Dodaj do ulubionych

Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godziny

28.04.08, 13:21
Obciąć ręce, żeby ten Pan nigdy, nikomu życia nie odebrał.
Obserwuj wątek
    • coque Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godziny 28.04.08, 13:25
      48 czy 58 punktów karnych? Niby różnica żadne dla tego super
      kierowcy...

      Polski kierowca potrafi 2 promile i tyle punktów- rekord świta -
      szkoda że w głupocie...
      • priller gdzie m.m.o., venus99 i inni? 28.04.08, 13:51
        gdzie ci glupiutcy forumowicze od "juz nikt przez tego pana
        zamordowany nie bedzie"?

        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=902&w=78888569&a=78891269
        • Gość: policja jest winna jak by go nie gonili to by ich nie złamał IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.08, 14:36
          Można śmiało stwierdzić, że policjanci są winni całej sytuacji. Gdyby chłopaka
          zawzięcie nie gonili to przepisów by nie złamał. W świetle powyższego można
          śmiało stwierdzić, że podżegali do popełnienia przestępstwa. Punkty naliczone są
          więc całkowicie bezprawnie!

          Urządzając taki pościg, zarówno on jak i oni, stworzyli na drodze sytuację
          niebezpieczną dla innych uczestników ruchu drogowego.
          Policja po spisaniu rejestracji powinna spokojnie czekać pod domem na powrót
          delikwenta i z uśmiechem na ustach założyć mu kajdanki.

          Ile punktów karnych dostanie kierujący pościgiem policjant??? Siedząc "na
          ogonie" ściganego musiał popełniać dokładnie te same wykroczenia...



          Pozdrawiam,

          Przyszły prawnik:)
          • Gość: go$c!u Re: jak by go nie gonili to by ich nie złamał IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.08, 14:46
            no i wlasnie tutaj pojawia sie problem. zdazylo mi sie z miesiac czy dwa temu
            jechac za pijanym kierowca. w trakcie zadzwonilem na policje - podalem miejsce
            zdazenia, kolor, marke i numer rejestracyjny auta. zaden radiowoz nie pojawil
            sie za moimi plecami na sygnale jak tylko odlozylem sluchawke (bylo by fajnie,
            prawda?). tak wiec jedyna mozliwosc to wlasnie taka (czy podobna) o ktorej
            piszesz. policja powinna zapukac do drzwi delikwenta jak tylko namierzy, gdzie
            jegomosc mieszka. tylko co wtedy? jajco. on powie, ze samochod prowadzili
            marsjanie, a on spokojnie siedzial w domowym zaciszu... i co mu zrobia? a za
            tydzien pewnie sytuacja sie powtorzy.
            • Gość: asd Powinien dostać 58 kul... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.08, 20:47
              Przecież mógł zabić postronne osoby. STOP mordercom za kierownicą.
          • Gość: Hmmm Masz racje IP: *.unh.edu 28.04.08, 14:58
            Powinni go zatrzymac jak najszybciej. Policja powinna natychmiast
            zrobic blokade drogi zamiast gonic idiote. Dopuszczam nawet uzycie
            broni w celu zatrzymania pirata drogowego, jesli w aucie jest sam i
            nie zagraza to innym uczestnikom ruchu.
            • Gość: elo Re: Masz racje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.08, 15:24
              no, zorganizuj blokadę w 5 min, szczególnie jak kierowca jedzie do 150km/h,a to
              nie autostrada, gdzie jedzie się do przodu, tylko polskie drogi, gdzie co chwile
              skrzyżowanie, w które można skręcić i ominąć blokadę...
            • Gość: fffffff Re: Masz racje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.08, 17:01
              No widzisz a w Ostródzie jeden z drogówki ma teraz sprawę karną - właśnie za
              użycie broni po 18 km pościgu... Fajnie co?
          • karw123 Re: jak by go nie gonili to by ich nie złamał 28.04.08, 16:02
            Jeśli jechali na kogucie, to nie złamali żadnego.
            • Gość: asdf Re: jak by go nie gonili to by ich nie złamał IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.08, 10:03
              pewnie racja, ile wyciaga kogut? ;)
          • Gość: ss Re: jak by go nie gonili to by ich nie złamał IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.08, 17:00
            Obawiam się, że z taką znajomością orzecznictwa Sądów karnych i rozporządzeń
            Komendanta Głównego Policji itd. to max na studiach zakończysz...I tyle z marzeń:-)
          • Gość: Rex Re: jak by go nie gonili to by ich nie złamał IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.08, 17:17
            Ty chyba nie zostaniesz prawnikiem skoro piszesz takie bzdury.Policja ma prawo łamać przepisy goniąc winowajce,zresztą bardzo dobrze postąpili niech takich kierowców do wiezienia na długie lata zamykają i prawo jazdy do końca życia zabierają!!!A ty chyba do tych kierowców należysz skoro takie bzdety piszesz
            • moherfucker1 Re: jak by go nie gonili to by ich nie złamał 28.04.08, 17:27
              Policja ma prawo lamac prawo????


              ROTFL
              • Gość: Q Kolega się trochę źle wysłowił. IP: *.centertel.pl 29.04.08, 07:48
                Nikt nie ma prawa łamać przepisów, ale radiowozu na sygnale przepisy nie
                obowiązują (żadne), a każdy inny użytkownik drogi (kierowca, pieszy) ma zas...
                obowiązek się zatrzymać i ustąpić drogi. Jeśli ktoś uważa inaczej, to wkrótce
                może stać się takim samym piratem jak tamten, więc niech lepiej od razu odda
                swoje prawko.
                • Gość: mspanc Kolega się trochę źle wysłowił. Ty też! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.04.08, 23:13
                  Gość portalu: Q napisał(a):

                  > radiowozu na sygnale przepisy nie obowiązują (żadne),

                  Przeczytaj DOKŁADNIE art.53 "Prawa o ruchu drogowym".
          • venus99 Re: jak by go nie gonili to by ich nie złamał 28.04.08, 18:11
            panie boże broń mnie przed takimi prawnikami.akademia smorgońska?
          • Gość: Miki Re: jak by go nie gonili to by ich nie złamał IP: *.range86-166.btcentralplus.com 28.04.08, 20:31
            Z ciebie prawnik jak z koziej dupy trąba! Gdyby czekali pod domem
            nie złapaliby go za rękę i nie udowodnili przestępstwa(kto jechał i
            kiedy spożywal alkohol). Tak jest czarno na białym i żadnych
            domysłów.
          • Gość: nie prawnik Re: jak by go nie gonili to by ich nie złamał IP: *.gizycko.mm.pl 28.04.08, 20:35
            Ale Ty jesteś głupi. Twoja logika wprost poraża.
          • Gość: awatar2000000 Re: jak by go nie gonili to by ich nie złamał IP: *.rzeszow158.tnp.pl 29.04.08, 08:30
            jestem tego samego zdania. powinni mu odjąć te punkty które załapał
            podczas ucieczki. Jakby go nie próbowali gonić aby się popisać to by
            nie złamał przepisów. Pogoń nie była konieczna - i tak mieli jego
            numer rejstracyjny, bez problemu by go dorwali później.
          • Gość: Alicja Re: jak by go nie gonili to by ich nie złamał IP: 193.41.113.* 29.04.08, 12:13
            Oj, durniu, jeśli jechali za nim na sygnale a on wcześniej zignorował sygnał do
            zatrzymania się to Twoje przyszło-prawnicze rozumowanie jest do niczego.
            Widziałem takich jak Ty na studiach - ja jestem fizykiem i wiele razy ze
            zdumieniem przypatrywałem się, jak takie przyszłe prawnicze mózgi logicznie
            myślą. Ciężka sprawa i trudna przyszłość tego państwa, jeśli takie głąby będą
            prawnikami, prokuratorami, etc.
          • Gość: mspanc Re: jak by go nie gonili to by ich nie złamał IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.04.08, 23:04
            Gość portalu: policja jest winna napisał(a):

            > Można śmiało stwierdzić, że policjanci są winni całej sytuacji. Gdyby chłopaka
            > zawzięcie nie gonili to przepisów by nie złamał. W świetle powyższego można
            > śmiało stwierdzić, że podżegali do popełnienia przestępstwa. Punkty naliczone są
            > więc całkowicie bezprawnie!

            Acha!
            A gonili go bo jechał zgodnie z przepisami?

            Jeśli chciałeś zaprezentować próbkę "logicznego myślenia", to musisz jeszcze wieeeeele ćwiczyć.
        • jadeim Re: gdzie m.m.o., venus99 i inni? 28.04.08, 14:46
          Być może w pracy, wagarowiczu.
        • venus99 Re: gdzie m.m.o., venus99 i inni? 28.04.08, 18:09
          głupi to ty jednak jesteś.powinien za swoje bandyckie wyczyny dostać
          karę więzienia,grzywnę (bardzo wysoką) i dożywotni zakaz prowadzenia
          samochodów,rowerów,motocykli,pojazdów konnych.
          gdyby się łobuz rozwalił śmiertelnie to bym napisał,że sam tak
          chciał i nikogo nie będzie w stanie zamordować ale ponieważ zyje
          (być może niestety) to tylko powyższe uwagi.
    • Gość: Lehoo Re: Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godzin IP: *.am.szczecin.pl 28.04.08, 13:30
      Może łamać raz do roku wystarczy...
    • Gość: robert Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godziny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.08, 13:30
      Nie powinni dawać mu już nigdy kluczyków do samochodu bo to jakiś
      kompletny idiota! A rower - tylko po wcześniejszym dmuchaniu w
      alkomat.
    • Gość: xenio Dlaczego ludzie tolerują pijanych kierowców wokół IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.08, 13:32
      Dlaczego ludzie tolerują pijanych kierowców wokół ? Znajomi mają
      sąsiada który namiętnie jeżdzi po pijaku - parę razy zabrali mu
      prawo jazdy ale odzyskiwał je bo "ma układy". A ludzie w okolicy nie
      wypuszczają dzieci na ulicę , bo boją się że pan Kowalski je
      rozjedzie. Paranoja!
    • Gość: Bogusław Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godziny IP: *.adsl.inetia.pl 28.04.08, 13:33
      Za tydzień znowu będzie jechał i co?Ano nic,prawka i tak już nie
      ma.Mogli pirata zlikwidować na stałe.
      Rodzinka troszeczkę by popłakała,ale potencjalnego mordercy na
      drodze więcej by nie było.
    • stefan-50 Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godziny 28.04.08, 13:39
      "Aż 58 punktów karnych zainkasuje kierowca, który w niedzielę przez
      pół godziny uciekał policjantom z Końskich."

    • Gość: milicjant do wszystkich świętoszków forumowych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.08, 13:40
      wszyscy krzykacze forumowi i dwulicowe świątoszki !! proponuję monitorować
      wasze wyczyny "normalnych" kierowców przez tylko jeden dzień i zobaczymy ilu
      jest w polsce jeszcze "wariatów" drogowych!!!
      Nie pochwalam wyczynu tego głupka (alkohol) ale w POLSCE nie da sie jeżdzić
      zgodnie z przepisami (no chyba ze na od odcinek 200km przeznaczymy 6-7h)!!
      Na średnio w polsce przypada 1 foto radar - lub słup do niego na 8-10km !!!! ale
      na barierki oddzielające dwa pasy ruchu np w PIASKU k Pszczyny to pieniędzy nie
      ma (właśnie przez brak tych j..ba ..ch barierek zginęła ostatnio znajoma!!)
      Prędkośc to jedynie świetna wymówka do statystyk (co na to niemcy bez ograniczeń
      na autobahn'ie)???
      • milet_z_sedesu Re: mozna jezdzic w Polsce zgodnie z przepisami 28.04.08, 14:07
        ja tak robie. Uprzedzajac Twoj komentarz robie rocznie ok. 40.000km.
        W Niemczech nie ma ograniczen predkosci na autostradach? Pewnie
        nigdy tam nie byles. Jest tam tych ograniczen mnostwo.
        • Gość: milicjant do mileta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.08, 15:00
          40 tyś/rok 3333,33km/ m-c 166km /dzień (zakładając 20 dni roboczych) to ty
          chłopie do roboty dojeżdzasz prostą drogą bez skrzyżowań i świateł :)) zrób
          rocznie 80-100tyś bez mandatu cwaniaczku !
          • milet_z_sedesu Re: jezdze po calej Polsce :-) 28.04.08, 15:17
            • paawel.ck Re: jezdze po calej Polsce :-) 28.04.08, 21:06
              ja też jeżdżę po całej Polsce ale robie drugie tyle kilometrów i nie da się
              jeździć zgodnie z przepisami np. jechać 50km\h jak każdy jedzie 70km\h bo
              przekroczenie prędkości o 20km\h to nic ale o dugie tyle to głupota!!!
          • r1111111 Re: do mileta 28.04.08, 17:56
            Gość portalu: milicjant napisał(a):
            > 40 tyś/rok 3333,33km/ m-c 166km /dzień (zakładając 20 dni
            roboczych) to ty
            > chłopie do roboty dojeżdzasz prostą drogą bez skrzyżowań i
            świateł :)) zrób
            > rocznie 80-100tyś bez mandatu cwaniaczku !

            A gdzie "milet" napisał, że dojeżdża do pracy? Po ilości
            przejechanych km można wnioskować, że jego praca polega na jeżdżeniu
            (kierowca zawodowy?).
            Szanowny Pan "milicjant" raczej nawet milicjantem nie był (chyba że
            tym z dowcipów).
      • venus99 Re: do wszystkich świętoszków forumowych 28.04.08, 18:15
        ano na autobahnie jak na autobahnie a na polskich drogach jak na
        polskich drogach.jak w Niemczech poszalejesz to wszyscy kierowcy
        NATYCHMIAST zadzwonia na policje i po kilku minutach cię
        zgarną.mandaty w Poslce są za niskie.
    • woytolo Zostanie zwolniony za znikomą szkodliwość czynu... 28.04.08, 13:45
      Bez złudzeń... U nas pijani mają pobłażanie, mimo, że można by ich karać
      okrutnie np. finansowo. Ale przecież wszyscy piją!!!
      • Gość: michal Re: Zostanie zwolniony za znikomą szkodliwość czy IP: *.ip.netia.com.pl 28.04.08, 14:48
        a przeciez mozna pic i jechac ostroznie...
    • milet_z_sedesu Re: zamknac bandyte do pierdla 28.04.08, 14:04
      • Gość: mossberg Re: zamknac bandyte do pierdla IP: *.elsnet.pl 28.04.08, 18:51
        zamknąć na 10 lat za usiłowanie zabójstwa!...
    • ukos Dziw, że nikt nie pisze o "ułańskiej fantazji" 28.04.08, 14:08
      Przecież to niemal reguła, że im większy debil im grożniejsze
      niebezpieczeństwo sprowadzi na ludzi, tym ochotniej jakiś cymbał
      obraża ułanów przypisując mu właśnie "ułańską fantazję".
    • Gość: RAdek Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godziny IP: *.chomiczowka.waw.pl 28.04.08, 14:23
      coś tu nie gra.

      Jeżeli dobrze rozumiem, to ten koleś przez 30 minut przejechał kilka kilometrów? No chyba, że jeździł w kółko, albo po drodze zatrzymał się na kawę.

    • Gość: Brawo Re: Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godzin IP: *.chello.pl 28.04.08, 14:34
      Mandat i punkty karne są dobre dla normalnych kierowców ale dla
      takigo imbecyla nic nie znaczą.
      Powinno się na miejscu skasować pojazd , którym jechał i na czole
      wytatuować zero .
      • Gość: michal Re: Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godzin IP: *.ip.netia.com.pl 28.04.08, 14:42
        ja rozumiem, wpypic piwko i jechac ostroznie ale 2 promile?
        Ludzie nie popelniaja przestepstw drogowych po sa pijani a dlatego ze jezdza jak
        wariaci i jeszcze na dodatek bywaja pijani.
        Moim zdaniem trzeba zwiekszyc limit dopuszczalnego alkoholu we krwi do 0.5 (jak
        np w Hiszpanii) i zwiekszyc kare za nadmierna predkosc.
        Wariaci pozostana wariatami a alkohol tylko pogarsza sprawe. Trzeba wprowadzic
        testy psychologiczne by skutecznie odsiac potencjalnych piratow.
        • Gość: Marcin Re: Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godzin IP: *.toya.net.pl 28.04.08, 15:19
          "ja rozumiem, wpypic piwko i jechac ostroznie"

          Właśnie przez takie coś pijaństwo na drogach jest tolerowane. Dopuszczalna ilość
          alkoholu we krwi powinna wynosić 0.0 promila. Pamiętaj że każda nawet mała ilość
          alkoholu w organizmie ma swoje skutki. DLATEGO PIŁEŚ NIE JEDŹ!!!
          A wracając do pijanych kierowców to bezwzględne odebranie prawa jazdy dożywotnio
          i kary po kilka tysięcy złotych!
          • Gość: michal Re: Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godzin IP: *.ip.netia.com.pl 28.04.08, 15:32
            wlasnie nie, to jest bez sensu, limit 0,0 nic nie da. Trzeba walczyc z chamstwem
            na drodze bo to ono powoduje tragedie. Dla mnie 1 piwo jest ok. W jakis sposob
            pewnie oslabia szybkosc reakcji ale bez przesady. A co z ludzmi, ktorzy sa
            niewyspani?? tez karac?? a co z frustratami co w korkach stoja?? tez karac?? a
            co ze starszymi ludzmi?? zakazac prowadzenia auta?? W Polsce jest jakas
            bezsensowna nagonka na pijanych kierowcow tj. lepiej byc piratem i jechac 150 w
            zabudowanym niz wypic jedno piwo i jechac zgodnie z przepisami bo od razu jest
            sie "pijanym morderca na drodze" !!!!
            • zigzaur Re: Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godzin 28.04.08, 15:40
              W niektórych przypadkach, np. po spożyciu pieczywa żytniego czy kaszy
              jęczmiennej w organizmie może pojawić się niewielka ilość alkoholu wskutek
              fermentacji trawiennej.

              Przepisy mówią, że kierowca musi być sprawny fizycznie i psychicznie. Czyli
              zdrowy i wypoczęty. W niektórych krajach np. Czechach jazda samochodem na
              zwolnieniu lekarskim jest traktowana tak samo jak po alkoholu.
              • Gość: michal Re: Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godzin IP: *.ip.netia.com.pl 28.04.08, 15:46
                no wlasnie i ja mysle ze lepiej miec 0,3 promila niz np nie spac od 24 godzin
                albo miec grype i goraczke.
                A no i pawełkow nie wolno jesc bo maja w sobie alkohol a wiadomo ze jak czlowiek
                zje pawelka to od razu 150km/h jedzie w zabudowanym...
          • Gość: awatar2000000 Re: Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godzin IP: *.rzeszow158.tnp.pl 29.04.08, 08:41
            puknij się w głowę. 0,0 promila to byś nawet batonika baranie nie
            zjadł bo tam też dodają alkohol. 0,5 promila jest OK. Może to i
            trochę pogarsza koordynację i refleks kierowcy ale w niewielkich,
            akcpeptowalnych granicach. Podobnie można żądać od każdego kierowcy
            aby spał 8 godzin albo nie pił syroku na kaszel - bo jak ktoś się
            nie wyśpi to tez mu się trochę koordynacja pogarsza. takich
            czynników jest kilkanaście. a jesteśmy tylko kierowcami a nie
            astronautami. podsumowując, trzeba zwiększyć limit dopuszczalnego
            stężenia alkoholu we krwi do 0,5 promila bo to jest rozsądna
            granica. Ot i ktopka. Jedno piwo nikomu jeszcze nie zaszkodziło.
    • Gość: SmurfMądrala Re: Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godzin IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.04.08, 14:48
      Prawo jest dla normalnych ludzi.
      Ten "chwast" moze dostać i 580 punktów,dla półgłówka bez znaczenia.
      Ten "dobrze zapowiadajacy" sie furiat boi sie tylko przemocy
      i straty finansowej.
      Na bandytę działa głównie kara wg kodeksu bandytow.
      Niestety.
    • Gość: madmak uciekał pół godziny IP: 87.204.85.* 28.04.08, 14:53
      uciekał pół godziny, a zatrzymali go kilka kilometrów dalej...
      • Gość: Albin Siwak Re: uciekał pół godziny IP: 62.29.174.* 28.04.08, 16:29
        Może jeździł w kółko 130 km/h po obwodnicy :)
        • Gość: Egghead Re: uciekał pół godziny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.08, 21:59
          > Może jeździł w kółko 130 km/h po obwodnicy :)
          A może po rondzie :-D
    • Gość: milicjant ale litośc dla Zientarskeigo jest IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.08, 14:57
      jw ciekawa polska przypadłość są wariaci lepsi i gorsi w ocenie moralnej
      oczywiście ...
      • milet_z_sedesu Re: dla mnie Zientarski jest bandyta 28.04.08, 15:57
        i po wyjsciu ze szpitala powinien stanac przed sadem za probe
        zabojstwa, bo czym innym jest jazda po miescie z predkoscia ponad
        200 km/h?
        • venus99 Re: dla mnie Zientarski jest bandyta 28.04.08, 18:18
          dlaczego za próbe??ZAMORDOWAŁ kolegę!!
    • Gość: T Zaraz wariat IP: 87.105.164.* 28.04.08, 15:00
      Normalnie jechał i tyle.
      To bandyci z drogówki siędo niego przyczepili.
    • Gość: Winston Bardzo chory (nieuleczalnie?) kraj IP: *.dip.t-dialin.net 28.04.08, 15:00
      Wariatow widze w swoich podrozach sluzbowych do Polski naprawde
      wielu.

      To bardzo chory kraj, gdzie ciezkie zlamania leczy sie tabletkami od
      bolu glowy.

      A najwiekszym zagrozeniem i zakala cywilizacji nie sa drogi, nie
      pogoda, nie przemarsz wojsk radzieckich tylko jedyni i
      niepowtarzalni w swoim debilizmie Polscy Kierowcy, jestescie godni
      tylko jednego - drog w Afganistanie.
    • Gość: wkurzony Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godziny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.04.08, 15:02
      Wariat?! Do kury nędznej, czy ten facet jest chory psychicznie? Czy
      to może tylko "normalny" pijak? Tak się rodza uprzedzenia wobec
      chorych psychicznie.
      • Gość: Winston Chory kraj raz jeszcze IP: *.dip.t-dialin.net 28.04.08, 15:12
        Masz racje, ludzi nie ze swojej winy chorych psychicznie obraza sie
        porownaniami z bandytami, zboczencami.

        Ci "dziennikarze" (pozal sie Boze) porownujac zwyczajnych bandytow
        doz chorymi, nawet o tym nie wiedza, jakimi sa malymi ludzmi.
      • komentare Nie miał biedaczek CB? 28.04.08, 15:16
        Zastanawiam się skąd takie oburzenie na forum. Bo alkohol? Czy może
        chodzi o to, że 2 promile? Przecież takich palantów jest pełno.
        Wszędzie. Jest powszechne przyzwolenie na chlanie i jeżdżenie.

        Kiedyś na forum był temat radia CB i cieszył się dużym wzięciem.
        Większość się oburzała krytyką CB, które według nich służy do
        poprawy bezpieczeństwa na drodze, podczas kiedy każde małe dziecko
        wie, że CB służy do bezkarnego jeżdżenia po pijaku i z trzykrotną
        dozwoloną prędkością, o ile bemka na gazie pociągnie aż tyle.

        Więc może oburzenie wywołuje fakt, że dał się złapać...
        No nie?
        • Gość: Winston Antenka na dachu, hahahahaha!! IP: *.dip.t-dialin.net 28.04.08, 15:20
          Podczas podrozy do Polski nie moge nadziwc sie antenkom na dachu.
          Rozumiem niedrogie samochody, nie stac kierowcow na mandaty.

          Ale antenka na dachu BMW-7 albo Mercedes S-Klasse ??
          Boze - jakie to zenujace...
          I nie stac na mandat pare zlotych ?? Hahahahahahahahaaa!
          • Gość: xyz Re: Antenka na dachu, hahahahaha!! IP: *.adsl.inetia.pl 28.04.08, 15:52
            Tu nie chodzi o to, że ich nie stać na mandaty tylko o punkty karne i możliwość utraty prawka po przekroczeniu limitu :) Pewnie, że ich stać żeby np zapłacić 1000zł zamiast np 500zł i x punktów karnych tylko na szczęście w tym kraju jeszcze nie ma cennika mandatów typu 1pkt karny = 100zł i jak zapłacisz więcej to punktów nie naliczą. A limit punktów jest taki sam dla kierowcy Merca jak i malucha.
    • milet_z_sedesu Re: zglosilem do wykasowania :-) 28.04.08, 15:16
    • patman MIlicjanci, znajdźcie sobie uczciwą robotę 28.04.08, 15:16
      >>Kontrole kaskadowe przynoszą piorunujący efekt - chwalą policjanci<< - podpis pod zdjęciem. Istotnie efekt jest - kasa dla budżetu. Ktoś jedzie 5o km/h, a tu bach mandacik, bo ograniczenie do 40. Dziękuję za taką walkę o bezpieczeństwo na drogach, obłudne szuje. Powiedzcie wprost, że służycie TYLKO I WYŁĄCZNIE do wyłudzania pieniędzy od kierowców, wasza praca nie ma nic wspólnego z poprawą bezpieczeństwa.
      • Gość: exclusiv Re: wariat ?????????????? polskie slownictwo IP: *.pools.arcor-ip.net 28.04.08, 15:29
        Dlaczego dopuszcza sie taka prymitywna obraze ludzi?
      • Gość: Marcin Re: MIlicjanci, znajdźcie sobie uczciwą robotę IP: *.toya.net.pl 28.04.08, 15:30
        I tu się zgodzę bo w zachodniej Europie policje widać na drodze a u nas???
        Schowają się gnoje w krzakach i tylko czyhają aż ktoś przyciśnie :(
      • venus99 Re: MIlicjanci, znajdźcie sobie uczciwą robotę 28.04.08, 18:20
        mandaty są ZA TANIE!!
    • zigzaur Ciekawe, jakie są skutki prawne. 28.04.08, 15:35
      Z pewnością będzie odpowiadał nie tylko za popełnione wykroczenia drogowe ale
      także za jazdę po pijanemu i za jazdę bez prawa jazdy.

      Skoro jednak nie ma prawa jazdy, co czy naliczenie punktów karnych ma
      jakikolwiek sens?

      Podobnie, jaka jest różnica między "zarobieniem" 25 a 55 punktów karnych? W obu
      przypadkach delikwent jest kierowany na egzamin pod rygorem odebrania prawa jazdy.
      • jakub_lauder Re: Ciekawe, jakie są skutki prawne. 28.04.08, 15:43
        Zamiast budowac drogi, stawia sie ograniczenia. Zamiast pomagac
        kierowcom w trudnych sytuacjach (korki, objazdy), goni sie ich
        mandatami. Nie bronie glupka, ktory siadl za kierownice po wiekszej
        ilosci alkoholu. Ale lapanie kierowcow, ktorzy jada 70 km/h na
        prostej drodze, bo jakis idiota z zarzadu drog postawil znak do 50
        km/h to skandal. Ostatnio dostalem taki mandat na prostej
        drodze, ktora jezdze od lat - szerokie pobocze, dobra nawierzchnia
        las, zadnych drog bocznych i nagle postawili tam ograniczenie do 50
        km.
        • loczko Re: Ciekawe, jakie są skutki prawne. 28.04.08, 15:57
          Masz rację "jakub_lauder". To jeden z przykładów dla mnie
          przestępczej działalności stróżów prawa. Z naszych podatków są
          utrzymywani aby poprawić bezpieczeństwo na marnych drogach a nie
          karać. Powinni stać gdzie są utrudnienia, gonić przestępców a nie
          podatników.
        • milet_z_sedesu Re: nie filozofuj 28.04.08, 15:59
          50km/h to 50 km/h a nie 70km/h.
          • loczko Re: nie filozofuj 28.04.08, 16:08
            A wiesz że nawet policja podważa zasadność 50 km w mieście. To
            powoduje zahamowanie przepustowości skrzyżowań (prosty rachunek
            matematyczny) i płynność ruchu a wcale nie zmniejsza liczby wypadków.
            Jazda bezpieczna dla jednego na takim samym odcinku drogi 90 km/h a
            dla drugiego 40km. Wcale nie znaczy że łamanie przepisów nie powinno
            być karane ale Państwo powinno się opamiętać i tak na biednym
            narodzie.
        • karw123 Re: Ciekawe, jakie są skutki prawne. 28.04.08, 16:33
          Jesteś dureń i tyle. Pełna takich miszczóff ma krzyżyki przy drogach. I ich
          ofiar tudzież, niestety :(
      • Gość: policja jest winna Re: Ciekawe, jakie są skutki prawne. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.08, 16:26
        Taki sam ma sens jak wyroki 487 lat wiezienia zapadające w USA :)))
        Ten sam śmiech na sali:))) Przecież ktoś za to bezcelowe podliczanie punkcików
        bierze pieniądze, a mógłby coś pożytecznego zrobić w tym czasie:)))
        • karw123 Re: Ciekawe, jakie są skutki prawne. 28.04.08, 16:48
          Oj mały rozumek nie rozumie. Zapewniam Cię, że w Polsce 58 punktów nie ma sensu,
          zaś 487 lat w USA ma.
    • Gość: cirrus Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godziny IP: *.adsl.inetia.pl 28.04.08, 15:43
      Dlaczego nie konfiskuje się pijanemu potencjalnego narzędzia zbrodni, czyli pojazdu?
      • soul.brother bo wiekszość samochodów jest własnością banku. 30.04.08, 10:02
        bo wiekszość samochodów jest własnością banku. pacjent za kierownicą tylko
        spłaca raty kredytu :]
    • Gość: pj23 Wariat? Nie, tylko idiota IP: *.toya.net.pl 28.04.08, 15:49
      Wariatów się lubi, a takich nie
    • loczko Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godziny 28.04.08, 15:49
      W wielu krajach 1 promil jest dopuszczalny. U nas to przestępca -
      śmiechu warte. W Anglii widziałem jak w piątek późnym wieczorem
      policja stała na drogach ale nie zatrzymywano nikogo chociaż było
      wiadomo że są po paru piwach. Chodzi o bezpieczeństwo a nie nagonkę
      na kierowców. 0.0 promila to śmieszne, cel - udowodnić że naród pije
      i powinien być karany. Typowa pozostałość zaborców.
      Oczywiście karać ale przez zabranie auta i nie ważne czy to kierowcy
      samochód czy pożyczył. Ludziom nie posiadającym prawa jazdy nie
      rejestrować samochodu bo jak można posiadać coś co będzie narzędziem
      przestępstwa. Gdyby popełniono przestępstwo(nie wykroczenie)cudzym
      pojazdem karać przez skierowanie na egzamin właściciela pojazdu.
      Proste i skuteczne.
      • amatuszewski Re: Pirat zarobił 58 punktów karnych - do loczko 28.04.08, 16:54
        Straszne bzdury wypisujesz. Wymień choć jeden kraj w którym dopuszczalna
        zawartość alkoholu we krwi pozwalająca prowadzić pojazdy mechaniczne wynosi 1
        promil? W Europie jedyne kraje w których jest dość wysoka dopuszczalność to
        Wielka Brytania i Luksemburg i wartość ta wynosi 0,8 ‰ W Polsce dopuszczalna
        ilość wbrew temu co mówisz nie wynosi wcale 0.0 tylko 0,2‰ i uważam że jest jak
        najbardziej prawidłowa. Przy tak minimalnej ilości wiesz że możesz jedynie
        zamoczyć usta w alkoholu a już jedno piwo powoduje przekroczenie limitu.
        Natomiast gdyby w Polsce wartość ta byłaby wyższa, jestem pewien że dużo więcej
        osób by piło parę piwek przed drogą - bo przecież można, a z paru piwek
        zazwyczaj robi się znacznie więcej... Po prostu w Polsce nie ma odpowiedniej
        kultury picia żeby można było podwyższyć limit, więc znacznie lepiej żeby w
        świadomości ludzi panowało przekonanie że nawet mała dawka alkoholu powinna
        wykluczyć prowadzenie samochodu...
      • Gość: lump Re: Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godzin IP: *.bielsko.dialog.net.pl 28.04.08, 17:44
        > Ludziom nie posiadającym prawa jazdy nie
        > rejestrować samochodu bo jak można posiadać coś co będzie narzędziem
        > przestępstwa.
        Nie wiem czy jesteś napruty, czy po prostu Bozia intelektu poskąpiła?
        Co ma wspólnego posiadanie samochodu z przestępstwem?
        Zresztą cała twoja wypowiedź jest bez sensu.
        0.2 promila jak wspomniał przedmówca jest w sam raz (bo tyle obowiązuje w
        Polsce), eliminuje ściganie za konsumpcje legendarnych "batoników" i "soków
        jabłkowych", a równocześnie uświadamia, ża na nic więcej niw można sobie
        pozwolić bo nawet jedno małe jasne jak kondycja słaba może spowodować
        przekroczenie limitu.
      • Gość: pisces Re: Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godzin IP: *.sta.asta-net.com.pl 28.04.08, 19:26
        A w Wietnamie jedzą psy...
      • Gość: ja Re: Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godzin IP: 217.77.225.* 29.04.08, 16:21
        Ciekawe, w który ch państwach można mieć 1 promil? A co z kulturą jazdy? Też jest taka sama jak gdzie indziej na świecie?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka