzilas z podwyzszonym cisnieniem ...
                                                    i przezylas to, wiec od chwilowego zmniejszenia dawki tez nie umrzesz.

W Twoim przypadku mozesz zaczac od polowy tabletki przez pierwsze 10 dni.
                                                    Zadzwon tylko do lekarza i powiedz, ze zle znosisz leki, masz zawsze
                                                    dzialania uboczne... jestem pewna, ze Ci pozwoli.

Zaden lekarz nie chce, aby jego pacjent zle sie czul i w ukryciu przed nim rezygnowal
                                                    z leczenia
                                                    , bo tak sie czesto zdarza ...

När det gäller metoprolol så fungerar det genom att blockera funktionen
                                                    av två dina viktigaste stresshormon i ditt hjärta och dess blodkärl.

Du absolut vanligaste oönskade biverkningarna som du kan känna av är
                                                    diarré, yrsel, trötthet, huvudvärk, orkeslöshet, kalla händer och fötter.

.
                                                  • xystos Re: Lusiu, na co czekasz? 03.03.17, 20:22
                                                    od wielu lat jedna rano i jedna wieczorem
                                                    100mg Metoprolol,od grudnia zmiana na
                                                    3y razy dziennie po pół Metoprololu,
                                                    dawka dzienna została zmiejszona o
                                                    50mg a Enalapril cofnięto całkowicie
                                                    a wysokie ciśnienie niewzrosło.

--
                                                    ZEN
                                                  • lusia_janusia Re: >Cisnieniomierz < 04.03.17, 08:29
                                                    *Pia, *Xystos, nigdy sie nie interesowalam tym ustrojstwem
                                                    bo uwazalam ze jest mi nie potrzebny, ale i icha teraz tez nie kupie.

Jak jestem u mamy to w aptece stoi na stoliku aparat i mozna sobie
                                                    zmierzyc cisnienie.

*Xystos to dzisiaj przyjade do Ciebie po lunchu.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • maria88 Re: >Cisnieniomierz < 04.03.17, 09:44
                                                    Osoby w wieku 90 maj.a z reguly niskie cisnienie.
                                                    Jednorazowy skok w tym wieku to przewaznie wylew i smierć.
                                                    Najbardziej narażone na skoki cisnienia - nadcisnienie
                                                    są kobiety w wieku po menopauzalnym 65-75
                                                    ktore zyja w napięciu, w stresie etc.
                                                    i powinny je kontrolować.
                                                  • pia.ed Re: >Cisnieniomierz < 04.03.17, 12:36
                                                    maria88 napisała:

Najbardziej narażone na skoki cisnienia - nadcisnienie są kobiety
                                                    w wieku po menopauzalnym 65-75 ktore zyja w napięciu, w stresie etc.
                                                    i powinny je kontrolować.

Zdrowe osoby tez? W Szwecji nawet osobom z wysokim cisnieniem
                                                    lekarze nie rekomenduja kupowanie cisniomierza ...

.
                                                  • pia.ed Re: >Cisnieniomierz < 04.03.17, 13:06
                                                    xystos napisał:

ciśnieniomierz jest pożyteczny gdy sie ma odpowiednie leki,
                                                    można wziąść pół tabletki ekstra od czasu do czasu

U Ciebie w przypadku kilku chorob i stosunkowo wysokiego, ciśnieniomierz jest potrzebny ...
                                                    ale jesli ktos ma 150 czy 160, w zupelnosci wystarczy kontrolowanie u pielegniarki w przychodni co pare miesiecy... bo w aptece kosztuje 50 kr!
                                                    Ogolnie w Szwecji rekomenduje sie badanie cisnienia co rok, a u mlodych ludzi raz na pare lat.
                                                    .

• maria88 Re: >Cisnieniomierz < 04.03.17, 16:38
                                                    PIA pytasz zdrowe? Skad bedziesz wiedziała,że nagle cisnienie zaczynasz mieć
                                                    wyzsze niz normalne jak nie bedziesz mierzyć? Leczyc powinno sie je od
                                                    pierwszych objawów,. Początkowo mozna dietą, ziołami je regulować.
                                                    Przeciez z wiekiem organizm sie starzeje czy tego chcemy czy nie
                                                    i cos tam w każdej chwili może zacząć szwankować bez wiekszych
                                                    odczuwalnych objawów. W Szwecji ludzie w wiekszoci odzywiaja sie rybami
                                                    maja to wyssane z mlekiem matki a w Polsce nie. Byc może częściej
                                                    maja podwyzszony cholesterol a za tym idącą miażdzycę naczyń.
                                                    Jeżeli cholesterol jest okey to mniejsze ryzyko wylewu przy
                                                    podwyzszonym cisnieniu.
                                                  • pia.ed Re: >Cisnieniomierz < 05.03.17, 01:10

To nie jest zgodna z prawda ... Moze 100 lat temu i wczesniej Szwedzi
                                                    jedli bardzo duzo ryb, bo maja dlugie wybrzeze i duzo jezior,
                                                    ale kiedy ja przyjechalam do Szwecji ryby wcale nie byly popularne
                                                    i podstawa jedzenia bylo mieso ...

Dopiero w ostatnich latach, na skutek wzrastajacej swiadomosci na temat
                                                    "zdrowego zywienia", ci ktorych na to stac, staraja sie jesc wiecej ryb,
                                                    ale nie robi sie tego w przecietnym domu ze wzgledu na oszczednosc...
                                                    Na stole dalej kroluja potrawy z miesa mielonego i kurczaki, bo to najtansze.

