smycz

(26 wyników)
  • Mam prawie 6-miesięcznego labka.Z uwagi na wiek, był on dotychczas wyprowadzany na spacery na smyczy, nie puszczaliśmy go luzem.Biegał bez smyczy na ogrodzie, który jest dosyc spory, ponad 1000m kw. Nadszedł jednak juz chyba czas, aby pobiegał sobie luzem, poza ogrodem.Jak wiadomo, labki to odkurzacze na czterech łapach, co widzą, to zjedzą.Stąd pytanie, jak rozwiązujecie ten problem? Gdy biega swobodnie traci się kontrolę nad tym, co tam chwyci do "paszczy" i skonsumuje.Czy n...
  • Tak mi życie sie potoczyło,że wyprowadził sie ode mnie maz, i zostawił mi w spadku ponad roczną bardzo ruchliwa czekoladowa labradorkę. Zawsze nie dawałam sobie z nią rady, nawet treser, kiedy maz z nia był na szkoleniu powiedział,że jest tak przywiazana do mężą, że aż to dziwne( bo w domu są dzieci i labrador raczej woli dzieci) No i poniewaz mój maz przezywa z dala od domu swój kryzys 40 latka, ja sie nią teraz opiekuję. Mój główny problem to puszanie jej wolno. Narazie kupiłam d...
  • Witam Jestem szczęśliwym posiadaczem niszczycielskiego 4 mies szczeniaczka. Pomijając wszystkie "niedogodności" wynikające z posiadania takiego zbója w domu mam jeszcze problemik na zewnątrz. Piesek dość ładnie chodził na stałej smyczy, ale po wakacjach (razem z żoną i z dzieckiem wyjechał na tydzień w bieszczady) jakby o tym zapomniał. Na wyjeździe robił z opiekunami co chciał tzn.: człowiek znajdujący się na drugim końcu smyczy grzecznie podążał za pieskiem. Od piątku prac...
  • Witam wszystkich serdecznie. Nasz labeusz ma 2 lata i 4 miesiące. Jest zdrowym,pięknym psem.Niestety nadal mimo naszych usilnych starań , nie możemy nauczyć (czy raczej ODuczyć) pewnych zachowań.Otóż , mimo swego wieku nadal wskakuje ( jak piesek na suczkę) np. na pluszaki , "dosiada" również swojej poduchy , zdarza się ,że przewróci i również chce wskoczyć na naszą 7-letnią córkę.Doszło do tego, że boję się zostawić dziecko samo z psem, gdyż swoją siłą może córce zrobić krzywdę ( niezamierz...
  • Cześć. Wczoraj jak zwykle poszłyśmy z koleżanką na spacer z naszymi labami. Szłyśmy sobie polnymi drogami i zauważyłyśmy, że ktos idzie wieć zapięłyśmy nasze psiny na smycze. Niestety dziewczyny, które szły ze swoim psem tego nie zrobiły. Ten obcy pies rzucił się na laba koleżanki i potarmosił go trochę (ma ranę koło ucha, na brzuszku i udzie). Najgorsze jest to, że nie mogliśmy sobie w żaden sposób poradzic żeby odciągnąć tego bydlaka od młodego kumpeli... Wiem, że to niehumani...
  • Za każdym razem jak wychodzę z Beso to ten łobuz jak zobaczy obojętnie kogo (czy to kobieta, czy mężczyzn czy dziecko) to leci i skacze na obcego człowieka:( to staje się uciążliwe. Nie wiem jak go tego oduczyć. Miał szkolenie na PT ale to i tak jeszcze za krótko po nim bo minął dopiero miesiąc a i okres świat nie służył głębszym szkoleniom. No totalny szatan z niego. Jeszcze nikomu krzywdy nie zrobił ale na pewno nie raz przestraszył sąsiadów bo w tej chwili jeden z młodych sąsiadów do...
  • choć tak na prawdę nie wiem czy powinnam :) Wczoraj rano na spacerze po raz kolejny spotkaliśmy głupią panią z głupimi psami. W sumie to jest pani, gdzieś z sąsiedniego bloku jednego wilkowatego prowadzi na smyczy a drugiego szczotowatego, małego kundla bez smyczy, bez kagańca. Na zwrócona uwagę, że kundel powinien też być na smyczy bo rzuca się na duże psy i je prowokuje, pani strzela focha albo robi awanturę. Dodam, że szczota o wdzięcznym imieniu Kajtuś generalnie ma pod ogonem swoją...
  • Od poniedziałku w Biedronkach tanie miski, zabawki, smycze, obroże. Chodzi głównie o zabawki :) Wiadomość dla tych, którzy zagrożeni są bankructwem z powodu przymusu kupywania 10 nowych zabawek dziennie :P www.biedronka.pl/img/ofespec/animals/1198.php
  • witam Greta przekroczyła 7 miesiąc życia co skutkuje ogromnym buntem , kryzys wieku dojrzewania generalnie objawiający sie zawziętością, upartością, ucieczkami, niewykonywaniem podst konmend. Od paru mieśięcy ćwiczymy chodzenie na smyczy, przy nodze, wybróbowaliśmy szelki treningowe, które zjadła zresztą, smakołyki i inne pozytywne metody, cała nauka kontynuowana jest na szkoleniu pt.Jednak mimo wszystko, chodzenie przy nodze w sytuacji, gdy zobaczy innego psa, ludzi, ptasze...
  • Kantar(17)

Kochani jestem przed zakupem "kantaru",bo pies zaczął mnie ciągnąć na smyczy ,czy smycz zapina się tylko potem do kantaru,czy jak to wygląda?(powiedzcie mi ,bo nie za bardzo wiem jak to wygląda ze strony "technicznej") czy naprawdę daje to poprawę ,jeśli chodzi o posłuszeństwo ,chodzenia na smyczy?moj jak zobaczy kogoś znajomego to ręce urywa,muszę go tego odzwyczaić a zwykłe uczenie nie daje efektu....
  • Witam wszystkich serdecznie. Mam 8 miesięcznego labka. Jest cudowny,bardzo posłuszny w domu, szybko sie uczy,ale.. Kiedy tylko zakładam szelki i smycz i wychodzę z nim na klatkę zaczyna sie koszmar( mieszkam w bloku). Caly czas na spacerze skacze na mnie, gryzie smycz, musze uciekać przed innymi ludzmi i psami, bo on do każdego lgnie.Każdy spacer wyglada tak samo, najgorsze jest to skakanie po mnie,juz kilka razy az popłakałam sie przez niego.Czasami mam wrażenie ,że na dworze on mn...
  • Mam 7 miesięczną suczkę rasy labrador niepokoi mnie wrogie nastawienie do ludzi i bardzo głośne z agresją szczekanie a nawet próbowanie ugryzienia. Może ktoś z Was miał podobny problem , co z tym zrobić . Mam dwoje dzieci i w stosunku do Labunia jest bardzo pogodna i uwielbia się z nimi bawić być może jest o nich zazdrosna i dlatego szczeka i chce atakować obcych
  • Nadszedła czas na tę trudną zabawę. Jak myślicie, jaka metoda będzie najskuteczniejsza psu idzie 5 miesiąc. Po wstępnym rozpoznaniu walką zauważyłem, że problemy zaczynają się już w momencie wzięcia smyczy w rękę, bo piesek dostaje szału z radości i świruje + gryzie po rękach. Po ok 0,5h negocjacji smycz jest przypięta więc piesek zaczyna tańcować i za nią szarpać. Po upływie ok 0,5h mu się odechciewa i wtedy drze do przodu z ogłuszającym charkotem; a bydle silne jest. Po kolejne...
  • Witam. Nie wiem już jak mam zachęcać mojego maluszka do spacerow. Sprawa wyglada tak, ze jesli jest gdzies da;eko od domu to bardzo chetnie biega, bawi sie, jednak gdy wychodze z nim w miejsce gdzie widzi swoj dom to nie ma bata, zeby sie ruszyl z miejsca. Wolam go, rzucam zabawki , jakies patyki, gałązki. Jest malo zaintersowany albo wogole. Nie chce ciągnac go przez pol drogi za smycz, bo juz pomimo, ze ma 3,5 miesiąca jest silny. Jak zachęcic go do tego zeby poszedl ze mna na spacer...
  • kilka dni temu skończyliśmy 10 miesięcy. Fokus zwariował - gdy poczuje sukę nie ma szans go zatrzymać - głupieje, wariuje - póki co nie wskakuje na suki ale myślę że to kwestia czasu :( w ciagu tygodnia zwiał nam (na szczęscie nie zgubił się) 3 razy, w domu cały czas skuczy i szczeka :( NIE MA NA NIEGO SIŁY :( W akcie rozpaczy zaczęlismy się zastanawiać czy go nie wykastrować, ale mąż twierdzi że nie będzie swojego synka męskości pozbawiał. :(
  • dzisiaj się odbył. spostrzeżeń mam tysiąć, najważniejsze: - założenie Deedee szelek uświadomiło mi że mój pies to nie pies tylko jakiś wąż, bez kręgosłupa.... no w życiu nie widziałam takich figur!!! - przeraża mnie to ile siły ma moja wariatka, a ma dopiero 7 miesięcy.... - okropnie bolą mnie ręcę... na widok innych psów tak ciagnęła że musiałam się piętami opierać. a dodam że do słabeuszy nie należę... - nie słucha się i dostaje wariacji, ale nie poddaję się, przeciez to dop...
  • witam, mamy cudownego laba - budynia .ma ok 1,5 roku. wszystko pieknie ale nie umiemy sobie poradzic z jego skakaniem na nas. próbowalismy juz różnych metod. karcenia słoownie , groznego mówienia , trzepniecia , wystawiania kolana....i nic... na razie efekt jest taki ze stosujemy sie do nie okazywania wielkiej radosci przy powrocie do domu by go nie podniecac ( wtedy skacze juz ajk wariat) . boje sie co bedzie jak bede w ciazy...juz kilka razy skoczyl na mnie przypadkiem tak ze az ...
  • Kiedy wasze piski zaczęły ładnie chodzić na smyczy, przy nodze. ile czasu trwało zanim spokojnie mogliście przejść sie chodnikiem. Ja do tej pory zbagatelizowałam sprawe, chodziła na smyczy ,ale pozwalam jej iśc gdzie chce bo sie załatwić musi, biegała luzem na lince. Czasem chodziliśmy ale to był kawałek. W niedziele poszłyśmy spacerkiem do weta i namęczyłam sie strasznie , aby ją utrzymać, wieć ostro wzięłyśmy się do roboty. Biega na lince, toaleta, zabawa na lince, a jak zakła...
  • psami? To tak a propos watku o szczekaniu. Bingo ma rok i jest typowym labkiem, jesli chodzi o potrzebę ruchu, zabawy, rozrabiania w domu. Przybył do nas jako 4 miesieczniak i z duma odnotowaliśmy ze przez ten czas trochę zmądrzał:) Nie bylismy z nim na tresurze, sami go uczymy, coś w tej łepetynie zakiełkowało i nawet czasem się nas słucha. No własnie - czasem:) Kiedy zobaczy innego psa - jest po prostu głuchy na jakiekolwiek komendy. Jak jest bez smyczy oczywiscie goni jak s...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się