balamutka 25.11.05, 08:24 Pestki z dyni są chyba dobre na jakieś pasożyty? Nie wiem dlaczego, ale po ich większej dawce tak mnie rozbolał brzuch, że się zwijałam, dokładniej okolice dwunastnicy, ma ktoś jakiś pomysł? Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
bastet7 Re: Bóle brzucha po pestkach z dyni 25.11.05, 09:22 Zawsze jak się z czymś przedobrzy to boli brzuch) Także ja bym się nie martwiła i na drugi raz jedz po prostu mniejsze porcje. Pozdrawiam. Odpowiedz Link
michell Re: Bóle brzucha po pestkach z dyni 25.11.05, 09:28 mam dokladnie to samo! no i nie wiem, czy to powoduje ilosc zjedzonych pestek... ile bym ich nie zjadla, boli brzuch.... dlatego w jakims watku pytalam, czy one naprawde maja jakies dzialanie lecznicze... Odpowiedz Link
bastet7 Re: Bóle brzucha po pestkach z dyni 25.11.05, 09:37 Ja wczoraj zjadłam sporo i nic mi nie było.... Może niektórych podrażnia a innych nie... Ale nic nie wiem na temat działania leczniczego;-( Pozdrawiam. Odpowiedz Link
asiabed Re: Bóle brzucha po pestkach z dyni 25.11.05, 10:13 Dziewczyny, a jecie swieze czy suszone kupne? Bo tylko swieze prosto z dyni maja dzialanie lecznicze (podobno), a suszone trzeba dobrze rzuc, albo zmielic. Odpowiedz Link
michell Re: Bóle brzucha po pestkach z dyni 25.11.05, 10:20 ciekawe.. wlasciwie, zawsze jadlam kupne - suszone. skda wiesz, ze tylko siweze maja dzialanie lecznicze?? mylse, ze jesli w gole maja, to takie i takie... Odpowiedz Link
andrzej.janus Re: Bóle brzucha po pestkach z dyni 25.11.05, 10:25 He he he, trochę się uśmiałem ale do rzeczy. Wszystkie ,,łuskane" ziarna sprzedawane w sklepie nie są łuskane ale wytrawiane kwasem organicznym, które pozbawia ich łusek. Nie są oczywiście dostatecznie wypłukane. Przed użyciem należy je wrzucic do letniej wody i w kilku wodach wypłukać. Potem należy je ponownie wysuszyć. Odpowiedz Link
michell Re: Bóle brzucha po pestkach z dyni 25.11.05, 10:30 hmm, ok :o) a co z tymi w lupinkach? bo takie tylko kupuje.... Odpowiedz Link
asiabed Re: Bóle brzucha po pestkach z dyni 26.11.05, 00:01 wyczytalam to gdzies na forum "alergie", albo forum pediatrycznym w watkach dotyczacych robali. Ja tez jadalam i jadam kupne..Choc jutro zabiore sie chyba za dynie, tora sobie zakupilam. a dlaczego dzialaja tylko swieze ... nie umiem wytlumaczyc, szukac odpowiedzi - nie mam teraz na to czasu. Ale jak znajde - dam znac. pa Odpowiedz Link
nowajulka Re: Bóle brzucha po pestkach z dyni 25.11.05, 10:40 Ja ma to samo..........toleruję tylko migdały....... P.S. Po to stosujemy dietę, aby dowiedzieć się także co nam szkodzi..........dlatego w moim przypadku pestki odstawilam.......... Odpowiedz Link
michell Re: Bóle brzucha po pestkach z dyni 25.11.05, 22:13 a ja juz i migdalow nie toleruje... w ogole, zaczyna mnie po WSZYSTKIM bolec brzuch.... :o( . co przy lambliach sie je??...... Odpowiedz Link
zosiad Re: Bóle brzucha po pestkach z dyni 25.11.05, 23:35 Na robale działają tylko swieże pestli z dyni. Powinno się je utłuc lub jakoś zmiażdżyć i dopiero w takiej formie jeść. I nie za dużo. Najlepiej łużeczkę na czczo, łyżeczkę przed snem. Trochę rewolucji zołądkowych może przy tym być. Odpowiedz Link
nowajulka Re: Bóle brzucha po pestkach z dyni 26.11.05, 13:39 Nie ma pojęcia..........co się je..ale na forum alergicznym jest sivgardis, które z pewnoscia Ci wszystko powie...co jeść.jak leczyć....o ym, że wazne jest sprzątanie itp........... Odpowiedz Link
karolinka090 Re: Bóle brzucha po pestkach z dyni 28.10.21, 18:49 W nadmiarze nic nie jest wskazane, ale masz rację. Z tego co wyczytałam w artykule to pestki dyni kiedyś faktycznie były stosowane na pasożyty. Ponadto są niesamowicie zdrowe i wykorzystywane np. w kuchni, do peelingów, jako olejki do każdego rodzaju skóry. Polecam zapoznać się z tematem, bo te niepozorne nasiona mogą zaskoczyć a więcej przeczytajcie same: pestki dyni Odpowiedz Link