Co do cisnienia, to lekarz mierzy je przy kazdej wizycie, a raz do roku wiekszosc
                                                    starszych ludzi z tego czy innego powodu odwiedza lekarza... Poza tym Szwedzi
                                                    nie trzesa sie nad swoim zdrowiem tak jak Polacy - chocby z tego powodu,
                                                    ze do lekarza domowego ciezko sie sie dostac nie bedac naprawde chorym...
                                                    juz nie mowiac o tym ze jedna wizyta kosztuje 90 kr, a na pogotowiu 450 kr.
                                                    I nawet jesli sie tam pojedzie, to pielegniarka po wywiadzie moze pacjenta
                                                    odeslac do domu, rekomendujac mu zgloszenie sie do swojej przychodni.

.

W Szwecji ludzie w wiekszoci odzywiaja sie rybami
                                                    > maja to wyssane z mlekiem matki

.
                                                  • xystos Re: >Cisnieniomierz < 05.03.17, 08:48
                                                    jest sposób by ominąć oddzał obserwacyjne na pogotowiu ...

..zamiast 112 dzwonić 1177 do pielęgniarki i opowiedziec co boli
                                                    i historie tej chorobu,z reguły pielegniarka niekaze nic robic i
                                                    powiadamie ambulans,tak dostarczony
                                                    jedzie od razu na oddział pomijajac
                                                    pogotowie na parterze
                                                    w moim przypadku taka rutyna uratowała mi życie ,godzine puźniej
                                                    niebylo by możliwe mnie uratować.

nawet zwykłe przeziebienie u dzieci i
                                                    osób starszych moze sie rozwinac w
                                                    grozna chorobe.

zdrówka życzę

--
                                                    ZEN
                                                  • xystos Re: >Cisnieniomierz < 05.03.17, 08:58
                                                    w latach cudu gospodarczego w latach
                                                    60-70tych rzeczywiscie byla zapasc rybna,nowobogaccy szwedzi zaczeli
                                                    nasladowac inne narody i ryby wypadly
                                                    z jadłospisu
                                                    od poczatku lat 80tych nastapil rybny
                                                    renesans i obecnie ryby sa droższe od
                                                    najdroższej wieprzowiny,wolowina to
                                                    taka klasa średnia wśród cen na mieso-
                                                    -ptaki i ryby,najtańsze są kurczaki,kury mrożone kilka lat temu znikneły z chlodziarek duzych i malych sklepow.
                                                    z kurczakaub kaczki rosół niebedzie
                                                    klarowny,bedzie mętny.

--
                                                    ZEN
                                                  • maria88 Re: >Cisnieniomierz < 05.03.17, 10:27
                                                    Ja ostatnie badania robiłam 6 lat temu.
                                                    Powinno sie robic raz do roku. Nie
                                                    interesuje mnie to czy mam raka czy nie
                                                    bo nie wierze w jego wyleczenie.
                                                    Serducho i inne podtrzymuje sama.
                                                    Więc jak widzisz PIA nie wszyscy
                                                    Polacy tak się trzęsą nad swoim zdrowiem
                                                    i lubia wysiadywać lub czekac na wyznaczone
                                                    tez odległe terminy lekarskie.
                                                    Byłabym tylko szczęsliwa gdyby nie potracano mi składki na
                                                    NFOZ a sama mogłabym dysponować tymi pieniędzmi.
                                                    Prywatnie szybciej i lepiej mogła bym zasiegnąć porady.
                                                  • jaga_22 Re: >Cisnieniomierz < 06.03.17, 11:26
                                                    Mario składki na NFZ wiele nie płacisz,chyba,że bardzo dużo zarabiasz.
                                                    Ciesz się z tego co mamy,bo mało kto umiera zdrowy wink
                                                    A to,że badania robiłaś 6 lat temu,to wcale nie oznacza,
                                                    że jesteś zdrowa,bo dużo chorób długo nie daje oznak,a potem już za późno.
                                                    Dziś dostałam artykuł o nadciśnieniu.

www.rynekzdrowia.pl/uslugi-medyczne/docelowe-wartosci-cisnienia-tetniczego-temat-powraca,170716,8.html
                                                  • lusia_janusia Re: >Cisnieniomierz < 06.03.17, 13:50
                                                    *Jaga, dziekuje za artykul, poczytalam i stwierdzam, ze moje cisnienie jest w normie, wg tych paratmetrow ktore artykul przytacza?.
                                                    Bedzie dzwonil lekarz, to sie go dopytam, jak to wlasciwie jest z tymi normami,
                                                    ale z drugiej strony to jak by to mialo pomoc mojej migrenie?....
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • maria88 Re: >Cisnieniomierz < 06.03.17, 14:40
                                                    Się zgadzam JAGO. Wcale nie twierdzę że jestem zdrowa.
                                                    Ale skoro nie korzystam często z NFOZ to mogłabym
                                                    mając własne środki na ten cel bez kolejek
                                                    korzystać prywatnie z porad lekarzy specjalistów.
                                                    A tak to łaska i tez patrzą na ręce.
                                                    Kilka lat temu miałam operację. Nie czekałam
                                                    długo bo wizyty były prywatne.
                                                    Może nie zawsze tak jest jak piszę, ale w małych miastach
                                                    to niestety tak jest często. Mam porównanie.
                                                    W W-wie jest inaczej bo ludzie się nie znają
                                                    i tam bardziej odpowiedzialnie podchodzą do pacjenta.
                                                  • maria88 Re: >Cisnieniomierz < 06.03.17, 16:09
                                                    Wczoraj oglądałam reportaz z profesorami Akademi
                                                    Medycznej w Lublinie i Ministrem Zdrowia.
                                                    Maja podwyższyć wynagrodzenia lekarzom i pielegniarkom
                                                    ale nie wyjeżdząli do pracy za granicę.
                                                    Ponadto będą musieli zwracać państwu koszty
                                                    ich kształcenia w Polsce.Przepisy te
                                                    lada moment wchodzą w zycie.
                                                  • pia.ed Lekarze beda musieli zostac w kraju? 06.03.17, 16:18
                                                    maria88 napisała:
                                                    > Ponadto będą musieli zwracać państwu koszty ich kształcenia w Polsce.

Wiele lat temu trzeba bylo koszty wyzszych studiow odpracowac tam gdzie nikt nie chcial wyjezdzac...
                                                    A moze bylo tak, ze ten ktory dostawal stypendium od jakiegos zakladu pracy,
                                                    musial te koszty zwrocic poprzez prace w tym zakladzie.

.

.
                                                  • jaga_22 Re: Lekarze beda musieli zostac w kraju? 06.03.17, 18:10
                                                    Artykuł z poprzedniego roku,ale to ciągle sprawa aktualna.

Proponuję, aby koszt studiów medycznych był w 100 proc. pokrywany przez państwowe stypendia. Te stypendia trzeba by było przez pewien okres odpracowywać – mówi w RMF24 Jarosław Gowin. Minister podkreślił, że średni koszt wykształcenia lekarza to co najmniej pół miliona zł, a odpłatność za studia medyczne miałaby dotyczyć tej samej, pełnej kwoty. - W adekwatny sposób, młodzi lekarze mieliby następnie odpracowywać to przez kilka lat w naszym kraju. Nie może być tak, że świeżo upieczony lekarz z dyplomem, zaraz po studiach wsiada na prom i jedzie do Szwecji albo Norwegii – powiedział minister. Szef resortu nauki informuje, że prowadzi już w tej sprawie rozmowy z ministrem zdrowia.

www.politykazdrowotna.com/5690,gowin-panstwo-nie-moze-placic-za-wyksztalcenie-lekarza-ktory-zaraz-po-studiach-wyjezdza-za-granice
                                                  • pia.ed Krolowa Silvia udziela rad ... 07.03.17, 00:23

Leje wode jak zwykle ... przeciez ona nie ma zadnego wplywu
                                                    na standart opieki nad seniorami. Jedyny wplyw maja pieniadze,
                                                    a tych stale brakuje. Wlasciwa opieka wymaga przede wszystkim
                                                    zatrudnienia dostatecznej ilosci personalu, a nawet to trudno osiagnac ...

Swoja matke, ktora miala demencje, umiescila w drogim prywatnym osrodku,
                                                    gdzie rzeczywiscie pracowal wykwalifikowany personal,
                                                    ale kto ma dostep do tego rodzaju opieki? W kazdym razie nie przecietny Szwed ...

www.politykazdrowotna.com/16396,krolowa-szwecji-promuje-w-polsce-standardy-opieki-nad-seniorami

... wysokie standardy w opiece nad osobami starszymi i cierpiącymi na demencję.
                                                    Jej zdaniem kluczową rolę w budowaniu jakości usług będzie miał wysoko wykwalifikowany personel pielęgniarski.
                                                  • jaga_22 Dieta przeciwcukrzycowa 07.03.17, 09:57
                                                    Sama nazwa – CUKRZYCA – sugeruje problemy z metabolizmem cukrów, a często można usłyszeć: „Ma Pan cukrzycę, więc nie powinien Pan jeść tłuszczu...” Mimo że pacjent ma przecież cukrzycę, a nie „tłuszczycę”. Dlaczego o tym piszę? Bo wiem, co jedzą diabetycy i jakie najważniejsze błędy popełniają (i to nie zawsze ze swojej winy). Zastanówmy się więc, czego nie powinniśmy jeść, aby nie zachorować na cukrzycę typu 2.

www.poradnia.pl/dieta-przeciwcukrzycowa.html
                                                  • maria88 Re: Dieta przeciwcukrzycowa 07.03.17, 13:30
                                                    Zastanawiam się czy ludzie kiedyś tez tak często chorowali
                                                    na cukrzycę. Bo nie było o tym głosno.
                                                    Moja babcia zyła 93 lata była otyła wszystko jadła
                                                    i nawet kieliszek alkoholu okazjonalnie wypiła.
                                                    Na pewno nie leczyła się na cukrzycę.
                                                  • maria88 Pakiet badań dla kobiet dojrzałych 08.03.17, 15:12
                                                    Taka oto ulotke miałam w skrzynce pocztowej;
                                                    Mocz-badanie ogolne - jest podstawowym badaniem odzwierciedlającym funkcje układu moczowego służącym do wykrywania m.in. chorób nerek i zakażeń układu mococowo-płciowego.
                                                    OB - jest badaniem oceniającym ogolny stan zdrowia i umozliwiającym wykrycie stanów
                                                    zapalnych zwiazanych z róznymi chorobami.
                                                    Morfologia krwi - calosciowa analiz wszystkich rodzajów komórek krwi/czewronych, białych i
                                                    płytek/. Badanie służace do oceny ogólnego stanu zdrowia i stanowiace
                                                    podstawę rozpoznania wielu chorób m.in.anemii,zxabutzeń krzepnięcia krwi,
                                                    niedoborów odporności czy infekcji.
                                                    Glukoza - podstawowe badanie w rozpoznawaniu cukrzycy.
                                                    Elektrolity - /NA,K/ nieprawidłowy poziom elektrolitówmoże powodować arytmię serca.
                                                    Lipidogram - szczególowe badanie w kierunku ryzyka rowoju miażdżycy - przyczyny chorób
                                                    układu krązenia.W sklad badania wchodzi oznaczenie poziomu cholesterolu
                                                    całkowitego, HDL/"dobrego' cholesterolu/, LDL "zlego" cholesterolu/
                                                    i trojglicerydow.
                                                    Próby watrobowe -(ALT,AST,ALP,GTP,BIL) odzwierciedlają funkcje watroby i dróg zólciowych.
                                                    Mocznik i kreatynina - podwyższone wskazniki wskazują niewydolność nerek,zaburzenia
                                                    metaboliczne lub odwodnienie organizmu.
                                                    Ferrytyna - zasoby żelaza w ustroju.
                                                    Osreokalcyna - w kierunku ostoporozy

• xystos Re: Pakiet badań dla kobiet dojrzałych 08.03.17, 15:41
                                                    no to jesteś dobrze poinformowana
                                                    ja pamietam polske wyniosłych lekarzy
                                                    traktujących pacjętów jak imbecylów

można by długo o tym lecz w skrócie
                                                    w szwecji diagonalnie-pacjęta informuje
                                                    się o wszystkim nawet jeżeli jego śmierci
                                                    w przyszłym tygodniu.

moj lekarz wiodący kardiolog ma
                                                    polskie imie i polskie nazwisko ale
                                                    po polsku niezamieniliśmy ani jednego
                                                    zdania ale po szwedzku wtajemniczył
                                                    mnie w wszystkie moje żurnale,wiem
                                                    o sobie wszystko to co on wie omnie.

zdrówka życzę

--
                                                    ZEN
                                                  • jaga_22 Re: Darmowe glukometry 08.03.17, 19:35
                                                    Ciekawa strona.Zapisałam sobie,może kiedyś będzie potrzebna,dzięki.

Jeśli jesteś chory na cukrzycę (diabetykiem) i chcesz otrzymać darmowy gadżet w postaci glukometru Contour Plus One wystarczy przejść na dedykowaną stronę promocji i wypełnić formularz. Należy w nim podać imię, nazwisko, numer telefonu, rodzaj telefonu oraz adres e-mail. Następnie należy oczekiwać kontaktu w sprawie odebrania darmowego glukometru dla cukrzyków Contour Plus One.
                                                  • pia.ed Pakiet badań dla kobiet dojrzałych 09.03.17, 00:10

Przeczytalam co bylo na ulotce ... ale co podaja dalej?
                                                    Gdzie takie badania mozna zrobic i ile to kosztuje?
                                                    Przeciez kobieta nie pojdzie do przychodni i kaze lekarzowi domowemu wypisac skierowania na te badania, do tego bezplatnie ...
                                                    To musi byc reklama badan i wtedy naciagaja, by tych badan zrobic wiele,
                                                    pewnie niektore z nich niepotrzebnie!

.
                                                  • lusia_janusia Re: Pakiet badań dla kobiet dojrzałych 09.03.17, 07:52
                                                    *Pia, chyba slusznie zauwazylas, ze to moze byc reklama jakiegos labolatorium,
                                                    wydaje mi sie ze jezeli podejrzewa sie u siebie jakies nieprawidlowosci zdrowotne,
                                                    to u lekarza sie wie mniej wiecej jakie skierowanie na badanie mozna otrzymac,
                                                    ja tak to sobie dedukuje,.

Jak masz na tyle kasy, to po kolei mozna sobie zafundowac prywatnie takie badania
                                                    moze raz na 2 lata.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • maria88 Re: Pakiet badań dla kobiet dojrzałych 09.03.17, 08:04
                                                    Ja dostałam miesiąc temu skierowanie na te wszystkie badania
                                                    przez lekarza pierwszego kontaktu bezproblemowo.
                                                    Z tym idzie sie do laboratorium gdzie jest mi najbliżej
                                                    .Tam pobiorą krew i po południu mam wyniki.
                                                    Z tym nie ma żadnego problemu. Jak ktos nie jest
                                                    ubezpieczony musi oczywiście opłacic. Ceny sa w necie.
                                                    LUSIU po przyjeżdzie do Polski możesz bo chyba
                                                    jestes ubezpieczona zrobic sobie wszystkie badania
                                                    za darmo.Masz polską emeryturę to potrącają skladki na ubezpieczenie.
                                                  • xystos Re: Pakiet badań dla kobiet dojrzałych 09.03.17, 13:23

bardzo przejżyste

dla nas udogodnienia,ongiś emeryci
                                                    musieli mieć adres w szwecji by poegać
                                                    szwedzkiemu systemowi ubezpieczeń
                                                    zdrowotnych
                                                    obecnie gdybym zdecydował sie na
                                                    reemigracje obejmowaly by mnie szwedzkie i polskie fundusze zdrowia.

