Dodaj do ulubionych

Ostatni gasi światło, he, he

02.03.08, 21:05
Tyle, że w Londku.

biznes.interia.pl/news/przy-4-zl-wszyscy-powroca,1067232

Wiarus miał rację, tylko pomylił kierunki.



Obserwuj wątek
    • starywiarus Re: Ostatni gasi światło, he, he 03.03.08, 14:00
      Bambooki, spokojnie. Już niedługo.

      Obecna stawka australijskiej Disability Support Pension dla
      dorosłego to AUD537.70 per fortnight, czyli AUD13 980 rocznie, czyli
      pi razy drzwi 28 000 PLN rocznie, czyli ponad 2 300 złotych
      miesięcznie, trzy razy więcej niż niektóre emerytury w Polsce.
      Polski podatek od nieujawnionego dochodu to 75%, za pełny rok
      finansowy wyniesie około 21 tysięcy złotych. Skarbówka do wczoraj
      nie wiedziała, ale teraz już wie. Chyba rzeczywiście mieli rację tu
      na forum, że się w Polsce poprawia, bo jestem pod wrażeniem bardzo
      miłej obsługi pod numerem 022 478-15-17 ( z Australii 00 11 48 22
      478 1517). Prosili żeby przysłać dokumenty mailem, na
      goraca.linia@mz.mofnet.gov.pl, więc wysłałem skany.
    • ontarian no to fajnie 03.03.08, 15:07
      "Obecnie cena brytyjskiej waluty oscyluje w granicach 4,60-4,80 zł.
      Przy tygodniówce sięgającej 300 Ł miesięczne zarobki naszych rodaków
      zmniejszyły się o ponad 1000 zł."
      a ile w PL zarobia jak wroca?
      • mrouzo Re: no to fajnie 03.03.08, 15:22
        ontarian napisał:


        > a ile w PL zarobia jak wroca?
        >
        -----------

        Bez udokumentowania polskiego doświadczenia niewiele.
        • warcholski Re: no to "fajnie" jest tam perspektywa 04.03.08, 00:17

          Z w/w wymienionego linku, czytamy:

          Jeśli rząd nie podniesienie wieku emerytalnego kobiet i nie
          zlikwiduje świadczeń zachęcających do odchodzenia z rynku pracy
          młodych osób, emerytury będą prawie dwukrotnie niższe niż obecnie.

          Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju i Towarzystwo Ekonomistów
          Polskich przedstawiło raport, z którego wynika, że w 2006 roku
          sfinansowanie świadczeń przyznawanych przed osiągnięciem ustawowego
          wieku emerytalnego (wcześniejsze emerytury z ZUS, KRUS i systemów
          tzw. służb mundurowych oraz zasiłki i świadczenia przedemerytalne)
          kosztowały 27,5 mld zł. To efekt tego, że prawie 3,5 mln osób w
          Polsce, które są w wieku produkcyjnym otrzymuje te świadczenia.

          - Każda osoba pracująca musi więc na ich sfinansowanie przeznaczyć
          średnio ponad 2,5 tys. zł rocznie - zauważa dr Andrzej Rzońca z FOR,
          jeden z autorów raportu.

          Autorzy wskazują, że osoby,

          czytajcie dalej:
          biznes.interia.pl/wiadomosci-dnia/news/emerytom-grozi-katastrofa,1068796,4199


        • jphawajski Re: no to fajnie 04.03.08, 00:59
          mrouzo to nie kagan, dobrze wiedziec smile kagan po poscie wiarusa nie
          napiasalby tu jednego slowa. tak jak nie wypowiedzial jedenego slowa.
          cisnieie 200/150, w jego wieku to niebezpieczne.
          • mrzorba Re: no to fajnie 04.03.08, 22:54
            Musze was Wiarus i Hawajski zmartwic, ale jako potomek Zydow Polskich
            pochodzenia Niemieckiego a ocalalych z Holocaustu, wole pobierac
            znacznie wyzsza rente z Niemiec niz te grosze co moglbym dostac z
            Australii. A ta niemiecka renta jest wolna od podatku, jako iz dla
            celow podatkowych ma rezydencja jest w Niemczech, gdzie jako potomek
            owych oclalych z Holocaustu Zydow mam prawo stalego pobytu i owa
            rente, ktorej mi tak bardzo zazdroscicie...
            Sorry Wiarus & Hawajski. Znow sie tyle natrudziliscie, znow tyle wydaliscie na
            rozmowy miedzynarodowe, i znow wasze donosy na nic... sad
          • mrzorba Re: no to fajnie 11.03.08, 19:32
            No i co Hawajski? Znow ci lyso?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka