wowka5
25.10.06, 17:15
Poniższy tekst był umieszczony w ulotce wyborczej kandydata na prezydenta
miasta Siedlce - Mirosława Symanowicza w 2002 r.
W trosce o godne życie Siedlczan zobowiązujemy się:
- wspierać siedleckich przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy poprzez
ulgi podatkowe i częściową refundację kosztów pracy
- pomagać małym i średnim firmom w uzyskiwaniu środków finansowych na rozwój
i tworzenie nowych miejsc pracy
- utworzyć pasaż handlowy dla pieszych na ulicy Kilińskiego
- wspierać kluby seniora, wolontariaty, stowarzyszenia i fundacje w ich
działalności społecznej) w niesieniu pomocy potrzebującym
- kontynuować działania, aby Siedlce stały się w pełni miastem przyjaznym dla
osób niepłnoprawnych inicjować i wspierać organizowanie imprez masowych,
pikników rodzinnych i festiwali o zasięgu ponadlokalnym (np. Festiwal
Piosenki Harcerskiej) organizować atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu
dla dzieci i młodzieży.
Dla wzrostu prestiżu Siedlec:
• będziemy wspierać rozwój Akademii Podlaskiej oraz innych uczelni, by nasze
miasto stoło się znaczącym ośrodkiem akademickim w Polsce
•dołożymy wszelkich starań, aby Siedlce rozwijały się jako prężny ośrodek
edukacyjny, kształcący młodzież całego regionu
.zamontujemy kamery w najbardziej niebezpiecznych rejonach miasta, które
ułatwią skuteczną walkę z przestępczością, aktami wandalizmu i chuligaństwa,
wprowadzimy program - ZERO TOLERANCJI DLA PRZESTĘPCÓW
• stworzymy nowe miejsca rekreacji i wypoczynku na siedleckich Błoniach oraz
terenach wokół Zalewu nad Muchawką, gdzie rozwiniemy sieć ścieżek i tras
rowerowych
.zadbamy o wizerunek naszego miasta, w dalszym ciągu poprawiając jego
estetykę oraz atrakcyjność
•przygotujemy nowe tereny pod budownictwo wielorodzinne i jednorodzinne.
Dbając o dalszy rozwój naszego miasta:
• unowocześnimy i rozwiniemy bazę do uprawiania różnych dyscyplin sportowych
oraz szkolne sale gimnastyczne
• rozwiniemy program wymiany międzynarodowej młodzieży oraz zagranicznych
stażów
• będziemy pozyskiwać środki finansowe z Unii Europejskiej na rozwój
przedsiębiorczości, budowę dróg oraz programy wspierające aktywność społeczną
zbudujemy Centrum Wystawienniczo - Targowe, które ułatwi przedsiębiorcom
nawiązywanie kontaktów handlowych w kraju i zagranicą
• wybudujemy sortownię oraz kompostownię odpadów
• wyprowadzimy ruch tranzytowy z centrum miasta, dzięki wybudowaniu obwodnicy
zachodniej
• zbudujemy rodzinne centrum rozrywki z Aquaparkiem, stworzymy „Miejski
Program Stażów Zawodowych”, który ułatwi start życiowy młodym ludziom
• będziemy promować miasto, aby zachęcić firmy krajowe i zagraniczne do
inwestowania w Siedlcach.