monika_drzewa
10.06.09, 11:22
Witam, moja córeczka ma rok i 2 miesiące. Dopiero dwa miesiące temu nauczyła
się przekręcać z plecków na brzuszek, teraz robi to chętniej. NIe siada, nie
raczkuje, nie wyciąga rączek do zabawek. Pod opieką neurologów (różnych) jest
od 2. m.ż., tak samo, jak rehabilitantów. W 9. m.ż. miała 2 ataki padaczki,
zaczęła dostawać lek przeciwpadaczkowy. Ma podejrzenie stwardnienia
guzowatego, choć niepotwierdzone innymi badaniami. Rezonans magnetyczny główki
wykazał tylko niewielkie niedotlenienie okołoporodowe. Nie ma jednoznacznej
diagnozy, jeśli chodzi o opóźniony rozwój dziecka. Chciałabym pomóc córeczce,
ale każdy z lekarzy, do których chodzę ma własną koncepcję. Obecnie jest
rehabilitowana metodą NDT i SI, choć tą drugą raczej nieudolnie. Pan Paweł
jest terapeutą obydwu metod, chciałabym umówić się do Pana na wizytę, może
spojrzy Pan kompleksowo na moje dziecko i nauczy mnie kolejnych ćwiczeń, które
mogę z nią wykonywać.