23.01.04, 08:38
Czesc wszystkim.
Od zaszlego tygodnia biore twz. lek dodatkowy (czyli wzmagajacy dzialanie
mojego głownego leku - amitryptykiny). Czy kto ktos stosowal te leki razem.
Ja czasem odnosze wrazenie jakby nie byla soba, jakby dwie osoby byly w moim
ciele.

Niutka
Obserwuj wątek
    • grojan Re: Depakine 23.01.04, 11:27
      Słyszalem ze podobno Depakinechrono strasznie rozwala watrobe znaczie bardziej
      niz wiekszosc psychotropow
      Sa nowsze lepsze leki na padaczkę
    • awanturka Re: Depakine 23.01.04, 14:28

Depakine jest nie tylko lekiem przeciwpadaczkowym, jest też lekiem stabilizujacym nastrój w depreji endogennej. Wiem, ze sa osoby, którym same tylko leki przeciwdepresyjne nie pomagaja a dobry efekt otrzymuje się dopiero przy właczeniu stabilizatora nastroju.

Mój lekarz od pewnego czasu goraco namawia mnie na właczenie tego leku, ale ja jakoś nie mam odwagi się na niego zdecydowac bo to co biorę (fluoksetyna) doprowadziła mnie do stanu w którym daje się jakoś życ i boję się to zepsuc.

Poprzednio brałam inny stabilizator nastroju - sole litu, ale musiałam przerwac ze względu na efekt uboczny w postaci drżenia rak, uniemożliwiało mi to prace zawodowa.

Bardzo bym chciała poznac opinię osób które maja jakieś doświadczenia z tym lekiem.

No i może pani doktor jako ekspert wypowie sie czy rzeczywiscie jest on taki szkodliwy dla watroby (z moja jest nie najlepiej
    • awanturka Re: Depakine 23.01.04, 14:28

Depakine jest nie tylko lekiem przeciwpadaczkowym, jest też lekiem stabilizujacym nastrój w depreji endogennej. Wiem, ze sa osoby, którym same tylko leki przeciwdepresyjne nie pomagaja a dobry efekt otrzymuje się dopiero przy właczeniu stabilizatora nastroju.

Mój lekarz od pewnego czasu goraco namawia mnie na właczenie tego leku, ale ja jakoś nie mam odwagi się na niego zdecydowac bo to co biorę (fluoksetyna) doprowadziła mnie do stanu w którym daje się jakoś życ i boję się to zepsuc.

Poprzednio brałam inny stabilizator nastroju - sole litu, ale musiałam przerwac ze względu na efekt uboczny w postaci drżenia rak, uniemożliwiało mi to prace zawodowa.

Bardzo bym chciała poznac opinię osób które maja jakieś doświadczenia z tym lekiem.

No i może pani doktor jako ekspert wypowie sie czy rzeczywiscie jest on taki szkodliwy dla watroby (z moja jest nie najlepiej).
      • future.schock Re: Depakine 23.06.04, 09:22
        dana3 napisała:

> ja stosowałam DEpakine ale z asentrą ...miałam wymioty pózniej atak padaczki

Bardzo Ci współczuję ale żeby mieć atak padaczki. Może już wcześniej miałaś
        padaczkę?
        Jestem obecnie leczony Asentrą(50 mg rano) oraz Depakine-Chrono(300 mg na
        noc). Czuję się dobrze, jedyna wada to długi sen.
        P.
    • agata123 Re: Depakine 21.06.04, 14:44
      Biorę Depakine od pół roku (3 razy dziennie). Miałam straszliwe napady
      emocjonalne. Gotowałam się ze złości itd. Rzeczywiście Depakine stabilizuje i
      pomoga w ten sposób, że nie pozwala przejść w "drugi wymiar" jak ja to nazywam.
      Chodzi mi o głeboką rozpacz i naprawdę ciężką depresję. Niestety nie działa
      antydepresyjnie. Od tygodnia dodatkowo biorę inne leki. Jedno jest pewne
      dziękuję za Depakine, bo to mi się pozwoliło uspokoić. Jedynie martwi mnie to
      co ktoś napisał, że to rozwala wątrobę.
      • awanturka Re: Depakine 21.06.04, 15:26
        Migłabys napisac cos więcej? Co to znaczy, że działanie leków się znosi?
        Sprawa mnie interesuje bo u mnie tez wchodziły w grę układ fluoxetyna (bioxetin, seronil, prozac to inne nazwy tego samego leku) + depakine. A jaka masz diagnozę? (CHAJ, CHAD czy jeszcze coś innego?)

- awanturka
        • cafe_lorafen Re: Depakine 23.06.04, 10:16
          A ja biore 800mg na dobe, teraz bede miec podwyzszona dawke. Rzeczywiscie
          neurolog zlecila mi proby watrobowe i zaczyny trzustkowe, ale na szczescie
          wszystko jak mlody Bog i moge lykac dalej. A badania takie trzeba czasem przy
          Depakinie wykonac.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka