lolo125
31.01.06, 06:16
Z cyklu "kolejny wspaniały pomysł prezydenta" :(za Nowinami)
"Monument Andrzeja Pityńskiego "Partyzanci” został w Bostonie zdjęty z cokołu
i wywieziony. Dzieło honorowego obywatela Ulanowa chcą postawić u siebie
mieszkańcy Stalowej Woli. Władze miasta są gotowe pokryć wszystkie koszty z
tym związane....Dziesięć dni temu pomnik został usunięty. Oficjalnie dlatego,
że był "za smutny” i mieszkańcy Bostonu nie życzą go sobie...Prezydent
Szlęzak wysłał listy protestacyjne do burmistrza Bostonu i ambasadora USA w
Polsce. Do tego pierwszego dołączył propozycję przewiezienia zdemontowanego
pomnika do Stalowej Woli. Za zgodą radnych miejskich zostałby on ustawiony w
centralnym miejscu miasta. Z miejskiej kasy zostałyby pokryte koszty
transportu pomnika i ewentualnego odstępnego dla jego właściciela..."
[URL=www.fotosik.pl][IMG]images3.fotosik.pl/17/wd6ag667krifl9k9.jpg
[/IMG][/URL]