Dodaj do ulubionych

Puchar Świata 2020/2021

20.11.20, 11:30
Już jutro pierwsze zawody. Mam nadzieję, że pamiętasz. wink
Obserwuj wątek
      • k.fanka Re: Puchar Świata 2020/2021 20.11.20, 21:28
        Oglądałaś? Hoho!
        Niemcy mają dwóch silnych, reszta to średniaki. Austriaków też bym nie lekceważyła, czterech ich było w 12 dziś. Za to Norwegowie raczej odstają, co jest pewną niespodzianką.
        U nas trochę niepokoi mnie Murańka. Nie mam zbytniej wiary w niego. No ale zobaczymy.
      • k.fanka Re: Puchar Świata 2020/2021 20.11.20, 21:31
        Nie miałam akurat wystarczającego natchnienia do wyrazistych tytułów. wink
        I tak jestem miło zaskoczona, że w ogóle PŚ się zaczyna. Obawiałam się do ostatniej chwili, że coś się stanie i nie odbędzie się nic.
        • stela2004 Re: Puchar Świata 2020/2021 20.11.20, 22:39
          Też mnie zadziwiło. I skocznia pięknie przygotowana, jak nigdy.
          Norwegowie mnie zmartwili, bo przecież wiesz, że jeszcze im kibicuję. A, tak na początku trudno cokolwiek wyrokować. Ciekawa jestem na co Japończyków będzie stać. A Słowenia?
          • k.fanka Re: Puchar Świata 2020/2021 21.11.20, 13:33
            Ano, śnieg w Wiśle udał się w tym roku, to widać i nawet słychać. Nareszcie nie było listopadowych upałów i deszcze też się nad skocznią nie znęcały. wink
            Wcale nie wiedziałam, że wciąż kibicujesz Norwegom. A ja dalej lubię Japończyków. Ryoyu bardzo spuścił z tonu, nie miał dotychczas ani jednego dobrego skoku. Spośród nich tylko Yukiya Sato skacze bardzo dobrze. Moim zdaniem stać ich najwyżej na 4. miejsce w drużynówce, no ale zobaczymy.
            Słoweńcy pod wodzą Bertoncelja z roku na rok wypadają coraz bardziej blado i nie sądzę, żeby pokusili się o jakiś dobry wynik. W każdym razie nie na tym etapie sezonu.
    • k.fanka Re: Puchar Świata 2020/2021 21.11.20, 22:26
      Szkoda, że migrena musiała dopaść Stocha akurat dzisiaj, ale mówi się trudno. Grunt, że było podium.
      I oczywiście są fotki:

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ff/fd/pala/nMWrZMgwswX2qoeNNX.jpg

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ff/fd/pala/SL0o8tkQEK36bbwMqX.jpg

Przeczucie w kwestii Austriaków mnie nie zawiodło. Niewykluczone, że pod wodzą Widhoelzla na stałe wrócą na drużynowy szczyt (oby nie wink ). Niemcy lepiej niż się spodziewałam, ale oni w drużynówkach potrafią skakać lepiej niż w indywidualnych.
      Murańka wypadł w miarę dobrze (uff). Żyła mnie zaskoczył świetnymi skokami, a Kubacki jeszcze bardziej. Ciekawe, jak zbliżający się termin porodu u jego żony wpłynie na dalszą formę Dawida. Oby nie za bardzo negatywnie. uncertain
      Ryoyu chyba już się skończył. wink
    • k.fanka Re: Puchar Świata 2020/2021 28.11.20, 23:38
      Ruka - 28.11.2020 1.Eisenbichler 2.Żyła 3.Kubacki
      Jestem pod wrażeniem tego, co Doleżal i spółka zrobili z naszą byłą kadrą B. W życiu bym się nie spodziewała, że oni są w stanie osiągać takie wyniki! Dobrze, że Murańka i Stękała w toku dziejów się nie poddali i nie rzucili tego wszystkiego w cholerę.
      Poza tym należy odnotować pierwsze od ery Małysza podwójne polskie podium bez Stocha w składzie.
      Biśla skakał dziś w innej lidze. Podium wciąż nie dla Graneruda mimo super formy.
      Ogólnie zawody oglądało sie świetnie, warunki jak marzenie. smile
      A największe kuriozum to puszczenie Forfanga przez Stoeckla zanim zapaliło się zielone światło. wink

I oczywiście są fotki. Najpierw podium bez podium, ale z zachowaniem stosownego dystansu (o co zadbał jeden gościu, który przyszedł i ich porozstawiał):

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ff/fd/pala/7r8SurORboygPidD4X.jpg

A teraz podium na podium:

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ff/fd/pala/5lx6XNru6iUJblVRSX.jpg

Uroczystość była wielce skromna, stanęli tam i już. Finowie są bardzo ostrożni, więc nawet nikt im prezentów nie wręczał, leżały już tam jak przyszli. big_grin

I na koniec widok na Rukę, bo bardzo mi się spodobał:

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ff/fd/pala/WEfbZ0BymLMjOeb5HX.jpg
        • k.fanka Re: Puchar Świata 2020/2021 29.11.20, 22:49
          Ruka na tym zdjęciu to ucieleśnienie marzeń o pejzażu bożonarodzeniowym. wink
          A co do Austriaków, to nieobecni się nie liczą i już.
          I jeszcze myśl Bartka Kłuska, eksperta TVP Sport. Miałam wczoraj zacytować, ale zapomniałam:
          "Może też trochę gorsze warunki na pewno".
          big_grin
    • k.fanka Re: Puchar Świata 2020/2021 29.11.20, 22:43
      Ruka - 29.11.2020 1.Granerud 2.Eisenbichler 3.Kubacki
      Granerud czekał na to podium i czekał, i wreszcie się doczekał.
      Drugi skok Kubackiego był super. Ze wstydem przyznaję, że w pewnym momencie zwątpiłam i byłam przekonana, że zleci w klasyfikacji. Na przyszłość postaram się mieć więcej wiary. wink
      Bardzo mi było żal Aigro. Ale cóż, za bardzo się podpalił i za to zapłacił.
      Dwa największe zaskoczenia to oczywiście Larson i Bresadola. Zgodnie z wszelkimi regułami powinni zlecieć gdzieś na setny metr. Nie miałam pojęcia, że oni w ogóle tak potrafią skakać.
      A poza tym to nie cierpię takich loteryjnych konkursów. uncertain

I oczywiście są zdjęcia. Podium bez podium i podium na podium. Dziś chłopaki wypadli jakoś tak bardziej ekspresyjnie niż wczoraj. wink

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ff/fd/pala/8wUl3SnwjBrZ4d3uzX.jpg

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ff/fd/pala/6kQVZyEUN2ucNsvhVX.jpg
        • k.fanka Re: Puchar Świata 2020/2021 29.11.20, 23:58
          Wiadomo, zdjęcia muszą być. smile
          Eee, to musi być inna przyczyna. Wczoraj też był Mikołaj, tylko go ucięłam. big_grin
          Spojrzałam teraz na to zdjęcie i przypomniało mi się, jak w zeszłym sezonie w Oslo Maciek Kot po skoku machał do nieistniejącej publiczności. wink
    • k.fanka Re: Puchar Świata 2020/2021 05.12.20, 18:54
      Niżny Tagił 5.12.2020 1. Granerud 2. Huber 3. Johansson

Brawa dla Olka Zniszczoła za 6. miejsce! Nie spodziewałam się, że będzie tak wysoko i to w dodatku w tych trudnych warunkach, jakie panowały w drugiej serii.
      Ogólnie naszych zmienników należy ocenić na duży plus. smile
      Biedny Biśla, zaliczył spektakularny zjazd z 1. na 28. miejsce. Ale co się dziwić, dostał strzał w plecy, prawie 10pkt dodane. uncertain
      • stela2004 Re: Puchar Świata 2020/2021 13.12.20, 01:31
        k.fanka napisała:

> Biedny Biśla, zaliczył spektakularny zjazd z 1. na 28. miejsce. Ale co się dziw
        > ić, dostał strzał w plecy, prawie 10pkt dodane. uncertain

Szczęście, że tak się to skończyło, bo nieciekawie wyglądało. uncertain
    • k.fanka Re: Puchar Świata 2020/2021 19.12.20, 21:11
      Engelberg 19.12.2020: 1. Granerud 2. Stoch 3. Lanisek

Jak jesteśmy w Engelbergu, to wiadomo, że Stoch będzie na podium.
      Do tego czterech naszych w dziesiątce, co w historii zdarzyło się jedynie kilka razy.
      Stękała nie przestaje mnie pozytywnie zadziwiać.

Przy tym intensywnym ciągu z tyłu skoczni nam poszło najlepiej, zdobyliśmy zdecydowanie najwięcej punktów do Pucharu Narodów. Norweg wygrał, dwóch Niemców i dwóch Słoweńców w dziesiątce - a najlepszy z Austriaków zajął dopiero 12. miejsce.

No i oczywiście są zdjęcia. Podium bez podium:

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ff/fd/pala/Hssik91K1HklB7GRRX.jpg

I podium na podium:

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ff/fd/pala/9PHfwHPOgCQbjdc6zX.jpg

Podium bez podium to chyba jakaś nowa świecka tradycja, ale nie potrafię rozgryźć jej sensu ani celu. Szczególnie, że ma miejsce przed rutynową kontrolą Seppa Gratzera, a jak wiadomo, różnie z jej wynikami w przeszłości bywało. wink

• stela2004 Re: Puchar Świata 2020/2021 24.12.20, 15:21
        Oglądam wszystkie zawody w tym sezonie, jak do tej pory.
        Wspomniałaś w innym poście o TCS. To mój ulubiony konkurs i nie mogę się doczekać.
        Może wynik nie będzie tak oczywisty. Zawsze mam nadzieje na jakieś zaskoczenie. wink

Ps. Takiej Wigilii nie pamiętam - różnie bywało ostatnimi laty, ale żeby cały dzień lało?!
        Ps.2. Zdrowych i miłych Świąt. smile
    • k.fanka Re: Puchar Świata 2020/2021 20.12.20, 19:10
      Engelberg 20.12.2020: 1. Granerud 2. Eisenbichler 3. Żyła

Dziwna była końcówka drugiej serii, aż takich przetasowań się nie spodziewałam. Miałam nadzieję, że Piotrek utrzyma swoje pierwsze miejsce... no cóż, chyba się za bardzo rozproszył. Ale najważniejsze, że mamy trzech w dziesiątce. smile
      Olek nie dał rady temu wichrowi, Klimek w drugim skoku też nie i tylko Andrzej wciąż trzyma dobry poziom.

Granerud idzie na rekord wygranych z rzędu, ciekawe, czy mu się uda. I czy wygra TCS.
      Najlepszy z Austriaków znowu dopiero na 12. miejscu.
      Niemcy kiepsko, niby dwóch w ścisłej czołówce, ale tylko trzech w trzydziestce, a reszta kompletnie do bani.

Dzisiejsze podium bez podium:

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ff/fd/pala/nOcNudzztKsXuNkwHX.jpg

I podium na podium:

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ff/fd/pala/hGsF7eQV4YF45NpUOX.jpg

Jakoś nigdy przedtem nie zwróciłam uwagi, że w Engelbergu dają szklane aniołki. wink
    • k.fanka Re: Puchar Świata 2020/2021 10.01.21, 00:54
      Titisee-Neustadt 9.01.2021: 1. Stoch 2. Granerud 3. Żyła

Co tu dużo gadać... Stoch znowu wygrał. smile Co prawda po pierwszej serii na czele był Kubacki, ale w drugim skoku jako jedyny z szerokiej czołówki dostał wiatr w plecy i zleciał aż na siódme miejsce. uncertain Rewelacją konkursu był Stękała, który ostatecznie zajął 5. lokatę (najlepszy wynik w karierze). Świetnie zaprezentował się też powracający do PŚ Kuba Wolny (11). Ogólnie dzień dla naszych na wielki plus. Pięciu w top 11, sześciu w drugiej serii, w Pucharze Narodów znów powiększyliśmy przewagę nad Norwegią, a Niemcy to już w ogóle daleko z tyłu. Oby tak dalej. smile

I jest podium:

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ff/fd/pala/TqkCRiC8kbx6psbzaX.jpg
        • k.fanka Re: Puchar Świata 2020/2021 11.01.21, 00:55
          Brzdęk - i balonik pękł. big_grin
          Kuba i jego forma to naprawdę olbrzymie zaskoczenie. Z tego co pamiętam, jemu nagle wszystko wskoczyło na właściwe miejsce po pierwszym skoku PK w Ruce. Cudem wszedł do drugiej serii (bo inni zbiorowo wypadli jeszcze gorzej) i potem nagle zaczął skakać znacznie lepiej. Ale żeby aż tak..?
          Kubacki nie spadł, tylko mało brakowało, żeby fikołka wywinął. wink Z wywiadu zrozumiałam, że świetnie mu się leciało i nie zauważył, że jest już nisko i trzeba zaczynać proces lądowania. Mało brakowało, by stracił równowagę, stąd ten nerwowy ruch na koniec. Ale w porę to zrobił, niebezpieczeństwa nie było. Tylko koledzy się z niego potem śmiali, bo to taki szkolny błąd. big_grin
          W ogóle widać, że nasi już są zmęczeni. uncertain Ale nic to, na szczęście teraz trochę w domu pobędą, odpoczną i będzie ok.
    • k.fanka Re: Puchar Świata 2020/2021 17.01.21, 01:13
      Zakopane team 16.01.2021: 1. Austria 2. Polska 3. Norwegia

Tak nam wspaniale szło, po 6 skokach prawie 30 punktów przewagi, taka byłam zadowolona... i nagle szansa na zwycięstwo uleciała wraz z tym paskudnie kręcącym wiatrem. Echhhhh... zła jestem. uncertain

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ff/fd/pala/6IbN8TlwvT8bwfO6fX.jpg
        • k.fanka Re: Puchar Świata 2020/2021 18.01.21, 14:08
          Co ja mogę powiedzieć. Tylko drugi raz sobie żałośliwie westchnąć: echhhh.
          W każdym razie wielkie brawa dla Andrzeja za wyrównanie swojego świeżego rekordu życiowego. smile
          A naszych to ja właściwie rozumiem. Wyjechali 26.12, po ponad dwóch tygodniach intensywnego skakania wrócili do domu, musieli się tym i owym nacieszyć, więc mieli prawo być trochę rozproszeni. I do tego jeszcze ta dziwna belka, na którą narzekali prawie wszyscy.
          Mam nadzieję, że w Lahti będzie dużo lepiej.

PS. Laptop mi się wykańcza w szaleńczym tempie. Mam ogromne problemy nawet ze zwykłym przeglądaniem stron, nie mówiąc o bardziej skomplikowanych rzeczach. sad Coś wymyślę, ale to niestety może trochę potrwać.
    • k.fanka Re: Puchar Świata 2020/2021 23.01.21, 22:28
      Lahti team 23.01.2021: 1. Norwegia 2. Polska 3. Niemcy

I znowu jeden skok zepsuty, i znowu nie wygraliśmy. A tak mało brakowało. sad

W dodatku na podium pokazali nas bardzo oszczędnie, gdzieś tam w głębi, jakbyśmy zajęli piąte miejsce a nie drugie. wink

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ff/fd/pala/4a7SKGOnWhOzmbo0SX.jpg

• k.fanka Re: Puchar Świata 2020/2021 24.01.21, 22:51
        Oj były, były. Szkoda, że dla nas w większości negatywne. uncertain
        Niedzielne występy naszej ekipy wyglądają coraz bardziej niepokojąco. Dobrze, że nareszcie Doleżal to zauważył i może podejmie jakieś rozsądne działania. Zobaczymy.
        A jak Granerud dziś lądował na tych 137,5m, to aż zamarłam. Stanął mi przed oczami Leyhe z Trondheim rok temu, bo tak samo z wysoka spadał. Cud prawdziwy, że nic mu się nie stało.
    • k.fanka Re: Puchar Świata 2020/2021 01.02.21, 13:18
      Willingen 30.01.2021: 1. Granerud 2. Tande 3. Stoch
      Willingen 31.01.2021: 1. Granerud 2. Żyła 3. Eisenbichler

Wszyscy skakali i skakali, a na końcu i tak wygrywał Granerud. big_grin
      Ale najpierw był piątek i kwalifikacje przeprowadzone przy dość silnym, porywistym wietrze pod narty. Kto trafił na podmuch, ten leciał daleko. W efekcie Murańka pobił rekord skoczni (153m!), a Stękała wygrał (152m).
      W sobotę warunki diametralnie się zmieniły, wiatr osłabł i wiał co chwilę z różnych kierunków. Najlepszy był widok przed skokiem Johanssona: strzałki rozchodziły się promieniście ze środka skoczni we wszystkie strony. Nasi na szczęście nie trafiali najgorzej, trzech w dziesiątce było jak zwykle (Stoch, Kubacki, Żyła), za to świeżo upieczony rekordzista nie dał rady i wylądował poza 30. uncertain
      W niedzielę pogoda miała być najlepsza, a okazała się najgorsza. Takiej loterii to ja już dawno nie widziałam. Boczny, kręcący i chwilami bardzo się wzmagający wiatr powodował liczne przerwy, w efekcie przeprowadzono tylko jedną serię trwającą prawie dwie godziny. Uff. Organizatorzy nawet zapewnili kocyki dla oczekujących na start (jak na IO w 2018 wink ). Tym razem Murańka wzniósł się na wyżyny, bardzo długo prowadził, przez chwilę nawet mógł liczyć na podium, ale ostatecznie skończył na 4. miejscu. Mimo loterii znów mieliśmy trójkę w najlepszej 10 (Żyła, Murańka, Kubacki).
      Ani jednego punktu przez cały weekend nie zdobył Zniszczoł i mam wrażenie, że z niego już nic nie będzie. Chyba, że zacznie pracować z psychologiem, bo skakać na treningach to on potrafi.
      Martwi mnie trochę Stękała. W obu konkursach zajmował miejsca na przełomie 2. i 3. dziesiątki, co jest dalekie od tego, co prezentował do tej pory. Jak tak dalej pójdzie, może stracić pewne (jak się wydawało) miejsce w czwórce na zbliżających się MŚ. uncertain

No i jak zawsze są zdjęcia podium. Pierwszy konkurs:

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ff/fd/pala/DZXVP5uZrJok8mJmXX.jpg

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ff/fd/pala/BWGabaKem8KMBjQBXX.jpg

Drugi konkurs:

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ff/fd/pala/WqS78uDJ5zaTfXlxxX.jpg

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ff/fd/pala/gth5hiqB80QPAy3T8X.jpg
      • stela2004 Re: Puchar Świata 2020/2021 03.02.21, 21:02
        Piękna relacja. smile Przyznam się, że przy niedzielnym konkursie mnie zmogło i chwilę przysnęłam. uncertain
        Ze Zniszczołem to pewnie coś trener zrobi - Murańka potrafił się odrodzić - więc bądźmy dobrej myśli.
        Ciekawa jestem, co z M. Kotem?

Ps. Jak to czasu nie miałaś?
        • k.fanka Re: Puchar Świata 2020/2021 04.02.21, 01:28
          Też już miałam dość, ale dzielnie trwałam, bo TV oglądam przy biurku na laptopie, a tam nie ma warunków do spania. uncertain
          Zniszczołowi nawet najlepszy trener nie pomoże. W treningach skacze bardzo dobrze. Jemu potrzebny jest psycholog. A Kot jak dla mnie powinien się poważnie zastanowić nad zmianą zawodu, no niestety. Nie wygląda na to, żeby sytuacja miała się jeszcze kiedyś zmienić. Choć oczywiście w skokach nic nigdy nie wiadomo na pewno.

PS. A co, Ty możesz nie mieć czasu, a ja nie? big_grin Mówiłam Ci już kiedyś, w weekendy intensywnie gram w rybki, bo od piątku do niedzieli są zawsze zawody drużynowe. wink
          • stela2004 Re: Puchar Świata 2020/2021 04.02.21, 12:12
            Jeśli chodzi o Kota, to nie powiem, żeby trener nie próbował. U niego chyba też kwestia psychiki.
            Zniszczołowi trener pomoże wysyłając go na terapię, bo przecież widzi co się dzieje i już go zastąpił Pilchem.
            Zauważyłaś, że u nas dużo skoczków kończy dosyć młodo?

Ps. To życzę sukcesów. smile Nie zapomniałam, tylko jakoś tak przegapiłam że to trwa 3 dni.
            • k.fanka Re: Puchar Świata 2020/2021 04.02.21, 14:00
              Kilku trenerów próbowało i to przez parę lat. Kot za dużo kombinuje chyba, zamiast zdać się na instynkt i wyuczone odruchy.
              Trener nie może wysłać na terapię, nie ma już psychologa w kadrze. Sam zawodnik musi się na to zdecydować. Tak jak swego czasu zrobił Kubacki - i efekty widać.
              Z Pilchem to tajemnicza sprawa i właściwie nie wiadomo, o co chodzi. uncertain
              Chłopaki kończą młodo, bo nie mają za co żyć. Kiepsko skaczesz - nie zarabiasz. Tylko najwytrwalsi zostają (jak Stękała). Teraz PZN pozałatwiał im sponsorów, więc jest jakby lepiej, ale jak długo to potrwa... zobaczymy.

PS. A dzięki, niestety mój team jest taki sobie, ostatnio nie odnosimy sukcesów, no ale wciąż mam nadzieję. wink
              • stela2004 Re: Puchar Świata 2020/2021 04.02.21, 14:30
                > Trener nie może wysłać na terapię, nie ma już psychologa w kadrze. Sam zawodnik
                > musi się na to zdecydować. Tak jak swego czasu zrobił Kubacki - i efekty widać

A, to nie wiedziałam. Jasne, etat psychologa, to koszty i za co p. T. będzie siedział u kosmetyczki i w spa.

> Z Pilchem to tajemnicza sprawa i właściwie nie wiadomo, o co chodzi. uncertain

Jakieś teorie spiskowe? Nic nie wiem. uncertain Pewnie muszę na forum poczytać.

> Chłopaki kończą młodo, bo nie mają za co żyć. Kiepsko skaczesz - nie zarabiasz.
                > Tylko najwytrwalsi zostają (jak Stękała). Teraz PZN pozałatwiał im sponsorów,
                > więc jest jakby lepiej, ale jak długo to potrwa... zobaczymy.

Jeszcze Murańka się uchował.
                >
                > PS. A dzięki, niestety mój team jest taki sobie, ostatnio nie odnosimy sukcesów
                > , no ale wciąż mam nadzieję. wink

Trzymam kciuki. wink
                • k.fanka Re: Puchar Świata 2020/2021 04.02.21, 16:35
                  > Jasne, etat psychologa, to koszty i za co p. T. będzie siedział u kosmetyczki i w spa.

Ano, ano. Poza tym mam wrażenie, że poprzedni psycholog (ten o nazwisku Wódka) nie sprawdził się za bardzo. Zawodnicy podobno niezbyt chcieli korzystać z jego porad. Ale to też kwestia, czy wina leżała po jego stronie, czy po stronie ich mentalności ("czy ja jakiś psychiczny jestem, żeby do psychologa chodzić").

> Jakieś teorie spiskowe? Nic nie wiem.

Zniszczoł wywalczył sobie w PK miejsce na ten period, więc powinien skakać w PŚ. To nie fair, żeby go teraz znowu wysyłać na PK. Jeśli Pilch chce być w PŚ, niech też sobie sam to wywalczy.
                  W dodatku Rower wciąż stoi pod wielkim znakiem zapytania, więc walka o 7. miejsce w ostatnim periodzie, w sytuacji kiedy może on się składać raptem z 2 konkursów w Planicy (z czego jeden tylko dla top 30), moim zdaniem mija się z celem.

> Jeszcze Murańka się uchował.

Z bogatej rodziny pochodzi. No i ma własny pensjonat, a do tego obrotną żonę. wink
    • stela2004 Re: Puchar Świata 2020/2021 07.02.21, 21:17
      Już pamiętam, że na razie nie masz czasu.
      Wczorajsze zwycięstwo Graneruda było bardziej spektakularne niż dzisiejsze.
      Bardzo jestem ciekawa MŚ.
      Forma Japończyków ma tendencję zwyżkową.

Ps. To sobie spokojnie poczekam na foto-relację.
      • k.fanka Re: Puchar Świata 2020/2021 08.02.21, 00:17
        Jak miło, że pamiętasz. wink Jest pewna niewielka szansa, że w ten weekend coś ugramy z moim teamem, ale pewnie obudzę się rano i zobaczę, że ktoś nas jednak przegonił i wyrzucił ze strefy nagrodowej. uncertain

O Japończykach nic nie napisałam, ale warte odnotowania jest, że wyższy Sato skacze coraz lepiej. W dziesiątce był chyba po raz pierwszy. Szkoda, że w drugiej serii dużo gorzej mu poszło, ale to było raczej do przewidzenia, że 3. lokaty nie utrzyma.

Jest bardzo prawdopodobne, że na MŚ całe złoto zgarnie Norwegia. Nie powiem, żeby mi się to podobało, no ale cóż. Chyba, że Pavlovcic wystąpi w charakterze czarnego konia. wink Nasi coś tam powinni zdobyć drużynowo, ale czy indywidualnie też..? Trochę wątpię, ale nadzieję zawsze można mieć. smile
    • k.fanka Re: Puchar Świata 2020/2021 08.02.21, 00:00
      Klingenthal 6.02.2021: 1. Granerud 2. Stoch 3. Pavlovcic
      Klingenthal 7.02.2021: 1. Granerud 2. Pavlovcic 3. Eisenbichler

W Klingenthal prawie zawsze pada. wink Tak więc najpierw padał deszcz, potem padał śnieg i dopiero w niedzielę zrobiło się jako tako. I zapanowała piękna zima. Wbrew beznadziejnym prognozom pogoda nie zakłóciła zawodów, było tylko odrobinę loteryjnie. Oczywiście zgodnie z tradycją najlepsze warunki panowały w piątek, aż żal, że nie zaplanowano wtedy konkursu, a jedynie kwalifikacje. Dla odmiany nazwane prologiem, bo na starcie stawiło się tylko 50 skoczków. uncertain

Pierwszy konkurs udał nam się zdecydowanie bardziej. Trzech w dziesiątce (Stoch, Żyła, Kubacki), Kamil na podium i 199 punktów do klasyfikacji Pucharu Narodów. W niedzielę - jak to w niedzielę - było znacznie gorzej. W dziesiątce tylko dwóch (Stoch, Kubacki) i to w jej dolnej połówce, a punktów tylko trochę więcej niż 100.
      Ale ze względu na całokształt niedzielne zawody podobały mi się zdecydowanie bardziej. Było mnóstwo dalekich skoków, kilka z nich za HS, w tym 146m Kubackiego. smile
      Zadyszka Stękały się utrzymuje, był 21. i 18. Wolny wypadł odrobinę lepiej - 14. i 20. Jeśli Andrzej dalej będzie tak skakać, trenerzy mogą mieć problem, którego z nich wystawić na MŚ.
      Pilch wypadł świetnie w piątkowych treningach, ale w zawodach ani razu nawet nie otarł się o trzydziestkę. Mam wrażenie, że pod względem psychiki bardzo blisko mu, niestety, do Zniszczoła. uncertain

Należy odnotować dwa pierwsze w życiu podia Pavlovcica, który nagle od Willingen zaczął skakać jak natchniony. To mnie zawsze najbardziej w skokach zdumiewa, że z dnia na dzień z dołującego przeciętniaka można stać się mistrzem.

Granerud nie odpuszcza, na tym etapie sezonu nie ma na niego mocnych. A Stoeckl zmądrzał po Lahti i (prawie) za każdym razem obniża mu rozbieg.

Fatalnie w Klingenthal wypadli Austriacy, Niemcy lepiej, ale Geiger z każdym dniem coraz bardziej traci formę. W ten weekend ani razu nie wszedł do '30'. Jeśli Horngacher go szybko nie naprawi, to na MŚ bedzie miał drużynowy ból głowy.

I zdjęcia sobotniego podium:

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ff/fd/pala/mBB0wRpX0RbbaPULSX.jpg

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ff/fd/pala/70gMifqWjA9HMEHChX.jpg

No a teraz Zakopane i 20-stopniowe mrozy. Oj, będzie się działo. I będzie się marzło. wink
        • k.fanka Re: Puchar Świata 2020/2021 15.02.21, 22:18
          Twoje WOW sprawiłoby mi dużo większą satysfakcję, gdyby zostało napisane tydzień temu. wink
          Eee, za dawnych czasów wcale nie pisywałam takich relacji. I w ogóle nie należy mieć nadziei, że jeszcze kiedyś to powtórzę. big_grin

Co do Pavlovcicia to już zdążyłam zmienić zdanie. On zaczyna gasnąć. Pierwsze skoki miał świetne, w drugich spadał - w niedzielę zleciał aż o 8 pozycji.
    • stela2004 Re: Puchar Świata 2020/2021 14.02.21, 20:41
      Ale za to niedziela! ... czy już możemy mówić o przekleństwie niedzieli? wink

Doczekaliśmy się podium A. Stękały w sobotę - należało mu się.

Cieszę się razem z Ammannem. Długo miał pod górkę i wreszcie łapie się do 30.
      • k.fanka Re: Puchar Świata 2020/2021 15.02.21, 22:33
        Możemy. Na szczęście na MŚ żaden konkurs nie przypada w niedzielę (tak przynajmniej twierdzą komentujący na s-j, bo osobiście nie sprawdzałam wink ).

Ano, należało się Andrzejowi i jestem bardzo zadowolona, że mu się udało. Ale naprawdę nie powinien się aż tak dać ponieść na fali entuzjazmu i zapominać o kontrolowaniu wagi. uncertain

Ammann przez pół sezonu sprawiał tak żałosne wrażenie, że aż mi go było szkoda. Nie wiem, co on tam sobie magicznego zastosował, ale efekt jest naprawdę super. Ciekawe, czy ma zamiar skakać tak długo jak Kasai. Już mu w sumie niewiele brakuje. wink

Norwegowie wciąż niezwykle mocni (albo i nawet coraz mocniejsi), za to Niemcy słabną w oczach. Z Austriakami też szału nie ma. Słoweńcy mają dwóch bardzo dobrych, gorzej z resztą.
        Trzech Rosjan w drugiej niedzielnej serii - rzadkie zjawisko. Nazarow mnie zaskakuje.
        Kobayashi też mnie zaskoczył swoją sobotnią wygraną, ale nie sądzę, żeby to był przejaw rosnącej formy. Tak się po prostu korzystnie dla niego ułożyło, że paru zawodników zepsuło swoje skoki.
    • k.fanka Re: Puchar Świata 2020/2021 15.02.21, 22:10
      Zakopane 13.02.2021: 1. Kobayashi 2. Stękała 3. Lindvik
      Zakopane 14.02.2021: 1. Granerud 2. Lanisek 3. Johansson

No cóż... Nasi jednak definitywnie nie umieją skakać w Zakopanem.
      Wyjątkiem jest tylko Stękała, jego sobotnie podium to była naprawdę wspaniała rzecz, szczególnie, że o mało nie wygrał. Brawa, brawa, brawa! smile Ale dla równowagi i zepsucia humoru (sobie i nam) w niedzielę na wizycie u Seppa okazał się zbyt chudy i to o prawie kilogram. sad
      Poza Andrzejem jako tako skakał jedynie Kubacki, który w sobotę był 11., a w niedzielę wygrał prolog i w konkursie zajął 6. miejsce. Co prawda niedzielne wyniki w pewnej mierze zawdzięczał szczęściu do wiatru, ale przecież w skokach szczęście to najważniejsza rzecz. wink
      O wynikach całej licznej reszty naszych zawodników najlepiej zapomnieć. uncertain

Ku mojemu zaskoczeniu nie było tym razem podium bez podium (a może E-S go nie pokazał?), więc zdjęcia są tylko z podium na podium, za to aż dwa:

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ff/fd/pala/T0rg08dJrUmDCGv5UX.jpg

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ff/fd/pala/FNjyTN0JFf8A1b2L7X.jpg

I jeszcze jedna fotka na koniec. Bardzo mi się podobały te ozdóbki na zboczu przy rozbiegu, miesiąc temu i teraz. W dodatku w każdym konkursie były inne. Trochę żałuję, że nie zrobiłam zrzutów wszystkich, ale zbyt późno przyszło mi to do głowy.

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ff/fd/pala/dxBqOrX1OxE62rn3ZX.jpg

• k.fanka Re: Puchar Świata 2020/2021 20.02.21, 00:50
        No cóż, Sepp straszy przed MŚ. wink Ale takiej sytuacji, żeby w jednym konkursie dsq dostali lider i wicelider PŚ to chyba jeszcze nie było.
        A ja nie przegapiłam, za to ledwo zdążyłam. Godzinę przed zawodami musiałam wyjść i z trudem dałam radę wrócić na czas, bo gołoledź była taka, że szłam cały czas krokiem wolnym i posuwistym. big_grin
    • k.fanka Re: Puchar Świata 2020/2021 29.03.21, 17:53
      Puchar Świata 2020/2021: 1. Granerud 2. Eisenbichler 3. Stoch... 7. Żyła 8. Kubacki 16. Stękała

No i się skończyło. Niedosyt mam wielki po ostatnich konkursach w Planicy. Kiepsko nasi wypadli, dużo gorzej niż można by przewidywać. uncertain Dobrze przynajmniej, że Stoch nie stracił miejsca na podium generalki. Wobec jego niemocy w ciągu całego długiego weekendu to niebezpieczeństwo było najzupełniej realne.

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ff/fd/pala/dMDcNRtzzt7acuNsmX.jpg

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ff/fd/pala/V6ht2bm7IZ6Rahze2X.jpg

W ostatnich zawodach zwyciężył Karl Geiger (chyba największy wygrany zakończonego właśnie sezonu) i rozbawiło mnie, jak śpiewał hymn z maseczką wiszącą na uchu:

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ff/fd/pala/bTYZmtCcQNe8yaebaX.jpg

Finałowe zawody Pucharu Świata tym razem nie wieńczyły sezonu zimowego w skokach. Kilka godzin później odbyły się w Rosji w Czajkowskim dwa ostatnie konkursy Pucharu Kontynentalnego. Tu nasi sprawili się o wiele lepiej:

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ff/fd/pala/4gtfix16BO9flYCwFX.jpg

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ff/fd/pala/QfaPNvhoNMO1n6Jv7X.jpg

Obsada była co prawda mizerna, ale najsilniejsi w drugiej lidze Austriacy pojawili się w najlepszym składzie. Wygrana z nimi to jednak jest jakiś sukces. Z ciekawostek trzeba dodać, że aż trzech Rumunów zdobyło punkty, więc będą mogli pojawić się w PŚ w przyszłym sezonie. No i organizacja zawodów w Rasnovie w związku z tym jest niezagrożona.
      A na końcowym podium przygotowano niespodziankę. Po odegraniu naszego hymnu coś nagle łupnęło i z nieba posypały się na zawodników złociste serpentyny. Tyle ich było, że chłopcy w pierwszej chwili wyglądali na przestraszonych. big_grin

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ff/fd/pala/RIzmiQflM2yVuOXAeX.jpg
      • stela2004 Re: Puchar Świata 2020/2021 12.04.21, 10:31
        O, dawno nie zaglądałam i nawet nie zauważyłam, że dałaś podsumowanie. smile
        Powiem tak. Miniony sezon bardzo mnie zmęczył, ale skoczków chyba bardziej. Mało było zawodów, które mogły się podobać. Ostatni konkurs w Planicy bym do takich zaliczyła. A w ogóle w konkursach rządziła belka. uncertain
        Tak ogólnie, to nasi spisali się dobrze.
        • k.fanka Re: Puchar Świata 2020/2021 12.04.21, 14:35
          E tam, jak zaglądałaś 3.04, to podsumowanie już dawno tu było. wink
          A mnie się sezon podobał, wcale nie było tak źle. I nie mam poczucia, że rządziła belka. Tak było w Planicy, to fakt. Ale ogromna większość konkursów przebiegała w miarę normalnie. Jeśli miałabym do czegoś się przyczepić, to do Zakopanego, którego było za dużo, zważywszy, że naszym raczej kiepsko tam szło. wink
          • stela2004 Re: Puchar Świata 2020/2021 13.04.21, 00:30
            k.fanka napisała:

> E tam, jak zaglądałaś 3.04, to podsumowanie już dawno tu było. wink
            Tu nie zaglądałam. uncertain

> A mnie się sezon podobał, wcale nie było tak źle. I nie mam poczucia, że rządzi
            > ła belka. Tak było w Planicy, to fakt. Ale ogromna większość konkursów przebieg
            > ała w miarę normalnie. Jeśli miałabym do czegoś się przyczepić, to do Zakopaneg
            > o, którego było za dużo, zważywszy, że naszym raczej kiepsko tam szło. wink

Popatrz, jakie mamy różne odczucia. Oglądałam niemal wszystkie kwalifikacje i konkursy. Jakoś nie potrafię wykrzesać z siebie zachwytu. big_grin Mało tego - jak nigdy już chciałam żeby ten sezon się zakończył. Po prostu męczyłam się, mimo sukcesów naszych chłopaków.
            Wiem, to na pewno wina... (big_grin) zarazy.
            • k.fanka Re: Puchar Świata 2020/2021 13.04.21, 15:25

> Tu nie zaglądałam. uncertain

Bez wątpienia. wink

> Popatrz, jakie mamy różne odczucia. Oglądałam niemal wszystkie kwalifikacje i k
              > onkursy. Jakoś nie potrafię wykrzesać z siebie zachwytu. big_grin Mało tego - jak nig
              > dy już chciałam żeby ten sezon się zakończył. Po prostu męczyłam się, mimo sukc
              > esów naszych chłopaków.
              > Wiem, to na pewno wina... (big_grin) zarazy.

Hmm... chyba faktycznie masz takie odczucia przez zarazę, bo jak dla mnie to ten sezon nie różnił się zbytnio od wszystkich pozostałych. I nawet jakoś specjalnie (średnio rzecz biorąc) wiatr nie przeszkadzał. I rozbiegi się nie topiły. I w ogóle. wink

Najbardziej mi szkoda braku Rowera i Sapporo, to były dwie najistotniejsze wady tego sezonu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka