Dodaj do ulubionych

A gore Agora

24.11.21, 21:47
Najpierw pozwalniano doświadczonych dziennikarzy, a zaoszczędzone pieniądze wypłacono sobie w postaci premii, potem postanowiono zakończyć historię pierwszego niezależnego dziennika, teraz wywalono redaktora naczelnego w iście pisowskim stylu — mailem. Zarząd Agory ma już na swoim koncie wykończenie portalu radia Tok i przekształcenie radia w nudną, przegadaną szczekaczkę. Jaki z tego morał? Ano taki, że nie trzeba PiS-u, polskie media same się wykończą.
Obserwuj wątek
  • oby.watel Re: A gore Agora 24.11.21, 21:48
   Spór trwa od czerwca tego roku, kiedy to zarząd Agory ogłosił, że połączy redakcje darmowego portalu Gazeta.pl z redakcją płatnego portalu Wyborcza.pl. Miało to być połączenie biznesowe, dla maksymalizacji przychodów reklamowych.

   Redaktorzy naczelni Gazety Wyborczej z Adamem Michnikiem i Jarosławem Kurskim na czele uznali, że to zamach na niezależność "Wyborczej", próba wpłynięcia na linię redakcyjną oraz potencjalne obniżenie jakości treści oferowanych w płatnej prenumeracie. Zbuntowali się i do połączenia nie doszło.

   Tymczasem we wtorek 23 listopada media obiegła wiadomość, że zarząd zwolnił - i to dyscyplinarnie - Jerzego Wójcika, dyrektora wydawniczego Gazety Wyborczej. To jedna z ważniejszych funkcji w redakcji.

   - Zwolnili go mailem - mówi nasz informator. - Zablokowali mu konta, zabrali telefon służbowy. Zupełnie tak, jak się zwalnia dyscyplinarnie: won!

   ksiazki.wp.pl/konflikt-w-agorze-michnik-o-zarzadzie-nie-bedzie-ogon-krecil-psem-6708285649009632a

   Tak kończy legenda...
   • oby.watel Re: A gore Agora 27.11.21, 16:26
    Cóż, za kulisami jeszcze bardziej cuchnie niż przed. Radio udało się przekształcić w przegadanego, nudnego gniota, którego ludzie słuchają, bo unika kontrowersyjnych treści z jednej strony i lepszego nie ma w okolicy z drugiej. Wyborcza dostatecznie mocno zalazła za skórę władzy, żeby ja teraz nastawiony na zyski zarząd Agory mógł zostawić w spokoju. Swoją drogą czy to nie dziwne, że pierwszą niezależną gazetę niszczy nie pisowski reżim, tylko ci, którzy mieli stać na straży jej niezależności? Czy można wykluczyć, że przyszedł do nich jakiś Rywin bis z propozycją, że jak coś zrobią z Wyborczą, to znowu będą się w niej reklamować i prenumerować ją spółki skarbu państwa?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka