Dodaj do ulubionych

Bałwany na plaży

09.01.20, 16:18
Założyłam nowy wątek do grania, bo tamten zaczął już przechodzić na drugą stronę. uncertain
Długo myślałam nad tytułem, ale w końcu wymyśliłam. Jak zagrasz w pierwszą z gier, to się domyślisz, skąd się wziął. big_grin

www.enagames.com/escape-game/wowescape--quest-my-surprise-gift
www.enagames.com/escape-game/games2rule-christmas-angel-forest-escape
www.enagames.com/escape-game/wowescape--christmas-costume-for-girl-
Obserwuj wątek
    • k.fanka Re: Bałwany na plaży 12.01.20, 12:30
      To na dzisiaj takie trzy:

www.enagames.com/escape-game/games2rule-christmas-wedding-resort-escape
      www.enagames.com/escape-game/games2rule-christmas-wonderland-escape
      www.enagames.com/escape-game/games2rule-fantasy-nightmare-christmas-escape-
    • k.fanka Re: Bałwany na plaży 13.01.20, 23:08
      Na dziś dwie pierwsze proste, a w trzeciej pobłąkasz się po biurze. wink

www.enagames.com/escape-game/games2rule-christmas-mountain-valley-escape
      www.enagames.com/escape-game/wowescape--christmas-wreath-forest-escape-
      www.enagames.com/escape-game/wowescape-santa-office-secret-gift
    • k.fanka Re: Bałwany na plaży 20.01.20, 13:04
      I znowu trzy:

www.enagames.com/escape-game/games2rule--christmas-star-forest-escape
      www.enagames.com/escape-game/wowescape--new-year-sunset-beach-escape
      www.enagames.com/escape-game/wowescape-new-year-pub-party-escape

Pierwsza dość prosta, druga trudniejsza, a w trzeciej będziesz dla odmiany błąkać się po barze. wink
    • k.fanka Re: Bałwany na plaży 15.02.20, 23:28
      No to jeszcze trzy. O ptaszku, o lodowcach i o pustyni:

www.enagames.com/escape-game/games2rule-save-the-quail-bird-
      www.enagames.com/escape-game/wowescape--himalayan-glacier-escape
      www.enagames.com/escape-game/wowescape--rescue-the-camel-
      • stela2004 Re: Bałwany na plaży 15.03.20, 22:28
        O! jakie fajne to pierwsze. W ogóle nie trzeba myśleć. smile
        Ps. Co tam u Ciebie? Jesteś zdrowa? Ja siedzę w domu, ale już mi zaczyna przechodzić - jestem silniejsza i tylko czasem kaszlę.
        • k.fanka Re: Bałwany na plaży 15.03.20, 22:56
          Muszę sobie zapamiętać, że najbardziej lubisz te gry, w których wcale nie trzeba myśleć. big_grin

Zdrowa jestem. To znaczy tak przypuszczam. Ale co to będzie dalej... Nawet do sklepu strach wyjść. uncertain
          Siedź w domu, siedź. Jak najdłużej. To najlepsze, co można teraz robić.
    • k.fanka Re: Bałwany na plaży 16.03.20, 13:30
      Może takie trzy:

www.enagames.com/escape-game/wowescape-green-modern-house-escape
      www.enagames.com/escape-game/wowescape-fantasy-dream-garden-escape
      www.enagames.com/escape-game/wowescape-tropical-flower-street-escape

Trzecia podobała mi się najbardziej, a jakie tam kwiaty... ach. smile
      • stela2004 Re: Bałwany na plaży 19.03.20, 11:51
        Ta druga była ładna. W pierwszej stanęłam, bo mi kod zablokowało. uncertain W trzeciej też byłam, ale nie uruchamia mi się kod (tam jest podpowiedź z kolorowymi strzałkami). Do trzeciej najpierw poleciałam. big_grin
        • k.fanka Re: Bałwany na plaży 19.03.20, 13:30
          Co to znaczy, że kod Ci zablokowało?
          Wiedziałam, że w trzecią zagrasz najpierw. wink U mnie nie było problemu, więc może powinnaś pomyśleć nad tym kodem jeszcze raz? Zdarzają się gry, w których jest błędna podpowiedź, ale to akurat nie ten przypadek. smile
          • stela2004 Re: Bałwany na plaży 24.03.20, 14:42
            To znaczy, że poklikałam sobie w kratki i później już nie chciało odklikać. Jeszcze raz zagram i będę uważać na toto.
            Czasem jest tak, że ja mam inne wyobrażenie o stronach, a oni inne - muszę próbować. Dzisiaj chyba sobie pogram (jak mi nie zeżarło).
            • k.fanka Re: Bałwany na plaży 24.03.20, 17:32
              Aha, to już wiem. Też parę razy natrafiłam na gry, w których "spróbowanie" kodu skutkowało blokadą. Ale w tej akurat mi się to nie zdarzyło, może po prostu nie klikałam w tamte kratki ot tak.
              Inne wyobrażenia od autorskich często mi się trafiają. Oni miewają zupełnie abstrakcyjne pomysły na rozwiązanie. wink
      • stela2004 Re: Bałwany na plaży 26.03.20, 22:29
        Przeszłam trzecią. Przy podpowiedzi ze strzałkami trzeba było myśleć prosto - wskazywały położenie, a nie kierunek. Jak do tego doszłam, to dalej już szybko poszło. wink

Ps. Co u Ciebie, zdrowa jesteś? Ja siedzę w domu i czuje się dosyć dobrze.
        • k.fanka Re: Bałwany na plaży 26.03.20, 23:24
          No i dobrze. Grunt to mieć wystarczającą wyobraźnię, żeby ogarnąć, co autor miał na myśli. wink
          Zdrowa jestem póki co. Dobrze, że Ty też. smile Siedzę w domu, rzadko wychodzę, maseczki dwie uszyłam, a poza tym nic mi się nie chce. Jak to się skończy (oby), to pewnie będę grubsza o 10 kilo. big_grin
            • k.fanka Re: Bałwany na plaży 27.03.20, 15:44
              Hoho, też bym tak chciała, co trzeci dzień i tylko do śmietnika. wink Niestety, kupić coś czasem muszę. Co prawda mam nieco zapasów, ale trzymam je na jeszcze bardziej czarną godzinę. uncertain Chodzę tylko do dwóch sklepów tuż obok mnie, takich malutkich. Papieru toaletowego nawieźli w trzech rodzajach, leży i nikt go nie kupuje. I nawet spirytus znowu jest. big_grin
                  • stela2004 Re: Bałwany na plaży 29.03.20, 21:57
                    Ze wszystkim 10 minut (papieros też przy okazji). Przez ulicę i tylko pojedyncze osoby osoby w sklepie, bo przez drugą ulicę (jakieś 150 m ode mnie) jest Biedronka i tam wszyscy robią tłok.
                    • k.fanka Re: Bałwany na plaży 30.03.20, 13:14
                      Aha, czyli masz tak samo blisko jak ja, a nawet bliżej, bo z papierosem wyszłoby mi 15 minut. wink
                      I do najbliższej Biedronki też mam podobnie, no może ciut dalej. Ale nawet w dawnych dobrych czasach rzadko tam chodziłam, bo ciasno tam i zawsze masa ludzi. Teraz czeka się pod sklepem na wejście i to czasem dość długo trwa.
                      • stela2004 Re: Bałwany na plaży 30.03.20, 13:44
                        U nas, na prowincji, wszędzie blisko. wink Do Biedronki chodzę, a raczej chodziłam, po żwirek i karmę dla zwierzyny, bo jak są promocje, to mnie to wszystko taniej wynosi. Też nie lubię - kłębią się tłumy i bałagan straszny. Zawsze chodziłam wieczorem, bo wtedy tylko kilka osób. Podobno u nas ile wejdzie tyle jest, bo nie ma kto tego pilnować, no i pewnie zarobek się liczy - jaki kierownik taki sklep.
                        • k.fanka Re: Bałwany na plaży 30.03.20, 14:22
                          Mieszkanie na prowincji ma swoje niewątpliwe zalety. smile
                          Dla mnie Biedronka była do niedawna głównym miejscem zakupów (nie ta najbliższa, mam blisko dwie inne, z szybkim dojazdem). Ogólnie taniej i wszystko można kupić w jednym miejscu. Ale teraz się boję i nie chodzę. Przynajmniej na razie, dopóki jeszcze mam zapasy obiadowe.
                          Nie wiem jak to u nas jest z pilnowaniem, bo znam sprawę tylko z opowieści. W każdym razie wydaje mi się, że różnicy w zarobkach sklepu raczej nie ma, tyle że kolejka stoi na zewnątrz a nie wewnątrz przy kasie.
      • stela2004 Re: Bałwany na plaży 26.03.20, 23:03
        Przeszłam pierwszą i to szybko, ale uważałam, żeby newralgicznego kodu nie klikać, zanim nie będzie podpowiedzi. Pierwszy raz mi się tak zaciął kod. W kody zawsze klikam, żeby zobaczyć, co tam jest, a czasem są takie, co się je robi bez podpowiedzi.
        • k.fanka Re: Bałwany na plaży 26.03.20, 23:20
          Też przeważnie klikam we wszystkie kody, wiadomo. A jak mi się któryś zablokuje, to tej gry nie kończę i Ci jej nie daję. W tym przypadku niestaty nie wychwyciłam babola. uncertain
    • k.fanka Re: Bałwany na plaży 26.03.20, 23:28
      No to następne trzy:

www.enagames.com/escape-game/wowescape-luxury-villa-house-escape-
      www.enagames.com/escape-game/wowescape-mystical-magic-forest-escape-
      www.enagames.com/escape-game/wowescape-ladybug-baby-escape
    • k.fanka Re: Bałwany na plaży 29.03.20, 14:40
      Znowu trzy:

www.enagames.com/escape-game/wowescape-slinky-dog-room-escape
      www.enagames.com/escape-game/wowescape-pretty-chick-escape-
      www.enagames.com/escape-game/games2rule-fantasy-beautiful-forest-escape
    • k.fanka Re: Bałwany na plaży 01.04.20, 13:34
      Leci kolejna partia:

www.enagames.com/escape-game/wowescape-vacation-tropical-beach-escape
      www.enagames.com/escape-game/wowescape-lavender-forest-escape
      www.enagames.com/escape-game/wowescape-rescue-the-fantasy-duck
    • k.fanka Re: Bałwany na plaży 03.04.20, 17:07
      Szybko Ci idzie ostatnio, więc może tym razem cztery, na dłużej wystarczy. wink

www.enagames.com/escape-game/games2rule--floating-garden-escape
      www.enagames.com/escape-game/wowescape-alive-tree-forest-escape
      www.enagames.com/escape-game/games2rule-fantasy-glacial-forest-escape
      www.enagames.com/escape-game/games2rule-rescue-the-harpy-eagle

Druga ma jeden trochę za bardzo pracochłonny kodzik, ale jest dość fajna sama w sobie, dlatego Ci ją jednak daję.
    • k.fanka Re: Bałwany na plaży 09.04.20, 11:33
      Przejrzałam Enę i okazało się, że oni teraz dużo dłużej trzymają gry. O dziwo, są jeszcze nawet te z czasów walentynkowych! Sięgnęłam więc trochę do tyłu i niech będą te:

www.enagames.com/escape-game/wowescape-love-pigeon-forest-escape
      www.enagames.com/escape-game/wowescape-mountain-lovers-escape-
      www.enagames.com/escape-game/wowescape-mad-ghost-forest-escape
      www.enagames.com/escape-game/games2rule-escape-game-save-the-pangolin

Ostatnia jest o tyle ciekawa, że "pangolin" to znany nam skądinąd łuskowiec. Z pewnością to nie przypadek. W ostatnich dniach ukazało się też trochę gier bezpośrednio nawiązujących do wirusa, ale pokażę Ci je później.
    • k.fanka Re: Bałwany na plaży 12.04.20, 00:22
      Święta mamy, no to może trzy świąteczne. A czwarta w klimacie post-apo, tak dla równowagi. wink

www.enagames.com/escape-game/wowescape-easter-chick-rescue
      www.enagames.com/escape-game/games2rule-love-bunny-forest-escape-
      www.enagames.com/escape-game/games2rule-easter-ruins-forest-escape-
      www.enagames.com/escape-game/games2rule-abandoned-adventure-street-escape
    • k.fanka Re: Bałwany na plaży 21.04.20, 16:07
      Lecą nastepne:

www.enagames.com/escape-game/games2rule-find-my-safety-mask
      www.enagames.com/escape-game/games2rule-village-cow-threat-escape-
      www.enagames.com/escape-game/wowescape-mediterranean-forest-escape

Pierwsze dwie na czasie - najpierw poszukujemy zagubionej maseczki, a potem ratujemy krowę chorą na wirusa. No, naprawdę. wink Trzecia jest z tych najnowszych, więc pewnie pójdzie Ci na FF.
    • k.fanka Re: Bałwany na plaży 23.04.20, 22:30
      Leci kolejna trójka:

www.enagames.com/escape-game/wowescape-search-out-little-easter-bunny
      www.enagames.com/escape-game/games2rule--easter-candle-house-escape
      www.enagames.com/escape-game/wowescape-landslide-lake-forest-escape

Pierwsza najciekawsza i nie za prosta, druga łatwa i krótka, a trzecia taka standardowa.
      Wszystkie dość nowe, więc jest szansa, że wejdą na FF (u mnie weszły, no ale... wink )
        • k.fanka Re: Bałwany na plaży 24.04.20, 01:06
          Mam wrażenie, że g2r z zasady dużo mniej się wysilają, niestety ostatnio jest ich więcej niż wow-ów. I w ogóle sporo rzadziej gry się ukazują niż kiedyś.
          Dawniej super gry były robione przez Big Escape Games (pamiętasz wieloetapowego Jack'o'Lantern?), ale teraz zeszli do poziomu chyba gorszego niż g2r. I w dodatku ena o nich zapomniała, nie zamieszcza tych gier.
          • stela2004 Re: Bałwany na plaży 25.04.20, 00:23
            Pamiętam. I było dużo takich przygodowych (samorosty, Anika chyba) i o czarownicach, i w ogóle! Może nie ma zapotrzebowania?
            Krasnoludki były fajne, a potem zaczęli kombinować i już mi się nie podobało, i nawet nie wiem, czy jeszcze są. uncertain
            Jeszcze takie fajne Aztek, chyba. Skutnika też lubiłam.
            • k.fanka Re: Bałwany na plaży 25.04.20, 12:27
              Ty wiesz, że już zupełnie nie pamiętam krasnoludkowych gier? To znaczy pamiętam, że takie były i to wszystko. uncertain Pozostałe wymienione przez Ciebie już dużo lepiej kojarzę. Aztek był krótko. Skutnik niestety poszedł w komercję i różne inne projekty, szkoda wielka, bo cykl Submachine był rewelacyjny.
              Ano, nie ma zapotrzebowania. Teraz ludzie nie grają we flashówki na kompach, tylko używają do tego telefonów. Gier na Androida są całe masy, w tym eskejpów bardzo dużo, przygodowych też. Grafikę mają rewelacyjną w porównaniu z tymi tu. Wiem, co mówię, bo kilka miesięcy temu kupiłam sobie tablet i grywam. Ale raczej nie w eskejpy, tylko w takie inne różne. Fajne są. smile
              • stela2004 Re: Bałwany na plaży 25.04.20, 21:43
                Mam komórkę z Androidem, ale raczej nie korzystam z internetu. Jak mi komp siadł, to z konieczności robiłam przelewy. Tableta już dawno się pozbyłam wychodząc z założenia, że po co mi on. Najbardziej podoba mi się korzystanie z komputera stacjonarnego. Laptopa nie chciałam jak kupowałam nowy - zmieniłam jakieś 3 lata temu, bo się zużył już. wink
                • k.fanka Re: Bałwany na plaży 25.04.20, 22:35
                  E tam, nie znasz się. Najlepiej mieć laptop i tablet. big_grin
                  Smartfona nie mam do tej pory, a z pecetem pożegnałam się na dobre 5 lat temu (wtedy przez pół roku działałam na reanimowanym po 4 latach staruszku, aż wreszcie się rozpadł). Tak serio, to laptop jest dużo lepszy do obrabiania zdjęć niż komp z monitorem, przynajmniej wg mnie. Mam już drugiego, a jeśli dożyję momentu, kiedy mi padnie, to kupię trzeciego. wink
      • stela2004 Re: Bałwany na plaży 25.04.20, 00:29
        > pierwsza najciekawsza i nie za prosta,
        Tym się wyróżniała, że miała ze trzy upierdliwe kodziki. Ale była odpowiedniej długości.

> a trzecia taka standardowa.
        Znaczy, łatwa.

Zrobione. smile
    • k.fanka Re: Bałwany na plaży 25.04.20, 12:36
      Lecą następne:

www.enagames.com/escape-game/games2rule-gleeful-forest-escape
      www.enagames.com/escape-game/games2rule-nature-autumn-forest-escape

Jak widać po drugim tytule, od wiosny płynnie przeszliśmy do jesieni. wink
      Tylko dwie (i to bez rewelacji), bo to już prawie końcówka. Obie są nowe, powinny pójść na FF.

Może spróbujesz też starego Biga? Zapisałam, że bardzo fajna. Oczywiście do niej musisz włączyć Edge:

www.bigescapegames.com/play/big-zombie-land-new-year-escape/12380

Jeśli będzie u Ciebie dzialać i Ci się spodoba, to poszukam jeszcze takich staroci. Oni mieli naprawdę niezłe gry przez jakiś czas.
    • k.fanka Re: Bałwany na plaży 26.04.20, 16:56
      Dwie proste:

www.enagames.com/escape-game/games2rule-picasso-fleas-forest-escape
      www.enagames.com/escape-game/wowescape-landscape-devil-forest-escape

I jedna trudna:

www.bigescapegames.com/play/big-north-pole-escape/12026
      • stela2004 Re: Bałwany na plaży 27.04.20, 21:37
        Do trudnej jeszcze nie zaglądałam. Tą pierwszą zrobiłam bez pomocy kartki i ołówka - i jest to ewenement w moim wykonaniu. Druga też zrobiona, jako pierwszą ja robiłam. Trudna to chyba jutro, bo pewnie trzeba cały dzień siedzieć, ale one chyba się zapisują (przy poprzedniej tak było).
        • k.fanka Re: Bałwany na plaży 27.04.20, 22:02
          Zdarza mi się czasami coś zapisywać (szczególnie cyferki), ale w ogromnej większości korzystam ze zrzutów ekranu. Z kartki i ołówka głównie wtedy, kiedy mam nagromadzenie haseł, a nie chce mi się wędrować po grze parę razy z jednego końca w drugi.
          Nie mam pojęcia, ile ten Big mi zajął czasu, zanotowałam tylko, że trudny. Może się zapisze, a może nie, bo to wcześniejsza gra niż poprzednia, sądząc z numerka na końcu linku.
      • stela2004 Re: Bałwany na plaży 02.05.20, 13:30
        Dwie zrobiłam, bo łatwe, już dawno. Ta trudna, to rzeczywiście trudna - 3 dni się męczyłam z jednym szyfrem. Chyba mi mózg się zlasował w tej mroźnej krainie. big_grin Idzie mi to jak krew z nosa. uncertain Nic, będę próbować dalej, a w razie co - będziesz mnie miała na sumieniu. wink Daj ze dwie jakieś normalne, znaczy, łatwe.
      • stela2004 Re: Bałwany na plaży 04.05.20, 13:24
        Zrobiłam ten biegun i jestem dumna z siebie. wink
        Właściwie jak mi się udało rozszyfrować ten pierwszy kod (trzy dni to trwało), do którego były dwie podpowiedzi, to już sobie poradziłam z resztą. Poproszę o następne. smile
    • k.fanka Re: Bałwany na plaży 02.05.20, 15:10
      Dobra, są dwie proste:

www.enagames.com/escape-game/wowescape-shell-coastal-escape
      www.enagames.com/escape-game/games2rule-magic-spirit-forest-escape

Obie dość fajne, a pierwsza dodatkowo miła dla oka.
      • stela2004 Re: Bałwany na plaży 02.05.20, 21:30
        Cały czas miałam wrażenie, że tą pierwszą już robiłam, bo "welcome", muszelki, kieliszki i coś tam jeszcze, ale nie - w tamtej wpisywało się w kodzie "welcome" (o ile dobrze pamiętam).
        Mnie to się podobają wyjścia z tych eskejpów, bo przeważnie wychodzi się na urokliwą drogę w lesie. Tutaj, w pierwszej, chyba do ogrodu, zadbanego.
        • k.fanka Re: Bałwany na plaży 02.05.20, 23:34
          Oni wykorzystują takie podobne zestawy zdjęć, stąd pewnie Twoje wrażenie. Egzotyczne plaże, parasole, plażowe chatki i muszelki nigdy nie różnią się jakoś zasadniczo od siebie.
          Hmm, nie zwróciłam uwagi na ogród. Te drogi przez las są bardzo fajne, ale chyba równie często wychodzi się na jakieś wybetonowane podwórko. I to już jest takie sobie. Zawsze się wtedy zastanawiam, po co właściwie z tego lasu/gór/bezdroży uciekałam. wink
    • k.fanka Re: Bałwany na plaży 04.05.20, 14:24
      To tradycyjnie - pierwsze dwie proste, trzecia trudna (i długa):

www.enagames.com/escape-game/wowescape-villa-resort-escape
      www.enagames.com/escape-game/wowescape-style-garden-escape

www.bigescapegames.com/play/big-wasteland-escape/11983

Oba Wowy są nowe, więc powinny pójść na FF.
      • stela2004 Re: Bałwany na plaży 13.05.20, 13:02
        k.fanka napisała:

> To tradycyjnie - pierwsze dwie proste, trzecia trudna (i długa):

Te od razu zrobiłam, druga trochę trudniejsza - znaczy, musiałam trochę myśleć.

> Oba Wowy są nowe, więc powinny pójść na FF.

Nawet nie próbowałam, bo poprzednia mi się zawiesiła. uncertain

W tej trudnej stoję. Przyznam się, że sobie trochę odpoczywałam od gier. A wracając do Big-a, najpierw mi poszło śpiewająco, aż się sama dziwiłam, a potem też do czasu, gdy trafiłam na kod, co do którego na razie nie mam pomysłu. Dobrze, że się zapisuje - jeszcze będę próbować.

Ps. Dopiero kwitną kasztany, a w zeszłym roku opadły kwiaty już pod koniec kwietnia. Bzy wcześniej od nich zakwitły, bo już ponad 2 tygodnie temu.
        • k.fanka Re: Bałwany na plaży 13.05.20, 14:21
          Jednak u Ciebie szansa na zawieszanie jest większa niż u mnie. uncertain Ale najnowsze Wowy znów są z reklamą na środku zajawki, więc i ja muszę grać na IE, niestety.
          Na pewno w końcu dasz sobie radę z tym bigowym kodem, tak jak to było poprzednio. smile

PS. U mnie bzy już praktycznie przekwitły, też tak wcześnie zaczęły jak u Ciebie, w ostatnim tygodniu kwietnia. A kasztany to regulaminowo chyba, u mnie zawsze zakwitają w maju. Teraz kwitnie różowy głóg, widzę parę drzewek przez okna, piękne są.
    • k.fanka Re: Bałwany na plaży 13.05.20, 14:24
      Na wszelki wypadek dwie proste, żebyś nie była tak zupełnie bezrobotna:

www.enagames.com/escape-game/games2rule-lush-farm-house-escape
      www.enagames.com/escape-game/wowescape-solitude-desert-escape
    • k.fanka Re: Bałwany na plaży 23.05.20, 22:59
      Nie napisałaś, czy chcesz następne, ale zakładam, że chcesz. wink

www.enagames.com/escape-game/games2rule--trekking-boy-forest-escape
      www.enagames.com/escape-game/games2rule--gossip-girl-room-escape