se_nka0 16.04.12, 12:15 Była w sklepie, w którym nie powinno być w ogóle roślin. 7 cebulek w opakowaniu. No to sobie zakupiłam. Poczytałam, że warunki na mojej działce jej odpowiadają. Czy ona się szybko rozrasta/rozsiewa? Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
asta6265 Re: Liatra 16.04.12, 13:07 Senka za dużego doświadczenia w uprawie liatry nie mam, bo dopiero w zeszłym roku w sierpniu sadziłam, z tym, już dość okazałe sadzonki. Jeszcze nie widzę, żeby wyszły, a są ponoć odporne na mrozy. W razie W były okryte na zimę, ale zobaczymy. O rozrastaniu nie wiem jeszcze jak to z nią jest, ale chętnie poczytam opinii dziewczyn które mają. Senka masz białą, czy różową? Odpowiedz Link
se_nka0 Re: Liatra 16.04.12, 13:12 Na zdjęciu różowa jest ;) Co będzie, to będzie. Wsadzę, niech sobie radzi. Odpowiedz Link
horpyna4 Re: Liatra 16.04.12, 14:03 Najbardziej typowa jest jasnofioletowa. Liatra niestety nie znosi gliny, więc zrezygnowałam z jej uprawy. Może dałoby się jakoś na wzniesieniu, żeby nie gniła na przedwiośniu w wodzie z roztopów. Odpowiedz Link
lellapolella Re: Liatra 16.04.12, 15:15 rozrasta się całkiem przyzwoicie, tzn. kępa może nie jest jakaś okazała ale pędów z kwiatami coraz więcej. Nie okrywam, nie robię przy niej dokumentnie nic, oprócz podwiązywania. Wychodzi późno, tak jak jeżówka, więc bez paniki. U mnie na razie tylko te w doniczkach w foliaku pokazują nosy:) Odpowiedz Link
se_nka0 Re: Liatra 16.04.12, 15:39 Dzięki. Polecają sadzić w koszyczkach. Znając ,,moje,, nornice - mają rację :) Nie sadziłam nic w koszyczkach - 1 cebulka w jednym koszyczku ma być? Czy większy koszyczek i np. 3 cebulki?? Żeby póżniej ciasno nie miały. Odpowiedz Link
lellapolella Re: Liatra 16.04.12, 15:57 Senka, moje są luzem. U mnie w ogóle jest dziwnie, bo prawie pod każdą większą rośliną a pod różami to już musowo, zieje dziura jak smok, jak czasem podlewam, to chyba Australijczykom się leje na łeb. I nic mi nie żre, nie wiem, jak to możliwe, czasem tylko coś wpada i albo znajdę albo nie, zależy jak długą mam rękę konkretnego dnia;) Odpowiedz Link
se_nka0 Re: Liatra 16.04.12, 16:00 :) U mnie trudno przewidzieć, którą część działki wyznaczą sobie do podgryzania :) Odpowiedz Link