Dodaj do ulubionych

Czosnów kto nie lubi porównań?

29.05.06, 11:55
gazeta Czosnowska podaje:
"Najistotniejszym wskaźnikiem świadczącym o rozwoju gminy jest wysokość
wydatków inwestycyjnych w stosunku do całości wydatków. W sprawozdaniu za
2004 rok wskaźnik ten przekroczył 30%.
W 2005 roku wskaźnik wynosił 35% i należy do najwyższych w Polsce!!!
Zadania inwestycyjne to:
budowa wodociągów (na które wydatkowano 2.321 tyś zł i wybudowano 25km sieci
wodociągowej) oraz budowa kanalizacji (która kosztowała 1.096 tyś zł i
wybudowano ok.3km sieci). Na inwestycje drogowe przeznaczono kwotę 1.167 tyś
zł, za co wybudowano 12 km dróg o nawierzchni asfaltowej, ponadto z budżetu
gminy dofinansowano powiatowe inwestycje drogowe w naszej gminie oraz w
ramach robót utrzymaniowych zmodernizowano ok. 10 km drgó o nawierzchni
żwirowej i tłuczeniowej(na kwotę 618 tyś zł)."


www.czosnow.pl/gazeta/nr29/strona1.jpg

I te wszystkie nakłady są robione przy budzecie Czosnowskim 18.4 mln złotych,
przypomnę w Łomiankach budżet to ok. 50mln
Podam tylko, że w tym samym roku 2005 w Łomiankach nie wybudowano nawet
jednego metra wodociagów i kanalizacji.
W tym roku na inwestycje w budżecie Łomianek zarezerwowano 7%-to i tak dużo
bo to jest rok wyborczy. To jednak jak się chce to można, szkoda, że nie w
Łomiankach!
Czy Sokołowski to dobry gospodarz?
Obserwuj wątek
    • hiuppo Re: Czosnów kto nie lubi porównań? 29.05.06, 11:58
      papirus22 napisał:


      > I te wszystkie nakłady są robione przy budzecie Czosnowskim 18.4 mln złotych,
      > przypomnę w Łomiankach budżet to ok. 50mln
      > Podam tylko, że w tym samym roku 2005 w Łomiankach nie wybudowano nawet
      > jednego metra wodociagów i kanalizacji.
      > W tym roku na inwestycje w budżecie Łomianek zarezerwowano 7%-to i tak dużo
      > bo to jest rok wyborczy. To jednak jak się chce to można, szkoda, że nie w
      > Łomiankach!
      > Czy Sokołowski to dobry gospodarz?

      Porównaj wydatki na oświatę - ilość szkoł w Ł. i Cz.
      • esscort Re: Czosnów kto nie lubi porównań? 29.05.06, 12:06
        Powinno się porównywac nie liczbe szkół lecz jaki procent budżetu jest
        przeznaczany na poszczególne dziedziny (w tym np. inwestycje, oświata)
        • papirus22 Re: Czosnów kto nie lubi porównań? 29.05.06, 12:57
          dodam jeszcze jedno o Czosnowie
          "Natomiast zadłuzenie Gminy na dzień 31.12.2006 wynosiło 1.182 tys zł co
          stanowi 6,42% wykonanych dochodów..."
          W Łomiankach to zadłużenie to ok. 100% -to jest równiez kolosalna różnica i
          świadczy o jakości zarzadzania gminą:(((
      • papirus22 Re: Czosnów kto nie lubi porównań? 29.05.06, 12:32
        Hiuppo
        Mnie najbardziej interesują inwestycje wodno kanalizacyjne, drogi -bo tu
        jesteśmy totalnie zacofani, stwiamy na oswiatę bo wybudowalismy moloch ICDS?-co
        z tego jak dzieci chodzace do tych szkół piją szambo i truja się różnymi
        chemikaliamy. Zacznijmy logicznie: od podstaowych spraw od wodociągów (no nie
        jest to luksus, bo w całej Polsce budują a historia akweduktów to tysiące lat),
        jak to już wybudujemy wtedy można budowac skzoły, tendencja jest w tej chwili
        na budowaniu małych szkół, dla mniejszych dzieci, aby były pod lepsza kontrolą,
        miłay bliżej do szkoły, aby była lepsza kontrola osób wchodzących itp - u nas
        wybudowano monstrum, a dzieci z klas podstawowych chodzą na 2 zmianę-a miało
        być tak pięknie.
        chcesz to napiszę tez o szkolnictwie
        Szkolnictwo
        Tu Łomianki wydają podobnie,
        W Łomiankach są 4 szkoły podstawowe i dwa gimnazja-na edukację planowano wydać
        23 ,mln a w 2005 już tylko 15,8mln (w tym wydatki majątkowe 2,4mln)-ok.32%-bez
        wydatków majatkowych.
        bip.lomianki.pl/portal/BIP/run.GetNewserMultiMedia?rowId=874

        W Czosnowie jest ich 7 - sa to zespoły szkół a wiec zapewne z gimnazjum -wydaje
        się 7,3 mln. to stanowi 30%.
        Ciekaw jestem jak szkoły gospodarują w Czosnowie pieniędzmi, skoro 7 szkół
        funkcjonuje zdecydowanie taniej,a np w szkole w Dziekanowie niedawno brakowało
        środków na podstawowe pomoce naukowe. Inna sprawa, że Gradzki, Mazan i jeszcze
        parę osób to nauczyciele- w końcu żona Grądzkiego tez pracuje łomiankach jako
        nauczycielka-to pakują pieniądze, a efekty trudno określić, bo jak się piszę że
        maturę w Łomiankach zdali wszyscy-to ja chciałbym wiedziec ile osób do tych
        matur wogóle niedopuszczono, a było ich kilka. Widzicie jakie to łatwe,
        wystarczy 5-6 uczniów niedopuścić do matur i nagle w Łomianakch mature zdaja
        wszyscy-mi to przypomina czasy komuny:)))
      • krzysiom1 Re: Czosnów kto nie lubi porównań? 29.05.06, 15:29
        Praktycznie 100% wydatków na oświatę pochodzi z subwencji z budżetu Państwa.
        Można ich nie brać pod uwagę.
        Gmina dostaje kasę z budżetu na dziecko i ma je przekazać do szkoły.
    • parr Re: Czosnów kto nie lubi porównań? 29.05.06, 14:24
      Byłem w sobote u znajomych na działce na granicy Dziekanowa Nowego i
      Czosnowa.Jechałem od Łomianek i przejechałem za daleko i wjechałem do gminy
      Czosnów.Od razu kolosalna różnica.Nawierzchnia prawie nowa.W Dziekanowie dziury
      takie,że musiałem jechać środkiem drogi.

      • papirus22 Re: Czosnów kto nie lubi porównań? 29.05.06, 14:31
        no właśnie kto chce to zauważy, a kto nie chce nie zobaczy:)
      • ptasznik11 Re: Czosnów kto nie lubi porównań? 29.05.06, 15:48
        W Dzekanowie Nowym niektórzy już mają wodociąg. Skąd ? Z gminy Czosnów.
        W Pieńkowie pod Puszczą Kampinoską do najodleglejszych domów doprowadzono wodę.
        U nas więszość silnie zurbanizowanych terenów nie ma wody, nie mówiąc już o
        kanalizacji. Jakim Sokól jest gospodarzem to widać (po efektach)i słychać (po
        jego ględzeniu na zebraniach bez jakiejkolwiek treści). U Sokoła cała para
        poszła w medialne opakowania, w nierealne pomysły pod publiczkę, w obietnice
        bez pokrycia. Co zdumiewające te zabiegi dla umysłowo osłabionych opłacane z
        gminnej kasy przynoszą jakieś efekty. Częśc naszych sąsiadów niestety lubi
        kolorowe koraliki.
        • papirus22 Re: Czosnów kto nie lubi porównań? 30.05.06, 10:26
          Mój kolega mieszka koło Sadowej w Izabelinie-to już gmina Czosnów, ma
          utwardzona ulice, oswietlenie na ulicy, wodociag, prąd, gaz brakuje tylko
          kanalki. Za wodę zapłacił 1000 zł i doprowadzili kilkanaście metrów do samego
          budynku. Na drugim końcu ulicy jest sadowa, na granicy kończy się wodocia,
          utwardzona droga, oświetlenie, kończy się cywilizacja aż prosi sie o
          napis "Witamy w krainie Sokoła-krainie niegospodarności"

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka