Dodaj do ulubionych

Zrób sobie ptaszka

16.05.16, 22:01
Tytuł wątku nawiązuje do trzeciej gry. wink
A drugą część pierwszej już kiedys robiłyśmy.

www.enagames.com/escape-game/circumstance-escape
www.enagames.com/escape-game/military-camp-escape
www.enagames.com/escape-game/exceptional-escape
Obserwuj wątek
    • stela2004 Re: Zrób sobie ptaszka 24.05.16, 17:51
      Zrobiłam sobie ptaszka. big_grin
      I to nadspodziewanie szybko mi poszło.
      Military już kiedyś zaczęłam, ale stanęłam i nie próbowałam jeszcze drugi raz.
      A teraz idę do tej circu sprawdzić, co to jest.
      • k.fanka Re: Zrób sobie ptaszka 24.05.16, 19:18
        A ja próbowałam zrobić ptaszka już ze 4 miesiące temu i nie wyszłam wtedy poza pierwszą planszę. Teraz się zaparłam, klikałam wszędzie gdzie się dało i dzięki temu odkryłam wejście do domu. big_grin
        Za to military poszło mi łatwo, za pierwszym podejściem.
        Co do circu, tam jest jeden dziwny liczbowy kodzik, chyba nie do wyrozumowania. Gdyby co, przewiń stronę w dół, w komentarzach pod grą dobrzy ludzie napisali, jaki powinien być. Napracowali się nieźle, bo kombinacji dużo. wink Po skończeniu gry ukazuje się widok lądowiska dla helikoptera i chałupa z wieżą tuż obok. Druga część (ta, którą już robiłyśmy) zaczynała się właśnie od tego obrazka.
    • k.fanka Re: Zrób sobie ptaszka 28.05.16, 18:10
      Zupełnie mi z głowy wyleciało, żeby podrzucić Ci następne linki. Ale już się poprawiam. smile

www.enagames.com/escape-game/escape-from-the-drunken-monkey

www.enagames.com/escape-game/ena-escape-from-kitchen

www.enagames.com/escape-game/mystic-light-house-escape

Pierwsze dwie są niezapisywalne, ale warto się pomęczyć, bo to takie gry z pomysłem, stara dobra szkoła, nie to co obecne kodzikowce. wink Trzecia jest zapisywalna i chyba dość trudna.
    • k.fanka Re: Zrób sobie ptaszka 29.05.16, 10:03
      Kolejna porcja. smile Dwie pierwsze niezapisywalne (pierwsza trudnawa, druga stosunkowo łatwa), trzecia zapisywalna (i trudna):

www.enagames.com/escape-game/ena-escape-from-king-palace

www.enagames.com/escape-game/escape-the-cadaver

www.enagames.com/escape-game/treasure-castle-escape
    • k.fanka Re: Zrób sobie ptaszka 29.05.16, 21:22
      Skoro jesteś taka szybka, to masz kolejne trzy. Pierwsza niezapisywalna (i bardzo zabawna), reszta zapisywalna. Poziom trudności ogólnie średni, dla mnie druga była najłatwiejsza.

www.enagames.com/escape-game/little-girl-escape

www.enagames.com/escape-game/cartoon-garden-escape

www.enagames.com/escape-game/robot-house-escape
    • k.fanka Re: Zrób sobie ptaszka 31.05.16, 19:38
      To może deczko nie na czasie, ale gra fajna, zapisywalna, no i na sam widok robi się człowiekowi przyjemnie chłodno:
      www.enagames.com/escape-game/merry-christmas-2014

Ta też zapisywalna, co prawda kodzików dużo, ale dużo też innych różności i całkiem fajnie mi się ją przechodziło:
      www.enagames.com/escape-game/escape-from-curse

A ta jest niezapisywalna i typowo makgajwerkowa, czyli żadnych (chyba) kodzików, tylko kombinowanie:
      www.enagames.com/escape-game/escape-the-baby-squirrel
    • k.fanka Re: Zrób sobie ptaszka 02.06.16, 21:15
      Trzeba wyprawić dzieciaka do szkoły:
      www.enagames.com/escape-game/school-kid-escape
      Zapisywalna, w sumie nie nazbyt trudna, ale w jednym kodziku się zacięłam i musiałam poszukać pomocy w w-t.

Niezapisywalna i dość łatwa:
      www.enagames.com/escape-game/gorgeus-forest-escape

A to okropna staroć, ale fajna, krótka i prosta:
      www.enagames.com/escape-game/windmill-area-escape
      • stela2004 Re: Zrób sobie ptaszka 06.06.16, 18:18
        Tamte dwie zrobiłam. Fajne są. W chłopaku stoję, bo nie wiem, co zrobić, żeby mi się kod uaktywnił. Bo, że cyfry trzeba ułożyć, to wiem. Nic nie mam i klikałam chyba wszędzie. Coś jednak musi być, czego nie zrobiłam. uncertain
        Jednej rakiety mi brakuje.
        • k.fanka Re: Zrób sobie ptaszka 06.06.16, 19:31
          Mam wrażenie, że zacięłaś się na tym samym co ja. Po to właśnie zajrzałam do w-t. Zacytuję:
          "trzeba łączyć klikaniem po dwa pasujące elem do każdej cyfry, w życiu bym na to nie wpadła"
          O to chodziło?
          • stela2004 Re: Zrób sobie ptaszka 07.06.16, 18:42
            O to właśnie. Byłam blisko, ale to nie widać, czy się dobrze robi. Uff, poszedł wreszcie! wink
            Pamiętasz, miałyśmy już w jakiejś grze taki szyfr, że klikało się na górze i na dole. Ale tam było widać, że dobrze klikasz - i właściwie fuksem na to wpadłam. A ten tu szyfr był trudny. uncertain
    • k.fanka Re: Zrób sobie ptaszka 07.06.16, 21:06
      No to następne trzy. smile

To kolejna część ratowania dziewczynek (pierwsza była ta z chrapiącą pandą, może pamiętasz, a drugiej części nie polecam, bo ma jeden durny kodzik). Niezapisywalna:
      www.enagames.com/escape-game/ena-little-girl-escape-3

Ta jest ogólnie oryginalna, trzeba się dostać do zamkniętego budynku poczty, a potem wysłać swoje zdjęcia na drugi koniec świata. Zapisywalna:
      www.enagames.com/escape-game/share-my-memories

A ta to zamkowa klasyka, trochę trudna, ale bez przesady. Co prawda musiałam raz skorzystać z w-t, ale to przez moje wieczne gapiostwo. Zapisywalna:
      www.enagames.com/escape-game/escape-from-mystic-castle
    • k.fanka Re: Zrób sobie ptaszka 11.06.16, 13:00
      Już wrzucam kolejną porcję. smile Wczoraj jeszcze nie skończyłaś poprzedniej, nie chciałam Cię rozpraszać. wink

Zapisywalna, oryginalna, bo dzieje się na budowie. Wydaje z siebie okropnie brzękliwe dźwięki, które najlepiej wyłącyć:
      www.enagames.com/escape-game/rescue-the-boy-from-deep-pit

Też zapisywalna, na początku sprawia wrażenie trudnej, ale po opanowaniu początkowych trudności okazuje się całkiem prosta, bo zrobiłam ją w 1 podejściu:
      www.enagames.com/escape-game/cave-house-escape-3

A ta niezapisywalna, szybka i łatwa, no i bez ani jednego kodzika:
      www.enagames.com/escape-game/fantasy-bird-escape
    • k.fanka Re: Zrób sobie ptaszka 12.06.16, 18:37
      Jak już tu zajrzałam, to od razu wrzucę następne, bo potem znowu będziesz marudzić, że nie ma. wink

Zapisywalna, dość skomplikowana, jednego kodzika nie potrafiłam rozwiązać i musiałam zajrzeć do w-t. Trudny nie był, po prostu nie rozważyłam wszystkich możliwości:
      www.enagames.com/escape-game/release-the-kid-from-ghost

Ta też zapisywalna i też skomplikowana. Też musiałam skorzystać z w-t:
      www.enagames.com/escape-game/alcazar-escape

I na koniec niezapisywalna, nie nazbyt trudna, ale i nie taka na raz-dwa-trzy. Kury w staniczkach są superowe. big_grin
      www.enagames.com/escape-game/ena-cute-bird-escape
    • k.fanka Re: Zrób sobie ptaszka 22.06.16, 21:27
      No tak, czyli pora wstawić następne. smile

www.enagames.com/escape-game/rescue-baby-from-halloween-forest
      Zapisywalna, w sumie nic specjalnego, ale duchy są i graficznie jest nieco zabawna.

www.enagames.com/escape-game/escape-using-mining-cart
      Też zapisywalna, najpierw domowo-kodzikowe nudy, a jak już uda się z domku wydostać, wtedy robi się ciekawiej. I trudniej też.

www.enagames.com/escape-game/little-girl-escape-4
      Już grałyśmy w parę tych małych dziewczynek, to jest ostatnia fajna. Niezapisywalna. Ma jeden błąd, udaje się wziąć pieczyste zanim zrobimy wszystko co trzeba. W każdym razie mnie się udało. wink
    • k.fanka Re: Zrób sobie ptaszka 25.06.16, 09:50
      Widzę, że przyszła pora na następne. smile

www.enagames.com/escape-game/happy-new-year-2015
      Co prawda rok 2015 już dawno przyszedł i poszedł, ale nie zaszkodzi powspominać czasów, kiedy człowiek był deczko młodszy i piękniejszy. Gra ma w sobie miliony kodzików, jest ich tyyyle, że aż mi się to spodobało. wink Zapisywalna.

www.enagames.com/escape-game/wizards-tower-escape
      Zapisywalna, szybka i dość łatwa, w sumie nic specjalnego, ale pograć się da.

www.enagames.com/escape-game/village-farm-escape
      Na wsi się dzieje, niezapisywalna i niezbyt trudna.
        • k.fanka Re: Zrób sobie ptaszka 25.06.16, 18:48
          Niby nie cierpię tego typu gier, ale ta mi się nawet spodobała. Sama nie wiem dlaczego. Może dlatego, że samo nagromadzenie tego towaru zmusiło mnie do myślenia. Nie była to tylko wędrówka od jednego kodu do drugiego (wiesz, robisz kod, a on Ci daje podpowiedź do następnego, robisz następny, dostajesz podowiedź do kolejnego... i tak dalej, jest mnóstwo takich nudnych, liniowych gier).
          No i grafika była dość fajna, raczej obła niż kanciasta. wink
      • stela2004 Re: Zrób sobie ptaszka 25.06.16, 18:17
        Ps. brawo brawo
        To dla naszych.

> Na wsi się dzieje, niezapisywalna i niezbyt trudna.
        1. Ojej, nie pamiętam, ile to miał czasu na te trzy jajka - 5 sekund?! big_grin
        Do najłatwiejszych nie należy. uncertain
        2. Wydaje mi się, że wizarda już robiłam, dawno temu.

Wszystkie przeszłam.

• k.fanka Re: Zrób sobie ptaszka 25.06.16, 18:56
          Nasi są super, to jest coś z gatunku niedouwierzenia. smile

Jak trzeba, to trzeba się spieszyć. wink Dla mnie tylko jeden kod, ten w kółkach na drzwiach, był tam trudny. Ale w końcu załapałam ideę i już poszło szybko.
          Wizarda dawno temu nie mogłaś robić, bo to nowa gra, ma numerek ponad 1100, czyli istnieje nie dłużej niż parę miesięcy. Ta o początku roku 2015 ma numer 542. Pewnie to coś podobnego było.
    • k.fanka Re: Zrób sobie ptaszka 25.06.16, 19:04
      Ło rety, Ty mnie wykończysz tym tempem. big_grin

www.enagames.com/escape-game/train-station-escape
      Zapisywalna, trudna dość, mam wątpliwości, czy już jej przypadkiem nie wrzucałam. uncertain

www.enagames.com/escape-game/escape-using-tree-cutter
      To jest ta podobna wyglądem i resztą do alcazaru (który Ci się ostatnio spodobał). Zapisywalna, fajna, trudnawa, zrobiłam ją w 2 podejściach.

I na koniec coś z czarownicą, bo Ty lubisz czarownice. Niezapisywalna:
      www.enagames.com/escape-game/escape-from-witch
    • k.fanka Re: Zrób sobie ptaszka 15.07.16, 19:27
      Enagames działa ostatnio cyklami. Kolejne gry są powiązane ze sobą akcją, tematem lub głównym bohaterem i otrzymują numerki od 1 do nieskończoności. wink Raz tylko się na to nabrałam, zrobiłam cały cykl od początku do końca (sztuk 20!) i orzekłam, że nie warto. Ale trzy pierwsze gry są warte uwagi:

www.enagames.com/escape-game/kings-castle-1

www.enagames.com/escape-game/kings-castle-2

www.enagames.com/escape-game/kings-castle-3

Gdybyś przypadkiem nie uwierzyła w moją krytyczną opinię i zechciała póść dalej, wystarczy na końcu linku zmienić numerek na następny. wink
    • k.fanka Re: Zrób sobie ptaszka 18.07.16, 21:15
      Następna porcja. smile

www.enagames.com//escape-game/escape-from-circumstance

www.enagames.com/escape-game/run-for-crown-2

www.enagames.com/escape-game/rescue-girl-from-theme-park

Wszystkie zapisywalne. Najtrudniejsza chyba pierwsza, ale czy ja wiem...
      • stela2004 Re: Zrób sobie ptaszka 24.07.16, 10:38
        Te dwie, to stosunkowo łatwe. Ostatnia z rodzaju upierdliwych. Już dawno zrobiłam.
        Pierwsza trudna, chyba. Trzy razy wchodziłam, zanim znalazłam łańcuch - trzecim razem już zastosowałam metodę wszystkim na wszystko. big_grin. W budynku, to już idzie jak po sznurku.
        Następną porcję poproszę.
        Ps. Labę mam. smile
        • k.fanka Re: Zrób sobie ptaszka 24.07.16, 11:09
          Aha, pierwsza była dość trudna, też się trochę namachałam, ale akurat nie z łańcuchem. W budynku udało mi się coś dość skutecznie przegapić, jak zwykle. wink

Też mam labę, już od czwartku. Dobrze mi. smile
    • k.fanka Re: Zrób sobie ptaszka 24.07.16, 11:04
      Idzie kolejna dostawa. smile

www.enagames.com/escape-game/ghost-house-escape-4
      Zapisywalna i z różnymi efektami, można się przestraszyć. wink

www.enagames.com/escape-game/boxer-dog-escape
      Też zapisywalna, dużo kodzików, ale dużo też do wymyślania, niby w domu się dzieje, ale ogólnie fajna.

www.enagames.com/escape-game/indian-ancient-room-escape
      Niezapisywalna, oryginalna dość, ale jest tam jeden okropny kodzik z przestawianiem 3 obiektów na drugą stronę. Łamigłówka stara jak świat, ale nigdy nie umiałam jej zrobić. Tym razem wyszło, jednak wątpię, czy udałoby mi się to powtórzyć. wink
    • k.fanka Re: Zrób sobie ptaszka 25.07.16, 10:34
      Zapisywalna i jak dla mnie bardzo trudna. Trzy (TRZY!) razy musiałam skorzystać z w-t. A przy tym jest całkiem krótka, trzy pomieszczenia i ze sześć kodzików:
      www.enagames.com/escape-game/escape-from-deadly-prison

Zapisywalna, dość łatwa i szybka. Co prawda to tradycyjna chałupa, ale gra się przyjemnie:
      www.enagames.com//escape-game/detective-house-escape

Niezapisywalna, stara dość, trochę skomplikowana, ale da się zrobić. Co prawda raz musiałam skorzystać z w-t, ale to przez mój felerny wyświetlacz (jest tam miejsce z b.jasnym napisem na białym tle i zlało mi się to w jedną białą plamę):
      www.enagames.com/escape-game/escape-from-caravan
    • k.fanka Re: Zrób sobie ptaszka 25.07.16, 20:00
      Dobra, niech będą już następne, najwyżej węże zostawisz sobie na później. wink

www.enagames.com/escape-game/dolphin-escape
      Pływamy sobie po morzu i ogólnie jest fajnie. Zapisywalna.

www.enagames.com//escape-game/escape-from-mars
      Dzieje się w kosmosie, zgodnie z nazwą. Raz musiałam skorzystać z w-t i od razu Ci podpowiem: w kodzie z zielonymi kropkami trzeba narysować linię zamiast klikać (chyba już drugi raz się na to rysowanie nabrałam). Zapisywalna.

www.enagames.com/escape-game/ena-robbery-escape
      A ta niezapisywalna, oryginalna, trzeba na nią zarezerwować trochę czasu. Dopiero co ją skończyłam. Chodzimy i zbieramy skarby w skalnym mieście. Grafika fotograficzna, fajna.
        • k.fanka Re: Zrób sobie ptaszka 26.07.16, 19:19
          Masz na myśli ostatnią? Też bardzo mi się podobała, cieszę się, że ją odkryłam. I też byłam z siebie dumna, bo udało mi się nic tradycyjnie nie przegapić. wink

PS. Ohoho, urlopujesz się na całego. Zazdroszczę... ale tylko długości, bo powrotu poniedziałkowego to już nie. wink
      • stela2004 Re: Zrób sobie ptaszka 27.07.16, 14:36
        Wszystko zrobione. smile
        Dobrze, że dałaś podpowiedź do Marsa, bo bym nigdy na to nie wpadła. Gra z tych ambitniejszych.
        Morska wydawała mi się łatwiutka dopóki mnie nie zastopowało na szyfrze - palmy na mapie no i musiałam się wracać po kraba. Ta jest taka w sam raz - urlopowa. wink
        • k.fanka Re: Zrób sobie ptaszka 27.07.16, 16:29
          Szybka jesteś jak zwykle. smile Nowa porcja już czeka.
          Czułam, że marsjańska podpowiedź Ci się przyda. Choćbym musiała nad tym siedzieć przez miesiąc, to chyba bym sama nie wymyśliła.
          Co prawda po kraba wracać nie musiałam, ale na palmowym kodzie też się zacięłam. wink

PS. Deszczyk pada, chłodno się zrobiło... aach jak przyjemnie. smile
    • k.fanka Re: Zrób sobie ptaszka 27.07.16, 16:25
      To jedna z części niedawnego długiego serialu, one są bardzo nierówne, próbowałam tylko paru i wyszło pół na pół (pół ok, pół do bani). Ta akurat może być, dość łatwa jest. Zapisywalna, oczywiście, teraz już innych nie robią:
      www.enagames.com/escape-game/mr-lal-the-detective-21

Zapisywalna, miła dla oka i na początku okropnie trudna (albo akurat miałam ogólne zacięcie umysłowe wink), ale jednak obeszło się bez w-t:
      www.enagames.com/escape-game/stationary-room-escape

Taka bardzo klasyczna staroć, niezapisywalna, całkiem mi się podobała:
      www.enagames.com/escape-game/escape-queen-from-castle
    • k.fanka Re: Zrób sobie ptaszka 28.07.16, 12:37
      Lecą następne. smile

www.enagames.com/escape-game/rescuing-albino-squirrel-escape

www.enagames.com/escape-game/hunting-for-treasure

www.enagames.com/escape-game/halloween-cat-escape

Dwie pierwsze zapisywalne i stosunkowo trudne (przynajmniej miejscami), trzecia niezapisywalna i dość prosta.
        • k.fanka Re: Zrób sobie ptaszka 28.07.16, 16:32
          Specjalnie dla Ciebie weszłam jeszcze raz do stacji. Co prawda biletu nie mam , bo gdzieś mi umknął ostatni coin, ale pociąg już stoi na peronie i czeka.
          Pisałaś, że masz bilet. W którym miejscu się zacięłaś? Odkręciłaś drabinkę? Byłaś w kabinie pociągu?
        • k.fanka Re: Zrób sobie ptaszka 28.07.16, 16:34
          PS. Grad? Hoho. To nieźle Ci szyby wyszorował. big_grin
          U mnie kilka lat temu tak wiało w czasie ulewy, że okna miałam czyściusieńkie do 3/4 wysokości. Ale i najadłam się strachu, że weźmie i szyby powybija. Brr.
          • stela2004 Re: Zrób sobie ptaszka 28.07.16, 19:00
            Grad już w miarę prosto padał, ale deszcz mi CAŁE okna wymył, od północnego zachodu.
            Grad się tylko od parapetu odbijał i dobrze, że przestał.
            Na razie jest czym oddychać, a temperatura spadła 5 stopni. uncertain