Dodaj do ulubionych

Marek Edelman o wojnie w Iraku

IP: 170.205.213.* 07.04.03, 10:51

Z Wroclawskiego forum; /polecam/
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=72&w=5522266
Obserwuj wątek
    • Gość: ballest Re: Marek Edelman o wojnie w Iraku IP: *.dip0.t-ipconnect.de 07.04.03, 20:59
      Bardzo tendencyjnie napisane, nie ma sie czemu dziwic, Edelman jest wyznania
      mojzeszowego.
      Dzisiaj Polacy walcza w Iraku i sa sojusznikami Izraela, ale w 1967 roku
      czytalem Zycie Warszawy, czy Trybune Ludu nie pamietam juz , - a wtedy sie ona
      oburzala, ze zolnierze Izraelscy zdewastowali cementarz Polski znajdujacy sie
      na terenie Egiptu!
      Ze Saddam jest dyktatorem, to wiadomo, ale dlaczego USA tak podpieraly!???

      pyrsk
      ballest
      • macpor Re: Marek Edelman o wojnie w Iraku 08.04.03, 08:39
        Ballest czy ty wiesz że Edelman się nie lubi z wzajemnością z panami z
        Izraela? Oni by pewnie chcieli zawłaszczyć cały holokaust, a on jest żywym
        dowodem że można być i polakiem i żydem. Wątpie w jego antyarabskość, a niby z
        czego by miała by wypływać? Pomyśl, że ten człowiek w przeciwieństwie do nas
        przeżył wojnę, to na niego polowano. Wie jaka jest cena wolności.
        • Gość: Gryps Re: Marek Edelman o wojnie w Iraku IP: 170.205.213.* 08.04.03, 09:21

          Wszystko co nie jest po mysli Ballesta jest "tendencyjne"

          Ps; do Ballesta..
          a) Polska jest sojusznikiem USA , a nie Izraela.
          b) USA wspieraly Saddama nie dla tego ze go tak lubialy ,
          tylko pomagaly mu w wojnie z Iranem ktoremu to pomagalo ZSRR.
          Zwalczali ZSRR wszystkimi metodami i na wszystkich frontach.
          dzieki temu kolos padl na kolana .I za to jestem USA wdzieczny.
          A to ze Saddam uwierzyl w siebie i swoja misje..to juz jego sprawa.
          Wlasnie jest wyprowadzany z bledu. ( obledu)





        • slezan Re: Marek Edelman o wojnie w Iraku 08.04.03, 10:03
          A ja uważam, że Edelman wypowiedział się tak, a nie inaczej właśnie dlatego, że
          z pochodzenia jest Żydem i identyfikuje się ze "sprawą żydowską". Nie ma w tym
          nic nagannego. Czy raczej nie byłoby, gdyby swoje intencje ujawnił. Niestety
          wielu inetelektualistów pochodzenia zydowskiego w czasie konfliktu USA ze
          światem arabskim nagle zmienia swój stosunek do wojny - dawni zdeklarowani
          pacyfiści teraz twardo popierają amerykańską inwazję. To brzmi niewiarygodnie.
          Poza tym zgadzam się z tezami Edelmana - tyle, że wątpię w jego szczerość.
          • Gość: ballest Re: Marek Edelman o wojnie w Iraku IP: Proxy:* / 10.145.112.* 08.04.03, 13:20
            Co to ma do rzeczy, czy to po moi mysli jest albo nie???
            Jego wypowiedz jest tendencyjna a tu ma tez Slezan racje.
            - USA walcza nie tylkow w wlasnych interesach , ale tez Izraela.
            To, ze zwycieza, nie ulega watpliwosci , ale zla jakie tym zwyciestwem wywolaja
            nie da sie naprawic, Islam to dzisiaj nie tylko Algieria, Egipt ale takze
            Pakistan, Bangla Desh, Indonesia , wszystko kraje z ponad 100 mln. mieszkancow.
            Polska jest takim samym agresorem jak USA i W.B. co ona za korzysci w tej
            agresji widzi tego napewno sie nigdy nie dowiemy!!!

            pyrsk
            ballest
            • Gość: Gryps Re: Marek Edelman o wojnie w Iraku IP: 170.205.213.* 08.04.03, 14:42
              Gość portalu: ballest napisał(a):

              > Co to ma do rzeczy, czy to po moi mysli jest albo nie???
              > Jego wypowiedz jest tendencyjna a tu ma tez Slezan racje.


              Mozesz sobie i twierdzic ze on jest "tendencyjny"
              tylko akurat w twoim przypadku nazywanie kogos tendencyjnym ..
              to jak " przyganial kociol garnkowi" sorry , ale taka jest prawda.
              90% tego co ty tu wypisujesz jako "prawda" to jest tylko i wylacznie twoja
              prawda. A kazdy kto w twoje schematy nie pasuje jest tendencyjnym .




              > - USA walcza nie tylkow w wlasnych interesach ,


              Niemcy "NIE walcza" tez we wlasnych interesach


              > To, ze zwycieza, nie ulega watpliwosci ,

              Ach? tracisz nadzieje ze USA i sojusznicy dostana w "d" ?


              Islam to dzisiaj nie tylko Algieria, Egipt ale takze
              > Pakistan, Bangla Desh, Indonesia , wszystko kraje z ponad 100 mln.
              mieszkancow.


              To czysta demagogia co tu wypisujesz. USA nie walcza z Islamem!!!
              Zapamietaj to sobie. Irak jest jak na warunki tego regionu krajem "swieckim"
              To nie Iran!


              > Polska jest takim samym agresorem jak USA i W.B.
              Wiem ,wiem ...choc troszke popluc musisz ..takim cie tu znamy.
              Byc pacyfista to u ciebie rodzinna tradycja .




              > co ona [Polska] za korzysci w tej
              > agresji widzi tego napewno sie nigdy nie dowiemy!!!

              To jest splacanie dlugu , a nie oczekiwanie korzysci !!!
              To dzieki USA pozbyla sie Polska jarzma komunizmu.
              To dzieki poparciu (masowemu) USA przyjeto nas do NATO
              To dzieki USA podpisal Kohl dokument o nienaruszalnosci polskich granic
              (co bylo Niemcom bardzo nie w smak) To co Polacy teraz robia to poprostu
              splacanie dlugu i lojalnosc wzgledem sojusznika.
              A ktos musi "wyprostowac " tego politycznego szach mata w ONZ ktorego
              autorami byly politycznie i gospodarczo "bardzo bezinteresowne " no i
              milujace pokoj kraje jak Francja ,Niemcy ,Rosja ,Chiny .

              A pod ambasadami tego okrutnego agresora USA beda sie nadal ustawialy kolejki
              pragnacych osiedlic sie w tym siedlisku zla.
        • Gość: ballest Re: Marek Edelman o wojnie w Iraku IP: Proxy:* / 10.145.112.* 08.04.03, 13:24
          macpor napisał:

          > Ballest czy ty wiesz że Edelman się nie lubi z wzajemnością z panami z
          > Izraela? Oni by pewnie chcieli zawłaszczyć cały holokaust, a on jest żywym
          > dowodem że można być i polakiem i żydem. Wątpie w jego antyarabskość, a niby
          z
          > czego by miała by wypływać? Pomyśl, że ten człowiek w przeciwieństwie do nas
          > przeżył wojnę, to na niego polowano. Wie jaka jest cena wolności.

          Maciek, cieszy mnie Twoja wypowiedz, ja zawsze pisalem, ze mozna byc i Zydem i
          Polakiem, Slazakiem czy Niemcem.

          pyrsk
          ballest
          • Gość: Gryps Privat IP: 170.205.213.* 08.04.03, 15:04

            ;)) Sorry ze ta droga .

            Mowi ci cos nazwa medykamentu "Lisino"? Antiallergikum
            Bardzo dobre i bez dzialan ubocznych.
            Wiecej na temat tego leku;
            www.dooyoo.de/gesundheit/medikamente/lisino_s_tabletten/_review/746684/
            Ty wiesz czemu ci to podaje? ;)
            mam podobne problemy jak ty.
            A lek polecam bo od lat testuje co wiosne;)
            • Gość: ballest Re: Privat IP: Proxy:* / 10.145.112.* 08.04.03, 15:36
              Ty sie moze zdziwisz, Lisino znam, ale w miedzyczasie stracilem allergie, a to
              najprawdopodobniej przez maselko.
              Ja kiedys slyszalem wypowiedz jakiegos profesora, za ludzie co sie na margaryne
              przerzucili , dostawaja bardzo czesto allergie pylkowa(codzi o pylki kwiatow
              lub drzew) Dlaczego?
              Bo margaryna jest sztucznie robiona, rafinowana itd. tak ze nie zawiera
              szczakow pylkow naturalnych.
              Maslo natomiast jest produktem naturalnym a na lace znajdzie krowa pylki
              wszyskich roslin.
              Od sierpniu 2001 r nie jemy juz z Becel tylko z maslem i wyobraz sobie w 2002
              roku mialem jeszcze allergie, ale lagodniejsza a teraz jeszcze troszeczke czuje
              ale nie zazywam zadnych tabletek.
              Maslo ma jeszcze jedna zalete, z masla sie nie grubnie , bo ono ma takie
              molekuly, ze organizm ich tluszczow nie magazynuje.
              Oczywiscie napewno sa osoby co z maslem jedza i allergie maja, ale mnie bardzo
              pomogla ta "THERAPIA" :-)

              pyersk
              ballest
              • Gość: Szwager Re: Privat IP: *.dip.t-dialin.net 08.04.03, 20:40
                A jo prawie biera Livocab-Kombi
                • Gość: ballest Re: Privat IP: *.dip0.t-ipconnect.de 08.04.03, 23:24
                  lepi zaczni mlyko, kiszka, maslonka i smietonka pic i masuem gelniki
                  szmarowac, to ci sie polepszy.
                  Uwazej z tom smietonkom, niy zebys mi somsiodki goniou!:-)))
                  Szwager, ty wiysz , ze jou zawsze prowda skryslom.

                  pyrsk
                  ballest

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka