Dodaj do ulubionych

Cytaty z książek Remerque'a

19.09.10, 15:22

Im mniej człowiek wie, tym łatwiej mu żyć. Wiedza daje mu wolność, ale unieszczęśliwia.
— Erich Maria Remarque (Paul Remarque)
Obserwuj wątek
    • mala200333 Re: Cytaty z książek Remerque'a 19.09.10, 19:34
      "Za glosno? Co jest za glosne? Tylko cisza. Cisza, w ktorej czlowiek rozpada sie jak w prozni"
    • ewelina333.3 Re: Cytaty z książek Remerque'a 23.09.10, 16:42
      Tam na górze, za zimne tkwią nagie gwiazdy. Jak łatwo zamarznąć w samotności! Nawet w upał. Nigdy, gdy jest się we dwoje.
      — Erich Maria Remarque (Paul Remarque)
      Łuk triumfalny
    • ewelina333.3 Re: Cytaty z książek Remarque'a 23.09.10, 17:01
      Im mniej człowiek wie, tym łatwiej mu żyć. Wiedza daje mu wolność, ale unieszczęśliwia.
      — Erich Maria Remarque (Paul Remarque)

      • jane_doe_hej Re: Cytaty z książek Remarque'a 18.08.12, 03:23
        Tak, to prawda!
      • zamyslona_7 Re: Cytaty z książek Remarque'a 27.02.13, 23:21
        ewelina333.3 napisała:

        > Im mniej człowiek wie, tym łatwiej mu żyć. Wiedza daje mu wolność, ale unieszcz
        > ęśliwia.
        > — Erich Maria Remarque (Paul Remarque)
        >
        Otóż to.
    • samanta_ewa Re: Cytaty z książek Remerque'a 01.10.10, 19:25
      Cytat z Luku Triumfalnego
    • ewelina333.3 Re: Cytaty z książek Remerque'a 02.10.10, 21:05
      "Być może, myślę, że skoro wszystko się rozpada, nie istnieje naprawdę nic innego, tylko ta odrobina przebywania razem. Ale i to jest poniekąd oszustwem, bowiem tam, gdzie jeden człowiek naprawdę potrzebuje drugiego, nie można iść razem i pomagać sobie wzajemnie."
      • seremine Re: Cytaty z książek Remerque'a 16.08.13, 06:23
        I tak to już jest...
    • mala200333 Re: Cytaty z książek Remerque'a 21.10.10, 22:36
      https://img256.imageshack.us/img256/8379/img2623a.jpg
    • rawik-is-me Re: Cytaty z książek Remerque'a 27.10.10, 17:02
      "Nie wszystko można wytłumaczyć. Nie wszystko też można zrozumieć. Niech będzie błogosławiony ten kącik dżungli w każdym z nas."
      • rawik-is-me Re: Cytaty z książek Remerque'a 27.10.10, 17:03
        "Życie wydaje się kochać paradoksy - kiedy człowiek sądzi, że jest zupełnie bezpieczny, wtedy jest zawsze śmieszny i w każdej chwili grozi mu wypadek - ale kiedy wie, że jest stracony, życie zasypuje go prezentami. Nie trzeba wcale o to zabiegać - chodzi za człowiekiem jak pies."
        • rawik-is-me Re: Cytaty z książek Remerque'a 27.10.10, 17:04
          "Współczucie jest najbardziej nieużytecznym artykułem na świecie [...] jest to odwrotna strona satysfakcji z czyjegoś nieszczęścia."
          • rawik-is-me Re: Cytaty z książek Remerque'a 27.10.10, 17:04
            "Nie wszystko można wytłumaczyć. Nie wszystko też można zrozumieć. Niech będzie błogosławiony ten kącik dżungli w każdym z nas."
            • seremine Re: Cytaty z książek Remerque'a 31.08.11, 18:44
              On jest niesamowicie wspanialy!
    • black_jotka Re: Cytaty z książek Remerque'a 27.10.10, 17:08
      "Ludzie chorzy są bardzo często sympatyczniejsi od zdrowych bufonów, którym nawet w mózgu wyrastają bicepsy zamiast nerwów."
      • black_jotka Re: Cytaty z książek Remerque'a 27.10.10, 17:09
        "Człowiek wpada w melancholię, kiedy rozmyśla o życiu, a staje się cynikiem, kiedy widzi, jak inni sobie z nim radzą."
      • zamyslona_7 Re: Cytaty z książek Remerque'a 13.11.10, 20:46
        Prawda wciaz bardzo aktualna.
      • seremine Re: Cytaty z książek Remerque'a 07.12.11, 23:22
        I to tez jest takie prawdziwe.
      • dunant Re: Cytaty z książek Remerque'a 09.01.13, 00:38
        black_jotka napisała:

        > "Ludzie chorzy są bardzo często sympatyczniejsi od zdrowych bufonów, którym na
        > wet w mózgu wyrastają bicepsy zamiast nerwów."
        Dobre.
    • black_jotka Re: Cytaty z książek Remerque'a 27.10.10, 17:11
      "Bólu miłości nie można zwalczyć filozofią, tylko inną kobietą."
      • seremine Re: Cytaty z książek Remerque'a 03.09.11, 18:09
        Sluszne.
    • mala200333 Re: Cytaty z książek Remerque'a 27.10.10, 17:12
      "Nadzieja jest o wiele smutniejszym słowem niż się sądzi."
    • mala200333 Re: Cytaty z książek Remerque'a 08.11.10, 00:37

      14/09/2009 22:14
      "Charakter człowieka poznaje się dopiero wtedy, gdy staje się on przełożonym."

      (nie pamiętam niestety z jakiej książki pochodzi ten cytat, moim zdaniem, albo "Czarny Obelisk" albo "Łuk Triumfalny".)

      "Wolnym się jest dopiero wtedy, kiedy już nie ma po co żyć." - "Łuk Triumfalny"

      "Człowiek ceni naprawdę tylko to, czego nie ma." - "Czarny Obelisk"
      • rawik-is-me Re: Cytaty z książek Remerque'a 01.09.11, 14:57
        "Człowiek ceni naprawdę tylko to, czego nie ma." - "Czarny Obelisk"...dobre, sluszne, niestety.
      • ewelina333.3 Re: Cytaty z książek Remerque'a 07.10.12, 01:25
        "Wolnym się jest dopiero wtedy, kiedy już nie ma po co żyć." - "Łuk Triumfalny"

        Tak to prawda.
    • mala200333 Re: Cytaty z książek Remerque'a 10.11.10, 02:22
      Lubię pięknych ludzi. Chociaż niekiedy jest z nimi smutno ponieważ nie pozostają piękni. Wiek pokonuje piękno. Dlatego w miarę możliwości trzeba być czymś więcej niż tylko pięknym.
      Erich Maria Remarque „Cienie w raju”
    • jutta_t Re: Cytaty z książek Remerque'a 22.11.10, 14:55
      „Zdrada – pomyślał Graeber z goryczą – Zdradzono ich, zdradzono i obrzucono błotem, a ich walka i umieranie związane zostały z morderstwem i niesprawiedliwością, i kłamstwem i przemocą; oszukano ich, oszukano we wszystkim, nawet jeśli szło o ich nędzną, dzielną, żałosną, bezużyteczną śmierć.”
      • jutta_t Re: Cytaty z książek Remerque'a 22.11.10, 14:55
        „Jak w rzeźni – pomyślał – Nie, nie jak w rzeźni; rzeźnia jest porządniejsza, zwierzęta są poćwiartowane według przepisów, wykrwawione i wypatroszone.”
    • aga-g76 Re: Cytaty z książek Remerque'a 29.11.10, 22:30
      "Jeśli życie byłoby nie do wytrzymania, można się zabić. Dobrze to wiedzieć, ale też dobrze wiedzieć, że nic nie jest stracone póki się żyje"

      Łuk triumfalny
    • mala200333 Ten cytat...tak... 03.12.10, 14:56
      ...za mna dzis chodzi...

      "
      "Miłość to nie staw, w którym można zawsze odnaleźć swój odbicie. Miłość ma swoje przypływy i odpływy. Ma też swoje rozbite okręty, zatopione miasta, ośmiornice, burze i skrzynie złota i pereł. A perły leżą głęboko."
    • mala200333 Pieniadze... 03.12.10, 15:00

      „Pieniądze nie czynią człowieka szczęśliwym, ale niezwykle uspokajają.” więcej...
      Erich Maria Remarque - Trzej towarzysze
      • mala200333 Re: Pieniadze... 25.03.14, 23:04
        mala200333 napisała:

        >
        > „Pieniądze nie czynią człowieka szczęśliwym, ale niezwykle uspokajają.
        > 221; więcej...
        > Erich Maria Remarque - Trzej towarzysze
        >
        Bardzo trafne.
    • mala200333 Nie jest przednia to myśl? 03.12.10, 15:08

      „W życiu zwycięża tylko głupi: mądry widzi przed sobą zbyt wiele trudności i traci pewność siebie, zanim zacznie coś działać”
      Erich Maria Remarque - Trzej towarzysze
      • mala200333 Litość 03.12.10, 15:17
        „Kiedy obok ciebie ktoś umiera - ty tego nie czujesz. To jest nieszczęście świata. Litość nie jest cierpieniem. Litość jest skrytym zadowoleniem z cierpienia innych. Uczuciem ulgi, że to nie nas spotyka ani kogoś nam drogiego.”
        Erich Maria Remarque - Kochaj bliźniego
        • volvicea Re: Litość 27.06.12, 02:11
          mala200333 napisała:

          > „Kiedy obok ciebie ktoś umiera - ty tego nie czujesz. To jest nieszczęści
          > e świata. Litość nie jest cierpieniem. Litość jest skrytym zadowoleniem z cierp
          > ienia innych. Uczuciem ulgi, że to nie nas spotyka ani kogoś nam drogiego.̶
          > 1;
          > Erich Maria Remarque - Kochaj bliźniego


          Mocne słowa.
    • rawik-is-me Cyklisci 03.12.10, 15:33
      „- Widzi pan - mówi gorzko Henryk do Riesenfelda. - Przez to przegraliśmy wojnę. Przez rozlazłość inteligentów i przez Żydów. - I cyklistów - uzupełnia Riesenfeld. - Dlaczego cyklistów? - pyta Henryk zdumiony. - A dlaczego Żydów? - odpowiada pytaniem Riesenfeld.”
      Erich Maria Remarque - Czarny obelisk
    • rawik-is-me Samochody 03.12.10, 15:35
      crying...) samochody są dla kierowców wyścigowych tym samym, czym dla kobiet suknie wieczorowe - jeśli sprawiają im przyjemność, nigdy się w nich nie przeziębią.” Erich Maria Remarque - Nim nadejdzie lato
    • rawik-is-me romantyka i idiotyzm ludzkiego życia 03.12.10, 15:37
      „Czego nie można dostać, wydaje się zawsze lepsze niż to, co się ma. Na tym polega romantyka i idiotyzm ludzkiego życia.” ....Erich Maria Remarque - Czarny obelisk
    • zamyslona_7 o życiu... 03.12.10, 15:39
      „Robi się coś z życiem wtedy, jeśli w danym momencie nie pragnie się niczego innego niż to, co się właśnie robi.” -----Erich Maria Remarque - Czarny obelisk
      • zamyslona_7 Re: o życiu...kierat... 03.12.10, 15:41
        „Może tak przywykliśmy do kieratu, że ta odrobina wolności wytrąca nas z równowagi?” ....


        Erich Maria Remarque - Trzej towarzysze
    • zamyslona_7 Ojcowie Kosciola 03.12.10, 15:43
      „- Cóż pan wie o subtelnym uduchowieniu naszych Ojców Kościoła, młody barbarzyńco? - Dość, aby poprzestać na wieloletnim sporze o to, czy Adam i Ewa mieli pępki, czy nie.”
      ------------------------------------------------------
      Erich Maria Remarque - Czarny obelisk
      • zamyslona_7 Pomniki 03.12.10, 15:44
        „Dlaczego stawia się pomniki wszelkim możliwym ludziom? Dlaczego nie postawi się raz pomnika księżycowi albo kwitnącej śliwie?”

        _____________
        Erich Maria Remarque - Trzej towarzysze
    • mala200333 Kobieta 03.12.10, 15:51
      „Nie ma nic groźniejszego niż kobieta, która wszystko lubi, Jak sprawić, żeby lubiła tylko jednego?”.....................Erich Maria Remarque - Nim nadejdzie lato
      • grazyna10 Re: Cytaty ... 09.01.11, 22:55
        Grunt to nie przywiazywac sie do nieczego, do czego sie przywiazesz to chcialbys zatrzymac, a w zyciu nie mozna zatrzymac nic. - Trzej towarzysze
        • seremine Re: Cytaty ... 07.12.11, 23:21
          grazyna10 napisała:

          > Grunt to nie przywiazywac sie do nieczego, do czego sie przywiazesz to chcialby
          > s zatrzymac, a w zyciu nie mozna zatrzymac nic. - Trzej towarzysze

          Jakie to prawdziwe!
    • mala200333 Re: Cytaty z książek Remerque'a 29.03.11, 22:05
      W miłości nikt nie jest dorosły.

      — Erich Maria Remarque (Paul Remarque)

Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka