0ffka 15.10.07, 14:19 Kiedy podczas usuwania kamienia nazębnego odczuwamy, że stomatolog szlifuje nam zęby wiertarką? Czy podczas czyszczenia z kamienia ultradźwiękami jest taki efekt, czy czujemy wyraźny ucisk wirtła na zęby? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
kokolada Re: usuwanie kamienia nazębnego 15.10.07, 18:58 tego nie robi sie wiertłem, tylko takim metalowym nożykiem. znam fajną higienstkę, która to robi bardzo fajnie i profesjonalnie, pani Dorotka z Poldentalu, polecam www.poldental.waw.pl/ Odpowiedz Link Zgłoś
0ffka Re: usuwanie kamienia nazębnego 15.10.07, 22:01 Mnie już usunięto kamień i podczas tego zabiegu miałam wrażenie, że zęby są szlifowane wiertłem! Kamień miałam tylko od strony języka na bocznych zębach a dentystka mi oszlifowała każdy ząb i z przodu i z tyłu :( Rok po tym czyszczeniu na przeglądzie miałam kilka zębów do leczenia a do tej pory na wcześniejszych przeglądach zawsze były zdrowe :( Zaczynam tracić zaufanie do swojej lekarki! Odpowiedz Link Zgłoś
le_szek Re: usuwanie kamienia nazębnego 16.10.07, 21:05 Możliwe, że używała gumki lub kamyka arkanzasowego (coś jakby bardzo drobnoziarnisty kamień szlifierski) do polerowania zębów lub usuwania osadu Odpowiedz Link Zgłoś
diastema Re: usuwanie kamienia nazębnego 23.10.07, 18:33 pewnie dopiero po usunieciu kamienia okazalo sie co sie dzieje pod nim i dlatego trzeba zawsze najpierw usunac kamien a potem robic przeglad. Odpowiedz Link Zgłoś
0ffka Re: usuwanie kamienia nazębnego 23.10.07, 19:49 Mylisz się.Po usunięciu kamienia zęby były zdrowe a po roku na kolejny przeglądzie dwa zdrowe zęby zostały zniszczone czy też przygotowane sobie do leczenia... Odpowiedz Link Zgłoś
diastema Re: usuwanie kamienia nazębnego 24.10.07, 11:07 wiesz ile przez rok moze sie wydarzyc ;/ to chyba powinnas miec pretensje do swojej niewlasiwej metody szczotkowania lub innych zaniedban higienicznych. Odpowiedz Link Zgłoś
0ffka Re: usuwanie kamienia nazębnego 24.10.07, 19:29 Daistema wytłumacz mi po co została mi spiłowana zdrowa górna piątka? Lekarka która ją spiłowała mówiła, że ząb jest zdrowy. Miała jego RTG między innymi. Sam pan Leszek napisał że działa nie prawidłowo zostawiając ząb bez zabezpieczenia! Dola piątka też mnie bolała a po rozoraniu boli i nie mogę nią nic jeść, chociaż lekarka twierdzi że jest z nim Ok :( Nie wszyscy lekarze są dobrzy jak w każdym zawodzie... Odpowiedz Link Zgłoś
0ffka Dlna piątka nie bolała* 24.10.07, 19:30 przepraszam za literówki ale pc mi siada :( Odpowiedz Link Zgłoś