--
                                                    ZEN
                                                  • maria88 A teraz Cholesterol. 09.03.17, 15:33
                                                    Co myslicie o zbijaniu cholesterolu. Lekami czy nie?
                                                    Jaki w naszym wieku jest prawidłowy jego poziom?
                                                    Czy patrzeć na ogólny wynik czy w rozbiciu na cholesterol dobry i zły?
                                                    Bo na tym to sie nie znam. Znajoma ma powyżej 300 i dopiero
                                                    teraz zaczęła brac leki.
                                                  • jaga_22 Re: A teraz Cholesterol. 09.03.17, 17:34
                                                    Ważny jest ogólny,ale ważniejsze żeby dobrego cholesterolu czyli HDL,było więcej niż LDL
                                                    no i triglicerydy nie mniej ważne.

www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/badania/cholesterol-jakie-sa-normy-cholesterolu_39220.html
                                                    --
                                                    bonavita.pl/badanie-poziomu-cholesterolu-calkowitego-ldl-i-hdl-sprawdz-jakie-sa-normy

Ja się wspomagam od dawna,różne brałam,ale rzucam po jakimś czasie bo mięśnie bolą.
                                                    Teraz biorę Profichol bez recepty,lekarz mi poleciła.(sfermentowany czerwony ryz)
                                                    Działa,ale też po pewnym czasie mięśnie też mnie bolą,
                                                    tylko mniej są szkodliwe.Rok temu całkowitego miałam 258 czyli za dużo.
                                                  • jaga_22 Re: A teraz Cholesterol. 09.03.17, 17:42
                                                    Ważny jest też poziom trójglicerydów. Poniżej 150mg/dL (1.69mmol/L) to norma, poziom graniczny to natomiast 150 – 199 mg/dL (1.69 – 2.25 mmol/L). Jeśli mamy 200 – 499 mg/dL (2.26 – 5.63 mmol/L) jest to już poziom wysoki, a bardzo wysoki gdy jest powyżej 500 mg/dL (5.64 mmol/L).

Ja miałam 170 to trochę też za dużo czyli graniczny.
                                                  • pia.ed Witminy 10.03.17, 06:42

jaga_22 napisała:

> Blogowe nowiny mnie nie interesują...

Autor blogu twierdzi, ze firmy farmaceutyczne zatruwaja pacjentow,
                                                    jednoczesnie zarabiajac na nich fortuny.
                                                    Jednoczesnie jest bez watpienia sponsorowany przez inne firmy (zielarskie?)
                                                    jesli pisze:
                                                    "witaminę D3 zawsze należy zażywać razem z witaminą K2".

O witaminie K2 dowiedzialam sie z pojawiajacej sie
                                                    przez pol roku w Gazecie reklamie:
                                                    "W AUSTRALII ZABRAKLO WITAMINY K2"

.
                                                  • pia.ed Bylam wczoraj na pobraniu prob ... 10.03.17, 06:57

Wszystkie pojda do zbadania do centralnego laboratorium przyszpitalnego,
                                                    jedynego jakie istnieje w 300-tysiecznym Malmö ... wiec moze beda dokladniejsze wyniki,
                                                    niz te robione na poczekaniu przez pielegniarke na miejscu.

Nowoscia jest, ze po raz pierwszy w zyciu bede miala zbadany poziom witaminy B2.
                                                    Wyniki przyjda do pielegniarki w przychodni najpozniej we wtorek, a ona da je mojej lekarce...
                                                    Ta z kolei napisze do mnie list, co moze potrwac, bo ona jest w przychodni tylko pare dni w tygodniu.

.
                                                  • pia.ed Re: Bylam wczoraj na pobraniu prob ... 10.03.17, 08:18

Pielegniarka wziela do pobrania moja lewa reke i tego nie zauwazylam ...
                                                    Dopiero po powrocie, kiedy zobaczylam plaster na lewej rece, przypomnialao mi sie,
                                                    ze zawsze podaje prawa, bo tam mam wyrazniejsze zyly...
                                                    Pielegniarka byla tak delikatna ze nie zauwazylam roznicy tongue_out

.
                                                  • pia.ed Ubezpieczenie zdrpwotne 09.03.17, 17:58
                                                    xystos napisał:

> dla nas udogodnienia, ongiś emeryci musieli mieć adres w szwecji by podlegać
                                                    > szwedzkiemu systemowi ubezpieczeń zdrowotnych.
                                                    obecnie gdybym zdecydował sie na reemigracje obejmowaly by mnie szwedzkie
                                                    i polskie fundusze zdrowia.

Czyzby obecnie moglbys mieszkac na stale w Polsce,
                                                    a przyjezdzac kiedy chcesz, np. po roku nieobecnosci
                                                    aby leczyc sie w Szwecji???

Nie musisz juz miec adresu w Szwecji i po 6 miesiacach tu przyjechac
                                                    aby nie stracic szwedzkiego ubezpieczenia???

.

• lusia_janusia Re: >ogolnie>>> < 05.03.17, 08:54
                                                    >>>juz nie mowiac o tym ze jedna wizyta kosztuje 90 kr, <<<

*Pia, to w Malmö wizyta do lekarza jest b.tania, bo ja u swojego lekarza juz od dawna place po 200,- kr do momentu uzyskania frikort(karty na darmowe wizyty).

Ryby w wiekszosci kosztuja teraz drozej od miesa wieprzowego;, lopatki czy karczku,
                                                    rzadko kiedy jest promocja na tansze ryby. Wtedy kupuje sobie wiecej i mroze.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • lusia_janusia Re: >Proby>>> < 10.03.17, 08:43
                                                    *Pia, od wielu lat bedziesz chyba ustatysfakcjonowana, ze pobrali Ci
                                                    proby do sprawdzenia, ale i moze tez se proby beda zadawalajace,
                                                    skoro zawsze podreslasz ze sie dobrze czujesz?.

Z witaminami rozne bywa, kupowane w internecie, zawsze jest ryzyko, ze moga byc podrobki,
                                                    tak przynajmniej tutaj naglasniaja.

Zycze Nam wszystkim zdrowka.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • lusia_janusia Re: >Proby>>> < 10.03.17, 09:39
                                                    *Xystos, to byles dzielny, a autobusami to mozesz sobie robic wycieczki.
                                                    W Labet juz sa wprawieni, i wiedza jak maja sie wkuwac w zyly.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • xystos Re: >Proby>>> < 10.03.17, 12:58
                                                    www.google.se/search?q=żarówki+led+niezdrowe&oq=LED+niezdrowe&aqs=chrome.1.69i57j0l3.22789j0j4&client=ms-android-huawei&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

kilka linków o szkodliwości żarówek LED

--
                                                    ZEN
                                                  • xystos Re: >Proby>>> < 10.03.17, 13:03
                                                    tech.wp.pl/zarowki-led-niszcza-wzrok-przerazajace-wyniki-badan-6034872115249793a
                                                    nowoczesne telewizory,monitory i
                                                    smartphony też wzrok niszczą

--
                                                    ZEN
                                                  • jaga_22 Re: >Proby>>> < 10.03.17, 14:14
                                                    Wit K2 to jest składnik ze sfermentowanej soi.

naturalnak2.pl/o-produkcie/
                                                    --
                                                    www.odzywianie.info.pl/przydatne-informacje/artykuly/art,soja-kalorie-wartosci-odzywcze-i-ciekawostki.html
                                                  • pia.ed Re: >Proby>>> < 10.03.17, 14:22
                                                    xystos napisał:

> tech.wp.pl/zarowki-led-niszcza-wzrok-przerazajace-wyniki-badan-6034872115249793a

To co xystos proponujesz zamiast LED? Moze swieczke?

.
                                                  • maria88 Re: >Proby>>> < 10.03.17, 15:21
                                                    Widzę ,że temat o zdrowiu jest nam potrzebny.
                                                    Kochani ja tez dzisiał byłam u drakuli po poludniu
                                                    będą wyniki i będę wiedziała co ze mną.
                                                    Te podstawowe to umiem odczytać sama.
                                                    Oczywiscie po niedzieli muszę je
                                                    pokazać rodzinnemu.
                                                    JAGO masz racje, że lepiej brac leki
                                                    niz ich unikać. W końcu są przeciez dopuszczane do
                                                    sprzedazy dla chorych.
                                                  • jaga_22 Jad ślimaka na ból 10.03.17, 15:40
                                                    Jad produkowany przez morskie ślimaki może stanowić długotrwałą alternatywę dla opioidowych leków przeciwbólowych (jeden z dwóch typów standardowo używanych leków).

Czytaj więcej na nt.interia.pl/raporty/raport-medycyna-przyszlosci/medycyna/news-innowacyjny-lek-przeciwbolowy-z-jadu-slimaka-morskiego,nId,2358488#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Ciekawa jestem Mario Twoich wyników.Ja chyba w przyszłym tygodniu się wybiorę
                                                    Ciągle czekam na ładniejszy dzień.
                                                  • jaga_22 Leczenie alternatywne 11.03.17, 12:48
                                                    Historię Steve'a Jobsa zna cały świat i wydaje się, że powinna być przestrogą dla wszystkich, którzy próbują leczyć się na własną rękę, ignorując zalecenia lekarzy. Niestety, medycyna alternatywna kwitnie i wciąż obiecuje pacjentom wyleczenie z nowotworów, przekonuje, że chemioterapia zabija, a nowotwór da się wyleczyć dietą, witaminą C czy ziołami.

To oczywiste, że człowiek w obliczu potencjalnie śmiertelnej choroby chwyta się wszystkiego, co może pomóc. Pytanie tylko, czy naprawdę pomaga? Lekarze nie pozostawiają złudzeń. - Nie ma żadnych dowodów na to, że jakakolwiek metoda medycyny alternatywnej ma działanie leczące nowotwory - twierdzi stanowczo prof. Sergiusz Nawrocki, onkolog z Oddziału Radioterapii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Katowicach. Problem w tym, że pacjenci wiedzą swoje...

weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,21478339,czosnkiem-w-raka-medycyna-alternatywna-obiecuje-pacjentom-wyleczenie.html#TRwknd
                                                  • xystos Re: Leczenie alternatywne 11.03.17, 14:32
                                                    www.google.se/search?q=mckenna&oq=Mc+Kena&aqs=chrome.1.69i57j0l3.13330j0j4&client=ms-android-huawei&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

McKenna podobnie ,w ameryce południowej "ziołami" powstrzymywał
                                                    rozrost góza mózgu a po powrocie do
                                                    cywilizacji zmarł na.farma-chemi.
                                                    polski zakonnik w Peru też miał jakaŝ
                                                    mieszanke ziół.na raka w każdej formie,
                                                    zamordowany przez swego.indiańsmiego przyjaciela(?).

--
                                                    ZEN
                                                  • lusia_janusia Re: Leczenie alternatywne 11.03.17, 15:30
                                                    Dziwie sie ze ludzie odrzucaja prawdziwa medycyne i tylko wierza alternatywnej.

Wracajac do zarowek LED, to juz zauwazylam kilkakrotnie, jak jestem u Kendo i Xystosa
                                                    w goscinie i uzywam ich TOa, to dostaje migreny, tak bylo ostatnim razem, od tak ostrego
                                                    oswiatla dostalam blyskow w oczach i musialam spokojnie usiasc i odpoczywac po niczym
                                                    zeby to przeszlo, w domu oczywiscie od razu sie polozylam z ciemna opaska na oczach i
                                                    czekalam az ten niewygodny stan mi przejdzie.
                                                    Teraz juz wiem, kiedys w Galeri we Wroclawiu mialam takie samo zdarzenie ale to sobie
                                                    tlumaczylam ze moze zmeczenie, ale teraz juz wiem, ze nie.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • pia.ed Re: Leczenie alternatywne ... LED 11.03.17, 17:04

Lusiu, to pewnie jeszcze ich syn wkrecil za silna zarowke ... i w tym caly problem. Jakby w tak malym pomieszczeniu byla zwykla zarowka 200 Watt, to tez bys zareagowala
                                                    na silne swiatlo, bo to jak reflektor skierowany prosto w oczy ...
                                                    Zreszta LED ma cieple albo zimne swiatlo, i trzeba dobrac co akurat pasuje ...

lusia_janusia napisała:

> Wracajac do zarowek LED, to juz zauwazylam kilkakrotnie, jak jestem u Kendo i Xystosa w goscinie i uzywam ich Toa, to dostaje migreny, od tak ostrego swiatla dostalam blyskow w oczach...

.
                                                  • xystos Re: Leczenie alternatywne ... LED 13.03.17, 04:30
                                                    zym mniej glutenu, tym większe ryzyko cukrzycy, badania przeprowadzono na 200 tysiącach osób
                                                    niedziela, 12.03.2017 14:45 wibi. Kategorie: Ciekawostki, Niewyjaśnione, Świat i Wszechświat

Dieta bezglutenowa to jeden z najsilniejszych trendów żywieniowych ostatnich lat. Z jedzenia glutenu często rezygnują osoby, które nie mają ku temu żadnych wskazań zdrowotnych. To błąd, bo jak przekonują naukowcy, takie żywienie zwiększa ryzyko zachorowania na cukrzycę.

losyziemi.pl/czym-mniej-glutenu-tym-wieksze-ryzyko-cukrzycy-badania-przeprowadzono-na-200-tysiacach-osob#more-62594

--
                                                    ZEN
                                                  • xystos Re: Leczenie alternatywne ... LED 13.03.17, 04:38
                                                    Rumunia – Epidemia odry, zmarło już 17 osób
                                                    sobota, 11.03.2017 22:35 wibi. Kategorie: Ciekawostki, Europa, Wirusy, choroby i epidemie, Zagrożenia

Od września ubiegłego roku, kiedy w Rumunii wybuchła epidemia odry, zapadło na tę chorobę ok. 3400 osób, a 17 zmarło – poinformował rumuński minister zdrowia Florian Bodog. Najwięcej przypadków zanotowano na zachodzie i południowym zachodzie kraju.

losyziemi.pl/rumunia-epidemia-odry-zmarlo-juz-17-osob#more-62582

--
                                                    ZEN
                                                  • lusia_janusia Re: Bole nog 14.03.17, 18:55
                                                    *Jaga, dziekuje, b.ciekawy link.
                                                    Jak go czytalam to przedstawialy mi sie moje nogi....
                                                    Jak latwo sobie czlowiek przyswaja rozne opisane choroby?
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • maria88 Cytryny 15.03.17, 17:00
                                                    Wiedziałam,że cytryna ma duzo wit C ale że ma też innych sporo to nie.
                                                    Przeczytałam,że mrozone cytryny są bardziej zdrowe. Trzeba je przed
                                                    zamrozeniem porzadnie umyć w occie jabłkowym, wypłukać, wysuszyć.
                                                    Potem zamrozone ścierając na tartce uzywac do wszystkiego im więcej
                                                    tym lepiej. Swieże cytryny można przechowywać nawet miesiąc w torebce
                                                    foliowej strunowej /tej szczelnie zamykanej/ w lodówce . Nie wysycha i nie
                                                    traci aromatu.
                                                  • jaga_22 Re: Cytryny 15.03.17, 18:20
                                                    O tych cytrynach mrożonych to dawno pisali,że leczy raka w ogóle wszystkie choroby.
                                                    Ja też dostałam na pocztę i żeby przesłać dalej.Nie wszystko co ludziska piszą to prawda.
                                                    Ktoś to wymyślił i poszłoo.Wiadomo,że cytryna jest zdrowa,ale bez przesady.Ja szoruję,sparzam skórkę
                                                    i dodaję kawałeczek do herbaty.
                                                  • maria88 Re: Cytryny 15.03.17, 19:30
                                                    Wiem o kiwi. Szukałam o przechowywaniu cytryn i te wyczytane porady powtórzyłam
                                                    na forum. Własnie najgorsza ta skórka ale pod nia najwiecej witamin.
                                                    Ja ostatnio obieram. Nie ufam sobie że tam nie ma chemii chociaż
                                                    herbata ze skorką ma lepszy smak/aromat..
                                                  • xystos Re: Cytryny 15.03.17, 18:21
                                                    "Potem zamrozone ścierając na tartce uzywac do wszystkiego im więcejt ym
                                                    lepiej."

rzeczywiście,człowiek uczy się do
                                                    śmierci,ja bym nato niewpadł.
                                                    Pzdr.

--
                                                    ZEN
      • xystos Re: ;;;; DLA ZDROWIA ;;;;; 03.07.17, 20:12
        Według badania przeprowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu w Seattle i Centrum Badań nad Rakiem Freda Hutchinsona, kobiety zachowują DNA każdego mężczyzny, z którym utrzymywały kontakty seksualne. Ustalono to przypadkiem, gdy próbowano zrozumieć, czy kobiety, które urodziły syna, mogą być bardziej narażone na pewne choroby neurologiczne, które występują częściej u mężczyzn.

Naukowcy przebadali dokładnie kobiece mózgi i okazało się, że jest to jeszcze bardziej tajemniczy organ niż myśleliśmy wcześniej. Badanie wykazało, że kobiece mózgi często objawiają się tak zwanym męskim mikrochimeryzmem, czyli innymi słowy, obecnością męskiego DNA pochodzącego od innej osoby i różniącej się genetycznie od komórek stanowiących resztę ciała kobiety.

Według badania aż 63% kobiet (37 z 59 badanych) miało męski mikrochimeryzm w mózgu. Anomalia była obecna w wielu regionach mózgu. Oznacza to, że zdecydowana większość kobiet ma w sobie obce DNA, które znajduje się w ich mózgach. Oczywiście badacze usiłowali ustalić skąd pochodziło to męskie obce DNA. Jedna z hipotez zakładała, że jest to jakiś ślad ojców tych kobiet. Tylko, że proces tworzenia nowego człowieka zakłada, że DNA ojca łączy się z DNA matki, aby stworzyć nowe, unikalne DNA dziecka. Więc to musiało się raczej wydarzyć już podczas życia kobiet.

Założono zatem w badaniu, że najbardziej prawdopodobną odpowiedzią na tę zagadkę było to, że wszystkie męskie DNA znalezione w żeńskich mózgach pochodziły z męskich ciąży. Miało to sens, ale problem w tym, że podczas autopsji mózgów kobiet, które nigdy nie zaszły w ciążę, nie mówiąc już o męskim potomku, wciąż znajdowało się męskie DNA w typowo żeńskim mózgu. Naukowcy byli zbici z tropu i nie wiedzieli, co się dzieje. Obawiając się śmieszności, starali się ukryć te dowody, dopóki sami nie zrozumieli i nie wyjaśnili tego niezwykłego procesu. Jeśli to nie męskie ciąże to jakie mogą być inne źródła męskiego mikrochimeryzmu?

Założono, że może za to odpowiadać nierozpoznana spontaniczna aborcja, po prostu wczesne poronienie, ale też absorpcja DNA męskiego bliźniaka w życiu płodowym, lub ... stosunku seksualnego. Zatem według naukowców, możliwe źródła przedostawania się komórek z męskim DNA, które żyją w mózgach kobiet to:

Poronienie, o którym kobieta nie wiedziała
        Wchłonięcie brata bliźniaka
        DNA starszego brata wchłonięte w życiu płodowym przez układ krążenia matki
        Współżycie seksualne
        Biorąc pod uwagę, że 63% kobiet ma komórki DNA płci męskiej oczywiste staje się, która z tych możliwości jest najbardziej prawdopodobna dla skutecznego przenikania męskiego DNA. Można chyba stwierdzić ponad wszelką wątpliwość, że pierwsze trzy opcje dotyczą bardzo niewielkiej liczby kobiet. Nie można sobie wyobrazić aby aż 63% populacji tego doświadczało. Pozostaje hipoteza ze stosunkiem seksualnym.

Ma to bardzo ważne konsekwencje dla kobiet. Każda komórka męskiej spermy staje się żyjącą częścią ich samych, którą noszą przez całe życie. Kobiety, które poddawano autopsji w tym badaniu były w podeszłym wieku. Niektóre z nich nosiły w sobie DNA płci męskiej przez ponad 50 lat. Oczywistą konkluzją tego badania jest zatem to, że sperma jest swego rodzaju medium transmisyjnym umożliwiającym przeniknięcie męskiego DNA do ciał kobiet. Kiedy dostaje się do środka, plemniki pływają aż zostaną złapane przez ściany komórkowe. To prawdopodobnie wtedy dochodzi do transferu genów.

Trzeba w tym momencie przyznać, że podobny mechanizm od dawna postulował znany polski polityk Janusz Korwin Mikke, który za te twierdzenia często był wyszydzany.

"50 lat temu, gdy byłem porządnym socjo-cybernetykiem, a nie (tfu!) politykiem w d***kracji, postawiłem ryzykowną hipotezę, że męskie plemniki wywierają wpływ na kobietę. Rok temu udowodniono, że miałem rację. Zamiast laurów spotkał mnie ryk śmiechu i oburzenia. W d***kracji, czyli rządach debilów, kto ma rację na pół wieku przed innymi, przez 50 lat uchodzi za wariata..." - powiedział Janusz Korwin Mikke komentując wyniki tych badań
        Fakt przenikania do krwiobiegu męskiego DNA, które gromadzi się w mózgu i w kręgosłupie, dla wielu pań jest szokiem. Rzeczywiście to odkrycie rodem z filmu fantastycznego, gdy nasienie obcego staje się częścią ciebie i nie możesz się go pozbyć zostając nieuchronnie hybrydą. Dodatkowo sugeruje to, że konsekwencje stosunków seksualnych są istotne i wiele kobiet powinno z tego powodu przemyśleć swoją aktywność w tym zakresie, na przykład preferując tak niepopularne obecnie wartości jak wierność partnerowi.

hmm,aa ja myslalem ze tylko
        Modliszki ...

--
        ZEN