Dodaj do ulubionych

Odbiór odpadów segregowanych

13.07.13, 13:15
Czy ktoś z Was zauważył jak wygląda odbiór odpadów segregowanych?
Czy osobno są odbierane papier+metal+plastik, szkło, odpady zielone, czy tradycyjnie wszystko walone jest do tej samej śmieciary?
Obserwuj wątek
  • sila.czka Re: Odbiór odpadów segregowanych 13.07.13, 17:26
   Najpierw był samochód, który odbierał odpady zielone, po kilku godzinach przyjechał inny po szkło. Niestety te pozostałe odebrano dopiero następnego dnia razem ze śmieciami zmieszanymi ale czy tym samym samochodem - nie wiem, tego dnia nie było mnie w domu.
    • zbyszek.czapnik Re: Odbiór odpadów segregowanych 14.07.13, 15:11
     To znaczy, że albo to była jednorazowa "skucha" abo zostaliśmy zrobieni w balona! :-(
     Przeciętne gospodarstwo domowe musi zakupić 3 kosze w cenie około 150 zł każdy. Do tego codziennie wykonuje pracę polegającą na sortowaniu odpadów. Jeśli to trafia do jednej śmieciary, to tak naprawdę oszukiwani są obywatele, gmina, a także gmina robi w balona Polskę i Unię Europejską bo nie realizuje w pełni ustawy a działania tylko udają to, czemu miały służyć. To tak jakby w aptece był tylko plaster na odciski a w sklepie tylko ocet a wmawiano by nam, że tak ma być.
  • tomas-dlonias Re: Odbiór odpadów segregowanych 21.07.13, 18:07
   Mam pytanie za 3 punkty - czy mam segregować śmieci czy tylko udawać że to robię?

   Mam wrażenie że firma Jarper udaje że odbiera posegregowane śmieci (oddzielnie odebrali tylko szkło, a reszta poszła do wspólnego wora), a gmina udaje że wszystko jest jak trzeba i przez 2 lata udawał że przygotowuje się do wprowadzenia w życie ustawy śmieciowej.

   Dodatkowo niech ktoś mi wyjaśni dlaczego śmieci zmieszane są odbierane raz w tygodniu a śmieci posegregowane raz na dwa tygodnie? Jeśli ktoś uczciwie segreguje to śmieci posegregowanych produkuje 3 razy więcej niż odpadów zmieszanych, więc chyba częstotliwość odbioru powinna wyglądać całkiem odwrotnie.

   Jakoś samo narzuca się pytanie czy działania gminy maja na celu tylko i wyłącznie wywiązanie się z obowiązków narzuconych przez bardzo kulawą ustawę śmieciową?

   Patrząc na to wszystko jakoś odechciewa mi się bawić w segregowanie śmieci mimo że jeszcze niedawno byłem bardzo pozytywnie nastawiony do tego pomysłu.
    • rasputin007 Re: Odbiór odpadów segregowanych 21.08.13, 22:27
     i jak się skończyło? fotografowali? coś mówili?

     niestety umowa nie przewiduje żadnej kary za wrzucanie śmieci posegregowanych i zmieszanych do jednej śmieciary. jedyne co Gmina może zrobić to umowę rozwiązać. tylko kto wtedy będzie dobierał śmieci?
  • sila.czka Re: Odbiór odpadów segregowanych 30.08.13, 23:09
   Wczoraj był czwartek więc wystawiłam przed bramkę śmieci zmieszane. Panowie przyjechali, weszli na moją posesję ( a podobno nie mają prawa), wzięli wszystkie śmieci posegregowane i zabrali razem z tymi zmieszanymi. To jakaś fikcja i bezprawie..
   Szanowni radni, zainteresujcie się sprawą. Po co mamy segregować jak zabierają wszystko do jednego samochodu?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka