wiedzma30 10.09.07, 17:27 forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=32203 Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
tamsin Re: Zagladnijcie koniecznie! 10.09.07, 20:30 ciekawe od jakiego rozmiaru przyjmuja na tym forum Odpowiedz Link
wiedzma30 Re: Zagladnijcie koniecznie! 10.09.07, 20:57 Mysle, ze od wkleslego ))) Im wczesniej miec dobry rozmiar - tym lepiej Pozniej nie trzeba radzic sobie z "bulami" Odpowiedz Link
wiedzma30 Ciekawostka 12.09.07, 01:04 stanikomania.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?361780 Odpowiedz Link
zzagi Re: Zagladnijcie koniecznie! 12.09.07, 11:08 Pomagamy kazdemu rozmiarowi jak przekonalo sie u nas wiele dziewczyn bo wbrew pozorom 80% kobiet noszacych zly rozmiar stanika dotyczy wszystkich kobiet a nie tylko biusciastych. A tu maly tescik: www.doyoumeasureup.co.uk/ Odpowiedz Link
asia.sthm Re: Zagladnijcie koniecznie! 12.09.07, 12:35 Prawda!! Jakies trzy lata temu kolezanka Asica przeprowadzila tu szybki, korespondencyjny kurs dobierania prawidlowego rozmiaru stanika....no i wreszcie mam biust 65C! sobie paraduje z prawdziwym, bez silikonowych wyglupow. Gdybym byla taka madra wczesniej, nie musialabym robic za deske przez pol zycia Kursy dobierania stanika powinny byc obowiazkowe, prawnie nakazane. Ot co! Odpowiedz Link
mon101 Re: Zagladnijcie koniecznie! 12.09.07, 22:18 asia.sthm napisała: > Prawda!! Jakies trzy lata temu kolezanka Asica przeprowadzila tu > szybki, korespondencyjny kurs dobierania prawidlowego rozmiaru > stanika....no i wreszcie mam biust 65C! Ha! I ja wyladowalam pare lat temu na 65C po tym jak pani sprzedawczyni w sklepie z bielizna wyrwala mi z rak sterte stanikow 75A, ktore wloklam do przymierzalni. Cale zycie bylam przekonana, ze mam A, na C nawet nie smialam zerkac! A tu taki luksus, nareszcie cos tam mam pod swetrem Kursy stanikowe do szkol!!! Odpowiedz Link
asica74 Re: Zagladnijcie koniecznie! 12.09.07, 22:43 no przeciez, przeciez! Sezon letni jest dla mnie mordega Co rusz ogladam sie za kobietami z bulami, tudziez w obwislych stanikach. Nawet kiedys mialam taki zaped, by po prostu podejsc do kobieciny i jej powiedziec, ze ma zle dobrany stanik. Na szczescie, moja wypracowana grzecznosc kazala mi trzymac moj niewyparzony jezor za zebami Poprzestalam na nawracaniu kolezanek z 36A na 28D I musze jeszcze powiedziec, ze dobieranie dobrych biustonoszy to moja pasja, no! Przy okazji podziele sie super odkryciem ostatnich miesiecy: Superbra Panache: no cudo na kolkach! Swietnie trzyma! www.bravissimo.com/products/lingerie/sensational- sets/panache/pnb2-details.aspx?colour=Nude kociuchy Odpowiedz Link
asica74 Re: Zagladnijcie koniecznie! 12.09.07, 22:43 www.bravissimo.com/products/lingerie/sensational-sets/panache/pnb2-details.aspx?colour=Nude link raz jeszcze Odpowiedz Link
mon101 Re: Zagladnijcie koniecznie! 12.09.07, 22:51 No niezle, niezle, chociaz takiego rozmiaru to jednak nie mam A propos rozmiaru to potrzebuje tlumaczenia na centymetry, ktory to niby bedzie 70C albo 65B? Odpowiedz Link
asica74 Re: Zagladnijcie koniecznie! 12.09.07, 23:12 ale zaraz zaraz? z jakiego rozmiaru na jaki przeliczyc? 70c to 32c 65b to 30 b Odpowiedz Link
tamsin Re: Zagladnijcie koniecznie! 13.09.07, 01:14 najwazniejsze aby nie miec wiecej piersi niz dwie bo niestety czesto kobiety maja i po trzy po kazdej stronie, a to wlasnie przez zle dobrany biustonosz. Odpowiedz Link
mon101 Re: Zagladnijcie koniecznie! 14.09.07, 19:20 asica74 napisała: > ale zaraz zaraz? > z jakiego rozmiaru na jaki przeliczyc? > 70c to 32c > 65b to 30 b No bo ja zle napiasala, baba glupia i na wyslij nacisnela za wczesnie. Mialo byc 70C albo 75B. Chociaz po tych ekscesach szarlotkowo/serniczkowych grozi mi 80 jak nic! Odpowiedz Link
asica74 Re: Zagladnijcie koniecznie! 14.09.07, 20:36 70 c to 32c 75b to 34b. Mon, nie poszerzaj sie w obwodzie, ale zwieksz miseczke: sproboj zalozyc stanik na przyklad 70D... och szkoda, ze daleko jestes, bo normalnie bym cie wymierzyla Odpowiedz Link
mon101 Re: Zagladnijcie koniecznie! 14.09.07, 21:03 70D??? Kobito, az zem wypiekow dostala... Oj, zmierze ci ja zmierze:- ))Niestety dwoch niezaleznych fachowcow (fachowczyn, rzecz jasna)w sklepach specjalistycznych stwierdzilo, ze 70C i "chwatit" i faktycznie, jestem zadowolona. Kupuje chetniej 70C niz 75B, ktore tez ponoc moge miec. Mysle, ze to lechtanie mego ego, C to jednak C! Troche zalezy to od firmy, ja trzymam sie Chantelle bo mi dobrze lezy na bablach, wiec na przecenach sie zasadzam i chwytam, nawet nie musze mierzyc! Odpowiedz Link
wiedzma30 Re: Zagladnijcie koniecznie! 14.09.07, 22:21 Eeeeeeeeee... Kazde D z innym obwodem, to inne D - rozna wielkosc. Ja nosilam to nieszczesne 80B... Po konsultacji z fachowczyniami mialam mierzyc 34D, niestety i ten rozmiar okazal sie nieodpowiedni; teraz bede polowac na 32E - a moj biust to nic wielkiego Wczoraj upolowalam 32DD, ale jednak to jeszcze nie to - obwodowo ok, ale miskowo nie... Odpowiedz Link
asica74 Re: Zagladnijcie koniecznie! 14.09.07, 22:31 Zgadza sie, kazde D z innym obwodem, to rozna wielkosc. A twoje schodzenie z obwodu, przypomina mi jak zywo moja droge przez meke Odpowiedz Link
asica74 Re: Zagladnijcie koniecznie! 14.09.07, 22:29 Mon, przymierz najpierw w sklepie, na slepo nie kupuj! A zadnego ego, nie lechtam, po prostu sie o bable martwie, co same musza sobie radzic z noszeniem Moze jeszcze przymierz 65d i pamietaj o tym, by: - stanik w obwodzie lezal dosc ciasno, przy zapieciu na PIERWSZA chaftke (z tylu, jak odciagniesz od plecow, niech sie zrobi odstep na ok... 3 cm, nie wiecej) - Obwod stanika ma lezec rownolegle do podlogi, tj, tyl nie moze sie podnosic do gory. - ramiaczka podciagnij dosc wysoko - fiszbina ma ci podchodzic pod sama pache. Hm, to by bylo na tyle. Na owym, wspomnianym przez wiedzme forum, dziewczyny maja tez galerie. Jeszcze sie tam nie dopchalam, ale sie przymierzam Odpowiedz Link
wiedzma30 Re: Zagladnijcie koniecznie! 14.09.07, 23:05 To forum bylo dla mnie takim "WOW" )) I nareszcie sie dowiedzialam, dlaczego mi te wszystkie 36B i 34B robily ziuuuum do gory, co doprowadzalo mnie do szewskiej pasji - bo jak miedzy ludzmi to poprawiac?! A znowu jak czlowiek nie poprawi, to przychodza mordercze mysli )) A po drugie zawsze myslalam, ze miseczka D to juz kolos )) A goooopia i nieuswiadomiona nie wiedzialam, ze przy malym obwodzie to to male jest )) Odpowiedz Link
mon101 Re: Zagladnijcie koniecznie! 15.09.07, 10:54 Halo, jakie forum? Dawac tu link, prosze! Odpowiedz Link
mon101 Re: Zagladnijcie koniecznie! 15.09.07, 11:07 Wycofuje post, cos mi sie na mozg rzucilo, chyba te serniczki warszawskie.A z tym ego to zart, rozumiem ze D D nierowne, ale brzmi lepiej niz A, nieprawda?) Odpowiedz Link
wiedzma30 Re: Zagladnijcie koniecznie! 15.09.07, 17:52 Moge miec i A, byle mi biustonosz nie jezdzil po szyi )) Odpowiedz Link
asica74 Re: Zagladnijcie koniecznie! 15.09.07, 12:05 Wiedzma odkrylas miseczki E? Albo te F? Fajne sa, co nie? Hy Hy! Ja mialam cale zycie problem z ugniatajaca fiszbina na klacie. I nie mialam pojecia czemu! A moja przygoda zaczela sie od nieszczesnej wizyty u pani Hani, traumatycznej! Ale gdy otrzasnelam sie po powierzchownym wrazeniu, wzielam sobie do serca wszystkie rady. Odpowiedz Link
wiedzma30 Re: Zagladnijcie koniecznie! 15.09.07, 17:50 Niestety nie trafilam na E... Tutaj w sklepach tylko "najpopularniejsze" rozmiary na 100 pod biustem 36-42 i B-DD. A reszta co? Ma chodzic bez?! Ostatnio bylam w "ekskluzywnym" sklepie, dzie sa kolekcje projektantow itp. i co? To samo! Normalnego rozmiaru nie uswiadczysz! Az nie wytrzymalam i zapytalam ekspedientke - oczywiscie naocznie stwierdzila - nieeee to bedzie dla ciebie za male i zawziecie wciskala mi 34D... Na co ciagle mowilam nie, a ona znow mnie lustowala. Ubaw mialam ze hej! Widzialam kobiecinke z 150 wzrostu, drobniutkie chucherko, ktora kupowala kilka biustonoszy 36c! Moze dla przyjaciolek? )) Ale, ale gdzie jak kupie to 32e?.. Odpowiedz Link
monika_a_b Re: Zagladnijcie koniecznie! 15.09.07, 19:22 No właśnie, Wiedźmo, gdzie tutaj kupić porządne biustonosze??? Ja już od kilku tygodni zaglądałam na to forum Biuściastych, aż w końcu, po Twoim poście tutaj, stwierdziłam, że czas najwyższy przyjrzeć się bardziej krytycznym okiem moim cyckonoszom. Zawsze wydawało mi się, że mam trochę za duży obwód, ale nie wiem dlaczego jakoś całkiem irracjonalnie bałam się założyć cyckonosz o mniejszym obwodzie, ale za to z większą miseczką. Widzę, że w zasadzie nie jestem w tym odosobniona, hehehe... Do tej pory nosiłam no i jeszcze noszę 34C, przy czym nawet przy tym obwodzie mieseczka C czasami mi się lekko wylewa, czego nie znoszę, i co potrafi mi szybko zepsuć humor. A może mi cycki jeszce rosną? ))) W czwartek zaczęłam moje poszukiwania jakiegoś 32D lub DD (w zależności od kroju, pod biustem mam jakieś 71-72cm), aby to cudo przymierzyć i naocznie (nabiustnie ) sprawdzić własny rozmiar. Poszłam więc do The Bay... i się głęboko rozczarowałam... Nic, tylko na pół piętra same 36 i wzwyż (nawet 34 nie było tak często spotykane) i to do miseczki C najwyżej, chociaż z pomocą miłej pani sprzedawczyni znalazłam jakieś 32D, ale tak szkaradne, że hej... Widziałyście może kiedyś cyckonosze z gumką _na biuście_? Nie pod, ale na nim? No właśnie, tam gdzie łanie miał być wyksponowany biust, mój własny został spłaszczony tą okropną gumką... // Pani sprzedawczyni powidziała mi, że teraz jest taki trend na produkowanie cyckonoszy dla średniej krajowej, pozostałe rozmiary tych wielkich sklepów nie obchodzą... Niemiłe to, oj niemiłe, a przecież ja nie mam jeszcze tak wielkiego biustu, zawsze wydawało mi się, że to jest ta średnia krajowa... Ciekawa jestem co w takim razie noszą te filigranowe Azjatki, jakich całe stada na naszych ulicach? 36? Nie wierzę... Pani ze sklepu dała mi namiary na sklep specjalistyczny, ale tam ceny będą też "trochę" inne... No nic, w następnym tygodniu pójdę i sprawdzę... Wiedźmo, na Stanikomanii podają piękne cyckonosze z Anglii i Polski, które można kupić online. Czy znasz może nasz tutejszy rynek online? Kupowałaś jakieś cyckocudo w ten sposób? Jeśli tak, to gdzie? Podasz namiary? Dzięks! )) Pozdrawiam z Vacouveru, Moni Odpowiedz Link
wiedzma30 Re: Zagladnijcie koniecznie! 15.09.07, 19:38 Niestety nic nie znalazlam... (( Jedynie LaSenza - tam kupilam 32DD, byly rowniez 32D. Zobacz, moze ich sklepy sa tez w Vanc. TheBay - ekskluzywny sklep prawda? ))) Odpowiedz Link
monhann2 Re: Zagladnijcie koniecznie! 17.09.07, 16:52 Mam ten sam problem, rozmiar 32D lub DD jest bardzo trudno osiagalny. Udalo mi sie pare razy upolowac cos ladnego w Winners ale to lut szczescia. Nawet w Victoria Secret maja malo 32D, dlatego czesciej musze sie zadawalac 34C. Kilka razy zamawialam z: www.fredericks.com/category/bras.do sprobuj moze tam, maja niezly wybor i jakosc tez nienajgorsza, ceny calkiem przyzwoite. Powodzenia! Odpowiedz Link
wiedzma30 Re: Zagladnijcie koniecznie! 17.09.07, 17:14 A bylas w LaSenza? Wlasnie najmniejszy rozmiar jaki maja to 32D i DD. Odpowiedz Link
monhann2 Re: Zagladnijcie koniecznie! 17.09.07, 17:46 wiedzma30 napisała: > A bylas w LaSenza? Wlasnie najmniejszy rozmiar jaki maja to 32D i DD. Nie kazdy fason. A jesli maja to przewaznie te bardzo 'padded', w ogole LaSenza ma bardzo maly wybor stanikow np z cienkiej koronki, nie padded. Zatrzesienie push-ups i tych z silikonowymi wstawkami. Odpowiedz Link
wiedzma30 Re: Zagladnijcie koniecznie! 17.09.07, 17:21 A bylas w ktoryms z tych sklepow? www.braboutique.com/pages/about.htm#location www.lineaintima.com/Home.aspx www.freyalingerie.co.uk//stockist_search.asp?search=true Odpowiedz Link
greentea2 Re: Zagladnijcie koniecznie! 15.09.07, 19:56 Dlaczego w sklepach nie ma 65 pod biustem? Daje slowo, ze jeszcze ani razu nie wiedzialam, a chyba sie skurczylam i wlasnie taki rozmiar powinnam kupowac. Odpowiedz Link
wiedzma30 Re: Zagladnijcie koniecznie! 17.09.07, 17:17 Co tu mowic o 65 - jakies fanaberie? ))))))))) Przeciez rzadkoscia jest nawet 75 (34)! Odpowiedz Link
sylwek07 Re: Zagladnijcie koniecznie! 12.09.07, 15:06 Asiu masz racje ze jak sie dobrze dobierze stanik wtedy kobieta moze sie poczuc lepiej ,jak to sie mowi trzeba czasami pomoc naturze Odpowiedz Link
greentea2 Re: Zagladnijcie koniecznie! 13.09.07, 12:08 Od ciazy biust mi sie ciagle zmienia, wczoraj wyrzucilam trzy staniki, ktore to chcialam zalozyc po jakis dwoch latach i bylam w szoku jakie one male Zapomnialam pojsc w Londynie do tego sklepu bravissimo. Zamawialam od nich przez internet, ale tak bardzo chcialam pomierzyc na zywca, ech skleroza. Odpowiedz Link
monika_a_b Re: Zagladnijcie koniecznie! 15.09.07, 19:24 Ciekawy link... www.ilovesamplesales.com/ Pozdrawiam z Vancouveru, Moni Odpowiedz Link