22.10.20, 21:23
owszem, udana, tylko miejsce brzydkie, nie chciałbym czekać na autobus na tym przystanku po lewej, a ta rzeźba, jeśli to rzeźba, to widzę, że nie tylko nasza Abakanowicz tworzy trudne do odczytania, mimo że nazwane
Obserwuj wątek
  • leziox Re: FOTA 23.10.20, 12:16
   Przełęcz Col du Mont Cenis, przełęcz leżąca w Alpach francuskich na wysokości 2081 m npm. Odcinek Route des Grandes Alpes, przepięknej trasy motocyklowej. Niedaleko znajduje się jezioro Lac du Mont Cenis. Pierwsza wzmianka o przekroczeniu tej przełęczy pochodzi z roku 312 i mówi o cesarzu Konstantynie I, który prowadził tamtędy wojska. Po stronie francuskiej jest tam park narodowy Park National de la Vanoise. Ulubiony cel wycieczek i wędrówek. Przy brzydkim przystanku autobusowym można coś zjeść i wypić, co się może przydać jeśli chcemy zawlec się tam rowerem np.
   Rzeźby nie są rzeźbami tylko metaloplastyką w trzech częściach, obrazującą w wielkim skrócie historię przełęczy. Słonie, bo armie Karola Wielkiego po prostu wlokły tamtędy ze sobą słonie. Potem wlokły się inne armie, z kawalerią. Wreszcie wlekli się ( czasem wloką nadal) kolarze podczas wyścigu Tour de France.
   A czy jest tam brzydko? Kwestia gustu. Mnie się podobało. Uważam że jest to przełęcz z czarodziejską aurą i równie dobrze mogliby tam nagrać któryś z odcinków "Władcy Pierścieni". No ale jak tam kto sobie uważa. Proponuję tam zajrzeć i przekonać się samemu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka