pia.ed
17.04.09, 16:19
po wyprowadzeniu sie ze Szwecji?
Chodzi o znajoma mojej znajomej. Kobieta ta mieszkala w charakterze
sambo ze starszym Szwedem i byla u niego zameldowana.
Po ukonczeniu 65-tego roku zycia nabyla prawo do emerytury starczej.
Pare lat potem jej Szwed zmarl, ona wyjechala do Polski
bo spadkobiercy Szweda kazali sie jej wyprowadzic z mieszkania.
Ale w mieszkaniu dalej byla ZAMELDOWANA.
Teraz zadzwonil do niej syn jej ex sambo, i kazal natychmiast sie
jej wymeldowac, bo inaczej nie moga sprzedac mieszkania, a maja
kupca!
Ta Polka, obecnie w wieku lat 70, jest zrozpaczona bo twierdzi, ze
kiedy nie bedzie w Szwecji zameldowana, to utraci swoja emeryture!
Ona miala prawo pobytu, ale obywatelstwa nie miala.
To wszystko co o niej wiem, ale gdyby bylo potrzeba jakis
szczegolow, to zapytam sie znajomej ktora mieszka w Szwecji.