Gość: ava IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.05, 11:11 Czy znacie jakies godne polecenia kwatery na Peloponezie? Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
bebiak Re: Peloponez !! Kwatery - szukam 21.06.05, 13:04 Ja się szwędałam po południowym Peloponezie we wrześniu 2002 roku. Chatkę zmieniałam codziennie, bo objeżdżałam południe - wynajmowałam ot tak z marszu: jak mi się spodobało a cena mi odpowiadała no to wynajmowałam. Mieszkałam w takich miejscach: - Marmari (koniec, sam koniec Mani); - Kokalla (też na Mani, mniej więcej na wysokości Gerolimenas tyle, że drugim wybrzeżu); - Pilos (to zachodni palec); - Monemvasia; - góry Taigetos. Gdzieś tutaj na forum (ale z pewnością mniej więcej rok temu) trochę szerzej te chatki opisywałam - może uda Ci się znaleźć? Po południowym Peloponezie szwędała się bodajże we wrześniu ubiegłego roku Arwena - ona dość tanio chatki wynajmowała chyba w okolicach Pilos i też o tym sporo tutaj pisała. Gdyby co do zasady Cię to interesowało to postaram sięznaleźć namiary na te moje chatki - mam w chatce jakieś wizytówki. Pozdrowienia. B. Odpowiedz Link Zgłoś
bebiak Re: Peloponez !! Moje chatki 21.06.05, 13:16 Znalazłam - tak do kogoś tutaj pisałam o moich chatkach na Peloponezie: "Ja podróżowałam w drugim tygodniu września po południowym Peloponezie w 2002 i wynajmowałam przyzwoite pokoje bez problemu i bez wcześniejszej rezerwacji. Nocowałam: - na Mani, w miejscowości Kokala, w domu zwanym Kastro (na wzgórzu nad wioską, z pięknym widokiem na morze); duży pokój z w pełni wyposażonym aneksem kuchennym (jeśli komuś potrzebny) oraz klimatyzacją i dużym tarasem. Cena od osoby: 20 euro; - w Monemvasii w czymś w rodzaju pensjonatu Ksenonas Goulas: spory pokój z klimatyzacją plus śniadanie w postaci rogalika oraz kawy. Cena od osoby: 20 euro; - w Pilos (trzeci palec) w hotelu Philip: duży pokój z tarasem z widokiem na marinę. Cena: 20 euro od osoby; - w górach Taiget w hotelu na wys. 1300 m: spory pokój z klimatyzacją (zbędna, bo na tej wysokości zimno było jak licho) z balkonem i ślicznym widokiem na góry. Cena 20 euro od osoby. - w Marmari na Mani, ale tu uprzedzam: Marmari to śliczne miejsce na końcu Mani, ale jeśli ktoś lubi spokój i ciszę. To tak naprawdę nad zatoką pięknie wtopiony w otoczenie niewielki hotelik z restauracją (i nic więcej). Cena: 25 euro od osoby. Nie przepadam w Helladzie za miejscami gdzie jeżdżą masy turystów stąd mój wybór takich właśnie miejsc (kiedy jadę sobie indywidualnie). Ja polecam, a gdyby "coś" to dysponuję telefonami, choć jak tam byłam to rezerwacja wcześniejsza nie była konieczna. Jak mi się podobało to wchodziłam ot, tak, z marszu, i miałam to co chciałam. Dodam jeszcze już tak teraz, że tak naprawdę mnie by wystarczyły skromniejsze nieco pokoje (i lekko tańsze tym samym), ale zdecydowałam się na te i byłam zadowolna". - - - - - - Te pokoje były dwuosobowe a ja podałam cenę od osoby. Pamiętaj, że było oto we wrześniu 2002. I odkop sobie Arwenę koniecznie! Pozdrawiam. B. Odpowiedz Link Zgłoś
bebiak Re: Tutaj ploteczki o Peloponezie:-) 21.06.05, 13:36 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=203&w=14280776&v=2&s=0 Odpowiedz Link Zgłoś
bebiak Re: Tutaj wątek Arweny po Jej powrocie:) 21.06.05, 13:38 Może coś wyczytasz? forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=203&w=16123328&a=16123328 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ava66 Re: Tutaj wątek Arweny po Jej powrocie:) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.05, 14:28 Bardzo, bardzo dziekuję za wszystkie informacje..:) Szkoda, że nie masz np. telefonu.. Mnie własnie odpowiada spokoj i cisza, nie cierpie centrów turystycznych ... Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam serdecznie. :) Odpowiedz Link Zgłoś
calda Re: Peloponez !! Kwatery - szukam 21.06.05, 15:42 Witaj, Wrocilam wczoraj z Peloponezu.Bylo bardzo sympatycznie,bylam tam 5 dni, byl to bardzo intensywny wyjazd.Nie mielismy rezerwacji w hotelach, tak po prostu z maszu bralismy.Spalismy w 5 roznych hotelach w: Napflio,Methoni,blisko lotniska w takim portowym miasteczku, bardzo sympatycznym,na wyspie Hydra.Mimo,ze sie sezon dopiero zaczyna w Grecji,to juz byly problemy z hotelikami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jola Re: Peloponez !! Kwatery - szukam IP: 213.25.149.* 21.07.05, 10:46 proszę powiedz jaka cena w hoteliku w Nafpli i na Hydrze, rezerwowałaś przez internet czy na miejscu? Czy są tam biura, w których można kupić noclegi czy pytałaś w hotelikach? dzięki za odpiwiedź, pozdrawiam Jola Odpowiedz Link Zgłoś