seydlitz 28.04.08, 13:21 Obciąć ręce, żeby ten Pan nigdy, nikomu życia nie odebrał. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
coque Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godziny 28.04.08, 13:25 48 czy 58 punktów karnych? Niby różnica żadne dla tego super kierowcy... Polski kierowca potrafi 2 promile i tyle punktów- rekord świta - szkoda że w głupocie... Odpowiedz Link Zgłoś
priller gdzie m.m.o., venus99 i inni? 28.04.08, 13:51 gdzie ci glupiutcy forumowicze od "juz nikt przez tego pana zamordowany nie bedzie"? forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=902&w=78888569&a=78891269 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: policja jest winna jak by go nie gonili to by ich nie złamał IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.08, 14:36 Można śmiało stwierdzić, że policjanci są winni całej sytuacji. Gdyby chłopaka zawzięcie nie gonili to przepisów by nie złamał. W świetle powyższego można śmiało stwierdzić, że podżegali do popełnienia przestępstwa. Punkty naliczone są więc całkowicie bezprawnie! Urządzając taki pościg, zarówno on jak i oni, stworzyli na drodze sytuację niebezpieczną dla innych uczestników ruchu drogowego. Policja po spisaniu rejestracji powinna spokojnie czekać pod domem na powrót delikwenta i z uśmiechem na ustach założyć mu kajdanki. Ile punktów karnych dostanie kierujący pościgiem policjant??? Siedząc "na ogonie" ściganego musiał popełniać dokładnie te same wykroczenia... Pozdrawiam, Przyszły prawnik:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: go$c!u Re: jak by go nie gonili to by ich nie złamał IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.08, 14:46 no i wlasnie tutaj pojawia sie problem. zdazylo mi sie z miesiac czy dwa temu jechac za pijanym kierowca. w trakcie zadzwonilem na policje - podalem miejsce zdazenia, kolor, marke i numer rejestracyjny auta. zaden radiowoz nie pojawil sie za moimi plecami na sygnale jak tylko odlozylem sluchawke (bylo by fajnie, prawda?). tak wiec jedyna mozliwosc to wlasnie taka (czy podobna) o ktorej piszesz. policja powinna zapukac do drzwi delikwenta jak tylko namierzy, gdzie jegomosc mieszka. tylko co wtedy? jajco. on powie, ze samochod prowadzili marsjanie, a on spokojnie siedzial w domowym zaciszu... i co mu zrobia? a za tydzien pewnie sytuacja sie powtorzy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: asd Powinien dostać 58 kul... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.08, 20:47 Przecież mógł zabić postronne osoby. STOP mordercom za kierownicą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hmmm Masz racje IP: *.unh.edu 28.04.08, 14:58 Powinni go zatrzymac jak najszybciej. Policja powinna natychmiast zrobic blokade drogi zamiast gonic idiote. Dopuszczam nawet uzycie broni w celu zatrzymania pirata drogowego, jesli w aucie jest sam i nie zagraza to innym uczestnikom ruchu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: elo Re: Masz racje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.08, 15:24 no, zorganizuj blokadę w 5 min, szczególnie jak kierowca jedzie do 150km/h,a to nie autostrada, gdzie jedzie się do przodu, tylko polskie drogi, gdzie co chwile skrzyżowanie, w które można skręcić i ominąć blokadę... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fffffff Re: Masz racje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.08, 17:01 No widzisz a w Ostródzie jeden z drogówki ma teraz sprawę karną - właśnie za użycie broni po 18 km pościgu... Fajnie co? Odpowiedz Link Zgłoś
karw123 Re: jak by go nie gonili to by ich nie złamał 28.04.08, 16:02 Jeśli jechali na kogucie, to nie złamali żadnego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: asdf Re: jak by go nie gonili to by ich nie złamał IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.08, 10:03 pewnie racja, ile wyciaga kogut? ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ss Re: jak by go nie gonili to by ich nie złamał IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.08, 17:00 Obawiam się, że z taką znajomością orzecznictwa Sądów karnych i rozporządzeń Komendanta Głównego Policji itd. to max na studiach zakończysz...I tyle z marzeń:-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rex Re: jak by go nie gonili to by ich nie złamał IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.08, 17:17 Ty chyba nie zostaniesz prawnikiem skoro piszesz takie bzdury.Policja ma prawo łamać przepisy goniąc winowajce,zresztą bardzo dobrze postąpili niech takich kierowców do wiezienia na długie lata zamykają i prawo jazdy do końca życia zabierają!!!A ty chyba do tych kierowców należysz skoro takie bzdety piszesz Odpowiedz Link Zgłoś
moherfucker1 Re: jak by go nie gonili to by ich nie złamał 28.04.08, 17:27 Policja ma prawo lamac prawo???? ROTFL Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Q Kolega się trochę źle wysłowił. IP: *.centertel.pl 29.04.08, 07:48 Nikt nie ma prawa łamać przepisów, ale radiowozu na sygnale przepisy nie obowiązują (żadne), a każdy inny użytkownik drogi (kierowca, pieszy) ma zas... obowiązek się zatrzymać i ustąpić drogi. Jeśli ktoś uważa inaczej, to wkrótce może stać się takim samym piratem jak tamten, więc niech lepiej od razu odda swoje prawko. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mspanc Kolega się trochę źle wysłowił. Ty też! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.04.08, 23:13 Gość portalu: Q napisał(a): > radiowozu na sygnale przepisy nie obowiązują (żadne), Przeczytaj DOKŁADNIE art.53 "Prawa o ruchu drogowym". Odpowiedz Link Zgłoś
venus99 Re: jak by go nie gonili to by ich nie złamał 28.04.08, 18:11 panie boże broń mnie przed takimi prawnikami.akademia smorgońska? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Miki Re: jak by go nie gonili to by ich nie złamał IP: *.range86-166.btcentralplus.com 28.04.08, 20:31 Z ciebie prawnik jak z koziej dupy trąba! Gdyby czekali pod domem nie złapaliby go za rękę i nie udowodnili przestępstwa(kto jechał i kiedy spożywal alkohol). Tak jest czarno na białym i żadnych domysłów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nie prawnik Re: jak by go nie gonili to by ich nie złamał IP: *.gizycko.mm.pl 28.04.08, 20:35 Ale Ty jesteś głupi. Twoja logika wprost poraża. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: awatar2000000 Re: jak by go nie gonili to by ich nie złamał IP: *.rzeszow158.tnp.pl 29.04.08, 08:30 jestem tego samego zdania. powinni mu odjąć te punkty które załapał podczas ucieczki. Jakby go nie próbowali gonić aby się popisać to by nie złamał przepisów. Pogoń nie była konieczna - i tak mieli jego numer rejstracyjny, bez problemu by go dorwali później. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Alicja Re: jak by go nie gonili to by ich nie złamał IP: 193.41.113.* 29.04.08, 12:13 Oj, durniu, jeśli jechali za nim na sygnale a on wcześniej zignorował sygnał do zatrzymania się to Twoje przyszło-prawnicze rozumowanie jest do niczego. Widziałem takich jak Ty na studiach - ja jestem fizykiem i wiele razy ze zdumieniem przypatrywałem się, jak takie przyszłe prawnicze mózgi logicznie myślą. Ciężka sprawa i trudna przyszłość tego państwa, jeśli takie głąby będą prawnikami, prokuratorami, etc. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mspanc Re: jak by go nie gonili to by ich nie złamał IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.04.08, 23:04 Gość portalu: policja jest winna napisał(a): > Można śmiało stwierdzić, że policjanci są winni całej sytuacji. Gdyby chłopaka > zawzięcie nie gonili to przepisów by nie złamał. W świetle powyższego można > śmiało stwierdzić, że podżegali do popełnienia przestępstwa. Punkty naliczone są > więc całkowicie bezprawnie! Acha! A gonili go bo jechał zgodnie z przepisami? Jeśli chciałeś zaprezentować próbkę "logicznego myślenia", to musisz jeszcze wieeeeele ćwiczyć. Odpowiedz Link Zgłoś
jadeim Re: gdzie m.m.o., venus99 i inni? 28.04.08, 14:46 Być może w pracy, wagarowiczu. Odpowiedz Link Zgłoś
venus99 Re: gdzie m.m.o., venus99 i inni? 28.04.08, 18:09 głupi to ty jednak jesteś.powinien za swoje bandyckie wyczyny dostać karę więzienia,grzywnę (bardzo wysoką) i dożywotni zakaz prowadzenia samochodów,rowerów,motocykli,pojazdów konnych. gdyby się łobuz rozwalił śmiertelnie to bym napisał,że sam tak chciał i nikogo nie będzie w stanie zamordować ale ponieważ zyje (być może niestety) to tylko powyższe uwagi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lehoo Re: Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godzin IP: *.am.szczecin.pl 28.04.08, 13:30 Może łamać raz do roku wystarczy... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: robert Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godziny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.08, 13:30 Nie powinni dawać mu już nigdy kluczyków do samochodu bo to jakiś kompletny idiota! A rower - tylko po wcześniejszym dmuchaniu w alkomat. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xenio Dlaczego ludzie tolerują pijanych kierowców wokół IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.08, 13:32 Dlaczego ludzie tolerują pijanych kierowców wokół ? Znajomi mają sąsiada który namiętnie jeżdzi po pijaku - parę razy zabrali mu prawo jazdy ale odzyskiwał je bo "ma układy". A ludzie w okolicy nie wypuszczają dzieci na ulicę , bo boją się że pan Kowalski je rozjedzie. Paranoja! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bogusław Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godziny IP: *.adsl.inetia.pl 28.04.08, 13:33 Za tydzień znowu będzie jechał i co?Ano nic,prawka i tak już nie ma.Mogli pirata zlikwidować na stałe. Rodzinka troszeczkę by popłakała,ale potencjalnego mordercy na drodze więcej by nie było. Odpowiedz Link Zgłoś
stefan-50 Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godziny 28.04.08, 13:39 "Aż 58 punktów karnych zainkasuje kierowca, który w niedzielę przez pół godziny uciekał policjantom z Końskich." Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: milicjant do wszystkich świętoszków forumowych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.08, 13:40 wszyscy krzykacze forumowi i dwulicowe świątoszki !! proponuję monitorować wasze wyczyny "normalnych" kierowców przez tylko jeden dzień i zobaczymy ilu jest w polsce jeszcze "wariatów" drogowych!!! Nie pochwalam wyczynu tego głupka (alkohol) ale w POLSCE nie da sie jeżdzić zgodnie z przepisami (no chyba ze na od odcinek 200km przeznaczymy 6-7h)!! Na średnio w polsce przypada 1 foto radar - lub słup do niego na 8-10km !!!! ale na barierki oddzielające dwa pasy ruchu np w PIASKU k Pszczyny to pieniędzy nie ma (właśnie przez brak tych j..ba ..ch barierek zginęła ostatnio znajoma!!) Prędkośc to jedynie świetna wymówka do statystyk (co na to niemcy bez ograniczeń na autobahn'ie)??? Odpowiedz Link Zgłoś
milet_z_sedesu Re: mozna jezdzic w Polsce zgodnie z przepisami 28.04.08, 14:07 ja tak robie. Uprzedzajac Twoj komentarz robie rocznie ok. 40.000km. W Niemczech nie ma ograniczen predkosci na autostradach? Pewnie nigdy tam nie byles. Jest tam tych ograniczen mnostwo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: milicjant do mileta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.08, 15:00 40 tyś/rok 3333,33km/ m-c 166km /dzień (zakładając 20 dni roboczych) to ty chłopie do roboty dojeżdzasz prostą drogą bez skrzyżowań i świateł :)) zrób rocznie 80-100tyś bez mandatu cwaniaczku ! Odpowiedz Link Zgłoś
paawel.ck Re: jezdze po calej Polsce :-) 28.04.08, 21:06 ja też jeżdżę po całej Polsce ale robie drugie tyle kilometrów i nie da się jeździć zgodnie z przepisami np. jechać 50km\h jak każdy jedzie 70km\h bo przekroczenie prędkości o 20km\h to nic ale o dugie tyle to głupota!!! Odpowiedz Link Zgłoś
r1111111 Re: do mileta 28.04.08, 17:56 Gość portalu: milicjant napisał(a): > 40 tyś/rok 3333,33km/ m-c 166km /dzień (zakładając 20 dni roboczych) to ty > chłopie do roboty dojeżdzasz prostą drogą bez skrzyżowań i świateł :)) zrób > rocznie 80-100tyś bez mandatu cwaniaczku ! A gdzie "milet" napisał, że dojeżdża do pracy? Po ilości przejechanych km można wnioskować, że jego praca polega na jeżdżeniu (kierowca zawodowy?). Szanowny Pan "milicjant" raczej nawet milicjantem nie był (chyba że tym z dowcipów). Odpowiedz Link Zgłoś
venus99 Re: do wszystkich świętoszków forumowych 28.04.08, 18:15 ano na autobahnie jak na autobahnie a na polskich drogach jak na polskich drogach.jak w Niemczech poszalejesz to wszyscy kierowcy NATYCHMIAST zadzwonia na policje i po kilku minutach cię zgarną.mandaty w Poslce są za niskie. Odpowiedz Link Zgłoś
woytolo Zostanie zwolniony za znikomą szkodliwość czynu... 28.04.08, 13:45 Bez złudzeń... U nas pijani mają pobłażanie, mimo, że można by ich karać okrutnie np. finansowo. Ale przecież wszyscy piją!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: michal Re: Zostanie zwolniony za znikomą szkodliwość czy IP: *.ip.netia.com.pl 28.04.08, 14:48 a przeciez mozna pic i jechac ostroznie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mossberg Re: zamknac bandyte do pierdla IP: *.elsnet.pl 28.04.08, 18:51 zamknąć na 10 lat za usiłowanie zabójstwa!... Odpowiedz Link Zgłoś
ukos Dziw, że nikt nie pisze o "ułańskiej fantazji" 28.04.08, 14:08 Przecież to niemal reguła, że im większy debil im grożniejsze niebezpieczeństwo sprowadzi na ludzi, tym ochotniej jakiś cymbał obraża ułanów przypisując mu właśnie "ułańską fantazję". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: RAdek Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godziny IP: *.chomiczowka.waw.pl 28.04.08, 14:23 coś tu nie gra. Jeżeli dobrze rozumiem, to ten koleś przez 30 minut przejechał kilka kilometrów? No chyba, że jeździł w kółko, albo po drodze zatrzymał się na kawę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Brawo Re: Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godzin IP: *.chello.pl 28.04.08, 14:34 Mandat i punkty karne są dobre dla normalnych kierowców ale dla takigo imbecyla nic nie znaczą. Powinno się na miejscu skasować pojazd , którym jechał i na czole wytatuować zero . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: michal Re: Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godzin IP: *.ip.netia.com.pl 28.04.08, 14:42 ja rozumiem, wpypic piwko i jechac ostroznie ale 2 promile? Ludzie nie popelniaja przestepstw drogowych po sa pijani a dlatego ze jezdza jak wariaci i jeszcze na dodatek bywaja pijani. Moim zdaniem trzeba zwiekszyc limit dopuszczalnego alkoholu we krwi do 0.5 (jak np w Hiszpanii) i zwiekszyc kare za nadmierna predkosc. Wariaci pozostana wariatami a alkohol tylko pogarsza sprawe. Trzeba wprowadzic testy psychologiczne by skutecznie odsiac potencjalnych piratow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marcin Re: Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godzin IP: *.toya.net.pl 28.04.08, 15:19 "ja rozumiem, wpypic piwko i jechac ostroznie" Właśnie przez takie coś pijaństwo na drogach jest tolerowane. Dopuszczalna ilość alkoholu we krwi powinna wynosić 0.0 promila. Pamiętaj że każda nawet mała ilość alkoholu w organizmie ma swoje skutki. DLATEGO PIŁEŚ NIE JEDŹ!!! A wracając do pijanych kierowców to bezwzględne odebranie prawa jazdy dożywotnio i kary po kilka tysięcy złotych! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: michal Re: Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godzin IP: *.ip.netia.com.pl 28.04.08, 15:32 wlasnie nie, to jest bez sensu, limit 0,0 nic nie da. Trzeba walczyc z chamstwem na drodze bo to ono powoduje tragedie. Dla mnie 1 piwo jest ok. W jakis sposob pewnie oslabia szybkosc reakcji ale bez przesady. A co z ludzmi, ktorzy sa niewyspani?? tez karac?? a co z frustratami co w korkach stoja?? tez karac?? a co ze starszymi ludzmi?? zakazac prowadzenia auta?? W Polsce jest jakas bezsensowna nagonka na pijanych kierowcow tj. lepiej byc piratem i jechac 150 w zabudowanym niz wypic jedno piwo i jechac zgodnie z przepisami bo od razu jest sie "pijanym morderca na drodze" !!!! Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godzin 28.04.08, 15:40 W niektórych przypadkach, np. po spożyciu pieczywa żytniego czy kaszy jęczmiennej w organizmie może pojawić się niewielka ilość alkoholu wskutek fermentacji trawiennej. Przepisy mówią, że kierowca musi być sprawny fizycznie i psychicznie. Czyli zdrowy i wypoczęty. W niektórych krajach np. Czechach jazda samochodem na zwolnieniu lekarskim jest traktowana tak samo jak po alkoholu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: michal Re: Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godzin IP: *.ip.netia.com.pl 28.04.08, 15:46 no wlasnie i ja mysle ze lepiej miec 0,3 promila niz np nie spac od 24 godzin albo miec grype i goraczke. A no i pawełkow nie wolno jesc bo maja w sobie alkohol a wiadomo ze jak czlowiek zje pawelka to od razu 150km/h jedzie w zabudowanym... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: awatar2000000 Re: Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godzin IP: *.rzeszow158.tnp.pl 29.04.08, 08:41 puknij się w głowę. 0,0 promila to byś nawet batonika baranie nie zjadł bo tam też dodają alkohol. 0,5 promila jest OK. Może to i trochę pogarsza koordynację i refleks kierowcy ale w niewielkich, akcpeptowalnych granicach. Podobnie można żądać od każdego kierowcy aby spał 8 godzin albo nie pił syroku na kaszel - bo jak ktoś się nie wyśpi to tez mu się trochę koordynacja pogarsza. takich czynników jest kilkanaście. a jesteśmy tylko kierowcami a nie astronautami. podsumowując, trzeba zwiększyć limit dopuszczalnego stężenia alkoholu we krwi do 0,5 promila bo to jest rozsądna granica. Ot i ktopka. Jedno piwo nikomu jeszcze nie zaszkodziło. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: SmurfMądrala Re: Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godzin IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.04.08, 14:48 Prawo jest dla normalnych ludzi. Ten "chwast" moze dostać i 580 punktów,dla półgłówka bez znaczenia. Ten "dobrze zapowiadajacy" sie furiat boi sie tylko przemocy i straty finansowej. Na bandytę działa głównie kara wg kodeksu bandytow. Niestety. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: madmak uciekał pół godziny IP: 87.204.85.* 28.04.08, 14:53 uciekał pół godziny, a zatrzymali go kilka kilometrów dalej... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Albin Siwak Re: uciekał pół godziny IP: 62.29.174.* 28.04.08, 16:29 Może jeździł w kółko 130 km/h po obwodnicy :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Egghead Re: uciekał pół godziny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.08, 21:59 > Może jeździł w kółko 130 km/h po obwodnicy :) A może po rondzie :-D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: milicjant ale litośc dla Zientarskeigo jest IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.08, 14:57 jw ciekawa polska przypadłość są wariaci lepsi i gorsi w ocenie moralnej oczywiście ... Odpowiedz Link Zgłoś
milet_z_sedesu Re: dla mnie Zientarski jest bandyta 28.04.08, 15:57 i po wyjsciu ze szpitala powinien stanac przed sadem za probe zabojstwa, bo czym innym jest jazda po miescie z predkoscia ponad 200 km/h? Odpowiedz Link Zgłoś
venus99 Re: dla mnie Zientarski jest bandyta 28.04.08, 18:18 dlaczego za próbe??ZAMORDOWAŁ kolegę!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: T Zaraz wariat IP: 87.105.164.* 28.04.08, 15:00 Normalnie jechał i tyle. To bandyci z drogówki siędo niego przyczepili. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Winston Bardzo chory (nieuleczalnie?) kraj IP: *.dip.t-dialin.net 28.04.08, 15:00 Wariatow widze w swoich podrozach sluzbowych do Polski naprawde wielu. To bardzo chory kraj, gdzie ciezkie zlamania leczy sie tabletkami od bolu glowy. A najwiekszym zagrozeniem i zakala cywilizacji nie sa drogi, nie pogoda, nie przemarsz wojsk radzieckich tylko jedyni i niepowtarzalni w swoim debilizmie Polscy Kierowcy, jestescie godni tylko jednego - drog w Afganistanie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wkurzony Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godziny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.04.08, 15:02 Wariat?! Do kury nędznej, czy ten facet jest chory psychicznie? Czy to może tylko "normalny" pijak? Tak się rodza uprzedzenia wobec chorych psychicznie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Winston Chory kraj raz jeszcze IP: *.dip.t-dialin.net 28.04.08, 15:12 Masz racje, ludzi nie ze swojej winy chorych psychicznie obraza sie porownaniami z bandytami, zboczencami. Ci "dziennikarze" (pozal sie Boze) porownujac zwyczajnych bandytow doz chorymi, nawet o tym nie wiedza, jakimi sa malymi ludzmi. Odpowiedz Link Zgłoś
komentare Nie miał biedaczek CB? 28.04.08, 15:16 Zastanawiam się skąd takie oburzenie na forum. Bo alkohol? Czy może chodzi o to, że 2 promile? Przecież takich palantów jest pełno. Wszędzie. Jest powszechne przyzwolenie na chlanie i jeżdżenie. Kiedyś na forum był temat radia CB i cieszył się dużym wzięciem. Większość się oburzała krytyką CB, które według nich służy do poprawy bezpieczeństwa na drodze, podczas kiedy każde małe dziecko wie, że CB służy do bezkarnego jeżdżenia po pijaku i z trzykrotną dozwoloną prędkością, o ile bemka na gazie pociągnie aż tyle. Więc może oburzenie wywołuje fakt, że dał się złapać... No nie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Winston Antenka na dachu, hahahahaha!! IP: *.dip.t-dialin.net 28.04.08, 15:20 Podczas podrozy do Polski nie moge nadziwc sie antenkom na dachu. Rozumiem niedrogie samochody, nie stac kierowcow na mandaty. Ale antenka na dachu BMW-7 albo Mercedes S-Klasse ?? Boze - jakie to zenujace... I nie stac na mandat pare zlotych ?? Hahahahahahahahaaa! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xyz Re: Antenka na dachu, hahahahaha!! IP: *.adsl.inetia.pl 28.04.08, 15:52 Tu nie chodzi o to, że ich nie stać na mandaty tylko o punkty karne i możliwość utraty prawka po przekroczeniu limitu :) Pewnie, że ich stać żeby np zapłacić 1000zł zamiast np 500zł i x punktów karnych tylko na szczęście w tym kraju jeszcze nie ma cennika mandatów typu 1pkt karny = 100zł i jak zapłacisz więcej to punktów nie naliczą. A limit punktów jest taki sam dla kierowcy Merca jak i malucha. Odpowiedz Link Zgłoś
patman MIlicjanci, znajdźcie sobie uczciwą robotę 28.04.08, 15:16 >>Kontrole kaskadowe przynoszą piorunujący efekt - chwalą policjanci<< - podpis pod zdjęciem. Istotnie efekt jest - kasa dla budżetu. Ktoś jedzie 5o km/h, a tu bach mandacik, bo ograniczenie do 40. Dziękuję za taką walkę o bezpieczeństwo na drogach, obłudne szuje. Powiedzcie wprost, że służycie TYLKO I WYŁĄCZNIE do wyłudzania pieniędzy od kierowców, wasza praca nie ma nic wspólnego z poprawą bezpieczeństwa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: exclusiv Re: wariat ?????????????? polskie slownictwo IP: *.pools.arcor-ip.net 28.04.08, 15:29 Dlaczego dopuszcza sie taka prymitywna obraze ludzi? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marcin Re: MIlicjanci, znajdźcie sobie uczciwą robotę IP: *.toya.net.pl 28.04.08, 15:30 I tu się zgodzę bo w zachodniej Europie policje widać na drodze a u nas??? Schowają się gnoje w krzakach i tylko czyhają aż ktoś przyciśnie :( Odpowiedz Link Zgłoś
venus99 Re: MIlicjanci, znajdźcie sobie uczciwą robotę 28.04.08, 18:20 mandaty są ZA TANIE!! Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Ciekawe, jakie są skutki prawne. 28.04.08, 15:35 Z pewnością będzie odpowiadał nie tylko za popełnione wykroczenia drogowe ale także za jazdę po pijanemu i za jazdę bez prawa jazdy. Skoro jednak nie ma prawa jazdy, co czy naliczenie punktów karnych ma jakikolwiek sens? Podobnie, jaka jest różnica między "zarobieniem" 25 a 55 punktów karnych? W obu przypadkach delikwent jest kierowany na egzamin pod rygorem odebrania prawa jazdy. Odpowiedz Link Zgłoś
jakub_lauder Re: Ciekawe, jakie są skutki prawne. 28.04.08, 15:43 Zamiast budowac drogi, stawia sie ograniczenia. Zamiast pomagac kierowcom w trudnych sytuacjach (korki, objazdy), goni sie ich mandatami. Nie bronie glupka, ktory siadl za kierownice po wiekszej ilosci alkoholu. Ale lapanie kierowcow, ktorzy jada 70 km/h na prostej drodze, bo jakis idiota z zarzadu drog postawil znak do 50 km/h to skandal. Ostatnio dostalem taki mandat na prostej drodze, ktora jezdze od lat - szerokie pobocze, dobra nawierzchnia las, zadnych drog bocznych i nagle postawili tam ograniczenie do 50 km. Odpowiedz Link Zgłoś
loczko Re: Ciekawe, jakie są skutki prawne. 28.04.08, 15:57 Masz rację "jakub_lauder". To jeden z przykładów dla mnie przestępczej działalności stróżów prawa. Z naszych podatków są utrzymywani aby poprawić bezpieczeństwo na marnych drogach a nie karać. Powinni stać gdzie są utrudnienia, gonić przestępców a nie podatników. Odpowiedz Link Zgłoś
milet_z_sedesu Re: nie filozofuj 28.04.08, 15:59 50km/h to 50 km/h a nie 70km/h. Odpowiedz Link Zgłoś
loczko Re: nie filozofuj 28.04.08, 16:08 A wiesz że nawet policja podważa zasadność 50 km w mieście. To powoduje zahamowanie przepustowości skrzyżowań (prosty rachunek matematyczny) i płynność ruchu a wcale nie zmniejsza liczby wypadków. Jazda bezpieczna dla jednego na takim samym odcinku drogi 90 km/h a dla drugiego 40km. Wcale nie znaczy że łamanie przepisów nie powinno być karane ale Państwo powinno się opamiętać i tak na biednym narodzie. Odpowiedz Link Zgłoś
karw123 Re: Ciekawe, jakie są skutki prawne. 28.04.08, 16:33 Jesteś dureń i tyle. Pełna takich miszczóff ma krzyżyki przy drogach. I ich ofiar tudzież, niestety :( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: policja jest winna Re: Ciekawe, jakie są skutki prawne. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.08, 16:26 Taki sam ma sens jak wyroki 487 lat wiezienia zapadające w USA :))) Ten sam śmiech na sali:))) Przecież ktoś za to bezcelowe podliczanie punkcików bierze pieniądze, a mógłby coś pożytecznego zrobić w tym czasie:))) Odpowiedz Link Zgłoś
karw123 Re: Ciekawe, jakie są skutki prawne. 28.04.08, 16:48 Oj mały rozumek nie rozumie. Zapewniam Cię, że w Polsce 58 punktów nie ma sensu, zaś 487 lat w USA ma. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cirrus Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godziny IP: *.adsl.inetia.pl 28.04.08, 15:43 Dlaczego nie konfiskuje się pijanemu potencjalnego narzędzia zbrodni, czyli pojazdu? Odpowiedz Link Zgłoś
soul.brother bo wiekszość samochodów jest własnością banku. 30.04.08, 10:02 bo wiekszość samochodów jest własnością banku. pacjent za kierownicą tylko spłaca raty kredytu :] Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pj23 Wariat? Nie, tylko idiota IP: *.toya.net.pl 28.04.08, 15:49 Wariatów się lubi, a takich nie Odpowiedz Link Zgłoś
loczko Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godziny 28.04.08, 15:49 W wielu krajach 1 promil jest dopuszczalny. U nas to przestępca - śmiechu warte. W Anglii widziałem jak w piątek późnym wieczorem policja stała na drogach ale nie zatrzymywano nikogo chociaż było wiadomo że są po paru piwach. Chodzi o bezpieczeństwo a nie nagonkę na kierowców. 0.0 promila to śmieszne, cel - udowodnić że naród pije i powinien być karany. Typowa pozostałość zaborców. Oczywiście karać ale przez zabranie auta i nie ważne czy to kierowcy samochód czy pożyczył. Ludziom nie posiadającym prawa jazdy nie rejestrować samochodu bo jak można posiadać coś co będzie narzędziem przestępstwa. Gdyby popełniono przestępstwo(nie wykroczenie)cudzym pojazdem karać przez skierowanie na egzamin właściciela pojazdu. Proste i skuteczne. Odpowiedz Link Zgłoś
amatuszewski Re: Pirat zarobił 58 punktów karnych - do loczko 28.04.08, 16:54 Straszne bzdury wypisujesz. Wymień choć jeden kraj w którym dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi pozwalająca prowadzić pojazdy mechaniczne wynosi 1 promil? W Europie jedyne kraje w których jest dość wysoka dopuszczalność to Wielka Brytania i Luksemburg i wartość ta wynosi 0,8 ‰ W Polsce dopuszczalna ilość wbrew temu co mówisz nie wynosi wcale 0.0 tylko 0,2‰ i uważam że jest jak najbardziej prawidłowa. Przy tak minimalnej ilości wiesz że możesz jedynie zamoczyć usta w alkoholu a już jedno piwo powoduje przekroczenie limitu. Natomiast gdyby w Polsce wartość ta byłaby wyższa, jestem pewien że dużo więcej osób by piło parę piwek przed drogą - bo przecież można, a z paru piwek zazwyczaj robi się znacznie więcej... Po prostu w Polsce nie ma odpowiedniej kultury picia żeby można było podwyższyć limit, więc znacznie lepiej żeby w świadomości ludzi panowało przekonanie że nawet mała dawka alkoholu powinna wykluczyć prowadzenie samochodu... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lump Re: Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godzin IP: *.bielsko.dialog.net.pl 28.04.08, 17:44 > Ludziom nie posiadającym prawa jazdy nie > rejestrować samochodu bo jak można posiadać coś co będzie narzędziem > przestępstwa. Nie wiem czy jesteś napruty, czy po prostu Bozia intelektu poskąpiła? Co ma wspólnego posiadanie samochodu z przestępstwem? Zresztą cała twoja wypowiedź jest bez sensu. 0.2 promila jak wspomniał przedmówca jest w sam raz (bo tyle obowiązuje w Polsce), eliminuje ściganie za konsumpcje legendarnych "batoników" i "soków jabłkowych", a równocześnie uświadamia, ża na nic więcej niw można sobie pozwolić bo nawet jedno małe jasne jak kondycja słaba może spowodować przekroczenie limitu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pisces Re: Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godzin IP: *.sta.asta-net.com.pl 28.04.08, 19:26 A w Wietnamie jedzą psy... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: Pirat zarobił 58 punktów karnych w pół godzin IP: 217.77.225.* 29.04.08, 16:21 Ciekawe, w który ch państwach można mieć 1 promil? A co z kulturą jazdy? Też jest taka sama jak gdzie indziej na świecie? Odpowiedz Link Zgłoś