Dodaj do ulubionych

Buty MEMO profilaktycznie

16.02.14, 13:25
Córka ma skończone 18 miesięcy, zaczęła chodzić gdy miała 13m. W zeszłym tygodniu byliśmy na kontroli u ortopedy, który nie stwierdził żadnych wad nóżek u córki- ZDROWE STOPY - jak to ujął lecz profilaktycznie zalecił aby w domu zakładać buciki MEMO (w razie tendencji układania stóp i kostek to środka) przez okres 6 miesięcy. Mierzyłam w sklepie owe buciki ale córka nie potrafiła w nich przejść - jakby miała sztywne buty narciarskie na nogach :/ Chciałam się poradzić pana jako specjalisty czy w przypadku nie stwierdzenia żadnych wad takie buty to konieczność??? Czy dzieci przyzwyczajają się do tego typu obuwia? (taką opinię dała nam pani w sklepie z tym obuwiem) Będę wdzięczna za poradę.
Obserwuj wątek
  • pawel.zawitkowski Re: Buty MEMO profilaktycznie 16.02.14, 15:49
   Dzień dobry,
   1. Lekarz nie stwierdził żadnych wad
   2. Zalecił stosowanie butów "w razie tendencji...". Czyli takich nie ma. Czyli powodu do niepokoju również nie.
   3. Dziecko w tych butach "nie potrafiło w nich przejść - jakby miała sztywne buty narciarskie", a to oznacza, że nie są to dla Niej dobre buty i nie należy takich dla Niej kupować.
   4. ekspedientka stwierdziła, że "dzieci przyzwyczajają się do tego typu obuwia". W czasie wojny ludzie przyzwyczajali się do jedzenia zupy z brukwi. Człowiek jest w stanie przyzwyczaić się w ekstremalnej sytuacji do wielu rzeczy, co nie oznacza, ze należy fundować dziecku taki dyskomfort.W tym przypadku bardzo współczuję Pani ekspedientce. Wydaje mi się, że w handlu, szczególnie kiedy chodzi o dzieci, powinny obowiązywać jakieś granice wciskania ludziom towaru.

   Podsumowując:
   - dziecko jest zdrowe, proszę poświęcać bardzo dużo czasu na Jej rozwój fizyczny
   - profilaktyką zaburzeń w obrębie aparatu ruchu jest wzmacnianie i doskonalenie umiejętności ruchowych - przez odpowiednie dla wieku i możliwości dziecka obciążanie go - a w tym przypadku: chodzenie, bieganie na bosaka, w baletkach, skarpetach z lateksową / inną "tępą" podeszwą, trampkach, skakanie, trampolina, rowerek biegowy, gra w gumę, tysiące podobnych zajęć...

   Profilaktyka w postaci zakładania "zdrowych butów" to dokładnie taka sama sytuacja, kiedy małe dziecko zasłaniając sobie oczy myśli, że nikt go nie widzi :)

   Pozdr
   PZ
  • poruter Re: Buty MEMO profilaktycznie 25.10.16, 14:58
   Polecam kupować buty ortopedyczne, ale najlepiej po kontroli z lekarzem. Najlepsze są Memo i Aurelka - te drugie są nawet dofinansowywane np. tutaj www.sofmed.pl/. Niby nóżka rośnie szybko, ale nie polecam kupować byle jakich butów.
  • posha Re: Buty MEMO profilaktycznie 19.09.17, 12:44
   Mój Antoś na wiosnę uczył się chodzić i nie układał nóżek tak jak powinien, płakał i miał obtarcia. Po konsultacjach z lekarzem zdecydowałam się kupić sandałki profilaktyczne. Szczerze mówiąc byłam zadowolona, odciski zniknęły a Antoś był zdrowy i szczęśliwy
  • kaczor1 Re: Buty MEMO profilaktycznie 16.04.20, 13:47
   Buty Memo to buty profilaktyczne czyli takie które maja za zadanie wspierać prawidłowy rozwój stop dziecka,ewentualnie korygować już istniejące wady. Zasadność stosowania ma sens,ponieważ rodzic ma pewność iż stopy jego dziecka rozwijają się w sposób prawidłowy, jestem fizjoterapeutą i mój syn nosił buty buty Memo przez trzy lata w okresie przedszkolnym dzięki czemu, ma zdrowe stopy ...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka