Dodaj do ulubionych

Nowy pomnik

31.01.06, 06:16
Z cyklu "kolejny wspaniały pomysł prezydenta" :(za Nowinami)
"Monument Andrzeja Pityńskiego "Partyzanci” został w Bostonie zdjęty z cokołu
i wywieziony. Dzieło honorowego obywatela Ulanowa chcą postawić u siebie
mieszkańcy Stalowej Woli. Władze miasta są gotowe pokryć wszystkie koszty z
tym związane....Dziesięć dni temu pomnik został usunięty. Oficjalnie dlatego,
że był "za smutny” i mieszkańcy Bostonu nie życzą go sobie...Prezydent
Szlęzak wysłał listy protestacyjne do burmistrza Bostonu i ambasadora USA w
Polsce. Do tego pierwszego dołączył propozycję przewiezienia zdemontowanego
pomnika do Stalowej Woli. Za zgodą radnych miejskich zostałby on ustawiony w
centralnym miejscu miasta. Z miejskiej kasy zostałyby pokryte koszty
transportu pomnika i ewentualnego odstępnego dla jego właściciela..."
[URL=www.fotosik.pl][IMG]images3.fotosik.pl/17/wd6ag667krifl9k9.jpg
[/IMG][/URL]
Obserwuj wątek
    • megi852 Nowy pomnik - TAK 31.01.06, 07:02
      To dobry pomysł, była by to atrakcja naszego miasta, zwłaszcza śledząc jego
      historie, jedynie co mnie zastanawia, czy budzet miasta wczesniej przewidział
      koszt sprowadzenia takiego pomnika. Jak pisze w gazecie N. mają to być
      pieniądze miasta, a pieniadze miasta to pieniadze jego mieszkanców. Dając
      pieniadze miasta, z czegos trzeba zrezygnować, wówczas trzeba sie zastanowić
      czy urzednicy z urzędów naszego miasta powinni dostawać 13 - ki, premie i
      nagrody świąteczne, w tym roku to co słyszałam od kolegi który pracuje w UM
      urzednik dostał 1000 zł jako premia.
      A wiec pomnik to dobry pomysł, sciągnął by turystów, lecz trzeba wygospodarować
      pieniądze z innej beczki.
      Pozdrawiam
      megi
    • cynik13 Re: Nowy pomnik 31.01.06, 08:55
      Bardzo "bogate" miasto, widać nie ma innych ważniejszych wydatków, np żeby po
      większym deszczu przejść przez ulicę trzeba mieć żaglówkę
      • megi852 :) 31.01.06, 11:13
        najwidoczniej nie dostałeś listu od pana "prezydenta" o modernizacji ulic :)
    • endrju.ab11 Re: Nowy pomnik 31.01.06, 15:21
      lolo! to nie pryma aprilis!
    • nyyankee Re: Nowy pomnik 01.02.06, 14:10
      Również uważam że to dobry pomysł, była by to atrakcja naszego miasta.
    • lolo125 Re: Nowy pomnik 01.02.06, 14:15
      Czy wszyscy uważający to za dobry pomysł widzieli ten pomnik?
      Kolejna informacja, jeżeli dojdzie do skutku jego sprowadzenie, ma stanąć pod
      UM.
    • nyyankee Re: Nowy pomnik 01.02.06, 15:52
      Według "Nowin" pomnik ma stanąć na centralnym placu Stalowej Woli.
      • lolo125 Re: Nowy pomnik 01.02.06, 18:58
        nyyankee napisał:

        > Według "Nowin" pomnik ma stanąć na centralnym placu Stalowej Woli.

        Prasa często mija sie z prawdą, Nowiny w szczególności. O lokalizacji obok UM
        rzekł pomysłodawca tego wspaniałego projektu na obradach Rady Miasta.
    • lilly10 Re: Nowy pomnik 01.02.06, 20:45
      mnie się ten pomnik podoba
      • megi852 Krytykuje bo nie lubie Szlezaka 01.02.06, 22:55
        Internauta lol125, nie darzy sympatia "prezydenta", ja również, większość
        pomysłów Szlezaka i jego nie "owocna" praca nie dają dobrego wizerunku Naszemu
        miastu. Ale ten pomysł jest bardzo dobry i pomnik jest bardzo ładny moim
        zdaniem powinien stanąć na tak zwanym "rondzie" na samym środku tej wysepki,
        czyli niedaleko hotelu stal, al. Jana Pawła II. Plac koło UM nie jest właściwy,
        nie jest to miejsce reprezentacyjne, jest zasłonięte blokami i nie leżące na
        głównej ulicy miasta.
        Nigdy nie zapomnę jak Szlęzak zakpił sobie z ludzi wręcz krzycząc w TV
        Miejskiej „Huta Huta, jeszcze raz Huta” i nic nie zdziałał, sam wówczas
        wiedział, że huta już nie podniesie się, Ludzie widzieli w nim szanse na
        zatrudnienie w HSW i się zawiedli. On z ludzi zakpił.
        • lolo125 Re: Krytykuje bo nie lubie Szlezaka 02.02.06, 12:32
          Krytykuje nie dlatego bo to pomysł prezydenta, tylko dlatego że jest to moim
          zdaniem zły pomysł. Po pierwsze ze względu na koszty, po drugie dlatego że
          pomnik moim zdaniem jest brzydki. Co do oceny pracy prezydenta to szkoda
          klawiatury w tym momencie.
    • bajpass Re: Nowy pomnik 02.02.06, 11:08
      Powiem LOGIKA, gdy zamiast POMNIKA zobaczę na ulicach, że nikt już nie ZDYCHA.
      Ktoś tak zarymował w jednej ze swoich piosenek:)
    • gronholm Re: Nowy pomnik 03.02.06, 16:25
      Może się nie znam, ale jak dla mnie ten pomnik jest ohydny, będzie tylko ludzi straszyć po nocach.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka