Gość: Gryps IP: 170.205.213.* 07.04.03, 10:51 Z Wroclawskiego forum; /polecam/ forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=72&w=5522266 Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: ballest Re: Marek Edelman o wojnie w Iraku IP: *.dip0.t-ipconnect.de 07.04.03, 20:59 Bardzo tendencyjnie napisane, nie ma sie czemu dziwic, Edelman jest wyznania mojzeszowego. Dzisiaj Polacy walcza w Iraku i sa sojusznikami Izraela, ale w 1967 roku czytalem Zycie Warszawy, czy Trybune Ludu nie pamietam juz , - a wtedy sie ona oburzala, ze zolnierze Izraelscy zdewastowali cementarz Polski znajdujacy sie na terenie Egiptu! Ze Saddam jest dyktatorem, to wiadomo, ale dlaczego USA tak podpieraly!??? pyrsk ballest Odpowiedz Link Zgłoś
macpor Re: Marek Edelman o wojnie w Iraku 08.04.03, 08:39 Ballest czy ty wiesz że Edelman się nie lubi z wzajemnością z panami z Izraela? Oni by pewnie chcieli zawłaszczyć cały holokaust, a on jest żywym dowodem że można być i polakiem i żydem. Wątpie w jego antyarabskość, a niby z czego by miała by wypływać? Pomyśl, że ten człowiek w przeciwieństwie do nas przeżył wojnę, to na niego polowano. Wie jaka jest cena wolności. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gryps Re: Marek Edelman o wojnie w Iraku IP: 170.205.213.* 08.04.03, 09:21 Wszystko co nie jest po mysli Ballesta jest "tendencyjne" Ps; do Ballesta.. a) Polska jest sojusznikiem USA , a nie Izraela. b) USA wspieraly Saddama nie dla tego ze go tak lubialy , tylko pomagaly mu w wojnie z Iranem ktoremu to pomagalo ZSRR. Zwalczali ZSRR wszystkimi metodami i na wszystkich frontach. dzieki temu kolos padl na kolana .I za to jestem USA wdzieczny. A to ze Saddam uwierzyl w siebie i swoja misje..to juz jego sprawa. Wlasnie jest wyprowadzany z bledu. ( obledu) Odpowiedz Link Zgłoś
slezan Re: Marek Edelman o wojnie w Iraku 08.04.03, 10:03 A ja uważam, że Edelman wypowiedział się tak, a nie inaczej właśnie dlatego, że z pochodzenia jest Żydem i identyfikuje się ze "sprawą żydowską". Nie ma w tym nic nagannego. Czy raczej nie byłoby, gdyby swoje intencje ujawnił. Niestety wielu inetelektualistów pochodzenia zydowskiego w czasie konfliktu USA ze światem arabskim nagle zmienia swój stosunek do wojny - dawni zdeklarowani pacyfiści teraz twardo popierają amerykańską inwazję. To brzmi niewiarygodnie. Poza tym zgadzam się z tezami Edelmana - tyle, że wątpię w jego szczerość. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ballest Re: Marek Edelman o wojnie w Iraku IP: Proxy:* / 10.145.112.* 08.04.03, 13:20 Co to ma do rzeczy, czy to po moi mysli jest albo nie??? Jego wypowiedz jest tendencyjna a tu ma tez Slezan racje. - USA walcza nie tylkow w wlasnych interesach , ale tez Izraela. To, ze zwycieza, nie ulega watpliwosci , ale zla jakie tym zwyciestwem wywolaja nie da sie naprawic, Islam to dzisiaj nie tylko Algieria, Egipt ale takze Pakistan, Bangla Desh, Indonesia , wszystko kraje z ponad 100 mln. mieszkancow. Polska jest takim samym agresorem jak USA i W.B. co ona za korzysci w tej agresji widzi tego napewno sie nigdy nie dowiemy!!! pyrsk ballest Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gryps Re: Marek Edelman o wojnie w Iraku IP: 170.205.213.* 08.04.03, 14:42 Gość portalu: ballest napisał(a): > Co to ma do rzeczy, czy to po moi mysli jest albo nie??? > Jego wypowiedz jest tendencyjna a tu ma tez Slezan racje. Mozesz sobie i twierdzic ze on jest "tendencyjny" tylko akurat w twoim przypadku nazywanie kogos tendencyjnym .. to jak " przyganial kociol garnkowi" sorry , ale taka jest prawda. 90% tego co ty tu wypisujesz jako "prawda" to jest tylko i wylacznie twoja prawda. A kazdy kto w twoje schematy nie pasuje jest tendencyjnym . > - USA walcza nie tylkow w wlasnych interesach , Niemcy "NIE walcza" tez we wlasnych interesach > To, ze zwycieza, nie ulega watpliwosci , Ach? tracisz nadzieje ze USA i sojusznicy dostana w "d" ? Islam to dzisiaj nie tylko Algieria, Egipt ale takze > Pakistan, Bangla Desh, Indonesia , wszystko kraje z ponad 100 mln. mieszkancow. To czysta demagogia co tu wypisujesz. USA nie walcza z Islamem!!! Zapamietaj to sobie. Irak jest jak na warunki tego regionu krajem "swieckim" To nie Iran! > Polska jest takim samym agresorem jak USA i W.B. Wiem ,wiem ...choc troszke popluc musisz ..takim cie tu znamy. Byc pacyfista to u ciebie rodzinna tradycja . > co ona [Polska] za korzysci w tej > agresji widzi tego napewno sie nigdy nie dowiemy!!! To jest splacanie dlugu , a nie oczekiwanie korzysci !!! To dzieki USA pozbyla sie Polska jarzma komunizmu. To dzieki poparciu (masowemu) USA przyjeto nas do NATO To dzieki USA podpisal Kohl dokument o nienaruszalnosci polskich granic (co bylo Niemcom bardzo nie w smak) To co Polacy teraz robia to poprostu splacanie dlugu i lojalnosc wzgledem sojusznika. A ktos musi "wyprostowac " tego politycznego szach mata w ONZ ktorego autorami byly politycznie i gospodarczo "bardzo bezinteresowne " no i milujace pokoj kraje jak Francja ,Niemcy ,Rosja ,Chiny . A pod ambasadami tego okrutnego agresora USA beda sie nadal ustawialy kolejki pragnacych osiedlic sie w tym siedlisku zla. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ballest Re: Marek Edelman o wojnie w Iraku IP: Proxy:* / 10.145.112.* 08.04.03, 13:24 macpor napisał: > Ballest czy ty wiesz że Edelman się nie lubi z wzajemnością z panami z > Izraela? Oni by pewnie chcieli zawłaszczyć cały holokaust, a on jest żywym > dowodem że można być i polakiem i żydem. Wątpie w jego antyarabskość, a niby z > czego by miała by wypływać? Pomyśl, że ten człowiek w przeciwieństwie do nas > przeżył wojnę, to na niego polowano. Wie jaka jest cena wolności. Maciek, cieszy mnie Twoja wypowiedz, ja zawsze pisalem, ze mozna byc i Zydem i Polakiem, Slazakiem czy Niemcem. pyrsk ballest Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gryps Privat IP: 170.205.213.* 08.04.03, 15:04 ;)) Sorry ze ta droga . Mowi ci cos nazwa medykamentu "Lisino"? Antiallergikum Bardzo dobre i bez dzialan ubocznych. Wiecej na temat tego leku; www.dooyoo.de/gesundheit/medikamente/lisino_s_tabletten/_review/746684/ Ty wiesz czemu ci to podaje? ;) mam podobne problemy jak ty. A lek polecam bo od lat testuje co wiosne;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ballest Re: Privat IP: Proxy:* / 10.145.112.* 08.04.03, 15:36 Ty sie moze zdziwisz, Lisino znam, ale w miedzyczasie stracilem allergie, a to najprawdopodobniej przez maselko. Ja kiedys slyszalem wypowiedz jakiegos profesora, za ludzie co sie na margaryne przerzucili , dostawaja bardzo czesto allergie pylkowa(codzi o pylki kwiatow lub drzew) Dlaczego? Bo margaryna jest sztucznie robiona, rafinowana itd. tak ze nie zawiera szczakow pylkow naturalnych. Maslo natomiast jest produktem naturalnym a na lace znajdzie krowa pylki wszyskich roslin. Od sierpniu 2001 r nie jemy juz z Becel tylko z maslem i wyobraz sobie w 2002 roku mialem jeszcze allergie, ale lagodniejsza a teraz jeszcze troszeczke czuje ale nie zazywam zadnych tabletek. Maslo ma jeszcze jedna zalete, z masla sie nie grubnie , bo ono ma takie molekuly, ze organizm ich tluszczow nie magazynuje. Oczywiscie napewno sa osoby co z maslem jedza i allergie maja, ale mnie bardzo pomogla ta "THERAPIA" :-) pyersk ballest Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Szwager Re: Privat IP: *.dip.t-dialin.net 08.04.03, 20:40 A jo prawie biera Livocab-Kombi Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ballest Re: Privat IP: *.dip0.t-ipconnect.de 08.04.03, 23:24 lepi zaczni mlyko, kiszka, maslonka i smietonka pic i masuem gelniki szmarowac, to ci sie polepszy. Uwazej z tom smietonkom, niy zebys mi somsiodki goniou!:-))) Szwager, ty wiysz , ze jou zawsze prowda skryslom. pyrsk ballest Odpowiedz Link Zgłoś