Gość: Jurek M
IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl
25.12.06, 12:55
Jako,ze pogoda plata figle i zimy nie widac i nie zanosi sie na znaczaca
poprawe sytuacji obawiam sie ze nic nie wyniknie z planowanych weekendowych
wyjazdow moich i Yanosika na slowacka Velka Race bedziemy chyba zmuszeni do
zmiany planow i miejsca docelowego na Alpy.Znalezlismy polozony w miare blisko
Polski fajny rejon - Hochkar - kilka krzeselek,ok.20 km tras.Jest to taki
"alpejski Zieleniec"- miejsce polozone stosunkowo nisko nad poziomem
morza,tylko 150 km od Wiednia,750 km ze Znina,800 km z Bydgoszczy ale co roku
obfitujace w snieg i z temperaturami o kilka stopni nizszymi niz w
okolicy.Nierzadko spada tam 2-3 metry sniegu,w tej chwili jest juz 50 cm i
wyciagi dzialaja juz od 1 grudnia tego roku,a sezon konczy sie zawsze w maju(w
zeszlym roku jezdzili jeszcze 8 maja !!! a zaczeli 11.11)Karnet sezonowy
kosztuje tylko 250 euro,czyli 950 zl.My planujemy wypady weekendowe 3-dniowe
(3 dni jezdzenia) od soboty do poniedzialku lub od niedzieli do
wtorku,np.wyjazd w piatek po pracy wieczorem,na rano jestesmy na
miejscu,jezdzimy sb,niedz,pon. i w nocy z poniedzialku na wtorek jestesmy z
powrotem w Polsce.Planujemy kilka takich wyjazdow w sezonie srednio co 2,3
tygodnie.Jest nas dwoch,szukamy jeszcze dwojki do zapelnienia samochodu lub
wiekszej ekipy chetnej na takie wyjazdy.Koszt dojazdu to ok.120 zl na
osobe,noclegi 10-15 euro/dziennie (srednio ok.100 zl).Karnet na 3 dni kosztuje
73,5 euro (ok.280 zl) , przy zakupie sezonowego i kilku wyjazdach mozna zejsc
do 130 zl (przy 7 wyjazdach) i wtedy taki wyjazd wyjdzie ok.350 zl,wiec chyba
niedrogo,porownywalnie z Polska i Slowacja,a warunki duzo lepsze i zero
kolejek do wyciagow.Czekamy na odzew.Pozdrawiam i zycze duuuuzo sniegu...
Info o osrodku www.hochkar.com