smycz

(12 wyniki)
  • Witam! Chcialabym się Was poradzić w tej oto kwestii. Mam około 3 miesięcznego kundelka. Bestyjka bardzo pojętna;)) od niedawna wychodzimy na krótkie spacerki,aby maluch się nie przeziębił. Piesek bardzo się słucha, nie oddala, wszystko dookoła go ciekawi, a kiedy zagwizdam w ekspresowym tempie jest przy mnie. Problem pojawia się wtedy, kiedy na polanie jest troche wiecęj ludzi. Maluch z każdym chciałby się przywitać, skacze, cieszy się. Ludzie reagują zwykle entuzjastycznie na ...
  • Jaka jest Wasza opinia i opinia ekspertów w tej kwestii? Mamy 2 dwuletnie koty. Poniewaz jednak mieszkamy w bloku, niedaleko jest ruchliwa ulica, nie wypuszczamy ich na dwór. Chodzą na balkon (jest osiatkowany, więc są tam bezpieczne) ale cały czas się zastanawiam czy koty siedzące w domu mogą byc do końca zadowolone z życia i czy mogą się prawidłowo rozwijać. Nasze koty są bardzo strachliwe, boją się wszystkiego, dlatego nie wiem jakby poradzily sobie na dworzu, gdzie są psy, inn...
  • Moja sunia nie reaguje na żadne dźwięki (gwizdanie, klaskanie, nawoływanie albo np szelest papierka za uszkami) byłam u jednego weterynarza i stwierdził on bez żadnego przebadania suni że nie będzie słyszała, że instynkt zastąpi jej słuch a jak do tego czasu się tego nie nauczy to zginie. Było to brutalne stwierdzenie. Czy są jacyś weterynarze "laryngolodzy" albo specjaliści od dźwięków? Bardzo kocham swoją sunie i jeżeli jest jakaś szansa na to że będzie słyszała to super, ale jeżeli n...
  • Jestem szczęśliwą posiadaczką 4 m-cznego beagla. Wiem, że to psy z dużym temperamentem, uwilbiające biegać, które bardzo trudno zmęczyć. Dlatego boję się mojego beagla spuścić ze smyczy, żeby mi nie czmychnął gdzieś (np pod samochod na ulice). Ale wiem, ze dla niego i dla mnie byloby lepiej gdyby mogl pobiegac bez smyczy. JAK GO NAUCZYC POSLUSZENSTWA? Jak go nauczyc, zeby ZAWSZE wracal na moje wołanie? Jak go nauczyc chodzic przy nodze? A może zamiast uczyc go w domu, lepiej zapis...
  • Jest to mały piesek.Mam ją 1,5 roku ze schroniska.Zawsze była bardzo bojowa,a niektórzy twierdzili,że agresywna.Gdy zobaczyła innego psa juz z daleka zjeżona wyrywała się w jego stronę ze strasznym ujadaniem.Myślę,że to raczej było ze strachu,a nie z agresji.W domu bardzo wesoła i skora do zabawy.Od kilkunastu dni jej charakter zmienił się o 180 stopni.Nie chce w ogóle wychodzić na dwór,na psy nie ujada,a wręcz przed nimi ucieka.Jak spotka się z jakimś oko w oko to chowa się za mnie i s...
  • Nie wiem jak, ale musze zaczac od nowa. Uczylam go przychodzenia po smakołyk - i nieźle szło - i w domu i na spacerach przychodził. Ale teraz maluch pewnie dorasta, czuje się pewniejszy, coraz bardziej jest zainteresowany otoczeniem a nie tylko swoją pańcia i... mogę go wołać, ile chcę i mieć jakie tam mi przyjdą do głowy nagrody i nic... Odwraca łeb, patrzy na mnie i biegnie w swoją stronę. Przestałam go spuszczać ze smyczy, ale to nie jest rozwiązanie, bo przecież wybiegać sie musi. ...
  • Moze to nie jest temat na to forum, ale czy ktoś mógłby mi wyjasnic, mało precyzyjne, moim zdaniem, sfromułowanie z Taryfikatora mandatów Strazy Miejskiej: "spacer z psem bez smyczy i kagańca - jak moze ukarac strażnik :do 250 zł". Rozumiem, że jesli spaceruję z psem na smyczy (sredniej wielkości pies)to nie musi on mieć kagańca, natomiast powinienem go załozyc gdy spuszczam psa ze smyczy. A jak sie sprawa ma np. do malutkich ratlerków czy innych maluszków? Choc oczywiste jest, ż...
  • mam jeszcze jedno pytanie, moze nie jest czysto weterynaryjne, jednak na pewno Panstwo znaja sie lepiej na psychice i potrzebach psa niz ja. wiec od soboty moj pies chodzi an szkolenie, ma niecale dwa latka. szkolenie 'odkryl' sam piesek lecac do grupy innych psiakow podczas spacerow. po pierwszej lekcji okazalo sie jednak, ze pieski sa znacznie mlodsze tzn. trzy sunie od 6-12 miesiecy. wiem, ze moj piesek jest juz dorosly i powinien znacznie wczesniej przejsc szkolenie, jednak... pani ...
  • Wczoraj mój tato przywiózł do nas około 2 letnią suczke owczarka niemieckiego. Zabrał ją od pewnego pana ktory mozna tak powiedziec ze sie nad nią znęcał!! Tato mówił ze widzial na własne oczy jak ten facet bił sunie grubym i duzym kijem :(Podszedl do niego i zapytal sie czemu bije psa,co ona takiego zrobila??Facet powiedzial ze bije ja dla refleksu :/ tato powiedzial ze chce tego psa zabrac od niego bo szkoda jest pieknej dlugowlosej suni.Ten pan powiedzial ze bedzie mogl wziąść ...
  • Mam od dwoch tygodni 4-ro miesięcznego szczeniaczka, mieszańca, pewnie z owczarkiem. Czesto chodzimy na spacerki, żeby wyrobić zwyczaj sikania na zewnątrz. Póki był jeszcze onieśmielony plątał się pod nogami, a teraz zaczyna ciągać za smycz i biegnie gdzie sam chce. Jak zacząć go uczyć, żeby ładnie chodził przy nodze?
  • od kilku tygodni zastanawiamy sie nad zabezpieczeniem balkonu tak, aby nasz kot (od lutego w rodzinie:) nie probowal latać. Nie chcemy montowac wszędzie siatek metalowych i innych "ciężkich" zabezpieczeń ale chcemy mieć pewnosc że kotu na balkonie nic sie nie stanie. Pomyśleliśmy o tym aby wypuszczać go na balkon w szelkach i na uwięzi. brzmi trochę dziwnie ale jak by się tak zastanowić to może nie jest głupi pomysł. Zanim przetestuję na kocie chciałabym zapytac czy ktoś z Was ma ...
  • Moja Suka miała bliskie spotkanie 3 stopnia z kotem, który pogryzł ją w ucho/. Rana się jątrzy, jest ropa. Byliśmy u weta oczyścił, zał zastrzyk p/bólowy i p/obrzękowy i antybiotyk. Jutro na kontrolę. Najgorsze jest to, że nie wiem czy kot nie był na coś chory... Jestem w ciąży i nie wiem na co bardziej uważać. Sunia oczywiście szczepiona, odrobaczana. \ ps. Tylko błagam, nie piszcie, że mam psa prowadzić tylko i wyłącznie na smyczy bo pęknę!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się