Dodaj do ulubionych

Bóle brzucha po pestkach z dyni

25.11.05, 08:24
Pestki z dyni są chyba dobre na jakieś pasożyty? Nie wiem dlaczego, ale po
ich większej dawce tak mnie rozbolał brzuch, że się zwijałam, dokładniej
okolice dwunastnicy, ma ktoś jakiś pomysł?
Obserwuj wątek
    • bastet7 Re: Bóle brzucha po pestkach z dyni 25.11.05, 09:22
      Zawsze jak się z czymś przedobrzywink to boli brzuchwink) Także ja bym się nie
      martwiła i na drugi raz jedz po prostu mniejsze porcje. Pozdrawiam.
      • michell Re: Bóle brzucha po pestkach z dyni 25.11.05, 09:28
        mam dokladnie to samo! no i nie wiem, czy to powoduje ilosc zjedzonych
        pestek... ile bym ich nie zjadla, boli brzuch....
        dlatego w jakims watku pytalam, czy one naprawde maja jakies dzialanie
        lecznicze...
        • bastet7 Re: Bóle brzucha po pestkach z dyni 25.11.05, 09:37
          Ja wczoraj zjadłam sporo i nic mi nie było.... Może niektórych podrażnia a
          innych nie... Ale nic nie wiem na temat działania leczniczego;-( Pozdrawiam.
    • asiabed Re: Bóle brzucha po pestkach z dyni 25.11.05, 10:13
      Dziewczyny, a jecie swieze czy suszone kupne? Bo tylko swieze prosto z dyni maja
      dzialanie lecznicze (podobno), a suszone trzeba dobrze rzuc, albo zmielic.
      • michell Re: Bóle brzucha po pestkach z dyni 25.11.05, 10:20
        ciekawe.. wlasciwie, zawsze jadlam kupne - suszone. skda wiesz, ze tylko siweze
        maja dzialanie lecznicze?? mylse, ze jesli w gole maja, to takie i takie...
        • andrzej.janus Re: Bóle brzucha po pestkach z dyni 25.11.05, 10:25
          He he he, trochę się uśmiałem ale do rzeczy. Wszystkie ,,łuskane" ziarna
          sprzedawane w sklepie nie są łuskane ale wytrawiane kwasem organicznym, które
          pozbawia ich łusek. Nie są oczywiście dostatecznie wypłukane. Przed użyciem
          należy je wrzucic do letniej wody i w kilku wodach wypłukać. Potem należy je
          ponownie wysuszyć.
          • michell Re: Bóle brzucha po pestkach z dyni 25.11.05, 10:30
            hmm, ok :o) a co z tymi w lupinkach? bo takie tylko kupuje....
        • asiabed Re: Bóle brzucha po pestkach z dyni 26.11.05, 00:01
          wyczytalam to gdzies na forum "alergie", albo forum pediatrycznym w watkach
          dotyczacych robali.
          Ja tez jadalam i jadam kupne..Choc jutro zabiore sie chyba za dynie, tora sobie
          zakupilam.

          a dlaczego dzialaja tylko swieze ... nie umiem wytlumaczyc, szukac odpowiedzi -
          nie mam teraz na to czasu. Ale jak znajde - dam znac.
          pa
    • nowajulka Re: Bóle brzucha po pestkach z dyni 25.11.05, 10:40
      Ja ma to samo..........toleruję tylko migdały.......
      P.S. Po to stosujemy dietę, aby dowiedzieć się także co nam
      szkodzi..........dlatego w moim przypadku pestki odstawilam..........
      • michell Re: Bóle brzucha po pestkach z dyni 25.11.05, 22:13
        a ja juz i migdalow nie toleruje... w ogole, zaczyna mnie po WSZYSTKIM bolec
        brzuch.... :o( . co przy lambliach sie je??......
        • zosiad Re: Bóle brzucha po pestkach z dyni 25.11.05, 23:35
          Na robale działają tylko swieże pestli z dyni. Powinno się je utłuc lub jakoś
          zmiażdżyć i dopiero w takiej formie jeść. I nie za dużo. Najlepiej łużeczkę na
          czczo, łyżeczkę przed snem.
          Trochę rewolucji zołądkowych może przy tym być.
        • nowajulka Re: Bóle brzucha po pestkach z dyni 26.11.05, 13:39
          Nie ma pojęcia..........co się je..ale na forum alergicznym jest sivgardis,
          które z pewnoscia Ci wszystko powie...co jeść.jak leczyć....o ym, że wazne jest
          sprzątanie itp...........
    • karolinka090 Re: Bóle brzucha po pestkach z dyni 28.10.21, 18:49
      W nadmiarze nic nie jest wskazane, ale masz rację. Z tego co wyczytałam w artykule to pestki dyni kiedyś faktycznie były stosowane na pasożyty. Ponadto są niesamowicie zdrowe i wykorzystywane np. w kuchni, do peelingów, jako olejki do każdego rodzaju skóry. Polecam zapoznać się z tematem, bo te niepozorne nasiona mogą zaskoczyć smile a więcej przeczytajcie same: pestki dyni

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka