ouzothedrink 02.03.08, 21:05 Tyle, że w Londku. biznes.interia.pl/news/przy-4-zl-wszyscy-powroca,1067232 Wiarus miał rację, tylko pomylił kierunki. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
starywiarus Re: Ostatni gasi światło, he, he 03.03.08, 14:00 Bambooki, spokojnie. Już niedługo. Obecna stawka australijskiej Disability Support Pension dla dorosłego to AUD537.70 per fortnight, czyli AUD13 980 rocznie, czyli pi razy drzwi 28 000 PLN rocznie, czyli ponad 2 300 złotych miesięcznie, trzy razy więcej niż niektóre emerytury w Polsce. Polski podatek od nieujawnionego dochodu to 75%, za pełny rok finansowy wyniesie około 21 tysięcy złotych. Skarbówka do wczoraj nie wiedziała, ale teraz już wie. Chyba rzeczywiście mieli rację tu na forum, że się w Polsce poprawia, bo jestem pod wrażeniem bardzo miłej obsługi pod numerem 022 478-15-17 ( z Australii 00 11 48 22 478 1517). Prosili żeby przysłać dokumenty mailem, na goraca.linia@mz.mofnet.gov.pl, więc wysłałem skany. Odpowiedz Link Zgłoś
ontarian no to fajnie 03.03.08, 15:07 "Obecnie cena brytyjskiej waluty oscyluje w granicach 4,60-4,80 zł. Przy tygodniówce sięgającej 300 Ł miesięczne zarobki naszych rodaków zmniejszyły się o ponad 1000 zł." a ile w PL zarobia jak wroca? Odpowiedz Link Zgłoś
mrouzo Re: no to fajnie 03.03.08, 15:22 ontarian napisał: > a ile w PL zarobia jak wroca? > ----------- Bez udokumentowania polskiego doświadczenia niewiele. Odpowiedz Link Zgłoś
warcholski Re: no to "fajnie" jest tam perspektywa 04.03.08, 00:17 Z w/w wymienionego linku, czytamy: Jeśli rząd nie podniesienie wieku emerytalnego kobiet i nie zlikwiduje świadczeń zachęcających do odchodzenia z rynku pracy młodych osób, emerytury będą prawie dwukrotnie niższe niż obecnie. Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju i Towarzystwo Ekonomistów Polskich przedstawiło raport, z którego wynika, że w 2006 roku sfinansowanie świadczeń przyznawanych przed osiągnięciem ustawowego wieku emerytalnego (wcześniejsze emerytury z ZUS, KRUS i systemów tzw. służb mundurowych oraz zasiłki i świadczenia przedemerytalne) kosztowały 27,5 mld zł. To efekt tego, że prawie 3,5 mln osób w Polsce, które są w wieku produkcyjnym otrzymuje te świadczenia. - Każda osoba pracująca musi więc na ich sfinansowanie przeznaczyć średnio ponad 2,5 tys. zł rocznie - zauważa dr Andrzej Rzońca z FOR, jeden z autorów raportu. Autorzy wskazują, że osoby, czytajcie dalej: biznes.interia.pl/wiadomosci-dnia/news/emerytom-grozi-katastrofa,1068796,4199 Odpowiedz Link Zgłoś
jphawajski Re: no to fajnie 04.03.08, 00:59 mrouzo to nie kagan, dobrze wiedziec kagan po poscie wiarusa nie napiasalby tu jednego slowa. tak jak nie wypowiedzial jedenego slowa. cisnieie 200/150, w jego wieku to niebezpieczne. Odpowiedz Link Zgłoś
mrzorba Re: no to fajnie 04.03.08, 22:54 Musze was Wiarus i Hawajski zmartwic, ale jako potomek Zydow Polskich pochodzenia Niemieckiego a ocalalych z Holocaustu, wole pobierac znacznie wyzsza rente z Niemiec niz te grosze co moglbym dostac z Australii. A ta niemiecka renta jest wolna od podatku, jako iz dla celow podatkowych ma rezydencja jest w Niemczech, gdzie jako potomek owych oclalych z Holocaustu Zydow mam prawo stalego pobytu i owa rente, ktorej mi tak bardzo zazdroscicie... Sorry Wiarus & Hawajski. Znow sie tyle natrudziliscie, znow tyle wydaliscie na rozmowy miedzynarodowe, i znow wasze donosy na nic... Odpowiedz Link Zgłoś