Dodaj do ulubionych

Ile euro wziąść na Sycylię

IP: 80.50.55.* 22.05.08, 11:33
Jadę w lipcu na obóz na Sycylię, ile euro musze abrać aby mieć na
drobne wydatki (owoce, napoje, lody itp.)
Obserwuj wątek
    • linn_linn Re: Ile euro wziąść na Sycylię 22.05.08, 12:00
      10-15 euro dziennie?
      • Gość: Emi Re: Ile euro wziąść na Sycylię IP: 80.50.55.* 22.05.08, 14:14
        Podobno jest tam drogo czy 10-15 euro to nie bedzie za mało ?
        • vojager29 Re: Ile euro wziąść na Sycylię 22.05.08, 15:19
          wiec wez tyle ile bedzie ci potrzebne
        • linn_linn Re: Ile euro wziąść na Sycylię 22.05.08, 15:34
          Nikt nie poda Ci konkretnej wlasciwej sumy. Zalezy za co bedziesz placic: napoje
          mozna kupic w sklepie za pol euro albo w dyskotece czy na plazy za 5 euro. Jesli
          beda jakies bilety wstepu, to juz ponad 5 euro zniknie.
          • Gość: Arise Re: Ile euro wziąść na Sycylię IP: 217.201.23.* 23.05.08, 11:42
            Generalnie można powiedzieć, że ceny są warszawskie. Oczywiście jest
            trochę drożej niz w Polsce ale trudno tu mówić o jakiejś olbrzymiej
            różnicy. Drink w dobrej knajpie kosztuje ok 5 euro, czyli podobnie
            jak u nas. Chleb jest w większości na wagę ok 2 euro za kilo, czyli
            za bochenek wychodzi średnio 0,55 euro. Butla wody w sklepie poniżej
            1 euro. Owoce...to zależy na co własnie jest sezon, ale nie ma
            tragedii. Jeśli będziesz mieć kaprys zjedzenia obiadu w restauracji -
            przystawka, danie główne i wino zmieścisz się w ok. 25 - 30 euro,
            zalezy gdzie i oczywiście nie mówimy o najlepszej restauracji w
            mieście.


            sycylia-przewodnik.blog.onet.pl
            • mediterraneo1978 Re: Ile euro wziąść na Sycylię 26.05.08, 14:46
              Proponuje podejsc tak - zdecydowanie więcej niż do Egiptu, dużo
              więcej niz do Tunezji, na pewno przynajmniej trochę więcej niz do
              Turcji, nieco więcej niz na wyspy greckie :).
      • Gość: al9 linn linn 10 euro dziennie???? IP: *.teleton.pl 26.05.08, 15:30
        żartujesz sobie
        Juz o tym dyskutowaliśmy
        50 euro na osobę (zakładając opłacone juz noclegi i oddzielne środki
        na benzynę...)

        mocno przesadziłaś..
        :-(
        al
        • Gość: Maciej Re: linn linn 10 euro dziennie???? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.05.08, 15:49
          Arturze, o ile dobrze zrozumiałem Emi jedzie na obóz, czyli jest raczej osobą
          młodą. Twoje 50 Eur/osoby to jednak wersja dla osoby o konkretnych wymaganiach
          co do standartu.
          Emi pyta o to ile potrzebuje na napoje, lody, owoce itp, a nie na bilety
          wstępów, obiady w restauracjach itp. 10 EUR to może być za mało, ale wydaje mi
          się 15 EUR / dzień wystarczy, a 20 EUR/dzień pozwoli czuć się swobodnie.
        • linn_linn Re: linn linn 10 euro dziennie???? 26.05.08, 15:54
          Jechac na oboz i brac ze soba 50 euro dziennie? To juz lepiej od razu oplacic
          porzadny pobyt.
          • al9 Re: linn linn 10 euro dziennie???? 26.05.08, 17:27
            skoro obóz i młodzież - ok - zgodzę się na 30 eur dziennie
            ale 10 czy 15?
            no way
            :-(
            al
            ps.musielibyście zobaczyć w akcji moją 11 letnią córkę...
            • Gość: s Re: linn linn 10 euro dziennie???? IP: *.r.kbt.pl 26.05.08, 20:34
              11-letnia córka w "akcji"......?????!!!!!
            • linn_linn Re: linn linn 10 euro dziennie???? 27.05.08, 08:36
              Wierz mi, nie chcialabym zobaczyc jej w akcji. Nie nasz corka, nie nasze problemy.
              • Gość: al9 Re: linn linn 10 euro dziennie???? IP: *.centertel.pl 27.05.08, 12:54
                Wierz mi, nie chcialabym zobaczyc jej w akcji. Nie nasz corka, nie
                nasze proble
                > my.
                --------
                lin linn masz rację
                szkoda że nie masz elementarnego poczucia humoru
                będę brał na to poprawkę
                al
                • linn_linn Re: linn linn 10 euro dziennie???? 27.05.08, 16:26
                  Jezeli Ciebie smieszy zachwabie corki, to nam nic d tego. Z powyzszych powodow.
                  Moim zdaniem, nie ma z czego zartowac. Biroac pod uwage co wyprawiaja w obecnych
                  czasach dzieci 11-letnie.
                  • Gość: al9 linn naprawdę cos Ci się stało :-( IP: *.centertel.pl 27.05.08, 21:07
                    zachwabie?
                    ???
                    śmieszy?
                    stwierdzam, że 10 euro dzienie to za mało na CAŁODZIENNE atrakcje
                    nawet skromne. Nie wiesz ile kosztuje cola, lody czy kawałek pizy???
                    I stwierdzam, na podstawie obserwacji mojej córki, że dziecko -
                    zapewne i młodzież - ciagle chce pić czy jeść...
                    Kończę ten temat definitywnie a Twoich wypowiedzi linn kompletnie
                    nie rozumiem...
                    eot
                    al
                    • kasia_dark_angel ile kasy 28.05.08, 00:18
                      Będąc na obozie na sycylii na wlasne wydatki nie straciłam wiecej
                      niż 100 E. zawsze lepiej jest mieć wiecej wrazie czego. 30 euro
                      dziennie nie przesadzajcie! zakupy raz na dwa- trzy dni. lod na
                      plazy z 2 euro;p
                      • Gość: ania Re: ile kasy IP: *.mofnet.gov.pl 28.05.08, 08:32
                        Co to jest "zachwabie" ? Zachwalanie czy zachłanność ? :)
                        No to jest kwestia wzgledna, ile brac dokadkolwiek - bywa tak ze w
                        tanich krajach jest sie rozrzutnym, w drogich czlowiek trzyma sie za
                        kieszen, tam gdzie tanio (np. Egipt) to tubylcy sa natretni i co
                        chwile wolaja o bakszysz, chca cos wcisnac, sprzedac.
                        • Gość: yyy Re: ile kasy IP: *.wro.vectranet.pl 28.05.08, 23:08
                          Podobno Cypr jest strasznie drogi, ale skoro auto na Cyprze 60 euro,
                          a na Sycylii 70-80 za dzien... No oczywiscie nie o oboz 11-latki
                          chodzi :)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka