Dodaj do ulubionych

Ja. Kaczyński

09.10.21, 11:02
Jarosław Kaczyński przyszedł na świat, czyli urodził się 18 czerwca 1949 roku. skończy więc wkrótce 72 lata i zacznie 73. Komisja Krajowa NSZZ Solidarność informuje, że

Zgodnie z przedstawionymi statystykami w 2020 r. przeciętne trwanie życia mężczyzn w Polsce wyniosło 72,6 roku, natomiast kobiet 80,7 roku. W porównaniu do roku 2019, trwanie życia skróciło się o 1,5 w przypadku mężczyzn i 1,1 roku w przypadku kobiet, co było skutkiem wystąpienia epidemii COVID-19.

Oznacza to, że Jarosław Kaczyński już żyje dłużej niż statystyczny Polak. Ale nie to jest ważne, niech sobie żyje jak najdłużej. Pytanie brzmi: jaki ma plan na pozostałe lata życia? Chce na własne oczy zobaczyć ruinę, w którą zmienia kraj? On nie ma potomstwa, ale jego pretorianie mają. Na co liczą? Jaką przyszłość szykują swoim dzieciom i wnukom?
Obserwuj wątek
  • diabollo Re: Ja. Kaczyński 10.10.21, 08:56
   Właśnie tutaj wychodzą deficyty ze znajomości historii, która stała się mitologią, czyli zbiorem bajeczek na użytek propagandy aktualnego reżimu, no i zatraciła swoje walory nauczycielskie.

   Postrzeganie świata czy polityki bardziej kształtują filmy z Holywood oparte naczęśćiej na prostej historii walki Dobra ze Złem.
   Tymczasem historia w rzeczywistości tak prawie nigdy nie wyglądała.

   Nawet najwięksi siepacze historyczni, np. Papież Urban II, Robespierre, Napoleon, Hitler, Stalin, Pol Pot, etc, etc, to nie były postcie typu villian z filmów o Jamesie Bondzie.

   To nie byli ludzie, którzy swoim dziedziom chcieli zapewnić ruinę. Wręcz przeciwnie. Oni budowali Wielką Potęgę swoich krajów, a probelmy brały się z przeszkadzaczy no i wrogów, którzy tym Wielkim Projektom zagrażali.

   Podobnie Jarosław Buc-Kaczyński. On buduje Wielką Polskę.

   Strzeżcie się ludzi, któzy z wielką determinacją i bezwzględnością budują Wielkie Dobro.

   Kłaniam się nisko.
   • oby.watel Re: Ja. Kaczyński 10.10.21, 12:34
    diabollo napisał:

    > Właśnie tutaj wychodzą deficyty ze znajomości historii, która stała się mitologią,
    > czyli zbiorem bajeczek na użytek propagandy aktualnego reżimu, no i zatraciła
    > swoje walory nauczycielskie.

    Gdzie wychodzą? Tutaj:

    > To nie byli ludzie, którzy swoim dziedziom chcieli zapewnić ruinę. Wręcz przeci
    > wnie. Oni budowali Wielką Potęgę swoich krajów, a probelmy brały się z przeszka
    > dzaczy no i wrogów, którzy tym Wielkim Projektom zagrażali.

    Cechą wspólną wszystkich tych ludzi było to, że wcale nie budowali Wielkiej Potęgi swoich krajów, lecz tylko tę potęgę obiecywali, a budowali swoją. Wszyscy odmieniali ojczyznę, suwerenność, dobrobyt przez tyle przypadków ile gramatyka ich języków przewidywała. Gdyby poddani nie łykali tego populizmu i demagogii bez popitki jak pelikan, to historia toczyłaby się inaczej. Wielu oskarża Niemców o współudział bo "nie protestowali" i nie pogonili zbrodniarza. A Polacy protestują? Gonią?

    > Podobnie Jarosław Buc-Kaczyński. On buduje Wielką Polskę.

    Ja. Kaczyński nie buduje wielkiego dobra. On je obiecuje. A naród nie mówi "sprawdzam". Naród potulnie czeka, aż mu się ten suwerenny "dobrobyt" na łeb zwali.
    • im7 Re: Ja. Kaczyński 10.10.21, 13:35

     "Strzeżcie się ludzi, któzy z wielką determinacją i bezwzględnością budują Wielkie Dobro."

     Strzeżcie się ludzi z ogromnym poczuciem misji. Ogromne poczucie misji wiążę się z realizacją nawet po trupach.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka