Dodaj do ulubionych

Prawdziwe amerykańskie pancakes (placki)

IP: *.proxy.aol.com 16.01.04, 05:31
Informacje szefa:
Placki pancakes (dosł. "patelniane ciasta") w stylu amerykańskim podaje się
polane syropem klonowym i z kawałkiem masła. W niektórych rejonach dodaje się
kilka kropli wanilii. Dobre są polane miodem lub obłożone konfiturą.
Uwaga: amerykańskie pancakes są znacznie grubsze niż naleśniki (+/- 1cm
grubości) i suchsze niż kanadyjskie pancakes.
PRZEPIS
500 ml mąki
250 ml pełnego mleka
65 ml cukru
2 jajka
1/2 łyzeczki soli (b. ważne)
3 łyżeczki sody
olej lub inny tłuszcz
PRZYRZĄDZANIE
1. Połączyć suche składniki w misce, dodać składniki płynne i zmieszać lekko
bez miksowania. Ciasto jest płynne lecz raczej gęste.
2. Natłuścić żeliwną lub żelazną patelnię olejem, podgrzać, zdjąć z ognia i
nalać ok. pół chochli ciasta. Natychmiast rozprowadzić po patelni
przechylając ją na strony.
3. Postawić na raczej małym ogniu i smażyć dopóki brzegi nie zaczną brązowieć
i bąbelki nie pokażą się po całej powierzchni. Odwrócić.
4. Smażyć krótko po drugiej stronie i zsunąć na talerz. Trzymać w cieple
dopóki wszystkie placki nie są gotowe. Podawać po dwa lub więcej złożone
jeden na drugim (Patrz zdjęcie).
www.theworldwidegourmet.com/sweets/creps/american.htm
Obserwuj wątek
    • Gość: P. Re: Prawdziwe amerykańskie pancakes (placki) IP: *.proxy.aol.com 16.01.04, 05:43
      jeszcze raz:
      www.theworldwidegourmet.com/recipes.htm
      Kliknąć "New Recipes" i znowu "American-style Pancakes". There!
    • Gość: P. (poprawka) Re: Prawdziwe amerykańskie pancakes (placki) IP: *.proxy.aol.com 16.01.04, 05:52
      Może teraz (bo warto):
      www.theworldwidegourmet.com
      • Gość: P. Re:pancakes (placki) SUKCES! IP: *.proxy.aol.com 16.01.04, 05:54
        No, nareszcie. Zauważcie adres URL i porównajcie z tym co wprowadziłem na
        początku.
    • Gość: Camille Re: Prawdziwe amerykańskie pancakes (placki) IP: *.SNVACAID.dynamic.covad.net 16.01.04, 06:10
      Powinienes jeszcze dodac, ze na tym samym talerzu kladzie sie albo male
      kielbaski albo kawalki smazonego boczku.I to wszystko wyciapane w syropie
      klonowym....A maslo koniecznie slone!
      • Gość: P. Re: Prawdziwe amerykańskie pancakes (placki) IP: *.proxy.aol.com 16.01.04, 07:02
        Nie, nie, nie! Tylko wyjątkowo. Zresztą zobacz zdjęcie.
        • Gość: Camille Re: Prawdziwe amerykańskie pancakes (placki) IP: *.SNVACAID.dynamic.covad.net 16.01.04, 16:55
          Zdjecie zdjeciem, a patrze jak ludzie jedza...I ciarki mnie po plecach
          przechodza. Czasem na tym samym talerzu znajdzie sie tez salatka owocowa,
          ale to juz jestem w stanie bardziej zrozumiec.
          • omango Re: Prawdziwe amerykańskie pancakes (placki) 16.01.04, 17:09
            a mnie wlasnie naszlo na zrobienie palcuszkow zmazonych (typu racuszki) ale z
            moimi innowacjami, zdecydiwanie lzej strawne :-))) z pokrojonym jablkiem i
            jagodami z zamrazarki!!! pyschoty.
            TO do widzenia, ide robic! :-)
    • Gość: alex Re: Prawdziwe amerykańskie pancakes (placki) IP: *.den.nilenet.net 16.01.04, 17:22
      jak juz ktos wczesniej zauwazyl w polskiej kuchni odpowiednikiem sa racuchy.

      Zapomniales tez dodac ze zamiast syropu klonowego bywaja tez podane z
      gotowanymi czarnymi jagodami lub bita smietana i truskawkami (swiezymi lub
      typu kompot)
      • Gość: Pichciarz Re: Prawdziwe amerykańskie pancakes (placki) IP: *.proxy.aol.com 16.01.04, 19:37
        Racuchy to ZUPEŁNIE inna kategoria. Jeżeli to coś co moja babcia robiła,
        podobne, ale z ukręconymi żółtakami i z ubitą pianą. Nazywała to "grzybek",
        takie coś biszkoptowego. Ale ani to, ani to z racuchami nie ma nic wspólnego
        ani też ich w żadnym stopniu nie przypomina.
        Faktem zarazem jest, że pancakes są bardzo podatne na indywidualne pomysły i
        mogą być jedzone czy to na słodko, czy to na słono z rozmaitymi dodatkami.
        • Gość: alex Re: Prawdziwe amerykańskie pancakes (placki) IP: *.den.nilenet.net 16.01.04, 22:23
          jedlismy w dziecinstwie inne racuchy :-))
          • Gość: alex Re: Prawdziwe amerykańskie pancakes (placki) IP: *.den.nilenet.net 16.01.04, 22:57
            Prosto z "Kuchni Polskiej"

            racuszki z kwasnego mleka:

            1/2l kwasnego mleka, 2 jaja, 35-40 dag maki, 1/4 lyzeczki sody, 8-10 dag
            tluszczu do smazenia, 5dag cukru pudru

            mleko rozmacic z jajami i przesiana maka, wybijac luzka na gladka mase, pod
            koniec dodac sode. Ciasto powinno miec gestosc smietany. Lyzka klasc na
            rozgrzany tluszcz i smazyc racuszki z 2 stron na zloty kolor. Podawac gorace
            posypane cukerm, z konfiturami, syropem owocowym, sosem owocowym, dzemem.

            babcia robila "butter-milk pancakes" cale zycie nie wiedzac ze to
            Amerykanskie :-)

            A propos jesli czasem kupujesz Bisquic albo Jiffy Mix to posiekane i dodane do
            ciasta jablka sa rewelacyjne, rowniez orzechy i migdaly.
            Podobnie jak w ww racuszkach :-))
            • Gość: P. Re: Prawdziwe amerykańskie pancakes (placki) IP: *.proxy.aol.com 16.01.04, 23:03
              No a w moim słowniku kulinarnym "racuchy" = "placki ziemniaczane"
              • Gość: alex Re: Prawdziwe amerykańskie pancakes (placki) IP: *.den.nilenet.net 16.01.04, 23:04
                wyrzuc ten slownik :-))
                • Gość: kluba1 Re: Prawdziwe amerykańskie pancakes (placki) IP: *.we.client2.attbi.com 16.01.04, 23:09
                  Mozna podawac z roznego rodzaju syropami( np. na Hawajach podawane sa z
                  kokosem ) . Polakom na ogol przypadaja do gustu . A te kielbaski z boku lub
                  boczek ? Wiele z nich jest rowniez przyprawiane syropem klonowym wiec ...
                  pycha !!!
                • Gość: P. Re: Prawdziwe amerykańskie pancakes (placki) IP: *.proxy.aol.com 16.01.04, 23:43
                  Nie bądż taki regionalny bo to o regionalne nazwy tutaj się "bijemy".
    • Gość: Pichciarz Re: Prawdziwe amerykańskie pancakes (placki) IP: *.proxy.aol.com 16.01.04, 23:38
      Link do Epicurious. Po wyjściu wpisz w okienko Recipe search PANCAKES.
      www.epicurious.com
      Epicurious to niesamowite bogactwo wszystkiego dotyczącego naszych "kuchennych"
      zainteresowań.
    • Gość: Pichciarz Re: pancakes (placki), "pampuchy" śniadaniowe IP: *.proxy.aol.com 31.03.04, 14:59
      Przyczynek do dyskusji o specjalnej patelni i o tym co z niej.
    • hania55 Re: Prawdziwe amerykańskie pancakes (placki) 31.03.04, 22:28
      Pichciarzu, czy jest jakaś wersja pancakes bez sody? Nie dodaję ani sody ani
      proszku do pieczenia do żadnych wypieków, bo mój żołądek bardzo ich nie lubi. A
      jak sobie przypomnę cieplutkie pancakes z syropek klonowym i wiórkiem masła....
      Zrobiłabym kiedyś na niedzielne śniadanie :-)
      • Gość: Pichciarz Re: Prawdziwe amerykańskie pancakes (placki) IP: *.proxy.aol.com 31.03.04, 23:11
        Chyba można zastąpić sodę małą raczej ilością ubitych białek. Mówię małą, bo z
        większą zmieniłoby to pancakes w polskie biszkoptowe grzybki. Sam mam zamiar
        spróbować, ale jeszcze nie miałem okzji.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka