Dodaj do ulubionych

Plan Spotkań Koła Zamościan na 2006r. w W-wie

12.03.06, 08:10

15 stycznia godz. 11.30
Spotkanie Opłatkowe , szczególnie uroczyste i pełne
prezentów, w roku 2004 gdy byłem na podobnym spotkaniu stwaiło się
ponad 100 osób ...w roku bierzącym przybyło również wiele osób szczerze
kochających Zamość i atmosfera była niezapomniana .

1 lutego Sroda godz. 17.00
Karnawałowy wieczór towarzyski, niestety odbył się w niezbyt sprzyjających
żałobnych okolicznościach (3 po zawaleniu hali targowej w Katowicach)

1 marca środa popielcowa godz 17.00
Wspomnienia o znanym zamojskim reginaliście , historyku autorze Przewodnika
po Zamosciu - Michale Pieszko


23 kwietnia niedziela 11.30
Spotkanie wielkanocne -"jajeczko"

17 maja sroda 17.00
Spotkanie z wiceprezesem PTTK - o zabytkach
Warszawy

7 czerwca godz 17.00
O światowych wojażach Członków Koła Zamościan opowie Pani Zofia ,
mieszkająca ok 30 lat we Francji a obecnie znów w Ojczyznie, oraz
Panowie Kazimierz i Maxio.


Serdecznie zapraszam Sympatyków Zamościa do uczęstniczenia w Spotkaniach
Koła Zamościan w Warszawie przy ul Senatorskiej 11 (budynek PTTK)

Pozdrawiam serdecznie
Janusz
Obserwuj wątek
    • januszx Michał Pieszko 12.03.06, 10:54
      Przepisałem Moi Drodzy plan Spotkań Koła Zamościan ,gdyż okazje sie ,że w
      poprzedniej wersji były błędy :-)
      Jednocześnie przedstawiam infornmacje z ostatniego spotkania , którego tematem
      była wybitna postać związana z naszym pięknym Zamościem - bohaterem dnia był
      Michał Pieszko .
      Na spotkaniu padła miedzy innymi propozycja zorganizowania rajdu Pieszego -
      nazwa związana również z nazwiskiem znanego Zamościanina:-) (choć Przybysza),
      który odnywałby się w okolicach Zamościa (także dalszych) , szeczególowa trasa
      nie została wyznaczona ,projekt jest w fazie opracowania.

      Drugim ważnym punktem jest inicjatywa opieki na grobowcem Pana Pieszko na
      cmentarzu w Zamościu .

      Pozdrawiam
      Janusz
      -
      • monic18 Re: Michał Pieszko 14.03.06, 12:25
        Z pochodzenia jestem Zamościaniniem, od dwóch lat mieszkam w Warszawie. Gdzie
        mogę uzyskać więcej informacji nt. koła?
        • koziorozka Re: Michał Pieszko 14.03.06, 12:55
          Na pewno Janusz odpowie Ci dokladniej - ja wiem, że mieści sie Warszawie w
          siedzibie PTTK przy ul. Senatorskiej 11 i że każdy może przyjśc na spotkanie.
          • januszx Re: Michał Pieszko 15.03.06, 07:12
            Monic warto przyjść na spotkanie , które odbywają się raz na miesiąc , można
            spotkać tam wiele osób , których od wielu lat łączą sprawy Zamościa i
            pochodzenie z tamtego regionu.
            Kiedyś przez wiele lat prezesem koła był ostatni Ordynat JAn Zamoyski, obecnie
            PAnie Alicja ,która również bardzo się stara żeby zjednoczyć środowisko
            zamoyskie w Warszawie i to się udaje. Ostatnio na spotkaniu pojawiły się
            ciekawe pomysły odnośnie konkretnych działań , pisałem o nich w poprzednim
            poście.
    • januszx Warszawa, Senatorska 11, Spotkania Koła Zamościan 17.03.06, 14:20
      A tutaj udało mi się sfotografować kamienicę w której odbywają się spotkania
      koła Zamościan , teraz będzie łatwiej trafić:-)
      Pozdrawiam
      J

      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=707&w=28154140&a=38672631
    • januszx Spotkanie Koła Zamościan 14 stycznia godz. 11.30 28.12.06, 16:16
      Koło Żamościan w Warszawie wciąź bardzo aktwnie działa ,
      najbliższe spotkanie , poświąteczne odbędzie się
      w siedzibie PTTK przy ulicy Senatorskiej 11
      w niedziele 14 stycznia 2007 roku o godz 11.30 .
      W imieniu organizatorow serdecznie zapraszam
      Janusz
      • januszx Spotkanie Koła Zamościan 14 stycznia godz. 11.30 06.01.07, 16:53
        Rozmawiałęm z Prezes Kołą Zamościan Panią Alicją i potwierdzam Spotkanie w
        niedzielę 14 stycznia:-) warto przyjść poznać mądrych ludzi , często bardzo
        doświadczonych, pieknie wspominających Zamość i nie tylko:-)
    • januszx 14 stycznia 2007 godz. 11 10.01.07, 12:30
      Przypominam Moi Drodzy ,że spotkanie Zamościan odbędzie się już najbliższą
      niedzielę i jak zapewniała mnie Prezes Koła przwidziane jest oczywiście
      przełamanie się Opłatkiem , śpiewy pięknych polskich kolęd , długie interesujące
      rozmowy ...
      Pozdrawiam
      • marius68 Re: 14 stycznia 2007 godz. 11 15.01.07, 15:39
        Ktoś był?
        Mi nie udało się wygospodarować wolnego czasu.
        Może ktoś był i napisze pare zdań.
        Mariusz
        • nikas10 Re: 14 stycznia 2007 godz. 11 05.02.07, 16:30
          Mam prośbę o przesłanie namiarów na Kolo (na priva). Ewentualnie kontaktu z
          osobą organizującą spotkania. Ja pochodzę z Zamościa, w Warszawie mieszkam od
          bardzo wielu lat i nie mam kontaktu z nikim z tamtych okolic.
          Pozdrawiam,
          • koziorozka Koło Zamościan - plan na 2007 13.02.07, 10:56
            Namiarów na organizatorów nie mam, ale plan na pierwsze półrocze 2007 owszem :)
            Koło Zamościan działa w Warszawie przy PTTK i organizuje spotkania raz w
            miesiącu przy ul.Senatorskiej 11
            ------------------
            14 stycznia 2007 - spotkanie opłatkowe o godz.11.30
            7 lutego - promocja książki "Noc w drukarni" W.Papierskiej i Wł.Ćwika o godz.17
            7 marca - spotkanie z markiem Jaworem, autorem albumu "Zamość - miasto
            idealne" o godz.17
            15 kwietnia - spotkanie wielkanocne o godz. 11.30
            16 maja - Cecylia Szumska o działającym na Zamojszczyżnie Romanie Szczurze z
            AK i WiN godz. 17
            20 czerwca - Romana Mrozowska o książkach (godz.17)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka