Dodaj do ulubionych

Czy polscy politycy uratują Watykan

28.09.08, 01:15
wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,5741308,Alarm_w_Watykanie___Kosciol_w_finansowych_tarapatach.html
Główny strateg Rydzyk głowi się:
"Gazeta przytacza również opinię anonimowego eksperta finansowego, który
stwierdza, że Stolica Apostolska, mimo obecnych trudności i "finansowej
zawieruchy, wydaje się być w dobrej sytuacji."

a najlepsze jest to. zgodnie z nauką Chrystusa"
"Watykan dysponuje 340 milionami euro w obcych walutach, 520 mln euro w
akcjach i obligacjach, 19 mln euro w złocie, którego w sztabkach ma około tony.

Majątek w nieruchomościach szacuje się na 424 mln euro, zaś łączną wartość
wszystkich dóbr watykańskich - na 1,4 miliarda euro."
Obserwuj wątek
    • hummer Jak słusznie zauważył forumowicz 28.09.08, 01:24
      Czas na wyprzedaż, polskiego majątku narodowego. Wszak Watykan w
      Niebezpieczeństwie jest.

      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=902&w=85225689&a=85230333
      "A myślicie dlaczego KK w Polsce zbiera od 18 lat ziemię od państwa? Jak przyjdą
      chude lata, sprzedadzą Niemcom i się odkują ;)Cwane bestie te w kieckach he he.
      A bali się, że liberałowie i komuniści to zrobią."
    • jdbad Re: Czy polscy politycy uratują Watykan 28.09.08, 07:04
      Nie bdę mieli wyjścia, bo parafie cienko przedą:)))
      wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,5741988,Abp_Glodz_ratuje_budzet_gdanskiej_kurii.html
      • hummer Ale diabelski wynalazek - telefonia komórkowa 28.09.08, 08:31
        jdbad napisała:

        > Nie bdę mieli wyjścia, bo parafie cienko przedą:)))
        > wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,5741988,Abp_Glodz_ratuje_budzet_gdanskiej_kurii.html

        Bardzo dobrze się rozwija. Niestety wpływy do kasy spadają, dzięki UE, która co
        jakiś czas stwierdza, że wskazane jest umiarkowanie w chęci zysku :)
    • jdbad I w ogole mają problemy 28.09.08, 07:10
      Dziewczyny juz nie chcą robic za przykościelne służące.

      'Zaznaczył, że niepokojący jest natomiast obserwowany od wielu lat
      spadek powołań do klasztorów żeńskich, w których siostry zakonne
      pracują na rzecz innych i temu należy poświęcić więcej uwagi.'
      Wierni sie wypisują, a kleryków jest mniej, bo coraz mniej osób
      zdaje maturę:)))
      'że coraz mniej młodych ludzi zdobywa maturę, a bez tego nie można
      podjąć nauki w seminarium'
      Same katastrofy i politycy polscy powini coś z tym zrobic!

      wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,5741718,Biskupi_przyjeli_dokument_o_zasadach_wystapienia_z.html
      • koperczak5 Stajemy się normalnym krajem europejskim 28.09.08, 08:27
        Stajemy się normalnym krajem europejskim. Po smierci JP2 powolutku
        spada pobożność w narodzie. Coraz mniej jest chętnych do
        finansowania kościelnej megalomanii w rodzaju Lichenia czy świątyni
        Opatrznosci. Mniej pieniędzy na tacę to mniej pieniędzy na
        watykańskie świętopietrze.
        • hummer Fakt, stąd złość pewnego polityka. 28.09.08, 08:38
          koperczak5 napisał:

          > Stajemy się normalnym krajem europejskim. Po smierci JP2 powolutku
          > spada pobożność w narodzie. Coraz mniej jest chętnych do
          > finansowania kościelnej megalomanii w rodzaju Lichenia czy świątyni
          > Opatrznosci. Mniej pieniędzy na tacę to mniej pieniędzy na
          > watykańskie świętopietrze.

          "- Jest wielki niepokój, stres, bo rachunki przychodzą i jak to zapłacić?
          Ogłaszać publicznej zbiórki nie można, ale na pewno każdy może wspierać dobre
          dzieło: nie mówimy konta, bo nas posądzą nie wiadomo o co, ale mądremu dość -
          tyle bym powiedział. Ja proszę o solidarność i dziękujemy za tę solidarność do
          dzisiaj - podkreślił o. Rydzyk, prezes Fundacji Lux Veritatis."

          wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,5742190,O__Rydzyk__Jak_sie_chce_psa_uderzyc__to_kij_sie_znajdzie.html
    • opornik4 Re: Czy polscy politycy uratują Watykan 28.09.08, 20:12
      > "Watykan dysponuje 340 milionami euro w obcych walutach, 520 mln
      euro w
      > akcjach i obligacjach, 19 mln euro w złocie, którego w sztabkach
      ma około tony.
      >
      > Majątek w nieruchomościach szacuje się na 424 mln euro, zaś łączną
      wartość
      > wszystkich dóbr watykańskich - na 1,4 miliarda euro."

      To wcale nie jest tak duzo, pierwszy lepszy rosyjski
      oligarcha ma wiecej.
      Tu mam pytanie do forumowych "madrali".
      Zakladajac, ze Watykan zgodzil by sie oddac
      posiadane zasoby - kto mialby nimi zarzadzac
      i na co je przeznaczyc?
      • pocoo Re: Czy polscy politycy uratują Watykan 28.09.08, 20:25
        Chociażby tylko na umierające z głodu afrykańskie dzieci.Gadanie o miłosierdziu to za mało.
        • opornik4 Re: Czy polscy politycy uratują Watykan 28.09.08, 21:09
          pocoo napisała:

          > Chociażby tylko na umierające z głodu afrykańskie dzieci.Gadanie o
          miłosierdziu
          > to za mało.

          Alez Kosciol nie poprzestaje na gadaniu o milosierdziu.
          Pod jego egida dzialaja tysiace organizacji harytatywnych.
          W prowadzonych przez siebie Misjach w Krajach Trzeciego Swiata,
          nie tylko karmia, ale przede wszystkim ksztalca tamtejsze dzieci.
          [sama mam takie dziecko pod opieka - chcesz,podam Ci namiary,
          tez mozesz sie wlaczyc]

          Jeszcze raz proponuje przyjzec sie "wartosci wszystkich dobr
          Watykanu".
          1,4 mld euro - w sytuacji gdy tylko same Niemcy wydaja
          180 mld. euro na opieke medyczna.
          Na pomoc swoim najubozszym, przeznaczaja kilka mld.rocznie.

          Pozwole sobie przy tym zauwazyc, iz zasoby Watykanu wystarczyly
          by na jednorazowa pomoc owym glodnym dzieciom,a co dalej?

          Moim zdaniem wylano by dziecko z kapiela.

          I JESZCZE RAZ PYTAM - kto mialby rozdysponowac ten kapital?
      • lumpior Re: Czy polscy politycy uratują Watykan 28.09.08, 21:03
        > Zakladajac, ze Watykan zgodzil by sie oddac
        > posiadane zasoby - kto mialby nimi zarzadzac
        > i na co je przeznaczyc?

        Zarzadzac:specjalisci,biznes,gospodarka,oni beda znac przeznaczenie,
        a to moze byc od fabryk do ..burdeli/jak w Niemczech/.Sukienkowych
        darmozjadow,zebrakow do pracy,za wynagrodzeniem,opodatkowaniem,czyli
        jak WSZYSCY zatrudnieni.
        • opornik4 Re: Czy polscy politycy uratują Watykan 28.09.08, 21:16
          lumpior napisał:

          > Zarzadzac:specjalisci,biznes,gospodarka,oni beda znac
          przeznaczenie,

          Moze zadasz sobie trud i zainteresujesz sie, jak marnotrawione sa
          srodki przeznaczone dla najubozszych w Trzecim Swiecie?
          A w gre wchodza (dorocznie) MILIARDY DOLAROW, nie smieszna
          w sumie kwota 2 mld.$

          .Sukienkowych
          > darmozjadow,zebrakow do pracy,za
          wynagrodzeniem,opodatkowaniem,czyli
          > jak WSZYSCY zatrudnieni.

          Jeszcze raz Ci przypominam, ze zatrudnieni ksieza placa taki sam
          podatek, jak wszyscy obywatele.
          W kwestii utrzymania "darmozjadow" (moge sie wypowiadac o Niemczech,
          gdzie mieszkam) - MY CHCEMY UTRZYMYWAC NASZYCH KSIEZY.
          A zarabiaja oni dosc sporo, jak na nasze warunki.
          Dokladnie tyle, ile otrzymuje kazdy inzynier.
    • opornik4 Re: Czy polscy politycy uratują Watykan 28.09.08, 20:54
      Swoja droga zastanawia mnie, skad wyplywa owe zainteresowanie
      zasobami Watykanu.Dlaczego nikt nie zada sobie trudu,
      by zglebic wielkosc aktywow Organizacji SJ.

      Na przyklad w samej tylko Australii znajduje sie
      oddzial „Straznicy” pod nazwa: Watchtower Biblie and Tract Society
      of Australia. „Towarzystwo” pobiera datki od swoich czlonkow
      i inwestuje je w akcjach. W Australii istnieje organizacja rzadowa
      ASIC The Australian Securities & Investments Commission,
      ktora reguluje rynki finansowe, gwarancje, sprzedaze terminowe
      i korporacje. Aby uczestniczyc w gieldzie, trzeba zarejestrowac
      tam swoje przedsiebiorstwo. Watchtower Biblie and Tract Society
      of Australia znajduje sie pod numerem ACN 002 861 225 jej
      sprawozdanie finansowe mozna znalezc na:

      www.search.asic.gov.au/gns001.html

      Jako powiernicy spolki wystepuja: Harold Vivian Mouritz, Donald
      Howard Maclean, Gordon Douglas King, George Karol Hamnett, Winston
      Reginald Payne.
      Zarządzaja oni rocznym dochodem spolki w wysokosci 16.434.005,00$.
      - co jak na ten maly kontynent jest astronomiczna suma.

      Mam dane dotyczace tylko jednego (w sumie niewiele
      znaczacego globalnie ) kontynentu.
      Nalezy podkreslic, iz wykazano tylko ROCZNY DOCHOD
      spolki.

      Mozna przypuszczac, iz na innych kontynentach,dochody Organizacji,
      sa duzo wieksze.
      A BIERZEMY POD UWAGE - roczne rozliczenie podatkowe.
      • pocoo Re: opornik , czy ja się dowiem 29.09.08, 13:02
        ile pieniędzy , bez mojej woli , wyciągają ŚJ z mojej kieszeni?
        Nie wiem czy wszystko jest tak kryształowo czyste w finansach watykańskich skoro (na swoje nieszczęście) wziął się za nie JPI.
        Jeżeli ktoś należy do jakiegoś Kościoła czy organizacji partyjnej to płaci składki i jest to zrozumiałe.Jak się komuś nie podoba to niech zmieni organizację.
        • opornik4 Re: opornik , czy ja się dowiem 30.09.08, 00:40
          pocoo napisała:
          > Jeżeli ktoś należy do jakiegoś Kościoła czy organizacji partyjnej
          to płaci skła
          > dki i jest to zrozumiałe.

          Pozostaje jedyne rozwiazanie.
          Postulaty spoleczenstwa na inny sposob finansowania zwiazkow
          religijnych.

          Zechciej tylko ziac pod uwage, iz dotychczasowe dotowanie
          dotyczy WSZYSTKICH WYZNAN, nie tylko kazolickiego.
          A piniewaz wiekszosc spoleczenstwa zadeklarowala sie jako katolicy,
          to...
          Wracamy do punktu wyjscia.
          Nalezy zrewidowac swoje poglady, i zastanowic sie
          - czy jestem faktycznie czlonkiem Kk, jesli nie,
          to oficjalniez niego wystapic.
          Masz pole do dzialania. Przekonaj osoby z Kosciolem
          luzno zwiazane, zeby wystapily z niego.
          Ja takowych problemow nie mam.
          Tutaj Koscioly sa dotowane w jeszcze wiekszym stopniu,
          ale malo komu to przeszkadza.
        • kolter_hugh1 Re: opornik , czy ja się dowiem 30.09.08, 19:07
          pocoo napisała:

          > ile pieniędzy , bez mojej woli , wyciągają ŚJ z mojej kieszeni?
          > Nie wiem czy wszystko jest tak kryształowo czyste w finansach watykańskich skor
          > o (na swoje nieszczęście) wziął się za nie JPI.
          > Jeżeli ktoś należy do jakiegoś Kościoła czy organizacji partyjnej to płaci skła
          > dki i jest to zrozumiałe.Jak się komuś nie podoba to niech zmieni organizację.

          W tamtym roku dostałem od ŚJ za darmo dwie grube księgi , pewno ich wartość w
          księgarni wynosiłaby ze 100 zł za sztukę, ale oni(Katolicy) widza tylko to ze
          oni robią interesy a za tą całą literaturę, książki darmo rozdawane od lat i
          utrzymanie setek zborów płacą wujkowie z Ameryki ::))))
      • kolter_hugh1 Re: Czy polscy politycy uratują Watykan 30.09.08, 19:04
        opornik4 napisała:

        > Swoja droga zastanawia mnie, skad wyplywa owe zainteresowanie
        > zasobami Watykanu.Dlaczego nikt nie zada sobie trudu,
        > by zglebic wielkosc aktywow Organizacji SJ.

        Proste pytanie prosta odpowiedz , jedna książka wydana przez towarzystwo
        Strażnica 79 milionów egzemplarzy w 3 lata 80 % zapewne rozdane za darmo , od
        księdza za darmo to możesz tylko wryj dostać ::))))
        • opornik4 Re: Czy polscy politycy uratują Watykan 02.10.08, 01:25
          kolter_hugh1 napisał:
          >od
          > księdza za darmo to możesz tylko wryj dostać ::))))

          Tak przykre doswiadczenia masz? (((:

          > jedna książka wydana przez towarzystwo
          > Strażnica 79 milionów egzemplarzy w 3 lata 80 % zapewne
          rozdane za darmo

          Zeby komus moc cos dac "za darmo", od kogos trzeba wziac.
          Zreszta PROMOCJA, to normalka.
          Tylko, cos mi tu nie styka.
          Jezeli 80% pisemek Straznica "rozdano", a zazwyczaj za jedno
          ludzie placa 2 zl., skad Organizacja bierze tyle forsy?
          Przeciez,nawet gdyby wszystkie publikacje sprzedawali,
          to zaledwie kropla, w stosunku do zasobow posiadania.
          Ja wiem, ze czlonkowie placa dziesiecine.
          Wlasnie z tych pieniedzy oplacane sa "posady"
          Ciala kierowniczego SJ, i pensje dla innych "etatowcow".
    • l.george.l Re: Czy polscy politycy uratują Watykan 29.09.08, 12:23
      Niestety, politykom-katolom trzeba patrzeć na lepkie łapy. Wykorzystają każdą
      okazję, by okraść podatników
      www.racjonalista.pl/kk.php/s,6106
      • opornik4 Re: Czy polscy politycy uratują Watykan 30.09.08, 00:30
        l.george.l napisał:

        > Niestety, politykom-katolom trzeba patrzeć na lepkie łapy.
        Wykorzystają każdą
        > okazję, by okraść podatników
        > www.racjonalista.pl/kk.php/s,6106

        KUL jest uczelnia prywatna - otrzymuje dotacje
        panstwowe na mocy Konkordatu, ale nie tylko.
        Rowniez inne prywatne uczelnie korzystaja z takowych dotacji.
        Uniwersytet oprocz kierunkow zwiazanych z teologia,
        ma rowniez oddzialy swieckie, na ktore nabor nastepuje
        wedlug normalnych zasad, tzn. bez koniecznosci przedstawienia
        opinii proboszcza.
        I wlasnie tylko na w/w, ida panstwowe dotacje.

        Jezeli sie to nie podoba - nie ma problemu.
        Mozna (ostatnio bez trudu) wypisac sie z Kk.

        Jezeli osoby dystansujace sie od Kosciola, beda stanowic
        wiekszosc spoleczenstwa, wtedy bez trudu uda sie zrealizowac
        w kraju lewicowe postulaty.
        Dopoki jednak wiekszosc podatnikow stanowia katolicy,
        nie widze powodu do wprowadzania zmian.
        • pocoo Re: Czy polscy politycy uratują Watykan 30.09.08, 22:41
          opornik4
          Większość Twoich wypowiedzi to pobożne życzenia a nie fakty.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka