Dodaj do ulubionych

miasto idealne

IP: *.acn.pl / *.acn.pl 18.09.03, 09:26
Zagadka . Jakie miasto zostało zbudowane na podstawie renesansowych planów
miasta idealnego?. Na srodku miasta znajduje się rynek o równych bokach w
kształcie kwadratu.
Obserwuj wątek
              • Gość: gamma Re: miasto idealne IP: proxy / 10.33.104.* 18.09.03, 11:25
                masz na mysli Polskie miasto? chyba nie za bardzo? z tego co wiem to
                najwiekszy (najdluzszy wlasciwie)rynek w Polsce jest w Pultusku, ale chyba nie
                kwadratowy??
                wiekszego rynku od krakowskiego i jeszcze z ratuszem na srodku jakos w Polsce
                nie widze, ale moze jestem krotkowidzem. ot zagadka
                pzdr
                g

Gość portalu: januszx napisał(a):

> A teraz podpowiedź, mam nadzieje zaskakująca:
                > Rynek tego miasta jest wiekszy niż w Krakowie. W naszej starej stolicy rynek
                > ma w podstawie kwadrat o wymiarach 200 X 200!.
                > wciąż czekam na odpowiedź miłych forumowiczów:-)
                > j.
                  • Gość: gamma Re: miasto idealne IP: proxy / 10.33.104.* 18.09.03, 11:36
                    i ten ogromny rynek (rozumiem ze wiekszy niz 200x200) tam dalej jest?, z
                    ratuszem na srodku? i to w renesansowym stylu?

> będę udzielał krótkich odpowiedzi , żeby zabawa trwała dłużej.
                    > tak to jest polskie miasto.
                    > Może spróbujemy ,że będe odpowiadał - tak ,nie?
                          • Gość: gamma Re: miasto idealne IP: proxy / 10.33.104.* 18.09.03, 11:57
                            nie chodzi ci przypadkiem o miasto z najwiekszym sredniowiecznym rynkiem w
                            Polsce? w ktorym to miescie ma siedzibe pewna prestizona uczelnia prywatna. no
                            ale to nie kwadrat, i z XIIIw

> jest taki duży rynek i przypuszczam , że wiatr tam hula , ze az w uszach
                            > świszcze. Najprawdopodobniej jest to najwiekszy rynek w Polsce.
                            > Miasto powstało na poczatku XVIII wieku i okres "świetności" ma juz za sobą.
                              • Gość: gamma Re: miasto idealne IP: proxy / 10.33.104.* 18.09.03, 13:09
                                moja zagadka byla latwa, co do twojej to moje ostatnie pytanie, jak po tym nie
                                bede wiedziala sie poddaje!
                                czy to miasto jest na "naszym" terenie?
                                g

> A czy Ty teraz mas na mysli miasto , którego nazwa kojarzy się piciem?
                                >
                                > Nie to nie jest to miasto , podpowiadam równiez , że nie jest to miasto nad
                                > Wartą z dużym rynkiem i renesansowym ratuszem.
                                • januszx Re: miasto idealne 18.09.03, 13:52
                                  Brawo, tak to miasteczko znajduję sie w naszym regione, prawa miejskie
                                  utraciło po powstaniu styczniowym, i chyba wciąż ich nie odzyskało. To może
                                  juz Ci wytarczy? zagadka rzeczywiście nie jest łatwa .
                                  To prawda twoja zagadka nie była trudna:-)
                                  j.
                                  • Gość: gamma Re: miasto idealne IP: proxy / 10.33.104.* 18.09.03, 14:05
                                    czy chodzi o to?
                                    www.tomaszow.lub.com.pl/plan/image/centrum.jpg
                                    niby tez renesansowe, zalozone przez Jana Z, ale chyba ma prawa miejskie,
                                    rynek kwadratowy, na srodku rondo
                                    g

januszx napisał:

> Brawo, tak to miasteczko znajduję sie w naszym regione, prawa miejskie
                                    > utraciło po powstaniu styczniowym, i chyba wciąż ich nie odzyskało. To może
                                    > juz Ci wytarczy? zagadka rzeczywiście nie jest łatwa .
                                    > To prawda twoja zagadka nie była trudna:-)
                                    > j.
                                    • januszx Re: miasto idealne 18.09.03, 14:22
                                      Nie
                                      Oczywiście Tomaszów ma prawa miejskie , ale rondo nie przypomina w żaden
                                      sposób ratusza:-) W Tomaszowie nie było nigdy ratusza, o ile wiem.
                                      szukaj dalej, az znajdziesz i uważaj żeby ktoś Cię nie uprzedził:-)). Zagadka
                                      naprawde nie jest łatwa.
                                      pozdrawiam
                                      • Gość: gamma Re: miasto idealne IP: proxy / 10.33.104.* 18.09.03, 14:24
                                        moze poczekam jednak az ktos mnie uprzedzi?!?
                                        poddaje sie!
                                        g

januszx napisał:

> Nie
                                        > Oczywiście Tomaszów ma prawa miejskie , ale rondo nie przypomina w żaden
                                        > sposób ratusza:-) W Tomaszowie nie było nigdy ratusza, o ile wiem.
                                        > szukaj dalej, az znajdziesz i uważaj żeby ktoś Cię nie uprzedził:-)).
                                        Zagadka
                                        > naprawde nie jest łatwa.
                                        > pozdrawiam
                                          • tytus.de.zoo Re: miasto idealne 18.09.03, 14:43
                                            januszx napisał:
                                            > Walcz,
                                            Wałcz? to na pomorzu ;)))

w siecie znalazłem opis rynku janowa lubelskiego: "Chroniony układ
                                            urbanistyczny starego miasta (tzw. miasta idealnego)".
                                            miasto idealne?
                                            • Gość: gamma Re: miasto idealne IP: proxy / 10.33.104.* 18.09.03, 14:46
                                              walcz to chyba do mnie, zebym sie nie poddawala? a nie ten na pomorzu? hi
                                              hi ;))

w janowie nie bylam dlatego tam moje mysli nie zabiegly. czy trafione?
                                              g

tytus.de.zoo napisał:

> januszx napisał:
                                              > > Walcz,
                                              > Wałcz? to na pomorzu ;)))
                                              >
                                              > w siecie znalazłem opis rynku janowa lubelskiego: "Chroniony układ
                                              > urbanistyczny starego miasta (tzw. miasta idealnego)".
                                              > miasto idealne?
                                              >
                                                  • Gość: gamma Re: miasto idealne IP: proxy / 10.33.104.* 18.09.03, 17:27
                                                    to zapewne nie jest Jozefow, bo
                                                    "Podstawą założenia urbanistycznego miasta był kwadratowy rynek o boku
                                                    długości ponad 170 metrów"

nie jest to Tarnogrod bo
                                                    "Miasto zbudowano wokół rynku, czyli nieforemnego czworoboku, o długości 160 m
                                                    i szerokości 140 m"

to nie jest chyba bilgoraj, bo prawa miejskie ma na pewno
                                                    ale rynek maja spory
                                                    "Rynek, który zaprojektowano w najwyższym miejscu wzniesienia. Ma on kształt
                                                    kwadratu o powierzchni około 2,79 ha"
                                                    a "zabudowa miasta ma kształt zbliżony do trójkąta"

g

> a czy był w Janowie ten ratusz kiedykolwiek?
                                                    >
                                                    >
                                                    > Powtarzam całe miasto jest w formie kwadratu i ulice wychodzą na cztery
                                                    strony
                                                    > świata,
                                                    >
                                                    > swoją droga, sieć chyba pomaga rozwiązac tego typu zagadki...
                                                  • Gość: gamma Re: miasto idealne IP: proxy / 10.33.104.* 18.09.03, 17:57
                                                    a np szczebrzeszyn
                                                    "Ratusz zlokalizowano na czworokątnym rynku, wokół którego znajdowały się z
                                                    jednej strony piętrowe i dwu piętrowe kamienice, z drugiej zaś były domki z
                                                    podcieniami. Budynek ratusza był wielokrotnie przebudowywany uzyskując
                                                    dzisiejszy kształt i formę. Tak jak przed wiekami, również dzisiaj ratusz
                                                    pełni rolę siedziby władz miejskich."
                                                    ale za bardzo kwadratowe to cale "miasto" nie jest...

to nie jest krasnobrod bo
                                                    "Do dziś przetrwał jedynie zarys rynku, gdyż cała drewniana zabudowa centrum
                                                    została spalona w czasie walk 23-25 września 1939 r"

poddaje sie!
                                                    do jutra!
                                                    g
                                                  • Gość: januszx Re: miasto idealne IP: *.acn.pl / *.acn.pl 18.09.03, 18:29
                                                    a zatem zagadka nie została rozwiązana. To nie jest Józefów, Szczebrzeszyn,
                                                    Bigoraj, ...ani Krasnobród

Zabawa trwa dalej...:-)
                                                    SZkoda mi Was , że to miasto Wam się dzisiaj ŚNIŁO W NOCY...:-)
                                                    proponuje poczekać z rozwiązaniem DO JUTRA , NAWET JESLI KTOŚ ZNA ODPOWIEDŹ ,
                                                    BO JA TEŻ DZISIAJ MUSZĘ ZMYKAĆ , CZEŚĆ
    • Gość: gamma Re: miasto idealne IP: proxy / 10.33.104.* 19.09.03, 11:40
      ja juz wiem!
      ale nikomu nie powiem!
      czwatra droga na Goraj!

"Ale w związku z rozbudową miasta w 1852 r. zmniejszono bok rynku o
      połowę."!!!

g

> Zagadka . Jakie miasto zostało zbudowane na podstawie renesansowych planów
      > miasta idealnego?. Na srodku miasta znajduje się rynek o równych bokach w
      > kształcie kwadratu.
      • Gość: januszx Re: miasto idealne IP: *.acn.pl / *.acn.pl 19.09.03, 11:50
        Gamma... gratulacje... jestem Ci winny szampana, czy bodaj wino:-)))
        Brawo, brawo
        Nie wiedziałem , że bok rynku został zmniejszony o połowę , Ale musicie
        przyznac , ze miasto ma naprawde bardzo wyjątkowy układ urbanistyczny. Według
        mnie jest to dosyc niezwykłe.

skąd wziąłem pomysł na zagadkę ? , czytałęm gdzieś o miasteczkach
        zamojszczzny, znalezłem wzmianke o drugim mieście idealnym i sie zaczęlo...
        pozdrawiam
        • Gość: gamma Re: miasto idealne IP: *.kulnet.kuleuven.ac.be 19.09.03, 11:53
          rzeczywiscie wyglada to bardzo ciekawie, przejezdzalam tamtedy pewnie pare
          razy ale nie mialam pojecia ze to miasto idealne! nastepnym razem jak bede w
          zamosciu to nie daruje i musze to zobaczyc!
          ty byles tam?
          kiedy nastepna zagadka?
          pzdr
          g

> Gamma... gratulacje... jestem Ci winny szampana, czy bodaj wino:-)))
          > Brawo, brawo
          > Nie wiedziałem , że bok rynku został zmniejszony o połowę , Ale musicie
          > przyznac , ze miasto ma naprawde bardzo wyjątkowy układ urbanistyczny.
          Według
          > mnie jest to dosyc niezwykłe.
          >
          > skąd wziąłem pomysł na zagadkę ? , czytałęm gdzieś o miasteczkach
          > zamojszczzny, znalezłem wzmianke o drugim mieście idealnym i sie zaczęlo...
          > pozdrawiam
          • Gość: januszx Re: miasto idealne IP: *.acn.pl / *.acn.pl 19.09.03, 12:03
            Byłem w tym mieście ale bardzo dawno temu i tez nie miąłem wtedy pojęcia , że
            jest tak "wyjątkowe ". Podobnie jak Ty mam zamiar tam pojechać , skoro juz
            taka afera się rozpetała wokół, a właściwie wkwadrat:-)

jesli tylko jest zapotrzebowanie na zagadki , to oczywiście , że będą ...
            • tytus.de.zoo Re: miasto idealne 19.09.03, 12:52
              wczoraj szukając rozwiązania czytałem o frampolu, ale przyznam, ze go od razu
              wykluczyłem, bo: "Wieś Frampol założył w 1705 r. właściciel ..."
              Renesans kojarzę z latami wcześniejszymi, skoro w 1705 powstała dopiero wieś,
              to nie jest to miasto renesansowe jedynie powstałe w oparciu o takie założenia.
              niestety szukałem miasta renesansowego. moze nie dokladnie przeczytalem
              zagadke :(((
              ale fajnie bylo
              dziex
              • Gość: gamma Re: miasto idealne IP: proxy / 10.33.104.* 19.09.03, 13:04
                no wlasnie ja tez wczoraj czytalam o Frampolu ale sie nie doczytalam!
                dzieki Janusz za fajna zagadke!
                g

tytus.de.zoo napisał:

> wczoraj szukając rozwiązania czytałem o frampolu, ale przyznam, ze go od
                razu
                > wykluczyłem, bo: "Wieś Frampol założył w 1705 r. właściciel ..."
                > Renesans kojarzę z latami wcześniejszymi, skoro w 1705 powstała dopiero
                wieś,
                > to nie jest to miasto renesansowe jedynie powstałe w oparciu o takie
                założenia.
                >
                > niestety szukałem miasta renesansowego. moze nie dokladnie przeczytalem
                > zagadke :(((
                > ale fajnie bylo
                > dziex
              • Gość: januszx Re: miasto idealne IP: *.acn.pl / *.acn.pl 19.09.03, 13:05
                Tytusie Ty byles bardzo blisko, chyba pisałes nawet o pobliskim Janowie?
                ciagle krązyłeś nieopodal!
                Lokacja miasta poczatkowo o nazwie Franopole miała miejsce w roku 1736
                (przypuszczalnie). Oczywiście to juz nie były czasy Renesansu, ale na
                podstawie planów miasta idealnego okresu odrodzenia Frampol zostal załozony,
                tak jak piszesz.

Najciekwaszy jest fakt , że tak niezwykły , oryginalny układ przestrzenny
                miasta istnieje do dziś , możemy jechac i podziwiać:-)
                pozdrawiam j.
                cieszę się , że sie podobało...
                • czuk1 Re: miasto idealne 19.09.03, 17:29

> Tytusie Ty byles bardzo blisko, chyba pisałes nawet o pobliskim Janowie?
                  > ciagle krązyłeś nieopodal!
                  > Lokacja miasta poczatkowo o nazwie Franopole miała miejsce w roku 1736
                  > (przypuszczalnie). Oczywiście to juz nie były czasy Renesansu, ale na
                  > podstawie planów miasta idealnego okresu odrodzenia Frampol zostal załozony,
                  > tak jak piszesz.
                  >
                  > Najciekwaszy jest fakt , że tak niezwykły , oryginalny układ przestrzenny
                  > miasta istnieje do dziś , możemy jechac i podziwiać:-)
                  > pozdrawiam j.
                  > cieszę się , że sie podobało...

Przypadkowo może trafiłem? ....błądząc dziś w Jarosławiu. Jechałem z
                  Krasiczyna, wjechałem za wcześnie w boczna ulicę, dojechałem do pięknej
                  cerkwi, zawróciłem i wjechałem na duzy rynek (z bardzo pofalowanym granitowym
                  brukiem) pośrodku stał prostopkątny (chyba) Ratusz.
                  Czyzby to JAROSŁAW??
                  • Gość: gamma Re: miasto idealne IP: proxy / 10.33.104.* 19.09.03, 17:35
                    Mariusz ta zagadka juz ma rozwiazanie! patrz kilka postow wczesniej! to nie
                    jest Jaroslaw, ale duzo blizej Zamoscia
                    pzdr
                    g

czuk1 napisał:

> Gość portalu: januszx napisał(a):
                    >
                    > > Tytusie Ty byles bardzo blisko, chyba pisałes nawet o pobliskim Janowie?
                    > > ciagle krązyłeś nieopodal!
                    > > Lokacja miasta poczatkowo o nazwie Franopole miała miejsce w roku 1736
                    > > (przypuszczalnie). Oczywiście to juz nie były czasy Renesansu, ale na
                    > > podstawie planów miasta idealnego okresu odrodzenia Frampol zostal załozon
                    > y,
                    > > tak jak piszesz.
                    > >
                    > > Najciekwaszy jest fakt , że tak niezwykły , oryginalny układ przestrzenny
                    > > miasta istnieje do dziś , możemy jechac i podziwiać:-)
                    > > pozdrawiam j.
                    > > cieszę się , że sie podobało...
                    >
                    >
                    >
                    > Przypadkowo może trafiłem? ....błądząc dziś w Jarosławiu. Jechałem z
                    > Krasiczyna, wjechałem za wcześnie w boczna ulicę, dojechałem do pięknej
                    > cerkwi, zawróciłem i wjechałem na duzy rynek (z bardzo pofalowanym
                    granitowym
                    > brukiem) pośrodku stał prostopkątny (chyba) Ratusz.
                    > Czyzby to JAROSŁAW??
                    • czuk1 Re: miasto idealne 19.09.03, 20:05
                      Gość portalu: gamma napisał(a):

> Mariusz ta zagadka juz ma rozwiazanie! patrz kilka postow wczesniej! to nie
                      > jest Jaroslaw, ale duzo blizej Zamoscia
                      > pzdr
                      > g
                      >
                      > czuk1 napisał:
                      >
                      > > Gość portalu: januszx napisał(a):
                      > >
                      > > > Tytusie Ty byles bardzo blisko, chyba pisałes nawet o pobliskim Janow
                      > ie?
                      > > > ciagle krązyłeś nieopodal!
                      > > > Lokacja miasta poczatkowo o nazwie Franopole miała miejsce w roku 173
                      > 6
                      > > > (przypuszczalnie). Oczywiście to juz nie były czasy Renesansu, ale na
                      >
                      > > > podstawie planów miasta idealnego okresu odrodzenia Frampol zostal za
                      > łozon
                      > > y,
                      > > > tak jak piszesz.
                      > > >
                      > > > Najciekwaszy jest fakt , że tak niezwykły , oryginalny układ przestrz
                      > enny
                      > > > miasta istnieje do dziś , możemy jechac i podziwiać:-)
                      > > > pozdrawiam j.
                      > > > cieszę się , że sie podobało...
                      > >
                      > >
                      > >
                      > > Przypadkowo może trafiłem? ....błądząc dziś w Jarosławiu. Jechałem z
                      > > Krasiczyna, wjechałem za wcześnie w boczna ulicę, dojechałem do pięknej
                      > > cerkwi, zawróciłem i wjechałem na duzy rynek (z bardzo pofalowanym
                      > granitowym
                      > > brukiem) pośrodku stał prostopkątny (chyba) Ratusz.
                      > > Czyzby to JAROSŁAW??

No tak. Wpadłem z drogi, nie czytalem. Mając swieżo w głowie jarosławski
                      wielki prostokatny rynek (opisany znakami drogowymi jako rondo) z dużym
                      ratuszem z attykami. Strzeliłem kulą w płot. Troche sie wstydzę, alem tylko
                      ekonomista i statystyk, nie historyk. Zaczynam jednak czytać o historii
                      najstarszej tego miastaeczka. Nie mogę (już teraz) poprzestać na wiedzy
                      rampolskich Żydach i bezmyślnej całkowitej zagładzie Frampola w 1939r. przez
                      jego dywanowe zbombardowanie przez niemców.
                      Moja zagadka:
                      czy w Frampolu żyją piękne dziewczęta ?
                      czym wyróżniaja się od innych dziewcząt w powiecie ?
                      biłgorajskiego?
                      Frampola
                      • Gość: gamma Re: miasto idealne IP: proxy / 10.33.104.* 20.09.03, 16:36
                        ja tez nie historyk, historyczka ani tym bardziej histeryczka!
                        co do twojej zagadki, to hmmm, niech pomysle...
                        Piekne dziewczeta tam na pewno sa, jak w calym sp zamojskim (o ile nie
                        wyjechaly do wawy, krakowa, szczecina, wroclawia itp), ale czym szczegolnym
                        sie wyrozniaja to nie mam pojecia. jakas podpowiedz bedzie?
                        pzdr
                        g

> No tak. Wpadłem z drogi, nie czytalem. Mając swieżo w głowie jarosławski
                        > wielki prostokatny rynek (opisany znakami drogowymi jako rondo) z dużym
                        > ratuszem z attykami. Strzeliłem kulą w płot. Troche sie wstydzę, alem tylko
                        > ekonomista i statystyk, nie historyk. Zaczynam jednak czytać o historii
                        > najstarszej tego miastaeczka. Nie mogę (już teraz) poprzestać na wiedzy
                        > rampolskich Żydach i bezmyślnej całkowitej zagładzie Frampola w 1939r. przez
                        > jego dywanowe zbombardowanie przez niemców.
                        > Moja zagadka:
                        > czy w Frampolu żyją piękne dziewczęta ?
                        > czym wyróżniaja się od innych dziewcząt w powiecie ?
                        > biłgorajskiego?
                        > Frampola
                        • Gość: mariusz czuk1 Re: miasto idealne IP: *.zamosc.mm.pl 20.09.03, 21:43

> ja tez nie historyk, historyczka ani tym bardziej histeryczka!
                          > co do twojej zagadki, to hmmm, niech pomysle...
                          > Piekne dziewczeta tam na pewno sa, jak w calym sp zamojskim (o ile nie
                          > wyjechaly do wawy, krakowa, szczecina, wroclawia itp), ale czym szczegolnym
                          > sie wyrozniaja to nie mam pojecia. jakas podpowiedz bedzie?
                          > pzdr
                          > g
                          >
                          >
                          > > No tak. Wpadłem z drogi, nie czytalem. Mając swieżo w głowie jarosławski
                          > > wielki prostokatny rynek (opisany znakami drogowymi jako rondo) z dużym
                          > > ratuszem z attykami. Strzeliłem kulą w płot. Troche sie wstydzę, alem tyl
                          > ko
                          > > ekonomista i statystyk, nie historyk. Zaczynam jednak czytać o historii
                          > > najstarszej tego miastaeczka. Nie mogę (już teraz) poprzestać na wiedzy
                          > > rampolskich Żydach i bezmyślnej całkowitej zagładzie Frampola w 1939r. prz
                          > ez
                          > > jego dywanowe zbombardowanie przez niemców.
                          > > Moja zagadka:
                          > > czy w Frampolu żyją piękne dziewczęta ?
                          > > czym wyróżniaja się od innych dziewcząt w powiecie ?

> > biłgorajskiego?
                          > > Frampola

>> Tak. Dotychczas nie spotkałem brzydkiej kobiety.
                          >> Nie jestem tu napewno odosobniony. Nie ma możliwości by "piękne" wyjechały,
                          bo u nas piękna jest większość kobiet.Dlatego "piękne" są przedmiotem
                          społecznego zainteresowania a następnie uznania. Nie dość , że są one
                          bezdyskusyjnie piękne to szukamy dalej - najpiękniejszych. Te z
                          >> poszukiwań uznaje się jako super.
                          m
                        • czuk1 Re: miasto idealne 22.09.03, 15:10

> ja tez nie historyk, historyczka ani tym bardziej histeryczka!
                          > co do twojej zagadki, to hmmm, niech pomysle...
                          > Piekne dziewczeta tam na pewno sa, jak w calym sp zamojskim (o ile nie
                          > wyjechaly do wawy, krakowa, szczecina, wroclawia itp), ale czym szczegolnym
                          > sie wyrozniaja to nie mam pojecia. jakas podpowiedz bedzie?
                          > pzdr
                          > g
                          >
                          >
                          > > No tak. Wpadłem z drogi, nie czytalem. Mając swieżo w głowie jarosławski
                          > > wielki prostokatny rynek (opisany znakami drogowymi jako rondo) z dużym
                          > > ratuszem z attykami. Strzeliłem kulą w płot. Troche sie wstydzę, alem tyl
                          > ko
                          > > ekonomista i statystyk, nie historyk. Zaczynam jednak czytać o historii
                          > > najstarszej tego miastaeczka. Nie mogę (już teraz) poprzestać na wiedzy
                          > > rampolskich Żydach i bezmyślnej całkowitej zagładzie Frampola w 1939r. prz
                          > ez
                          > > jego dywanowe zbombardowanie przez niemców.
                          > > Moja zagadka:
                          > > czy w Frampolu żyją piękne dziewczęta ?
                          > > czym wyróżniaja się od innych dziewcząt w powiecie ?
                          > > biłgorajskiego?
                          > > Frampola
                          Wytrychem w odpowiedzi na moją zagadkę są słowa : "Polonia" i "Universum".
                          • Gość: gamma Re: miasto idealne IP: proxy / 10.33.104.* 22.09.03, 15:43
                            hmm, czyzby z Frampola pochodzila co druga Miss Polonia i Miss Universum?
                            g

> > > Moja zagadka:
                            > > > czy w Frampolu żyją piękne dziewczęta ?
                            > > > czym wyróżniaja się od innych dziewcząt w powiecie ?
                            > > > biłgorajskiego?
                            Wytrychem w odpowiedzi na moją zagadkę są słowa : "Polonia" i "Universum".
                            • tytus.de.zoo Re: miasto idealne 22.09.03, 18:27
                              Skuszony zagadka pojechałem w niedzielę do Frampola.
                              szczerze przyznam, ze sie troche zawiodłem. miasteczko nie zrobiło na mnie
                              wrażenia. rynek, jak rynek, w sumie wiele takich miasteczek w polsce. za to
                              miłe rozczarowanie trasą szczebrzeszyn - frampol, przez Gorajec. krajobraz
                              naprawę warty uwagi. Kto nie był polecam! Po drodze parę ciekawych wiosek. W
                              niektórych zachowane sympatyczne drewniane domy. Niektóre odnowione, więc miło
                              popatrzeć, że co stare nie "daje" się nowemu, a jako, że gorąco przedkładam
                              tradycyjną architekturę nad nowe "garagamele" i pustakokulturę serce się
                              radowało. Drugi raz w życiu zawitałem do Szczebrzeszyna i muszę też przyznać,
                              że chętnie tam wróce. Miłe to i fajne miasteczko, oprócz znanych zabytków
                              (kościoły, synagoga) naprawdę warto zwrócić uwagę na to, co większość pomija -
                              na zwykłe domy. Przy wąskich, krętych uliczkach, stare, miłe, zadbane, ciekawie
                              wkomponowane w teren. Miasto ma klimat, a klimat to coś o co u nas często
                              trudno.
                              Wpadłem jeszcze do Klemensowa. To też polecam, kto nie był niech jedzie. W
                              naprawdę pięknym parku, imponujący pałac.
                              • Gość: mariusz Re: miasto idealne IP: *.zamosc.mm.pl 23.09.03, 05:03
                                tytus.de.zoo napisał:

> Skuszony zagadka pojechałem w niedzielę do Frampola.
                                > szczerze przyznam, ze sie troche zawiodłem. miasteczko nie zrobiło na mnie
                                > wrażenia. rynek, jak rynek, w sumie wiele takich miasteczek w polsce. za to
                                > miłe rozczarowanie trasą szczebrzeszyn - frampol, przez Gorajec. krajobraz
                                > naprawę warty uwagi. Kto nie był polecam! Po drodze parę ciekawych wiosek. W
                                > niektórych zachowane sympatyczne drewniane domy. Niektóre odnowione, więc
                                miło
                                > popatrzeć, że co stare nie "daje" się nowemu, a jako, że gorąco przedkładam
                                > tradycyjną architekturę nad nowe "garagamele" i pustakokulturę serce się
                                > radowało. Drugi raz w życiu zawitałem do Szczebrzeszyna i muszę też przyznać,
                                > że chętnie tam wróce. Miłe to i fajne miasteczko, oprócz znanych zabytków
                                > (kościoły, synagoga) naprawdę warto zwrócić uwagę na to, co większość pomija -

> na zwykłe domy. Przy wąskich, krętych uliczkach, stare, miłe, zadbane,
                                ciekawie
                                >
                                > wkomponowane w teren. Miasto ma klimat, a klimat to coś o co u nas często
                                > trudno.
                                > Wpadłem jeszcze do Klemensowa. To też polecam, kto nie był niech jedzie. W
                                > naprawdę pięknym parku, imponujący pałac.
                                • czuk1 Re: miasto idealne 23.09.03, 05:18
                                  Gość portalu: mariusz napisał(a):

> tytus.de.zoo napisał:
                                  >
                                  > > Skuszony zagadka pojechałem w niedzielę do Frampola.
                                  > > szczerze przyznam, ze sie troche zawiodłem. miasteczko nie zrobiło na mnie
                                  >
                                  > > wrażenia. rynek, jak rynek, w sumie wiele takich miasteczek w polsce. za t
                                  > o
                                  > > miłe rozczarowanie trasą szczebrzeszyn - frampol, przez Gorajec. krajobraz
                                  >
                                  > > naprawę warty uwagi. Kto nie był polecam! Po drodze parę ciekawych wiosek.
                                  > W
                                  > > niektórych zachowane sympatyczne drewniane domy. Niektóre odnowione, więc
                                  > miło
                                  > > popatrzeć, że co stare nie "daje" się nowemu, a jako, że gorąco przedkłada
                                  > m
                                  > > tradycyjną architekturę nad nowe "garagamele" i pustakokulturę serce się
                                  > > radowało. Drugi raz w życiu zawitałem do Szczebrzeszyna i muszę też przyzn
                                  > ać,
                                  > > że chętnie tam wróce. Miłe to i fajne miasteczko, oprócz znanych zabytków
                                  > > (kościoły, synagoga) naprawdę warto zwrócić uwagę na to, co większość pomi
                                  > ja -
                                  >
                                  > > na zwykłe domy. Przy wąskich, krętych uliczkach, stare, miłe, zadbane,
                                  > ciekawie
                                  > >
                                  > > wkomponowane w teren. Miasto ma klimat, a klimat to coś o co u nas często
                                  > > trudno.
                                  > > Wpadłem jeszcze do Klemensowa. To też polecam, kto nie był niech jedzie. W
                                  >
                                  > > naprawdę pięknym parku, imponujący pałac.

MUSZĘ KRZYCZEĆ. CHYBA SIE ZABIJĘ. OD TRZECIEJ TRZYDZIEŚĆI PISAŁEM 'KOREFERAT'
                                  (TAKIE ROZWINIĘCIE DO TWOJEJ OPOWIEŚCI) -NAPEWNO KILKA STRON. I TEKST MI
                                  GDZIEŚ ZGINĄŁ. NIE BAWIĘ SIE WIĘCEJ W INTERNET PO NOCACH.
                                  pzdr m
                                  • Gość: gamma Re: miasto idealne IP: proxy / 10.33.104.* 23.09.03, 13:36
                                    szkoda ze ten postojad ci zjadl znowu, ciekawa jestem co tam stworzyles, nie
                                    chce ci sie jeszcze raz tego napisac? tylko najpierw sie przespij chwile!
                                    pzdr
                                    g

czuk1 napisał:
                                    > MUSZĘ KRZYCZEĆ. CHYBA SIE ZABIJĘ. OD TRZECIEJ TRZYDZIEŚĆI
                                    PISAŁEM 'KOREFERAT' (TAKIE ROZWINIĘCIE DO TWOJEJ OPOWIEŚCI) -NAPEWNO KILKA
                                    STRON. I TEKST MI GDZIEŚ ZGINĄŁ. NIE BAWIĘ SIE WIĘCEJ W INTERNET PO NOCACH.
                                    > pzdr m
                                    • Gość: mariusz Re: miasto idealne IP: *.pkobp.pl 23.09.03, 16:37

> szkoda ze ten postojad ci zjadl znowu, ciekawa jestem co tam stworzyles, nie
                                      > chce ci sie jeszcze raz tego napisac? tylko najpierw sie przespij chwile!
                                      > pzdr
                                      > g
                                      > Przespałem sie chwilę i o 7-mej byłem "w robocie". Wina? - to piwko pite na
                                      Rynku do 22 -giej. A pisałem dokładnie o trasie przejazdu tytusa. Naprawde
                                      warto przejechać ta drogą krajową od Gorajca do Szczebrzeszyna -teraz kiedy są
                                      tak kolorowe drzewa, a krajobrazy przecudne. O każdej porze roku jest raj tam
                                      raj dla fotografików , malarzy i romantyków. Proponuję dwa punkty widokowe -
                                      na pierwszym wjeżdzie na górę od Gorajca i następnie na końcu wsi-ulicy
                                      Szperówka. Potem pisałem szczegółowo o pałacu Zamojskich w Klemensowie,
                                      tamtejszym parku itd., itp. No i co z tą zagadką - wszyscy wyraznie unikaja
                                      tego narzuconego przeze mnie tematu. Przykro mi.
                                      >pzdr m
                                      • Gość: gamma Re: miasto idealne IP: proxy / 10.33.104.* 23.09.03, 16:58
                                        to moze jednak nie taki pusty ten Zamosc jak piwko popijasz na Rynku? sam
                                        chyba nie popijales? przyznaj sie!
                                        na zagadke tam dalej odpowiadam, zeby tu nie mieszac
                                        g

> > Przespałem sie chwilę i o 7-mej byłem "w robocie". Wina? - to piwko pite
                                        > na
                                        > Rynku do 22 -giej. A pisałem dokładnie o trasie przejazdu tytusa. Naprawde
                                        > warto przejechać ta drogą krajową od Gorajca do Szczebrzeszyna -teraz kiedy

> tak kolorowe drzewa, a krajobrazy przecudne. O każdej porze roku jest raj
                                        tam
                                        > raj dla fotografików , malarzy i romantyków. Proponuję dwa punkty widokowe -

> na pierwszym wjeżdzie na górę od Gorajca i następnie na końcu wsi-ulicy
                                        > Szperówka. Potem pisałem szczegółowo o pałacu Zamojskich w Klemensowie,
                                        > tamtejszym parku itd., itp. No i co z tą zagadką - wszyscy wyraznie unikaja
                                        > tego narzuconego przeze mnie tematu. Przykro mi.
                                        > >pzdr m
                              • Gość: gamma Re: miasto idealne IP: proxy / 10.33.104.* 23.09.03, 13:42
                                jakbym byla w zasiegu to tez bym sie czym predzej wybrala zobaczyc to idealne
                                miasto, ale chyba dopiero na wiosne...
                                co do szczebrzeszyna to bedac tam pierwszy raz, nie liczac licznych "byc"
                                przejazdem, tez bylam milo zaskoczona. rowniez szczegolnie podobaly mi sie
                                stare drewniane domy, drewniane ploty, w kretych i pod gore uliczkach.
                                wszystko idealnie pasujace do otoczenia. zrobilam tam pare fajnych zdjec. i na
                                pewno wroce. w gorki kolo cmentarza widok na doline Wieprza tez niezapomniany.
                                pzdr
                                g

tytus.de.zoo napisał:

> Skuszony zagadka pojechałem w niedzielę do Frampola.
                                > szczerze przyznam, ze sie troche zawiodłem. miasteczko nie zrobiło na mnie
                                > wrażenia. rynek, jak rynek, w sumie wiele takich miasteczek w polsce. za to
                                > miłe rozczarowanie trasą szczebrzeszyn - frampol, przez Gorajec. krajobraz
                                > naprawę warty uwagi. Kto nie był polecam! Po drodze parę ciekawych wiosek. W
                                > niektórych zachowane sympatyczne drewniane domy. Niektóre odnowione, więc
                                miło popatrzeć, że co stare nie "daje" się nowemu, a jako, że gorąco
                                przedkładam tradycyjną architekturę nad nowe "garagamele" i pustakokulturę
                                serce się radowało. Drugi raz w życiu zawitałem do Szczebrzeszyna i muszę też
                                przyznać, że chętnie tam wróce. Miłe to i fajne miasteczko, oprócz znanych
                                zabytków (kościoły, synagoga) naprawdę warto zwrócić uwagę na to, co większość
                                pomija - na zwykłe domy. Przy wąskich, krętych uliczkach, stare, miłe,
                                zadbane, ciekawie wkomponowane w teren. Miasto ma klimat, a klimat to coś o co
                                u nas często trudno.
                                > Wpadłem jeszcze do Klemensowa. To też polecam, kto nie był niech jedzie. W
                                > naprawdę pięknym parku, imponujący pałac.
                            • czuk1 Re: miasto idealne 22.09.03, 22:35

> hmm, czyzby z Frampola pochodzila co druga Miss Polonia i Miss Universum?
                              > g
                              >
                              > > > > Moja zagadka:
                              > > > > czy w Frampolu żyją piękne dziewczęta ?
                              > > > > czym wyróżniaja się od innych dziewcząt w powiecie ?
                              > > > > biłgorajskiego?
                              > Wytrychem w odpowiedzi na moją zagadkę są słowa : "Polonia" i "Universum".
                              Gorąco... gorąco. Rachunek pradopodobieństwa na to nie wskazuje. m
                              • Gość: gamma Re: miasto idealne IP: proxy / 10.33.104.* 23.09.03, 16:56
                                skoro ci przykro to juz lece tu odpowiadac na zagadke!
                                ale ja naprawde nie wiem!!!!!! czym te panny sie wyrozniaja, ja tam sie na
                                kobietach nie znam...
                                moze choc jedna Miss Polonia i Universum jest z Frampola? jakas Kreglicka czy
                                inna zakrecona?
                                zgadlam?
                                g

czuk1 napisał:

> Gość portalu: gamma napisał(a):
                                >
                                > > hmm, czyzby z Frampola pochodzila co druga Miss Polonia i Miss Universum?
                                > > g
                                > >
                                > > > > > Moja zagadka:
                                > > > > > czy w Frampolu żyją piękne dziewczęta ?
                                > > > > > czym wyróżniaja się od innych dziewcząt w powiecie ?
                                > > > > > biłgorajskiego?
                                > > Wytrychem w odpowiedzi na moją zagadkę są słowa : "Polonia" i "Universu
                                > m".
                                > Gorąco... gorąco. Rachunek pradopodobieństwa na to nie wskazuje. m
                                • Gość: mariusz Re: miasto idealne IP: *.zamosc.mm.pl 23.09.03, 18:27

> skoro ci przykro to juz lece tu odpowiadac na zagadke!
                                  > ale ja naprawde nie wiem!!!!!! czym te panny sie wyrozniaja, ja tam sie na
                                  > kobietach nie znam...
                                  > moze choc jedna Miss Polonia i Universum jest z Frampola? jakas Kreglicka czy
                                  > inna zakrecona?
                                  > zgadlam?
                                  > g
                                  >
                                  > czuk1 napisał:
                                  >
                                  > > Gość portalu: gamma napisał(a):
                                  > >
                                  > > > hmm, czyzby z Frampola pochodzila co druga Miss Polonia i Miss Univer
                                  > sum?
                                  > > > g
                                  > > >
                                  > > > > > > Moja zagadka:
                                  > > > > > > czy w Frampolu żyją piękne dziewczęta ?
                                  > > > > > > czym wyróżniaja się od innych dziewcząt w powiecie ?
                                  > > > > > > biłgorajskiego?
                                  > > > Wytrychem w odpowiedzi na moją zagadkę są słowa : "Polonia" i "Uni
                                  > versu
                                  > > m".
                                  > > Gorąco... gorąco. Rachunek pradopodobieństwa na to nie wskazuje. m
                                  • Gość: mariusz Re: miasto idealne IP: *.zamosc.mm.pl 23.09.03, 18:39
                                    Gość portalu: mariusz napisał(a):

> Gość portalu: gamma napisał(a):
                                    >
                                    > > skoro ci przykro to juz lece tu odpowiadac na zagadke!
                                    > > ale ja naprawde nie wiem!!!!!! czym te panny sie wyrozniaja, ja tam sie na
                                    >
                                    > > kobietach nie znam...
                                    > > moze choc jedna Miss Polonia i Universum jest z Frampola? jakas Kreglicka
                                    > czy
                                    > > inna zakrecona?
                                    > > zgadlam?
                                    > > g

Prawie zgadłaś. Zagadka moja to jednoczesnie ciekawostka.. W turniejach
                                    piekności (to jest ta ciekawostka i rzadkość) startowały w 2000 i 2001 roku
                                    bliżniaczki z Frampola Ogińskie - Agnieszka i Małgorzata. W konkursie Miss
                                    Polonia jedna była Vicemiss , a na 8-mym miejscu na wybiegu w turnieju na MISS
                                    Universum była druga panna Osińska . To tyle.
                                    pzdr
                                    > >
                                    > > czuk1 napisał:
                                    > >
                                    > > > Gość portalu: gamma napisał(a):
                                    > > >
                                    > > > > hmm, czyzby z Frampola pochodzila co druga Miss Polonia i Miss U
                                    > niver
                                    > > sum?
                                    > > > > g
                                    > > > >
                                    > > > > > > > Moja zagadka:
                                    > > > > > > > czy w Frampolu żyją piękne dziewczęta ?
                                    > > > > > > > czym wyróżniaja się od innych dziewcząt w powieci
                                    > e ?
                                    > > > > > > > biłgorajskiego?
                                    > > > > Wytrychem w odpowiedzi na moją zagadkę są słowa : "Polonia" i
                                    > "Uni
                                    > > versu
                                    > > > m".
                                    > > > Gorąco... gorąco. Rachunek pradopodobieństwa na to nie wskazuje. m
                                    • tytus.de.zoo Re: miasto idealne 23.09.03, 19:16
                                      > O każdej porze roku jest raj tam
                                      > raj dla fotografików , malarzy i romantyków.
                                      Teraz chyba doszli paralotniarze, bo fruwało ich tam kilkunastu.

> Potem pisałem szczegółowo o pałacu Zamojskich w Klemensowie,
                                      > tamtejszym parku itd.
                                      Pałac jest naprawdę fajny. Trochę przypominał mi rezydencje we Francji, bo jest
                                      porośnięty winoroślami.
                                      Park to osobny rozdział. Żeby go w całości zobaczyć trzeba mieć chyba kilka
                                      godzin, a ja choć nie miałem zbyt dużo czasu widziałem kilka naprawdę
                                      imponujących drzew. Zaliczam go do jednego z najbardziej niezwykłych miejsc w
                                      regionie.
                                      • czuk1 Re: miasto idealne 23.09.03, 21:56
                                        tytus.de.zoo napisał:

> > O każdej porze roku jest raj tam
                                        > > raj dla fotografików , malarzy i romantyków.
                                        > Teraz chyba doszli paralotniarze, bo fruwało ich tam kilkunastu.
                                        >
                                        > > Potem pisałem szczegółowo o pałacu Zamojskich w Klemensowie,
                                        > > tamtejszym parku itd.
                                        > Pałac jest naprawdę fajny. Trochę przypominał mi rezydencje we Francji, bo
                                        jest
                                        >
                                        > porośnięty winoroślami.
                                        > Park to osobny rozdział. Żeby go w całości zobaczyć trzeba mieć chyba kilka
                                        > godzin, a ja choć nie miałem zbyt dużo czasu widziałem kilka naprawdę
                                        > imponujących drzew. Zaliczam go do jednego z najbardziej niezwykłych miejsc w
                                        > regionie.
                                        Tak też sądzę. Sam wiesz, że oprócz drzew dużych, imponujących, są też rzadkie
                                        drzewa np. sosna wejmutka.
                                        Ale skąd sie wzięło tyle paralotni ? W zamojskim Aeroklubie jest chyba 4-5 szt.
                                        pzdr mariusz
                                • czuk1 Re: miasto idealne 23.09.03, 22:01

> skoro ci przykro to juz lece tu odpowiadac na zagadke!
                                  > ale ja naprawde nie wiem!!!!!! czym te panny sie wyrozniaja, ja tam sie na
                                  > kobietach nie znam...
                                  > moze choc jedna Miss Polonia i Universum jest z Frampola? jakas Kreglicka czy
                                  > inna zakrecona?
                                  > zgadlam?
                                  > g
                                  > Przypadkowo poznałem Miss K. - faktycznie była mocno przemądrzała. Oceniłem -
                                  ma w głowie za..
                                  pzdr m
                                  > czuk1 napisał:
                                  >
                                  > > Gość portalu: gamma napisał(a):
                                  > >
                                  > > > hmm, czyzby z Frampola pochodzila co druga Miss Polonia i Miss Univer
                                  > sum?
                                  > > > g
                                  > > >
                                  > > > > > > Moja zagadka:
                                  > > > > > > czy w Frampolu żyją piękne dziewczęta ?
                                  > > > > > > czym wyróżniaja się od innych dziewcząt w powiecie ?
                                  > > > > > > biłgorajskiego?
                                  > > > Wytrychem w odpowiedzi na moją zagadkę są słowa : "Polonia" i "Uni
                                  > versu
                                  > > m".
                                  > > Gorąco... gorąco. Rachunek pradopodobieństwa na to nie wskazuje. m
                                  • Gość: januszx Re: miasto idealne IP: *.acn.pl / *.acn.pl 30.09.03, 12:42
                                    Czytałem gdzies o pięknościach z Frampola, ale niestety nie miałem okazji ich
                                    zobaczyć :-(

Postanowiłem podnieść do góry ten wątek, gdyż właśnie miałem chwile czasu i
                                    poczytałem sobie o wyczynach Tytusa , który zwiedził Frampol. Nie byłem w tym
                                    miasteczku kilkanascie lat i nie pamietam jak sie prezentuje, ale miałem
                                    nadzieję , że jenak posiada walory turystyczne.
                                    Tytusie a zachował się chyba czworokatny układ ulic ? i jesli możesz to napisz
                                    w jakim stanie jest ten ogromny rynek?
                                    Dobrze, że trudy wyjazdu wynagrodziła Ci piekna trasa Szczebrzeszyn - Gorajec.
                                    Ja sobie zostawiam wyprawe w tamte strony na przyszły rok , gdyz w tym z
                                    pewnościa nie będę juz miał takiej możliwości.
                                    pozdrawiam j.
    • gammma retrospekcja 14.11.03, 15:35
      fajnie ze wygrzebales ten watek Janusz, przeczytalam sobie jeszcze raz jak nas
      tym Frampolem umeczyles. to byla pierwsza zagadka na forum z tego co pamietam,
      ktora zapoczatkowala ich cala lawine. dobrze ze teraz jest wiecej ludkow do
      zgadywania, sama bym nie dala rady!
      pozdrawiam
      g
      • januszx Re: retrospekcja 14.11.03, 15:54
        Tez przyznaję , zabawa była świetna, a Twoje próby odgadnięcia coraz bliższe
        rozwiązania,poźniej pomagał Ci Tytus, który coś nam ostatnio zniknął:( . I w
        końcu wspólnymi siłami poznaliśmy odpowiedź na pytanie , którym męczyłem Was
        przez kilka dni. Na szęście teraz mamy Usersa i Jego nowe i ciekawe zamojskie
        zagadki.Nie dorównam mu kroku ale obiecuję , że też czasami coś napisze nowego
        od siebie i na nowe otwarcie za chwile coś nowego.

A co a tą dziewczyną , czy to ta sama, o której dwa miesiące temu pisał
        Mariusz, ale nasza nowa Miss jest z innego miasta idealnego zdaje się:-)

• czuk1 Re: retrospekcja 14.11.03, 19:50
          januszx napisał:

> Tez przyznaję , zabawa była świetna, a Twoje próby odgadnięcia coraz bliższe
          > rozwiązania,poźniej pomagał Ci Tytus, który coś nam ostatnio zniknął:( . I w
          > końcu wspólnymi siłami poznaliśmy odpowiedź na pytanie , którym męczyłem Was
          > przez kilka dni. Na szęście teraz mamy Usersa i Jego nowe i ciekawe zamojskie
          > zagadki.Nie dorównam mu kroku ale obiecuję , że też czasami coś napisze
          nowego
          > od siebie i na nowe otwarcie za chwile coś nowego.
          >
          > A co a tą dziewczyną , czy to ta sama, o której dwa miesiące temu pisał
          > Mariusz, ale nasza nowa Miss jest z innego miasta idealnego zdaje się:-)
          >
          >
          ooooooo
    • ubott.1 Re: miasto idealne 14.11.03, 21:40
      Pewnie i ja się teraz odezwę. A więc co do nurtującego pytania Janusza odnośnie
      dziewczyny wybranej przez publiczność an miss Polski publiczności. Jest to inna
      dziewczyna z Zamościa. Często ją widywałem jak chodziła ulicami. No i przyznam
      się, że oko leciało za nią. Podczas turnieju Strong Men na Starym mieście była
      także jedną z hostes. Jeżeli zaś chodzi o Klemensów i park w którym jest pałac
      to swego czasu spędziłem w nim dużo czasu. Pracowałem tam dwa miesiące
      wykonując instalację telefoniczną i pozwiedzałem go dokładnie. Mieścił się tam
      i chyba dalej tak jest dom pomocy społecznej dla kobiet. W drugiej zaś połowie
      jest część dla zakonnic. Pamiętam jak wchodziłem z zakonnicą do jednego ze
      skrzydeł pałacu po takich krętych schodach w kształcie spirali. Park również
      imponujący jest. Trasą ze Szczebrzeszyna do Frampola także jeździłem i to nawet
      dość często. Piękne widoki tak jak w jedną i drugą stronę. Ciekawe jest też to
      że jest tam kawałek jezdni jak z jakiejś autostrady, szeroka, oznakowana
      światełkami duże szerokie zakręty.
      • czuk1 Re: miasto idealne 15.11.03, 15:24
        ubott.1 napisał:

> Pewnie i ja się teraz odezwę. A więc co do nurtującego pytania Janusza
        odnośnie
        >
        > dziewczyny wybranej przez publiczność an miss Polski publiczności. Jest to
        inna
        >
        > dziewczyna z Zamościa. Często ją widywałem jak chodziła ulicami. No i
        przyznam
        > się, że oko leciało za nią. Podczas turnieju Strong Men na Starym mieście
        była
        > także jedną z hostes. Jeżeli zaś chodzi o Klemensów i park w którym jest
        pałac
        > to swego czasu spędziłem w nim dużo czasu. Pracowałem tam dwa miesiące
        > wykonując instalację telefoniczną i pozwiedzałem go dokładnie. Mieścił się
        tam
        > i chyba dalej tak jest dom pomocy społecznej dla kobiet. W drugiej zaś
        połowie
        > jest część dla zakonnic. Pamiętam jak wchodziłem z zakonnicą do jednego ze
        > skrzydeł pałacu po takich krętych schodach w kształcie spirali. Park również
        > imponujący jest. Trasą ze Szczebrzeszyna do Frampola także jeździłem i to
        nawet
        >
        > dość często. Piękne widoki tak jak w jedną i drugą stronę. Ciekawe jest też
        to
        > że jest tam kawałek jezdni jak z jakiejś autostrady, szeroka, oznakowana
        > światełkami duże szerokie zakręty.

Zaleta internetu - być gdzieś razem nie bedąc razem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka