mala200333 19.09.10, 15:22 Im mniej człowiek wie, tym łatwiej mu żyć. Wiedza daje mu wolność, ale unieszczęśliwia. — Erich Maria Remarque (Paul Remarque) Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
mala200333 Re: Cytaty z książek Remerque'a 19.09.10, 19:34 "Za glosno? Co jest za glosne? Tylko cisza. Cisza, w ktorej czlowiek rozpada sie jak w prozni" Odpowiedz Link
ewelina333.3 Re: Cytaty z książek Remerque'a 23.09.10, 16:42 Tam na górze, za zimne tkwią nagie gwiazdy. Jak łatwo zamarznąć w samotności! Nawet w upał. Nigdy, gdy jest się we dwoje. — Erich Maria Remarque (Paul Remarque) Łuk triumfalny Odpowiedz Link
ewelina333.3 Re: Cytaty z książek Remarque'a 23.09.10, 17:01 Im mniej człowiek wie, tym łatwiej mu żyć. Wiedza daje mu wolność, ale unieszczęśliwia. — Erich Maria Remarque (Paul Remarque) Odpowiedz Link
zamyslona_7 Re: Cytaty z książek Remarque'a 27.02.13, 23:21 ewelina333.3 napisała: > Im mniej człowiek wie, tym łatwiej mu żyć. Wiedza daje mu wolność, ale unieszcz > ęśliwia. > — Erich Maria Remarque (Paul Remarque) > Otóż to. Odpowiedz Link
ewelina333.3 Re: Cytaty z książek Remerque'a 02.10.10, 21:05 "Być może, myślę, że skoro wszystko się rozpada, nie istnieje naprawdę nic innego, tylko ta odrobina przebywania razem. Ale i to jest poniekąd oszustwem, bowiem tam, gdzie jeden człowiek naprawdę potrzebuje drugiego, nie można iść razem i pomagać sobie wzajemnie." Odpowiedz Link
rawik-is-me Re: Cytaty z książek Remerque'a 27.10.10, 17:02 "Nie wszystko można wytłumaczyć. Nie wszystko też można zrozumieć. Niech będzie błogosławiony ten kącik dżungli w każdym z nas." Odpowiedz Link
rawik-is-me Re: Cytaty z książek Remerque'a 27.10.10, 17:03 "Życie wydaje się kochać paradoksy - kiedy człowiek sądzi, że jest zupełnie bezpieczny, wtedy jest zawsze śmieszny i w każdej chwili grozi mu wypadek - ale kiedy wie, że jest stracony, życie zasypuje go prezentami. Nie trzeba wcale o to zabiegać - chodzi za człowiekiem jak pies." Odpowiedz Link
rawik-is-me Re: Cytaty z książek Remerque'a 27.10.10, 17:04 "Współczucie jest najbardziej nieużytecznym artykułem na świecie [...] jest to odwrotna strona satysfakcji z czyjegoś nieszczęścia." Odpowiedz Link
rawik-is-me Re: Cytaty z książek Remerque'a 27.10.10, 17:04 "Nie wszystko można wytłumaczyć. Nie wszystko też można zrozumieć. Niech będzie błogosławiony ten kącik dżungli w każdym z nas." Odpowiedz Link
seremine Re: Cytaty z książek Remerque'a 31.08.11, 18:44 On jest niesamowicie wspanialy! Odpowiedz Link
black_jotka Re: Cytaty z książek Remerque'a 27.10.10, 17:08 "Ludzie chorzy są bardzo często sympatyczniejsi od zdrowych bufonów, którym nawet w mózgu wyrastają bicepsy zamiast nerwów." Odpowiedz Link
black_jotka Re: Cytaty z książek Remerque'a 27.10.10, 17:09 "Człowiek wpada w melancholię, kiedy rozmyśla o życiu, a staje się cynikiem, kiedy widzi, jak inni sobie z nim radzą." Odpowiedz Link
zamyslona_7 Re: Cytaty z książek Remerque'a 13.11.10, 20:46 Prawda wciaz bardzo aktualna. Odpowiedz Link
seremine Re: Cytaty z książek Remerque'a 07.12.11, 23:22 I to tez jest takie prawdziwe. Odpowiedz Link
dunant Re: Cytaty z książek Remerque'a 09.01.13, 00:38 black_jotka napisała: > "Ludzie chorzy są bardzo często sympatyczniejsi od zdrowych bufonów, którym na > wet w mózgu wyrastają bicepsy zamiast nerwów." Dobre. Odpowiedz Link
black_jotka Re: Cytaty z książek Remerque'a 27.10.10, 17:11 "Bólu miłości nie można zwalczyć filozofią, tylko inną kobietą." Odpowiedz Link
mala200333 Re: Cytaty z książek Remerque'a 27.10.10, 17:12 "Nadzieja jest o wiele smutniejszym słowem niż się sądzi." Odpowiedz Link
mala200333 Re: Cytaty z książek Remerque'a 08.11.10, 00:37 14/09/2009 22:14 "Charakter człowieka poznaje się dopiero wtedy, gdy staje się on przełożonym." (nie pamiętam niestety z jakiej książki pochodzi ten cytat, moim zdaniem, albo "Czarny Obelisk" albo "Łuk Triumfalny".) "Wolnym się jest dopiero wtedy, kiedy już nie ma po co żyć." - "Łuk Triumfalny" "Człowiek ceni naprawdę tylko to, czego nie ma." - "Czarny Obelisk" Odpowiedz Link
rawik-is-me Re: Cytaty z książek Remerque'a 01.09.11, 14:57 "Człowiek ceni naprawdę tylko to, czego nie ma." - "Czarny Obelisk"...dobre, sluszne, niestety. Odpowiedz Link
ewelina333.3 Re: Cytaty z książek Remerque'a 07.10.12, 01:25 "Wolnym się jest dopiero wtedy, kiedy już nie ma po co żyć." - "Łuk Triumfalny" Tak to prawda. Odpowiedz Link
mala200333 Re: Cytaty z książek Remerque'a 10.11.10, 02:22 Lubię pięknych ludzi. Chociaż niekiedy jest z nimi smutno ponieważ nie pozostają piękni. Wiek pokonuje piękno. Dlatego w miarę możliwości trzeba być czymś więcej niż tylko pięknym. Erich Maria Remarque „Cienie w raju” Odpowiedz Link
jutta_t Re: Cytaty z książek Remerque'a 22.11.10, 14:55 „Zdrada – pomyślał Graeber z goryczą – Zdradzono ich, zdradzono i obrzucono błotem, a ich walka i umieranie związane zostały z morderstwem i niesprawiedliwością, i kłamstwem i przemocą; oszukano ich, oszukano we wszystkim, nawet jeśli szło o ich nędzną, dzielną, żałosną, bezużyteczną śmierć.” Odpowiedz Link
jutta_t Re: Cytaty z książek Remerque'a 22.11.10, 14:55 „Jak w rzeźni – pomyślał – Nie, nie jak w rzeźni; rzeźnia jest porządniejsza, zwierzęta są poćwiartowane według przepisów, wykrwawione i wypatroszone.” Odpowiedz Link
aga-g76 Re: Cytaty z książek Remerque'a 29.11.10, 22:30 "Jeśli życie byłoby nie do wytrzymania, można się zabić. Dobrze to wiedzieć, ale też dobrze wiedzieć, że nic nie jest stracone póki się żyje" Łuk triumfalny Odpowiedz Link
mala200333 Ten cytat...tak... 03.12.10, 14:56 ...za mna dzis chodzi... " "Miłość to nie staw, w którym można zawsze odnaleźć swój odbicie. Miłość ma swoje przypływy i odpływy. Ma też swoje rozbite okręty, zatopione miasta, ośmiornice, burze i skrzynie złota i pereł. A perły leżą głęboko." Odpowiedz Link
mala200333 Pieniadze... 03.12.10, 15:00 „Pieniądze nie czynią człowieka szczęśliwym, ale niezwykle uspokajają.” więcej... Erich Maria Remarque - Trzej towarzysze Odpowiedz Link
mala200333 Re: Pieniadze... 25.03.14, 23:04 mala200333 napisała: > > „Pieniądze nie czynią człowieka szczęśliwym, ale niezwykle uspokajają. > 221; więcej... > Erich Maria Remarque - Trzej towarzysze > Bardzo trafne. Odpowiedz Link
mala200333 Nie jest przednia to myśl? 03.12.10, 15:08 „W życiu zwycięża tylko głupi: mądry widzi przed sobą zbyt wiele trudności i traci pewność siebie, zanim zacznie coś działać” Erich Maria Remarque - Trzej towarzysze Odpowiedz Link
mala200333 Litość 03.12.10, 15:17 „Kiedy obok ciebie ktoś umiera - ty tego nie czujesz. To jest nieszczęście świata. Litość nie jest cierpieniem. Litość jest skrytym zadowoleniem z cierpienia innych. Uczuciem ulgi, że to nie nas spotyka ani kogoś nam drogiego.” Erich Maria Remarque - Kochaj bliźniego Odpowiedz Link
volvicea Re: Litość 27.06.12, 02:11 mala200333 napisała: > „Kiedy obok ciebie ktoś umiera - ty tego nie czujesz. To jest nieszczęści > e świata. Litość nie jest cierpieniem. Litość jest skrytym zadowoleniem z cierp > ienia innych. Uczuciem ulgi, że to nie nas spotyka ani kogoś nam drogiego.̶ > 1; > Erich Maria Remarque - Kochaj bliźniego Mocne słowa. Odpowiedz Link
rawik-is-me Cyklisci 03.12.10, 15:33 „- Widzi pan - mówi gorzko Henryk do Riesenfelda. - Przez to przegraliśmy wojnę. Przez rozlazłość inteligentów i przez Żydów. - I cyklistów - uzupełnia Riesenfeld. - Dlaczego cyklistów? - pyta Henryk zdumiony. - A dlaczego Żydów? - odpowiada pytaniem Riesenfeld.” Erich Maria Remarque - Czarny obelisk Odpowiedz Link
rawik-is-me Samochody 03.12.10, 15:35 „...) samochody są dla kierowców wyścigowych tym samym, czym dla kobiet suknie wieczorowe - jeśli sprawiają im przyjemność, nigdy się w nich nie przeziębią.” Erich Maria Remarque - Nim nadejdzie lato Odpowiedz Link
rawik-is-me romantyka i idiotyzm ludzkiego życia 03.12.10, 15:37 „Czego nie można dostać, wydaje się zawsze lepsze niż to, co się ma. Na tym polega romantyka i idiotyzm ludzkiego życia.” ....Erich Maria Remarque - Czarny obelisk Odpowiedz Link
zamyslona_7 o życiu... 03.12.10, 15:39 „Robi się coś z życiem wtedy, jeśli w danym momencie nie pragnie się niczego innego niż to, co się właśnie robi.” -----Erich Maria Remarque - Czarny obelisk Odpowiedz Link
zamyslona_7 Re: o życiu...kierat... 03.12.10, 15:41 „Może tak przywykliśmy do kieratu, że ta odrobina wolności wytrąca nas z równowagi?” .... Erich Maria Remarque - Trzej towarzysze Odpowiedz Link
zamyslona_7 Ojcowie Kosciola 03.12.10, 15:43 „- Cóż pan wie o subtelnym uduchowieniu naszych Ojców Kościoła, młody barbarzyńco? - Dość, aby poprzestać na wieloletnim sporze o to, czy Adam i Ewa mieli pępki, czy nie.” ------------------------------------------------------ Erich Maria Remarque - Czarny obelisk Odpowiedz Link
zamyslona_7 Pomniki 03.12.10, 15:44 „Dlaczego stawia się pomniki wszelkim możliwym ludziom? Dlaczego nie postawi się raz pomnika księżycowi albo kwitnącej śliwie?” _____________ Erich Maria Remarque - Trzej towarzysze Odpowiedz Link
mala200333 Kobieta 03.12.10, 15:51 „Nie ma nic groźniejszego niż kobieta, która wszystko lubi, Jak sprawić, żeby lubiła tylko jednego?”.....................Erich Maria Remarque - Nim nadejdzie lato Odpowiedz Link
grazyna10 Re: Cytaty ... 09.01.11, 22:55 Grunt to nie przywiazywac sie do nieczego, do czego sie przywiazesz to chcialbys zatrzymac, a w zyciu nie mozna zatrzymac nic. - Trzej towarzysze Odpowiedz Link
seremine Re: Cytaty ... 07.12.11, 23:21 grazyna10 napisała: > Grunt to nie przywiazywac sie do nieczego, do czego sie przywiazesz to chcialby > s zatrzymac, a w zyciu nie mozna zatrzymac nic. - Trzej towarzysze Jakie to prawdziwe! Odpowiedz Link
mala200333 Re: Cytaty z książek Remerque'a 29.03.11, 22:05 W miłości nikt nie jest dorosły. — Erich Maria Remarque (Paul Remarque) Odpowiedz Link