Dodaj do ulubionych

Lekko łatwo i przyjemnie

22.11.17, 19:47
Wąteczek poświęcony grom prostym, rozrywkowym i relaksującym. smile

Na początek dwie:

www.enagames.com/escape-game/saving-and-emperor
www.enagames.com/escape-game/fox-rescue
Przy okazji muszę Cię uprzedzić, że trochę się pozmieniało. Przeważnie w trakcie gry włącza się reklama. Jej nadejście można poznać chwilę przedtem, bo to co było/powinno być klikalne, nagle traci łapkę. Jeśli nie wyczujesz właściwej chwili, otworzy Ci się strona reklamodawcy, a Enie wpadnie dodatkowy grosik. wink
Obserwuj wątek
      • k.fanka Re: Lekko łatwo i przyjemnie 24.11.17, 18:51
        Hmm, możliwe, że reklamy włączają się tylko w tych najnowszych. Ale to chyba dobrze. wink
        Takie Ci się podobają? Hoho, to się cieszę. Jeszcze trochę podobnych znajdę. smile
        Niektóre gry teraz tak wyglądają, jakby autorowi się spieszyło do końca. uncertain
    • k.fanka Re: Lekko łatwo i przyjemnie 24.11.17, 18:59
      No to lecą następne:

www.enagames.com/escape-game/the-circle-the-dragon-leaves-the-way-escape

Ta gra to jedna z pierwszych części długiego cyklu. Jest krótka, prosta i wszędzie ma podpowiedzi. Jedyna trudność to znalezienie 4 elementów, przy których nie wyświetla się łapka. Podgląd na ich wygląd jest w prawym górnym rogu.
      Jeśli Ci się spodoba ten styl, podrzucę więcej.

A to gra innej firmy, ale też prezentowana na stronie Eny. Zajęła mi 15 minut, więc kwalifikuje się jako łatwa:

www.enagames.com/escape-game/games4escape-thanksgiving-maize-farm-escape
    • k.fanka Re: Lekko łatwo i przyjemnie 30.11.17, 16:51
      Dwie następne:

www.enagames.com/escape-game/the-circle-tortoise-city-escape

www.enagames.com/escape-game/transform-to-peacock

Pierwsza należy do cyklu The Circle, tego ze znajdowaniem 4 elementów przy których nie ma łapki.
        • k.fanka Re: Lekko łatwo i przyjemnie 08.12.17, 18:34
          Serial Circle ogólnie jest bardzo łatwy, tylko trzeba uważnie szukać elementów, a jak już się je znajdzie, to podpowiedzi załatwiają całą resztę. wink
          Gry Eny, powiedzmy sobie szczerze, okropnie ostatnio zeszły na psy. I nadziei na poprawę nie widać. uncertain Dlatego wypróbowuję produkcje innych firm. Games4escape juz znasz, a dziś będą dwie kolejne.

Zajęta byłaś? Hoho. wink
    • k.fanka Re: Lekko łatwo i przyjemnie 08.12.17, 18:47
      Najpierw kolejne Circle:
      www.enagames.com/escape-game/the-circle-town-of-dwarves

Jako druga - gra firmy Sivigames, wyglądająca jak stara dobra gra. Wiesz, wiewiórki, żabcie i takie tam. big_grin Przy rozwiązanych kodach/podpowiedziach łapka znika, to duża zaleta ich gier.
      www.enagames.com/escape-game/sivigames-fantasy-for-princess-escape

I jeszcze trzecia. W coś autorstwa Wowescape już chyba grałyśmy dawno temu. Ich gry niewiele się zmieniły od tamtego czasu, często bywają trochę zbyt skomplikowane, ale ta akurat jest dość prosta, no i bardzo na czasie:
      www.enagames.com/escape-game/wowescape-winter-escape-2017
      Jeśli Ci się spodoba, to mam jeszcze jedną w miarę łatwą w tym typie. Zapisywalne są.
    • k.fanka Re: Lekko łatwo i przyjemnie 29.12.17, 22:19
      Podwójną porcję? Hoho, aleś się wymagająca zrobiła. big_grin
      No to masz:

www.enagames.com/escape-game/sivigames-xmas-snow-village-escape

www.enagames.com/escape-game/the-circle-the-protector-escape

www.enagames.com/escape-game/dam

www.enagames.com/escape-game/dark-castle-escape-2

www.enagames.com/escape-game/kidnapped-boy-rescue
    • k.fanka Re: Lekko łatwo i przyjemnie 30.12.17, 22:17
      Dodaję trochę, żebyś się nie nudziła:

www.enagames.com/escape-game/sivigames-rescue-the-forest-king-escape

www.enagames.com/escape-game/games4escape-go-santa-claus-go-2

www.enagames.com/escape-game/the-circle-stone-cave-escape

www.enagames.com/escape-game/funny-area

www.enagames.com/escape-game/fairy-house-escape

Mam nadzieję, że wystarczy Ci na dłuższą chwilę. wink
    • k.fanka Re: Lekko łatwo i przyjemnie 13.01.18, 10:33
      Lecą następne, znów na wszelki wypadek porcja rozszerzona:

www.enagames.com/escape-game/lily-the-kitten-escape

www.enagames.com/escape-game/ena-thanksgiving-party

www.enagames.com/escape-game/bar-escape

www.enagames.com/escape-game/snow-village-escape

www.enagames.com/escape-game/treasure-hunt-2

www.enagames.com/escape-game/the-mysterious-theatre

www.enagames.com/escape-game/the-circle-2-winery-escape

Pierwsza niezapisywalna. Ostatnia należy do cyklu Circle, ale to druga seria i wygląda nieco inaczej, a przede wszystkim inaczej się gra. Przedmiotów nie przesuwamy na ekran tylko klikamy w nie (co mi się wcale nie podoba).
      Miłego grania. smile
    • k.fanka Re: Lekko łatwo i przyjemnie 21.02.19, 19:57
      Takie dwie wygrzebałam z czeluści:

www.enagames.com/escape-game/escape-deer-from-panther

www.enagames.com/escape-game/escape-through-mirror

Obie w notatkach opisałam jako łatwe, a drugą nawet jako wyjątkowo łatwą. Mam więc nadzieję, że nie sprawią Ci szczególnych problemów. wink

Z grami jest o tyle problem, że Ena przestała je robić już jakiś rok temu. Przy tym tylko niektóre ze staroci da się jeszcze wczytać. Sprawdziłam kilka, zanim te dwie wybrałam.
      Ja od dłuższego czasu grywam wyłącznie w produkcje Wow i pokrewnych marek tej firmy (są takie trzy). O ile dobrze pamiętam, Ty tego stylu za bardzo nie lubisz, więc Ci ich nie proponuję.
      • stela2004 Re: Lekko łatwo i przyjemnie 22.02.19, 18:05
        Bardzo fajne. Akurat poziom dla mnie. Błysk, moment i jest.

>produkcje Wow i pokrewnych marek tej firmy (są takie trzy). O ile dobrze pamiętam, Ty tego stylu za bardzo nie lubisz, >więc Ci ich nie proponuję.

E, bez przesady - może mi się akurat spodoba, a jak nie, to przecież nie muszę przejść. Ale nie więcej jak dwie (jak mam więcej, to próbuję wszystkie naraz zrobić i jak się na którejś zatnę to już zostawiam na kiedyś tam).
        • k.fanka Re: Lekko łatwo i przyjemnie 24.02.19, 13:44
          Cieszę się, że trafiłam z propozycjami. smile

Gry wow i spólki ostatnio zrobiły się takie trochę oszczędnościowe - są znacznie krótsze i prostsze. Na razie dam Ci tylko jedną, tak na spróbowanie:

www.enagames.com/escape-game/games2rule-find-the-kurinji-flower-tree

Tytułowe kurinji to małe krzaczki, rosnące w jednym rejonie w górach Indii. Zakwitają bardzo rzadko, bo raz na 12 lat, za to w ogromnych ilościach. Czego to człowiek się nie dowie dzięki grom. wink
    • k.fanka Re: Lekko łatwo i przyjemnie 07.03.19, 15:53
      Teraz będą dwie świeżynki. W drugiej pełno jest paskudnych robali. wink

www.enagames.com/escape-game/wowescape-carnivorous-plant-hungry-escape

www.enagames.com/escape-game/games2rule-giant-centipedes-forest-escape
      • stela2004 Re: Lekko łatwo i przyjemnie 07.03.19, 21:31
        Ale fajne obie! Bezproblemowo to załatwiłam. big_grin
        Te robale były okropne. Niedawno oglądałam w tv fragment jakiegoś programu z nimi w roli głównej. Straszliwe drapieżniki to są i błyskawicznie się poruszają. Brr.
        • k.fanka Re: Lekko łatwo i przyjemnie 08.03.19, 11:19
          Hoho, widzę, że nabierasz wprawy. smile
          U nas też żyją podobne wije, miewają nawet po kilkanaście cm długości. Od czasu do czasu szwendały się po korytarzach mojej ostatniej pracy. Nie było to przyjemne doświadczenie. wink

No to jeszcze kolejne dwie świeżynki:

www.enagames.com/escape-game/wowescape-king-viper-escape

www.enagames.com/escape-game/games2rule-find-the-wheat-bags
          • stela2004 Re: Lekko łatwo i przyjemnie 08.03.19, 16:46
            Faktycznie, nabrałam wprawy. big_grin
            Przeszłam. Muszę trochę mózg potrenować, bo akurat nic absorbującego nie robię, a tych nieabsorbujących, to mi się nie chce robić. wink

Ps. Właśnie nie pamiętałam, że to są wije. Ohyda!
            • k.fanka Re: Lekko łatwo i przyjemnie 08.03.19, 21:15
              One w większości wcale trudne nie są, jak już człowiek opanuje obowiązujące schematy, to idą jak z płatka. Przynajmniej te robione obecnie, bo z tymi sprzed paru lat to do tej pory miewam problemy.

No to zaaplikuję Ci jeszcze dwie jednostki treningowe. wink

escapefan.com/komodo-dragon-forest-escape/

escapefan.com/fantasy-jelly-bean-world-escape/

PS. Co do wijów, absolutnie się zgadzam . big_grin
                • k.fanka Re: Lekko łatwo i przyjemnie 09.03.19, 13:37
                  Oj tam, zaraz stresować. big_grin
                  One naprawdę są łatwe. wink Na trudniejsze (czyli bardziej archiwalne) trzeba poczekać, aż wow stanie się zdatniejsze do użytku. Długo to trwa tym razem, niestety. uncertain Tych porządnie starszych gier już nie ma nigdzie indziej, a wszystkie były trudniejsze (i dłuższe) od tych aktualnych.

O, a jednak jedną znalazłam. Bardzo mi się podobała, uważam ją za jedną z najlepszych, w jakie grałam:

worldescapegames.com/big-jack-o-lantern-escape/

Ma pięć etapów i jest naprawdę trudna. Podejrzewam, że się zniechęcisz, więc na wszelki wypadek dam Ci też standardowy zestaw świeżynek:

www.enagames.com/escape-game/bigescapegames-feed-the-thirsty-elephant

www.enagames.com/escape-game/wowescape-flower-lilliput-escape
                  • stela2004 Re: Lekko łatwo i przyjemnie 12.03.19, 22:04
                    Świeżynki przeszłam od razu z biegu.
                    A ta pierwsza jest bardzo fajna, tylko straszliwie długa. Wchodziłam trzy razy, ale przeszłam. Po niewczasie mi się pomyślało, że ona jest chyba zapisywalna, ale nie z automatu, tylko coś tam trzeba samemu zrobić. big_grin
                    DOBRA.
                    • k.fanka Re: Lekko łatwo i przyjemnie 13.03.19, 14:27
                      Hoho. Hoho. Hoho! Przeszłaś Jacka O`Lanterna?! Noo, czyli już dochodzisz do swojej dawnej formy. smile
                      To jest gra z czasów świetności BigEscapeGames, wszystkie ich gry były takie długie i trudne, bardzo je lubiłam. Fajnie, że Tobie też się podobało. Pewnie jeszcze kiedyś Ci podrzucę coś w tym stylu.
                      Co do zapisywalności, nie pamiętam jak z nią było w tym przypadku, ale chyba Jack zapisywalny nie był. W każdym razie liczyć na zapisywalność można wtedy, kiedy na ekranie startowym są przyciski "Play game" i "Load game". Nie, nic nie trzeba robić, żeby się zapisało, to się dzieje automatycznie. Tyle, że dobrze jest zostawić okno z grą w spokoju na jakiś czas, zanim się je zamknie. No i z moich doświadczeń wynika, że zapisywalnośc bywa awaryjna - raz się udaje, raz nie.
    • k.fanka Re: Lekko łatwo i przyjemnie 14.03.19, 23:40
      Widzę, że te nowe gry powoli już przestają Ci wystarczać. wink Jutro postaram się poszukać jakichś fajnych archiwalnych. Na razie mogę Ci zaproponować tylko dwie następne świeże prościzny:

www.enagames.com/escape-game/wowescape-wow-fruit-forest-escape

www.enagames.com/escape-game/wowescape-toxic-forest-escape
    • k.fanka Re: Lekko łatwo i przyjemnie 15.03.19, 11:56
      Skoro dojrzałaś już big_grin do trudniejszych, to może takie dwie:

escapefox.com/thanksgiving-underwater-fish/

escapefox.com/turkey-land-escape/

Pierwsza nie jest może jakoś specjalnie trudna, tyle że dość długa. I fajna, bo dzieje się pod wodą, a ja lubię takie.
      Co do drugiej, dam Ci małą podpowiedź. Jeden z kodzików to jest sudoku. Często się na to nabieram, szukam clue i szukam... a to trzeba samemu rozwiązać. wink
    • k.fanka Re: Lekko łatwo i przyjemnie 27.04.19, 11:05
      Masz jeszcze dwie (ostatnie) z tych starszych świeżynek. Sprawdziłam, wciąż są dostępne na Enie:

www.enagames.com/escape-game/bigescapegames-green-rock-forest-escape

www.enagames.com/escape-game/wowescape-ruins-castle-escape
    • k.fanka Re: Lekko łatwo i przyjemnie 05.05.19, 12:32
      Dam Ci od razu sześć, bo nie za bardzo lubisz wpadać, żeby powiedzieć, że już zrobiłaś. wink
      Od góry trzeba je robić, bo te górne już są prawie przeterminowane. Za dwa-trzy dni znikną.

www.enagames.com/escape-game/wowescape-rescue-girl-from-snakes

www.enagames.com/escape-game/games2rule-king-frog-forest-escape

www.enagames.com/escape-game/wowescape-fantasy-golden-harp-escape

www.enagames.com/escape-game/games2rule-little-boy-island-escape

www.enagames.com/escape-game/games2rule-butterfly-fantasy-forest-escape

www.enagames.com/escape-game/wowescape-fantasy-emerald-treasure-escape
      • stela2004 Re: Lekko łatwo i przyjemnie 06.05.19, 22:52
        He he, a skąd wiesz, że zawsze zaczynam od dołu? big_grin
        Wg zalecenia - zrobione 1-5. Ostatni w niedalekiej przyszłości.
        Nie chcę Ci tak często de zawracać, a poza tym ja też muszę trochę odetchnąć, bo mi się mózg zlasuje. wink
          • stela2004 Re: Lekko łatwo i przyjemnie 07.05.19, 23:54
            Pierwszą, z Arielką, przeszłam błyskawicznie.
            Podpowiedzi do szyfrów były podstępne, ale nie ze mną te numery.
            Zauważyłam, że jak trafię na szyfr, gdzie trzeba posługiwać się j. angielskim, to nawet po angielsku myślę. big_grin
            Ps. A wiesz w którą stronę idę, gdy mam dwie lub trzy do wyboru?
              • stela2004 Re: Lekko łatwo i przyjemnie 08.05.19, 01:22
                Tam ta ram tara ra ra!... Zgadłaś. smile

>A ja mam zawsze problemy z zagadkami rebusopodobnymi po angielsku.

E, tam. Mówię o takich prostych: L R; U D; W S E N; B M S.
                A jak dają chmurę z deszczem, to wiadomo, że rain. Problem może być, gdy jest kilka określeń, ale od czego mamy wujka Googla i Tłumacza. Takie proste jestem w stanie rozwiązać.
                Ja mam problem z polskimi rebusami, bo często nie wiem, co autor ma na myśli, znaczy, co jest narysowane - nie wszystkie udaje mi się rozszyfrować. Zdecydowanie wole inne formy szaradziarskie. A za takie z liczbami, to nawet się nie zabieram, bo w moim mózgu chyba nie ma obszaru działającego w tym temacie. wink
                • k.fanka Re: Lekko łatwo i przyjemnie 08.05.19, 14:02
                  > Tam ta ram tara ra ra!... Zgadłaś. smile

O łał, czyli mamy tak samo. Kto by się spodziewał. smile

> E, tam. Mówię o takich prostych: L R; U D; W S E N; B M S.

Aha, jasne, te są proste. Jeszcze do kompletu dodam GBVROP od nazw kolorów.

> A jak dają chmurę z deszczem, to wiadomo, że rain. Problem może być, gdy jest k
                  > ilka określeń, ale od czego mamy wujka Googla i Tłumacza. Takie proste jestem w
                  > stanie rozwiązać.

Z prostymi to i ja daję sobie radę, ale wiele razy natknęłam się na takie, co to ani rusz. Parę przykładów o różnym stopniu trudności znalazłam w swoich zapiskach:

jabłko - małpa + mrówka = apple - ape + ant = PLANT
                  ogień + ptak = FIREBIRD

Te były łatwe. A teraz takie trudniejsze:

romb + koło = DIAMONDRING
                  błyskawica + lis = REDFOX

A toto zupełnie abstrakcyjne:

piłka + ptaszek (v) + morze = BALLTICKSEA big_grin

Przy okazji dam Ci dwie bardzo trudne zagadki, też pochodzące z gier wow. W obu przypadkach musiałam sięgnąć do w-t:

First four letter is your Recognition
                  Last four letter is Knowledge
                  Last two letter is Okay

Rozwiązanie jest ośmioliterowe.

OPDOH
                  AYPPSAY
                  EPR

To anagram, trzeba ułożyć trzywyrazowe zdanie z tych literek. Jedyna podpowiedź: gra była walentynkowa.

> Ja mam problem z polskimi rebusami, bo często nie wiem, co autor ma na myśli, z
                  > naczy, co jest narysowane - nie wszystkie udaje mi się rozszyfrować. Zdecydowan
                  > ie wole inne formy szaradziarskie. A za takie z liczbami, to nawet się nie zabi
                  > eram, bo w moim mózgu chyba nie ma obszaru działającego w tym temacie. wink

Aha, też nigdy nie przepadałam za rebusami. Pamiętam, że za dawnych czasów (kiedy jeszcze o internecie nikt nie słyszał) ich autorzy uwielbiali rysować jakieś dziwne robale opatrzone często łacińską nazwą - i weź tu człowieku zgadnij, jak się takie coś po naszemu nazywa. uncertain
                  A z liczbami to ja lubię, nie bez powodu matematyka była w szkole moim ulubionym przedmiotem. wink
                  • stela2004 Re: Lekko łatwo i przyjemnie 09.05.19, 12:49
                    >OPDOH
                    >AYPPSAY
                    >EPR

Nie wiem. Wychodzi mi, że Happy propose day (Szczęśliwy dzień oświadczyn).

A tego drugiego nie mogę rozpracować. Na razie mam:
                    FAME NEWS OK
                    GLORY LORE
                    NAME
                    - ale nic mi z tego nie wychodzi.
                    Z doświadczenia wiem, że jedno pojęcie można określić na wiele sposobów. Może to być również idiom albo zwrot.
                    Spróbuje się do tego chociaż zbliżyć, ale muszę się zastanowić i wesprzeć pomocami naukowymi. wink
                    • k.fanka Re: Lekko łatwo i przyjemnie 09.05.19, 15:20
                      > >OPDOH
                      > >AYPPSAY
                      > >EPR
                      >
                      > Nie wiem. Wychodzi mi, że Happy propose day (Szczęśliwy dzień oświadczyn).

O łaaał, zgadłaś! brawo
                      Mnie się ta sztuka nie udała, w życiu bym na to propose nie wpadła. uncertain

> A tego drugiego nie mogę rozpracować. Na razie mam:
                      > FAME NEWS OK
                      > GLORY LORE
                      > NAME
                      > - ale nic mi z tego nie wychodzi.
                      > Z doświadczenia wiem, że jedno pojęcie można określić na wiele sposobów. Może t
                      > o być również idiom albo zwrot.
                      > Spróbuje się do tego chociaż zbliżyć, ale muszę się zastanowić i wesprzeć pomoc
                      > ami naukowymi. wink

Dodatkową trudność w takich zagadkach stanowi fakt, że ich autorami nie są osoby anglojęzyczne (gry robione są w większości w Indiach), u których znajomość angielskiego pozostawia wiele do życzenia. Żeby znaleźć rozwiązanie, trzeba wznieść się na wyżyny abstrakcji. wink
                      A rozwiązanie jest bardzo proste, tak proste, że szok. big_grin
                      • stela2004 Re: Lekko łatwo i przyjemnie 09.05.19, 23:37
                        Jak takie proste, to nie dla mnie - ja mam bardziej pokrętne myślenie. Może to być np. knowleges (wiedza). Hmm, moja umiejętność, to: game, play, escape. Nic prostego mi z tego nie wychodzi. Poproszę o odpowiedź.
                        • k.fanka Re: Lekko łatwo i przyjemnie 10.05.19, 00:56
                          To ja Ci w formie pytań przetłumaczę te wyrażenia na polski. wink

1. Po czym można Cię rozpoznać?
                          2. Z czego czerpiesz wiedzę?
                          3. A to jest jasne i oczywiste: okay=ok, co już wczesniej napisałaś.

Mam nadzieję, że pomoże. smile
                              • stela2004 Re: Lekko łatwo i przyjemnie 10.05.19, 11:54
                                To jakieś podstępne pytanie?!
                                Zamarznięta woda nie może zamarznąć - ice water,
                                ewentualnie gorąca (ale to jest tymczasowe) - hot water.
                                Ale pewnie trzeba użyć przenośni? Na ten czas nie mam pomysłu.

A jeśli chodzi o tamtą zagadkę, to sobie wróciłam do postu i jeszcze raz dokładnie przeczytałam. Dopiero wtedy dotarło do mnie, że słowo jest ośmioliterowe (a ja z uporem maniaka tworzyłam 10.) i najważniejsza podpowiedź, że słowo trzecie stanowi końcówkę drugiego, bo jak wół pisze, że oba są last. No i podpowiedzi też zrobiły swoje.
                                • k.fanka Re: Lekko łatwo i przyjemnie 10.05.19, 16:11
                                  Wszystkie te zagadki są podstępne, więc i pytanie też.
                                  Ale tym razem zgadłaś. Za drugą próbą. Hot water było właściwą odpowiedzią. Ja niby też zgadłam, ale to wciąż wydaje mi się bez sensu. wink

Aha, aha, oba są last, ale to jakoś trudno dociera do świadomości. Tak samo jak to, że trzecie słowo jest końcówką a nie samodzielnym dodatkiem. Tak czy inaczej, sama z siebie w życiu bym nie wpadła, że 'your recognition' to ma być 'face'. wink
    • k.fanka Re: Lekko łatwo i przyjemnie 07.05.19, 12:12
      To dzisiaj tylko cztery, żeby Ci się to i owo nie zlasowało. wink

www.enagames.com/escape-game/wowescape-underwater-world-mermaid-rescue

www.enagames.com/escape-game/wowescape-rescue-girl-from-desert-cactus

www.enagames.com/escape-game/wowescape-rescue-girl-from-easter-egg

www.enagames.com/escape-game/games2rule-bunny-beast-forest-escape
    • k.fanka Re: Lekko łatwo i przyjemnie 10.05.19, 11:19
      Jak już tu jestem, to od razu dodam Ci parę następnych:

www.enagames.com/escape-game/wowescape-butterfly-girl-forest-rescue

www.enagames.com/escape-game/games2rule-rescue-raccoon-from-forest

www.enagames.com/escape-game/wowescape-fantasy-sleeping-queen-escape

www.enagames.com/escape-game/wowescape-rescue-girl-from-mushroom-cage
    • k.fanka Re: Lekko łatwo i przyjemnie 15.05.19, 12:29
      Są następne:

www.enagames.com/escape-game/games2rule-little-honey-bees-rescue

www.enagames.com/escape-game/games2rule-twin-brother-forest-escape

www.enagames.com/escape-game/wowescape-cowgirl-forest-rescue

www.enagames.com/escape-game/games2rule-red-autumn-forest-escape

I jeszcze trochę starsza (i ciut trudniejsza), ze strony wow, która to strona znormalniała ostatnio i już można na nią wchodzić bez problemu:

www.wowescape.com/play/miracle-land-escape/15569

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka