Dodaj do ulubionych

propozycja (pomysł)

25.10.07, 21:27
Jakiś czas temu czytałem gdzieś o pewnych sprytnych i rezolutnych
mieszkańcach nowego osiedla, którzy zrobili coś takiego:
Kiedy przyszedł czas odbioru mieszkań i urządzania ich,
zorganizowali się wspólnie, zrobili listę standardowych zakupów,
takich jak glazura, panele, farba, sprzęt RTV AGD itp., po czym
złożyli specjalizującym się w tego typu sprzedaży centrom handlowym
(Liroy, Conforama itd.) oferty:
"100 przyszłych mieszkańców osiedla XYZ potrzebuje tyle i tyle
produktów. Jakie korzystne oferty, rabaty itp. jesteście nam w
stanie państwo zaproponować?"
Sklepy - i trudno im się dziwić - biły się o nich i ludzie
wynegocjowali zajefajne zniżki.

Nie wiem na ile ten sprytny plan jest łatwy do realizacji, bo
przecież cięzko jest zadowolić wszystkich ofertą danego jednego
centrum handl. Ale sam pomysł wydaje się godny uwagi i - tu sprawa
do przedyskutowania - być może realizacji, przynajmniej w jaimś tam
stopiu.
Co Wy na to, drodzy przyszli sąsiedzi?

PS. Szkoda, że nie byłem na tej imprezie, ale niestety dość
zapracowany jestem i ten termin mi nie pasił.
Może inną razą
pzdr
Obserwuj wątek
    • lasic01 Re: propozycja (pomysł) 26.10.07, 12:40
      Obawiam sie ze jest to za male osiedle zeby zebrac jakas wieksza grupke osob do tego... Poza tym obawiam sie tez ze bedzie zbyt duza rozbieznosc zamowien...
      • attache1974 Ja jestem za 29.10.07, 08:59
        Trzeba spróbować - póki nie spróbujemy nie dowiemy się czy to
        zadziała.
        Jestem za.
        Podpowiadam listę zakupów:
        1. Parkiet (tego pójdzie stosunkowo dużo licząc na jedno mieszkanie -
        u nas coś koło 50 m2 dla 10 mieszkań = 500 m2 - i tu już można
        nieźle popróbwać negocjacji) - i tu raczej nie ma dużego wyboru więc
        łatwiej znaleźć coś dla wszystkich.
        2. Drzwi wewnętrzne
        3. Kontakty wyłączniki i inne pierdołki (tego chyba nie będzie)
        3. Płytki (glazura terakota)-tu już może być problem z kolorami,
        wzorami, fakturami i tak dalej.
        4. Agd - zmywarki, kuchenki, piekarniki, LCD'ki - to można by
        zamówić nawet w jednym sklepie (EURO, MEDIA MARKT, inne tego typu) -
        tu sprawa jest stosunkowo prosta wysłać emalię z listą "rodzin"
        które chcą zrobić u nich zakupy podając spis tego co chcemy kupić -
        powinni jako cywilizowane (kapitalistyczne) firmy coś odpowiedzieć.

        PS
        Jak już napisałem wcześńiej mogą wystąpić pewne trudności ze
        znalezieniem porozumienia co do pewnych zakupów - parkiet może być
        1,2,3 klasa - dąb jesion i tak dalej - tu stosunkowo łatwo dokonać
        wyboru - problem może być z płytkami - wiem że znaleźć coś
        konkretnego dla siebie pod swój gust jest niezmiernie trudno.

        My kuchnię zamawiać będziemy prawdopodobnie w BRW na Golędzinowskiej.

        Proponuję nowy link - chętni na zakupy.

    • epti1 Re: propozycja (pomysł) 29.10.07, 11:24
      Nieglupi pomysl w przypadku materialow wykonczeniowych. Zasiegne informacji w
      marketach budowlanych, co moga nam zaproponowc.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka