konsultacja

(29 wyników)
  • witam, obecnie mam 15 lat, w amg przeszłam cztery operacje, z których, moznaby się domyśleć, nie jestem (jak i rodzice) zadowolona. postanowiliśmy umówić się na konsultacje w innym ośrodku, poznać opinię innych, bardziej doświadczonych w tych sprawach lekarzy, dla świętego spokoju, czy wszystko jest tak, jak powinno być. padło na Warszawę. wobec tego mam parę pytań: - czy będzie mi potrzebna cała dokumentacja z amg, itd.? to by komplikowało sprawę, musielibyśmy przed konsultacją wybrać...
  • za 2 miesiące córcia przyjdzie na świat z rozszczepem wargi i podniebienia. Powiedzcie czy już teraz umawiać się na konsultacje do IMiDu lub na Koziej czy po prostu czekać aż przyjdzie na świat? Co radzicie? pozdrawiam serdecznie
  • Witam! W piątek wybieramy się na konsultację do Warszawy. Wiem, że lekarze przyjmują od 10 do 12. powiedzcie mi ile trzeba wcześniej być aby pobrać numerek i żeby jak najwcześniej wejść i wyjść? i czy na pewno każdego przyjmują kto się zjawi ze skierowaniem? Jedziemy z Gdańska i nie bardzo nam się chce co tydzień lądowac w wawie.
  • Witam! u mojej 3 miesięcznej córki wykryto rozszczep podniebienia miękkiego. W sumie jeden lekarz widzi, drugi nie... i zostawili nas na pastwę losu. Proszę powiedzcie mi do kogo w Gdańsku mamy się udać? Chirurg kieruje nas do plastyka ale do jakiego? gdzie? i czy taki zabieg w AMG wykonują? Proszę o pomoc
  • Witam, Nasz Maluch skończył wczoraj 4 tygodnie. W piątek byliśmy na pierwszej konsultacji w IMID. O 7 rano wyjechaliśmy z Łodzi, przed 11 byliśmy na miejscu. Podróż Mały zniósł nieźle – spał aż do Warszawy, kiedy to obudził się (staliśmy w korku) i zażądał butelki – na szczęście chwilę wcześniej ściągnęłam mleko (ku uciesze pasażerów mijających nas w korku samochodów). W rejestracji poszło sprawnie, potem poczekaliśmy w „tym ciasnym korytarzu” ok. 20 minut i t...
  • Witajcie loguję sie po raz pierwszy ale śledzę tematy forum od dłuższego czasu. Mój synek(2lata2mies) ma całkowity lewostronny rozszczep. Jednoetapową operację wargi i podniebienia przeprowadziła Dr. Żukowska z Instytutu CZMP(7 mies) oraz również drugą operację-zamkniecie przetoki podniebienia miekkiego oraz przy okazji korekta noska (2lata). .Niestety w drugim dniu po operacji mały załapał infekcje gardła - przez co przetoka jak była tak jest. Czy ktoś miał doczynienia z dr. Żuko...
  • Kochane mamy mam pytanie. Jak to jest, czy lekarz który przyjmował nas w IMiDz na konsultację i wyznaczył termin operacji będzie operował? Mamy termin na 29.III i chciałabym żeby był to dr Piwowar (on nas przyjmował w poradni) Czy to jest "automatyczne"-ten kto zapisuje tez operuje czy trzeba samemu się starać? Odpiszcie mi proszę bo coraz bardziej się denerwuję. Pozdrawiam
  • Witam. Mam pytanie jak długo czz=eka się na konsultacje u doktor Dudkiewicz w Instytucie? I jak długo na operację? dzisiaj próbowałam się dodzwonić do Warszawy ale cały czas było zajęte. Będę bwrdzo wdzięczna za odpowiedzi. Pozdrawiam Dorota.
  • Witam, wczoraj dzwoniłam do IMiDz, żeby się dowiedzieć, kiedy można już dziecko zapisać na operację, ale mnie przełączali od jednego do drugiego i nic się nie dowiedziałam. Oczywiście będę jeszcze próbować, ale chciałam się zapytać Was rodziców, którzy macie już za sobą jak to wygląda w praktyce. -Czy zaraz po porodzie (bo jestem jeszcze w ciąży) mogę dzwonić i rezerwować termin? - Czy trzeba jechać na konsultację i dopiero wtedy wyznaczą termin? - Kiedy (tzn. ile tyg powinno mieć dz...
  • Czy ktoś miał przyjemność poznania doktora, dziecko może było operowane???? proszę o opinie,,,,, mam mętlik w głowie,,,,,
  • Witajcie, Nasza córeczka przyszła na świat 3.12 z jednostronnym całkowitym rozszczepem wargi i podniebienia. Zdecydowaliśmy sie na operacjie w IMIDzie lub na Koziej, terminy mamy juz ustalone ale.. Chciałbym Was rodzice prosić o radę, co możemy zrobić przed operacją aby wada nie pogłębiała się ? Konkretniej, czy znacie dobrych lekarzy pediatrów, ortodontów w Krakowie, których moglibyście polecić ? Nie chciałbym trafic na kogoś, kto nie ma pojęcia o tej wadzie a nasza cór...
  • moja zuzka ma już 5 miesięcy i 12 lipca mamy termin operacji małej w IMIDZIE i stwierdzony prawostronny rozszczep wargi podniebienia twardego i miękkiego oraz nie ma z przodu dziąsełka.mam pytanie do was rodziców bo wiem że operacja będzie jednoetapowa tylko nie do końca wiem co lekarze będą zszywali zuzi.jeżeli możecie to uświadomcie mnie trochę bardziej niż jestem w tej chwili:-))
  • szukam dobrych lekarzy w Nowym Sączu- laryngologa, ortodonty, logopedy.
  • Witam,jestem mamą 18m-go Kubusia u którego miesiąc temu wykryto rozszczep podniebienia miękkiego - dopiero!Zastanawiam się co mam dalej robić?Zaczęłam od wizyty na AM we Wrocławiu(chirurgia szczękowa),bo Kubuś tak naprawdę to od 4m-ca zycia był pod stałą opieką laryngologa -foniatry(miał od zawsze katar i się krztusił!).Więc może to jeszcze nie rozszczep,a coś związane z ortodoncją.Przeciaż setki razy miał badane gardło.Teraz nie jestem pewna,czy to rozszczep i"książkowy".Zaczęłam...
  • jestem mamą 4 tygodniowej Weroniki. Córeczka urodziła się z obustronnym rozszczepem podniebienia twardego i miękkiego. Czytając wasze maile doszłam do wniosku, że najlepiej operować dzieciątko w IMiDZ. Jak wygląda droga do operacji? W piątek pierwszy raz wybieramy się do IMiDZ do poradni chirurgii, ale nie wiem czy podczas tej wizyty otrzymam wiążący termin operacji, czy też będę musiała ponownie przyjechać na dodatkowe konsultacje (myślę także o innych specjalistach i czy brać ze...
  • Witam serdecznie:-) Jestem ciocią miesięcznego chłopczyka z rozszczepem wargi i podniebienia. Maluszek właśnie zaliczył pierwszą konsultację w IMID. Przyjęła go lek. Margareta Budner - i tu moje pytanie: czy ktoś na forum wie coś o tej lekarce? Powiedziała, że to ona będzie operować, tymczasem jedyne, co o niej znalazłam to to, że była senatorem z ramienia Samoobrony a potem próbowała dostać się do parlamentu z list PIS. No i zadrżałam. Niezależnie od jej sympatii politycznych;- ...
  • 5 stycznia urodziłam Stasia. Okazało się, że nasz synek ma rozszczepienie wargi. Polecono mi skontaktować się z IMIDZ. Tak też zrobiłam. Pani, z którą rozmawiałam powiedziała, że mamy w pierwszym miesiącu życia dziecka pojawić się na konsultacji w IMIDZ i tam o wszystkim nas poinformują. Jednocześnie zaznaczyła, że ze względu na bardzo wysokie mrozy nie powinniśmy jechać teraz, tylko jak się ociepli. Z treści wielu Waszych listów wynika, że termin operacji umawia się zanim pojedzi...
  • witajcie! czy przed pierwszą operacją konsultowaliście się u logopedy? czy już wykonywaliście jakieś masaże? i czy jest sens/możliwość wybrania się na konsultacje do dr Radkowskiej w IMiD przed operacją? pozdrawiam!
  • Witam jesteśmy z Poznania mój synek Krzyś urodził się z prawostronnym rozszczepem wargi i podniebienia(27.05.2004r.).Krzyś jest po 4 zabiegach przeprowadzonych w poznaniu na ul.szpitalnej a to i tak nie koniec.Pan doktor powiedział nam że Krzysiem zajmie się teraz chirurg szczękowy.Mój Boże zastanawiam się ile jeszcze mój synek będzie musiał znieść tych zabiegów tym bardziej że naczytałam się na forum o Warszawie w której liczba zabiegów jest mniejsza.Niestety mnie nikt nie mówił o W-wi...
  • Witam.Mamy pytanie - przeczytaliśmy , że operacje rozszczepu są płatne.A czy nie ma możliwości refundowania ich przez NFZ(są wpisane jako wada refundowana) ? Pytam bo nasz synek urodzi się w lutym i wiemy , że ma jednostronny rozszczep wargi - co do podniebienia nie ma jeszcze pewności- 50:50(pomimo dwukrotnego badania USG 3D - zasłaniał się rączką i pępowiną).Poza tym chcemy się dowiedzieć kiedy trzeba rozpocząć konsultacje i jak długa jest kolejka do operacji.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się