Forum Zdrowie Ortodoncja
ZMIEŃ
      konsultacja

konsultacja

(17 wyników)
    • Witam, dzisiaj byłem u orto na konsultacji z mysla, ze w koncu zaloze sobie piekny aparacik kosmetyczny za 2500 zł, zbieralem dlugo, ale po tym co uslyszalem od wedlug mnie najlepszego orto w Katowicach, juz nie wiem co robic:( Zalezy mi na wyprostowaniu jedynek i dwojek, ale orto powiedzial, ze albo wszystko albo nic, na dole nie mam 6 i powiedzial, ze na dol tez trzeba , zeby wszystko sie zeszlo i pozniej sie implant wkreci, i ze mam dolną szczeke do tylu troche wysunieta i ze...
    • czy jest jakaś szansa na konsultację ortodoncyjną przez maila - bądź wyrażenie jakiejś opini na temat mojego przypadku?; mam zdjęcia wycisków, zeskanowaną analizę cefalometryczną, zdjęcie RTG boczne i zębów; mam tyłożuchwie do leczenie operacyjnego; od półtora roku jeżdżę po lekarzach i chirurgach - odwiedziłam Poznań, Wrocław i Warszawę; zawsze mniej więcej wygląda tak - chirurg (niedługo idę już do czwartego) mówi -że operacja na żuchwie - że doradza, ale musi mieć przygotowa...
    • Witam jestem zielona w tym temacie, ale rozważam czy nie zalozyc aparat na zęby... Zniechęca mnie obawa, ze to bardzo drogie i niekomfortowe leczenie, więc proszę o porady jakie sa ceny -Polska pn-wsch, u mnie zgrzy jest w miarę dobry ale górna szczęka z jednej strony jest krzywo ustawiona tzn. zęby wystają w kierunku policzka i nie moga dobrze zgryźc się z dolnymi;( W dziecinstwie nosiłam aparacik zakladany na noc. Proszę o odpowiedź ile mniej wiecej kosztuje aparat stały małowidoczny czyl...
    • Byłam na konsultacji, dowiedziałam się, że przy mojej wadzie potrzebna po ok.2 letnim leczeniu apartem będze operacja wysunięcia górnej szczęki by uzyskać porządny zgryz. Nie ukrywam, że był to dla mnie szok; nie byłam przygotowana na taką informację. Gdyż moja wada (widocznie mi się wydawało) nie jest, aż tak strasznie widoczna, myślałam, że hayrax o którym tu czytałam pomoże. Zamierzam wybrac się na wizytę jeszcze do dwóch ortodontów by porównac ich zdanie. Jestem przygot...
    • Mam ogromna wade i przez rok chodzilem do takiego jednego ortodonty - a wlasciwie ortodonty i chirurga szczekowego w jednym w wieku okolo 50. lat(jesli to wazne). Na kazdej wizycie mowilem mu, ze za wolno wszystko robi i ze nie jestem zadowolony, a on na to ze wszystko jest ok. Mam miedzy innymi wystajace jedynki i nadmiar zebow w stosunku do malej szczeki wiec mi on sam usunal 1 czworke i jego plan byl taki (wlasciwie to ten plan byl ustalany na kazdej kolejnej wizycie) zeby w miejsce...
    • Witam Ostatnio wyrosla mi osemka i przez to przesunely mi sie minimalnie dolne zęby tak ze te najwazniejsze z przodu sie lekko przestawily i nie za dobrze to wyglada. Chcialem sie spytac czy za zwykla konsultacje...poprostu dowiedzenie sie co najlepiej zrobic w tym przypadku mam zaplacic od 50-80 zl ????!!! i ile mniej wiecej kosztuje usuniecie takiej osemki aby zęby powrocily na swoje miejsce?? i jesli ktos zna dobrego i taniego ortodonte lub kogos kto ma podpisana umowe z NFZ z Pozn...
    • a jeśli tak to gdzie je uzyskać? chciałabym skonsultowac się z jeszcze jednym orto. i pomyślałam że może da się to zrobi wyjątkowo bez opłat ;)
    • Hej, czy mógłby ktoś polecić dobrego ortodontę w Gliwicach? Leczył się ktoś z Was może u dr Katarzyny Pardela na ul Andersa? Będę wdzięczny za pomoc :) pozdrawiam
    • no wlasnie mam zamiar sie umowic na prywatna wizyte.chce sie przekonac co orto mi doradzi i czy bedzie mi pasowal jako osoba. czy musze placic?czy raczej taka wizyta jest darmowa?
    • mam 31 lat, mam cofniętą szczękę - i raczej kwalifikuje się do operacji (oprócz aparatu); nie jest to jakaś okropna wada, zresztą tyle lat z tym żyje...mój problem to cofnięta broda i profil; same zęby mi tak nie przeszkadzają; podobno można w bródkę wstawic implant - i wysunie to ją do przodu; mam pytanie czy ktoś sie cokolwiek na ten temat? może ktoś próbował? widziałam taką operacje w TV i faktycznie profil odrazu był lepszy; no i operacja w znieczuleniu miejscowym, tańsza i mn...
    • czy na prawde nikt nie słyszał o tej ortodontce. Mi powiedziano że jest znana, ale może poprostu jest niemodna. Widze że dr Fudalej jest obecnie na topie i paru innych a przecież w W-wie jest mnóstwo ortodontów
    • Będę wdzięczna za podanie mi namiarów na jakiegoś dobrego ortodontę z Poznania. Zastanawiam się czy za pierwszą, wstępną konsultację standatdowo się płaci czy nie? Jeśli tak to ile?
    • Witam Zacznę może od razu W zeszłym roku postanowiłam założyć aparat ortodontyczny. Ortodontę wybrałam z polecenia. Początkowa wersja zakładała bez wyrywania, następna z wyrwaniem jednego zęba prawej dolnej piątki. Górę mam już równą i powinnam założyć dół jednak przez brak 100% pewności nie potrafię podjąć tej decyzji Moje obawy spowodowane są tym, iż wszędzie gdzie cokolwiek czytam mówi się to o zdjęciach, to o analizie cefalometrycznej, a moja analiza była tzw. ORGANOLEPTYCZNA...
    • mam mała przerwę pomiędzy jedynkami. Chciałabym ją usunąć. Bylam u ortodonty ale ona powiedziala, ze nie podejmie sie tego bo mam krzywy zgryz. Wiem jednak ze sa leczone rożne schorzenia zebow mimo ze ma sie krzywy zgryz! Poradzcie cos!
    • Witam Czy ktoś może zna jakiegoś dobrego ortodontę, który ma podpisaną umowę z NFZ? Rzecz w tym, że podejrzewam, że ósemki rosną mi w poprzek i muszę zrobić pantomogram i ew. operację usunięcia. W prywatnych gabinetach za wszystko płaci się kilkukrotnie więcej. Czy w ogóle dłutowanie jest refundowane? z góry dziękuję za pomoc
    • Mam aparat od 12 m-cy.Ze wzgędu na duże stłoczenia konieczne było usunięcie z dolnej szczęki dwóch czwórek, z górnej 5 w celu uzyskania miejsca dla ósemek.Na ostatniej wizycie założono mi najgrubszy "drucik"(19/21,tak chyba słyszałam)na górną szczękę.Zęby są już proste, aktualnie 3 nastawiane w miejsce luk po 4. Mój problem jest następujący:zauważyłam, że dolne 6, na których są zamki przesunęły się znacznie do środka. Czy to normalny objaw?I jeszcze jedno, skoro jestem na tym etapie,...
    • Nie orientujecie się może, czy w Poznaniu jest jakikolwiek gabinet, w którym zakładają aparaty lingwalne?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się