Dodaj do ulubionych

nowe czynsze

29.07.13, 17:44
Dziękuję Wszystkim którzy przyczynili się do podwyżki czynszów w naszej Wspólnocie. Ja rozumiem, że porządek musi być, szkoda tylko że wyższym kosztem... A miało być tak pięknie...
Obserwuj wątek
    • vp_ordnung_muss_sein Re: nowe czynsze 29.07.13, 20:16
      Szanowny mieszkaniec wie o co chodzi w nowym czynszu, orientuje co się dzieje na osiedlu i czyta ogłoszenia, czy tylko tak napisał w emocjach na forum?
      Nowe czynsze są wyższe ponieważ właściciele do tej pory nie przegłosowali nowego budżetu, który OBNIŻA opłaty za lokale. Nowe naliczenia niczym się nie różnią od starych, poza tym że zawierają nową opłatę za wywóz śmieci, która jest niezależna od Wspólnoty i zależy od gminy. Nowe opłaty za wywóz śmieci obowiązują zgodnie z właściwą Ustawą od pierwszego lipca i zgodnie z prawem zarząd może je wprowadzić do naliczeń bez uchwały Wspólnoty, ponieważ Wspólnota już pokrywa te koszta. Za wywóz śmieci w okresie lipiec-wrzesień zapłaciliśmy UM Ząbki 15600zł. Sugeruje Pan/Pani, że skąd Wspólnota ma na to wziąć środki?
      Jest prosta metoda obniżenia czynszów: przegłosowanie nowego budżetu, wówczas zostaną obniżone stawki za utrzymanie części wspólnej oraz opłaty za media. Proszę pytać współmieszkańców, na co czekają?!?
      • kruq_1 Re: nowe czynsze 29.07.13, 23:23
        Jak to na co czekają? Nie mają czasu zainteresować się uchwałami, nie mówiąc już o ich podpisywaniu, bo filują zza firanek i po garażach, gdzie, kto zaparkował.
        • setif Re: nowe czynsze 30.07.13, 09:50
          A skąd macie nowe stawki? W strefie mieszkańca na stronie internetowej nic nie znalazłam, w skrzynce pocztowej też nic.
          Po drugie, pamiętam, jak Atrium21 przypominała, żeby oddawać karty do głosowania, były kolejne terminy, było wspomniane, że chodzi o obniżkę czynszu. I co? Masz rację kruq, najważniejsze, żeby dowalić cwaniakom, a reszta ...
          • zabkizabki12 Re: nowe czynsze 30.07.13, 10:02
            Pani z atrium wczoraj roznosiła.
            > Po drugie, pamiętam, jak Atrium21 przypominała, żeby oddawać karty do głosowani
            > a, były kolejne terminy, było wspomniane, że chodzi o obniżkę czynszu. I co? Ma
            > sz rację kruq, najważniejsze, żeby dowalić cwaniakom, a reszta ...

            Dlatego tym bardziej nie rozumiem jak można chcieć płacić więcej, bo się komuś nie chce ... ruszyć.
            • vp_ordnung_muss_sein Re: nowe czynsze 30.07.13, 10:57
              zabkizabki12 napisał(a):

              > Dlatego tym bardziej nie rozumiem jak można chcieć płacić więcej, bo się komuś
              > nie chce ... ruszyć.

              "bieda to stan umysłu, a nie portfela"
          • nela09 Re: nowe czynsze 30.07.13, 10:39
            Karty z nowymi naliczaniami roznosiła wczoraj pani z administracji. Podrożał wywóz nieczystości i póki co, to wszystko. Niestety przez nieodpowiedzialność niektórych mieszkańców nie przeszły uchwały dot. chociażby funduszu remontowego.
            • kruq_1 Re: nowe czynsze 30.07.13, 12:04
              I ja się pytam, gdzie teraz są Ci wszyscy osiedlowi stróże (żeby nie nazwać ich cieciami) porządku? Dlaczego z równym zapałem nie poświęcają swojego czasu na chodzenie po lokalach i zbieranie brakującyh podpisów. Tym by się lepiej wykazali niż hasłami "porządek na osiedlu będzie".
              No ale widać to nie jest takie "fajne" i nie stanowi "sensacji" jak gromienie na forum "cwaniaków".
              • dlinci Re: nowe czynsze 30.07.13, 14:41
                No cóż, nie od dziś bywa tak, że za ignorancję kilku płacą wszyscy...

                W naszej Wspólnocie jest niestety tak, że każdy głos jest potrzebny, żeby uzyskać próg 50%, więc chyba nas nie stać na lekceważącą postawę kogokolwiek.

                pozdrawiam,
                • setif Re: nowe czynsze 30.07.13, 20:01
                  W gablocie na klatce schodowej jest informacja o zaliczkach i kolejna prośba o dostarczenie kart.
                  • setif Re: nowe czynsze 30.07.13, 21:13
                    Przeczytajcie maila od pani K.S. Włos się jeży. Ile razy można apelować o poszanowanie własności wspólnej.
                    • kruq_1 Re: nowe czynsze 30.07.13, 21:39
                      Trzeba być ......, żeby wyrzucać pety do szybów. No i należy pogratulować mieszkańcom wyższych pięter pomysłu wietrzenia klatek schodowych klapami ppoż.

                      No i znowu ciśnie się pytanie, gdzie nasi osiedlowi stróże?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka