Dodaj do ulubionych

Peloponez !! Kwatery - szukam

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.05, 11:11
Czy znacie jakies godne polecenia kwatery na Peloponezie?

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • bebiak Re: Peloponez !! Kwatery - szukam 21.06.05, 13:04
      Ja się szwędałam po południowym Peloponezie we wrześniu 2002 roku.
      Chatkę zmieniałam codziennie, bo objeżdżałam południe - wynajmowałam ot tak z
      marszu: jak mi się spodobało a cena mi odpowiadała no to wynajmowałam.
      Mieszkałam w takich miejscach:
      - Marmari (koniec, sam koniec Mani);
      - Kokalla (też na Mani, mniej więcej na wysokości Gerolimenas tyle, że drugim
      wybrzeżu);
      - Pilos (to zachodni palec);
      - Monemvasia;
      - góry Taigetos.
      Gdzieś tutaj na forum (ale z pewnością mniej więcej rok temu) trochę szerzej te
      chatki opisywałam - może uda Ci się znaleźć?

      Po południowym Peloponezie szwędała się bodajże we wrześniu ubiegłego roku
      Arwena - ona dość tanio chatki wynajmowała chyba w okolicach Pilos i też o tym
      sporo tutaj pisała.

      Gdyby co do zasady Cię to interesowało to postaram sięznaleźć namiary na te
      moje chatki - mam w chatce jakieś wizytówki.
      Pozdrowienia. B.
      • bebiak Re: Peloponez !! Moje chatki 21.06.05, 13:16
        Znalazłam - tak do kogoś tutaj pisałam o moich chatkach na Peloponezie:

        "Ja podróżowałam w drugim tygodniu września po południowym Peloponezie w 2002
        i wynajmowałam przyzwoite pokoje bez problemu i bez wcześniejszej rezerwacji.
        Nocowałam:
        - na Mani, w miejscowości Kokala, w domu zwanym Kastro (na wzgórzu nad wioską,
        z pięknym widokiem na morze); duży pokój z w pełni wyposażonym aneksem
        kuchennym (jeśli komuś potrzebny) oraz klimatyzacją i dużym tarasem. Cena od
        osoby: 20 euro;
        - w Monemvasii w czymś w rodzaju pensjonatu Ksenonas Goulas: spory pokój z
        klimatyzacją plus śniadanie w postaci rogalika oraz kawy. Cena od osoby: 20
        euro;
        - w Pilos (trzeci palec) w hotelu Philip: duży pokój z tarasem z widokiem na
        marinę. Cena: 20 euro od osoby;
        - w górach Taiget w hotelu na wys. 1300 m: spory pokój z klimatyzacją (zbędna,
        bo na tej wysokości zimno było jak licho) z balkonem i ślicznym widokiem na
        góry. Cena 20 euro od osoby.
        - w Marmari na Mani, ale tu uprzedzam: Marmari to śliczne miejsce na końcu
        Mani, ale jeśli ktoś lubi spokój i ciszę. To tak naprawdę nad zatoką pięknie
        wtopiony w otoczenie niewielki hotelik z restauracją (i nic więcej). Cena: 25
        euro od osoby.
        Nie przepadam w Helladzie za miejscami gdzie jeżdżą masy turystów stąd mój
        wybór takich właśnie miejsc (kiedy jadę sobie indywidualnie). Ja polecam, a
        gdyby "coś" to dysponuję telefonami, choć jak tam byłam to rezerwacja
        wcześniejsza nie była konieczna. Jak mi się podobało to wchodziłam ot, tak, z
        marszu, i miałam to co chciałam.
        Dodam jeszcze już tak teraz, że tak naprawdę mnie by wystarczyły skromniejsze
        nieco pokoje (i lekko tańsze tym samym), ale zdecydowałam się na te i byłam
        zadowolna".

        - - - - - -
        Te pokoje były dwuosobowe a ja podałam cenę od osoby. Pamiętaj, że było oto we
        wrześniu 2002.
        I odkop sobie Arwenę koniecznie!
        Pozdrawiam. B.

        • bebiak Re: Tutaj ploteczki o Peloponezie:-) 21.06.05, 13:36
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=203&w=14280776&v=2&s=0
          • bebiak Re: Tutaj wątek Arweny po Jej powrocie:) 21.06.05, 13:38
            Może coś wyczytasz?
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=203&w=16123328&a=16123328
            • Gość: ava66 Re: Tutaj wątek Arweny po Jej powrocie:) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.05, 14:28
              Bardzo, bardzo dziekuję za wszystkie informacje..:) Szkoda, że nie masz np. telefonu.. Mnie własnie odpowiada spokoj i cisza, nie cierpie centrów turystycznych ...
              Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam serdecznie. :)
    • calda Re: Peloponez !! Kwatery - szukam 21.06.05, 15:42
      Witaj,
      Wrocilam wczoraj z Peloponezu.Bylo bardzo sympatycznie,bylam tam 5 dni, byl to
      bardzo intensywny wyjazd.Nie mielismy rezerwacji w hotelach, tak po prostu z
      maszu bralismy.Spalismy w 5 roznych hotelach w: Napflio,Methoni,blisko lotniska
      w takim portowym miasteczku, bardzo sympatycznym,na wyspie Hydra.Mimo,ze sie
      sezon dopiero zaczyna w Grecji,to juz byly problemy z hotelikami.
      • Gość: Jola Re: Peloponez !! Kwatery - szukam IP: 213.25.149.* 21.07.05, 10:46
        proszę powiedz jaka cena w hoteliku w Nafpli i na Hydrze, rezerwowałaś przez
        internet czy na miejscu? Czy są tam biura, w których można kupić noclegi czy
        pytałaś w hotelikach? dzięki za odpiwiedź, pozdrawiam Jola

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka