Dodaj do ulubionych

Italianistyka 2004

23.07.04, 11:48
Co myslicie o tegorocznym egzaminie na italianistyke na UW? Moim zdaniem był
trudniejszsy niż w zeszłym roku, ale na szczęście się udało :)
Obserwuj wątek
    • ciuchcia2 Re: Italianistyka 2004 23.07.04, 21:41
      Witam,
      Faktycznie ten test predyspozycji to była masakra... Znowu inna formuła
      egzaminu, no i loteria że się trafi akurat na to co się zna / umie / kojarzy,
      przecież człowiek nie jest w stanie posiąść całej "wiedzy humanistycznej" ...
      No ale cóż, taki egzamin i juz.
      Aha... W zeszłym roku też zdawałam, ale się nie udało niestety, ale w tym roku
      udało się (dzienne) !!! :)) pozdrawiam wszystkich italianistów i do zobaczenia
      w październiku
      • ciuchcia2 Re: Italianistyka 2004 24.07.04, 19:54
        Po prostu lektorat z drugiego języka jest na italianistyce obowiązkowy i z góry
        przypisany, tzn. określone godziny dla całych grup. A w rejestracji ogólnej
        (tej której nam zabraniają) sama wybierasz sobie język, grupę, godziny i
        wykładowców, ale to dopiero nas czeka na 3 roku :)) Mi pani w sekretariacie
        ZABRONIŁA rejestrować się na cokolwiek oprócz wf...
        Udanych, beztroskich jeszcze wakacji życzę
        Ciao!
            • tu.joanna Re: Italianistyka 2004 - benvenuti poveretti 26.08.04, 16:18
              koraliki napisała:

> Nie oczekujcie fajerwerkow, a nauka rzeczywiscie bedzie ciezka, ze az
              > pozalujecie, ze tu zdawalyscie... :-)

Jestem zaskoczona. Skończyłam italianistykę na UW jakieś 5 lat temu i było
              ŁATWIUSIEŃKO. Właściwie prawie się nie uczyłam, chodziłam na zajęcia na inne
              wydziały, pracowałam w pełnym wymiarze godzin i nie miałam najmniejszych
              problemów na studiach.
              Coś się pozmieniało? Czy może dzisiejsza młodzież jest mniej lotna? :P

Salutoni,
              Joanna.
                • ciuchcia2 Re: Italianistyka 2004 - benvenuti poveretti 04.09.04, 22:18
                  Czy ktoś wie kiedy pierwszy rok italianistyki UW dostanie plan zajeć? Wydaje mi
                  się że powinno się to odbyć na tym dniu adaptacyjnym, ale niektóre wydziały
                  ponoć mają już plan i mogą spokojnie rejestrować się np. na wf... Poza tym
                  wyjeżdżam za parę dni i wracam dopiero na 29.IX, zastanawiam się czy mogę
                  spokojnie odpoczywać...

pozdrawiam
                  • nono3012 plan 05.09.04, 21:40
                    Ja zapisalam sie na wf w ciemno :) najwyzej potem zmienie godziny. Tez
                    chcialabym znac plan, ale nie wiem kiedy go dostaniemy. Chyba zadzwonie do
                    sekretariatu i zapytam :)
                    • bartys3 Re: plan 06.09.04, 18:25
                      oj pierwszaki pierwszaki ...nie zazdroszcze ...ale planu nikt wam nie da trzeba
                      samemu do gabloty i spisac...albo xero... a na dniu adaptacyjnym bedziecie
                      robic zupelnie inne rzeczy...
                      i zapamietajcie raz na cale studia ...czego sam nie wychodzisz , nie
                      zalatwisz , nie dopytasz tego nikt za ciebie nie zrobi... to nie liceum...
                      • ciuchcia2 Re: plan 06.09.04, 19:41
                        A nie orientujecie się czy musimy się zapisywać na poszczególne zajęcia? Bo
                        wyjeżdżam 20 i wracam dopiero na ten dzień adaptacyjny; chodzi mi o to czy
                        będzie potrzebna moja obecność w tym czasie oprócz ewentualnej rejestracji na
                        wf...

Pozdrawiam i z góry dzięki za rozwianie wątpliwości
                        • bartys3 Re: plan 08.09.04, 19:35
                          na nic musicie sie zapisywac...poza wf-em... cieszcie sie wakacjami dopoki
                          mozecie ... bo nastepne bede niepredko ...za 2 sesje... kupa czasu...
                          • bartys3 Re: sekretariat-glowne zrodlo dez-informacji... 09.09.04, 18:53
                            wystarczy poczytac wasze wypowiedzi na tym forum zeby wyciagnac odpowiednie
                            wnioski... tzn co do tego kto tu jest sierota...bez urazy...
                            a roznica miedzy nami jest taka ze ja juz na tych studiach troche jestem... a
                            liceum to zupelnie inna para kaloszy i to dotyczy studiow w ogole ... to moze
                            ci powiedziec kazdy kto studiuje lub studiowal ... a ty sie przekonasz...
                              • bartys3 Re: sekretariat-glowne zrodlo dez-informacji... 12.09.04, 17:11
                                rozmowa z toba to jak gadanie ze slepym o kolorach... nie wiesz , nie
                                widzialas , ale masz swoja opinie ... porozmawiamy za rok jak juz cudownie
                                przejdziesz pierwszy etap...
                                po tym jak reagujesz na moj "protekcjonalny ton" widac ze jestes delikatna a
                                tacy ludzie, wierz mi dlugo nie zabawiaja na tym wydziale...
                                • bartys3 studia 12.09.04, 18:04
                                  a oto jeden z wielu glosow studentow italianistyki:

Ja jestem z italianistyki, i prawdą było stwierdzenie koleżanki ze 'lasciate
                                  ogni speranza..". jestem aktualnie na 2 roku, tez zdawałam na dzienne ale nie w
                                  zeszłym tylko 2 lata temu, nie pytajcie na razie czemu, ale drobna rada, dla
                                  tych co sie dostali, przykładajzie sie do tego włoskiego bo potem na końcu roku
                                  jest płacz i lament, bo jak bylam na pierwszym roku ( a byłam juz dwa razy ,hę)
                                  to nie zdało 3/4 roku. potem poprawke prawie wszyscy, ale za duzo opowiadać.
                                  Mozna sie podobno przenieśc z wieczorowych na dzienne, trzeba miec po pierwszym
                                  roku średnią 4.5 i zdawac jeszcze raz egzamin wstępny i sie dostać ovviamente.
                                  ale to tez moze być nieprawda, bo ZAPAMIĘTAJCIE RAZ NA ZAWSZE " nie wierzcie od
                                  razu we wszystko co usłyszycie w sekretariacie, przestrzegajcie tych godzin
                                  przychodzenia tam, bo jak wejdziecie wtedy kiedy nieczynny, to was tylko same
                                  nieprzyjemne rzeczyc spotkają, wiec po co.
    • loops1 Re: Italianistyka 2004 11.09.04, 08:52
      szczerze mówiąc nie wiem jaki był ubiegłoroczny egzamin na ital, ale tegoroczny
      był rzeczywiście pokręcony. Wychodząc z Aud.Max myślałam że to koniec. Na
      szczęście okazało się że nie jestem takim kompletnym zerem i coś wiem. Dostałam
      się!!! Studenci I roku italianistyki (dziennej) łączcie się! Nie
      zarejestrowałam się jeszcze na wf, ale już się stresuję że odpadło mi tyle
      świetnych dyscyplin. :( Zarejestrowaliście się choć nie znacie jeszcze planu
      zajęć? Ja nie wiem czy czekać na plan czy rejestrować się w ciemno
      • krowkasmieszka Re: Italianistyka 2004 12.09.04, 01:09
        tylko sie nie zapisujcie na wf rano, bo czekaja was pobudki i zajecia od 8 na
        browarnej pewnie... kazdy pierwszy rok przez to przechodzi. nie frustrujcie sie
        i nie gotujcie, tylko sluchajcie dobrych rad starszych kolegow i kolezanek, bo
        na tym wydziale naprawde trzeba sie wiecej nameczyc walczac z Jasnie Wielmozna
        Pania Grazynka i cala ferajna niz na sesji... uszy do gory
        bacioni
          • krowkasmieszka Re: Italianistyka 2004 12.09.04, 12:33
            nie jest to odgornie narzucone. w ciagu 5 lat italianistyki trzeba zrobic 6
            semestrow wf. a jak i kiedy to juz sprawa studenta. mozesz te 6 semestrow
            zostawic sobie nawet na 5 rok. :-) tak na deser ;-) po wspanialej nauce na tym
            cudownym wydziale ;-)
            • bambola11 Re: Italianistyka 2004 13.09.04, 20:19
              czemu mnie tak straszycie! :) czy ktos moze sie teraz skupic na pozytywnych
              aspektach tych studiow bo zaczynam sie bac! napiszcie wszystko co powinnismy
              wiedziec przed pazdziernikiem !
              • krowkasmieszka Re: Italianistyka 2004 13.09.04, 20:58
                buhahaha uhahaha hehehehehe o pozytywnych aspektach czego przepraszam?? studiow
                w ogole czy konkretnie o italianistyke na uw chodzi??? bo jak o to drugie, to
                chyba slownik wyrazow obcych musze znalezc, bo w moim nie ma takiego pojecia.

nie stresujcie sie kochani studenci 1 roku, nie jest strasznie, tylko
                koszmarnie nudno, ciasno, i nie koniecznie na poziomie zgodnym z wyobrazeniami
                idealistow o studiach filologicznych... ale za to jaki sekretariat fajny
                mamy!!! cyrk na kolkach!!!
    • loops1 Re: Italianistyka 2004 14.09.04, 18:33
      Halo studenci I roku italianistyki (dziennej) UW. Czy wiadomo już o której
      zaczyna się to coś (dzień adaptacyjny) 30 września? Co będziemy robić? Słuchać
      pogadanki?
      • ciuchcia2 Re: Italianistyka 2004 14.09.04, 18:43
        Witam,

jak składałam papiery to dostałam taką tycią karteluszkę, gdzie napisane jest
        że dzień adaptacyjny jest 30.IX o 14.30 w Sali Śląskiej. Zapewne będą rozdane
        indeksy, może odbędzie się szkolenie bhp i biblioteczne...

Pozdrawiam serdecznie
        • loops1 Re: Italianistyka 2004 14.09.04, 19:08
          Ja też tą mini karteczkę dostałam, ale panie nie wiedziały jeszcze o której ma
          się to rozpocząć (pewnie dlatego, że składałam papiery jako 3 czy 4). No to na
          pewno się spotkamy na tym "DNIU ADAPTACYJNYM" cokolwiek to znaczy (ja to będę
          się chyba przez 5 lat adaptować). Tak z ciekawości wiesz może czy są same
          dziewczyny na roku czy może jakiś rodzynek się zdarzy.
          Pozdrawiam równie serdecznie :)
            • cammino Re: Italianistyka 2004 15.09.04, 12:57
              Hej ! Jak to jest w końcu z tym w-f -em ? kiedy sie trzeba rejestrowac i jak?
              Przez internet tak? No fajnie , ale tam jest potrzebne jakies haslo , ktore
              przydziela jednostka, to skad je wziac teraz , jechac na obozna czy jak??
              • puara Re: Italianistyka 2004 15.09.04, 14:02
                Ciao,
                haslo potrzebujesz to stare,ktorego uzywales do rejestracji na egzamin.Gdy je
                wybijesz,kaza ci podac nowe,i juz.To bedzie obowiazywac przez cale studia.Ja na
                WF sie moze nie zapisze jeszcze w tym semestze,a dopiero w nastepnym,bo teraz
                to co by mnie ciekawilo juz jest w pelni zajete:( Nie chce sie do niczego
                zmuszac.Paapa
                • cammino Re: Italianistyka 2004 15.09.04, 22:49
                  Hej ja ajk patrzylem w interku na dyscypliny to w kazdej grupie jest duzo
                  wolncyn miejsc a jest duzo dyscyplin i duoz grup (silka gtenis stolowy plywanie
                  itp) wiec bmozna cos wybrac fajnego :)) ale zapsize sie jak bedzie plan albo
                  tak jak TY od 2 semestru
                  • puara Re: Italianistyka 2004 16.09.04, 12:07
                    Pilates juz calyyyy zajety,aqua fitness tez -a to sa perelki dla mnie:)
                    O basenie slyszalam rozneeee ciekawe historie,jesli chodzi o czystosc,wiec wole
                    nie ryzykowac:)
                    Arivederci e a presto!
      • krowkasmieszka Re: Italianistyka 2004 22.09.04, 13:42
        oj oj oj... coz to za wymagania!!! przeciez jest dopiero 22 wrzesnia!!! no bez
        przesady, zajecia sa od 4 pazdziernika! ale ta dzisiejsza mlodziez jest
        rozpuszczona!!! plan by juz chcieli!!!

a tak powaznie... mialam przyjemnosc w poniedzialek odwiedzic kochany
        sekretariat i odpowiedz byla ze plan bedzie 1, a moze 2 pazdziernika, a moze
        nawet pozniej, poniewaz katedra jak zawsze ma wielki problem, tym razem nie zna
        jeszcze sal. i nie wazne ze my sie zadowolimy samym planem, nie musimy sie
        dobijac teraz ze bedziemy kursowac obozna - browarna.

taaaa... to by bylo na tyle zlosliwosci. gdyby jednak komus udalo sie wydrzec
        te tajne zapiski to chyba sie poinformujemy o tym, vero?
        • bartys3 italianisci laczcie sie 25.09.04, 13:27
          zoltodzioby sie niecierpliwia ...jakby bylo do czego sie tak spieszyc...jeszcze
          zdazy wam sie znudzic...
          ale poki co italianisci wszystkich rocznikow laczcie sie w walce o plan....
          • hadriewyn Re: plan 27.09.04, 21:23
            A ja dzwoniłam w piątek do sekretariatu i dowiedziałam się, że plan będzie w
            poniedziałek (27 września). Pojechałam na Oboźną, ale niestety, pocałowałam
            klamkę. 20 minut za późno i budynek zamknięty! Ale nie poddaję się - jadę
            jutro:) Już od 7:30 można!

Pozdrawiam, Karolina
                • marghe_72 Re: plan 27.09.04, 21:55
                  czyzby zaszły zmiany? Nie moze byyyyc:))
                  Zazwyczaj było na piętrze :)
                  stare dobre dzieje..

Czy mozecie zaspokoic moją ciekawosci spisac ten plan tutaj - tak z grubsza
                  rzecz jasna (z nazwiskami osób prowadzacych). Dziekuję
                  m.
                  • krowkasmieszka Re: plan 27.09.04, 22:09
                    nie no cos ty, zmiany na italianistyce?!!?!? toz to bardzo stywna struktura ;-)
                    plan wisi zawsze miedzy 1 a 2 pietrem :-)

mysle ze nazwiska sa te same co za "twoich czasow". poznalam ostatnio
                    dziwczyne, ktora w 1999 ten wydzial skonczyla i nic sie od tamtej pory nie
                    zmienilo ;-) tylko nie moglysmy sobie za chiny przypomniec ulubionego
                    powiedzonka pani Milusinskiej..... ma takie jedno.... po polsku to
                    znaczy "jakby to powiedziec", ale jakos zadne nasze tlumaczenie nie oddawalo
                    tego ;-) marghe, pomozesz?
                  • hadriewyn Re: plan 28.09.04, 16:35
                    > Czy mozecie zaspokoic moją ciekawosci spisac ten plan tutaj - tak z grubsza
                    rzecz jasna (z nazwiskami osób prowadzacych)<

mgr Jankowska - PNJW
                    mgr Newecka - PNJW
                    mgr Pawłowska - PNJW
                    mgr Serafin - PNJW
                    mgr Święcicka - PNJW
                    dr Siennicka - PNJW
                    prof. Manikowska - historia Włoch
                    mgr Albrecht - PNJA
                    mgr Borowska - PNJF
                    dr Gallewicz - Historia literatury włoskiej
                    mgr Rylukowska - Gramatyka opisowa i konktrastywna
                    prof. Ugniewska - wstep do literaturoznawstwa
                    prof. Tylusińska - Włochy współczesne
                    dr Jamrozik - Gramatyka opisowa
                    dr Brzuska - Kultura antyku
                    ptof. Salwa - Dawna literatura włoska
              • hadriewyn Re: plan 27.09.04, 22:03
                A czy pani Grażynka to kobieta jeszcze młoda a już zgryźliwa? Z krótkimi
                ciemnymi włosami i aroganckim tonem?

Mam nadzieję, że ten plan już jutro będzie...

A mojej koleżance, która jest na cywilizacji śródziemnomorskiej przysłano (!)
                plan już z miesiąc temu!
                • krowkasmieszka Re: plan 27.09.04, 22:11
                  > A czy pani Grażynka to kobieta jeszcze młoda a już zgryźliwa? Z krótkimi
                  > ciemnymi włosami i aroganckim tonem?

oj prosze cie, nie pisz o tej porze takich rzezy, bo moja przepona juz spi, i
                  sie obudzila przez skurcze pochodzace z ataku smiechawki.... pani Grazynka to
                  kobieta juz niemloda i caly czas zgryzliwa ;-) a reszta opisu sie zgadza.
                  najlatwiej to po trampkach ja poznac ;-)
                  • hadriewyn Re: plan 27.09.04, 22:17
                    >pani Grazynka to kobieta juz niemloda i caly czas zgryzliwa ;-)<

To ja juz w końcu nie wiem... Prawie za każdym razem, keidy w wakacje
                    zaglądałam do sekretariatu (nie dla przyjemności, rzecz jasna, tylko, zeby coś
                    załatwić), znajdowały się tam dwie kobiety: młodsza i starsza. Czy pani
                    Grazynka to ta starsza? Czy ta druga kobieta byłą w sekretariacie tylko na czas
                    rekrutacji? Ale to neimożliwe... W piątek dzowniłam do sekreatariatu i odebrała
                    ta młodsza.

A na buty nie zwróciłam jakoś uwagi:)
                    • krowkasmieszka Re: plan 27.09.04, 22:31
                      hmmm.... no rzeczywiscie, mi tez zdarzalo sie spotykac pania G. w towarzystwie
                      jakis mlodszych ;-) ale zgryzliwe to one nie byly... w kazdym razie slynna G.
                      jest pewnie juz po 40, ma krotkie, czarne wlosy, jest niska, ze dwa kilo na
                      brzuszku za duzo (nie chce byc bardzo zlosliwa ;-) ), nosi okulary...
                      ja to ciekawa jestem jak ludzie to robia ze tam dzwonia i jeszcze udaje im sie
                      dodzwonic ;-) w kazdym razie mozliwe ze odebral kto inny - sama bylam swiadkiem
                      kilka razy jak telefon dryyyyyn dryyyynnn a G. nic.... wiec kto inny odbieral ;-
                      )
                      • marghe_72 Re: plan 27.09.04, 22:34
                        czyli jednak zmiany są.. dwie kobitki powiadacie?
                        Co do powiedzonka, to niestety cierpię na galopującą skleorozę.

Czy Pani Bozenka jeszcze sie pojawia? (Bibliotekarka)
                        m.
                        • krowkasmieszka Re: plan 27.09.04, 22:39
                          nie, ta druga to towarzysko chyba... przeciez ktos z kims musi sekretariat przy
                          herbatce plotkowac... albo moze byla to niejaka przewodniczac komisji
                          rekrutacyjnej...
                          a co do bibliotekarki - ja nie wiem jak te panie maja na imie... kilka ich tam
                          teraz w SUPERNOWEJ bibliotece na parterze i strasznie halasuja zawsze. kiedys,
                          jak bibl ita byla w 309 to byla tam pani Irena Bednarz.
                          • hadriewyn Re: plan 27.09.04, 22:42
                            >albo moze byla to niejaka przewodniczac komisji rekrutacyjnej...<

O, właśnie, to mi o tę kobietę od początku chodziło:) Ale rekrutacja się już
                            skończyła (albo się mylę?), więc dlaczego ona odbiera telefony i naprawdę
                            niemiłym tonem mówi, ze planu jeszcze nie ma, że pod koniec wrzesnia, ze w
                            poniedziałek...?
                            • krowkasmieszka Re: plan 27.09.04, 22:48
                              oj chyba nie dojdziemy o kogo chodzi ;-) bo pani, ktora byla w tej komisji,
                              czyli pani Zaleska, od 2 tygodni urzeduje w Italii, wiec na pewno telefonu nie
                              odbierala... a poza tym opis sie nie zgadza.. bo ona jest wg mnie jedna z
                              milszych osob w tym cyrku. chociaz moze ktos ma inne zdanie...
                        • hadriewyn Re: plan 27.09.04, 22:40
                          Z dodzwonieniem się nie jest tak łatwo. Najpierw sygnał "zajęte". Próbuję co
                          kilkadziesiąt sekund, żeby nikt inny mi nie wskoczył. Nic. Próbuję znowu. Piąty
                          raz. Dziesiąty. Nic. W końcu - tak! - długi, wymarzony sygnał! I co? I nic!
                          Nikt nie odbiera!! Rozłączam się i próbuję jeszcze raz. "Zajęte". Bo ktoś
                          pewnie podniósł słuchawkę i połozył ja obok aparatu. Byłam już świadkiem takiej
                          sceny, kiedy znajdowałam się w sekretariacie... Ech.
                            • krowkasmieszka Re: plan 27.09.04, 23:55
                              a to pani Irenki juz kilka miesiecy nie widzialam... ale moze to pytanie trzeba
                              skierowac do jakiegos ZAWSZEWSZYSTKOWIEDZACEGO studenta, ups studentki, ktory
                              wiecej ode mnie czasu w bibliotece wydzialowej spedza. zeby nie bylo ze nieuk
                              jestem - ja wole buw ;-)
                • kubissimo Re: plan 01.10.04, 00:24
                  oj oj
                  nie pozwole szargac imienia pani Grazynki
                  kobieta ma zdrowy dystans i swietne poczucie humoru
                  fantastyczna jest, wszystko zalatwi, we wszystkim pomoze
                  oczywiscie jezeli jest sie jednym z 3 studentow na roku a nie jedna z tysiaca
                  szczebioczacych studentek :)))
                  • lilith_ed Re: plan 25.10.04, 17:14
                    Pytanie do studentów italianistyki I roku na UW:jakie wrażenia?? Opłacało się
                    zdawać?? Pytam, bo też chciałabym się tam dostać w tym roku....
                    • hadriewyn Re: plan 26.10.04, 20:39
                      Ja jestem zadowolona, głównie z zajęć z języka włoskiego. Śmieszny jest
                      profesor Salwa, który jeszcze nie przeszedł do rzeczy na Dawnej Literaturze
                      Włoskiej (dygresje, dygresje, dygresje...). Strasznie nudno jest na Wstępie do
                      Literaturoznawstwa i na Gramatyce Opisowej (ćwiczeniach; wykłady sa w
                      porządku). No a resztę da się znieść. Aha, moim uluionym wykładem jest Kultura
                      Antyczna (już od trzech tygodni robimy Homera i nie możemy go skończyć:) Poza
                      tym ciągle biegamy z (rozkopanej) Browarnej na Oboźną, z Oboźnej do Pałacu
                      Kazimierzowskiego, z Pałacu na Nowy Świat... Ale chociaż BUW mamy blisko:) I
                      KFC:) Pozdrawiam
                      • krowkasmieszka Re: plan 26.10.04, 21:42
                        hahahah prof Salwa to do czerwca u nas sie "dygresjowal" ;-) a juz byly
                        historyjki o tym jak w niemczech wykladal? albo jak do jego ciotki zolnierze
                        radzieccy przyszli...?
                        literaturoznawstwo zawsze bylo nudne... no i pani U. jest dziwaczna ;-)
                        a z kim macie cwiczenia z GO? ja nie pamietam kto byl u nas na 1 roku...
                        • marghe_72 Re: plan 26.10.04, 21:43
                          Czy na tych studiach NIC sie nie zmienia?
                          :)))
                          m.
                          ps. Pani Kralowa jeszcze uczy? (kurcze,a moze juz o to pytałam?
                          Demencja,demencja jak nic)
                          • krowkasmieszka Re: plan 26.10.04, 21:52
                            marghe_72 napisała:

> Czy na tych studiach NIC sie nie zmienia?
                            > :)))

ABSOLUTNIE NIC!!!!!!!!!!!! ;-)

> ps. Pani Kralowa jeszcze uczy? (kurcze,a moze juz o to pytałam?
                            > Demencja,demencja jak nic)

oj marghe... demencja galopujaca, bo juz kiedys ci pisalam ze jej sie nie da
                            wykorzenic z oboznej ;-)
                              • hadriewyn Re: plan 27.10.04, 16:23
                                Ćwiczenia z Gramatyki Opisowej mamy z panią Rylukowską (która wtrąca "prawda"
                                pięc razy na minutę. Liczyłam!:) Jeszcze nie za bardzo wiadomo, jaka jest pani
                                Gallewicz, bo jak na razie przygotowujemy referaty od początku paździenika. Ale
                                ma strasznie fajny akcent jak mówi po włosku:) tzn. fajnie wymawiała nazwiska
                                autorów, któych mamy przeczytać w tym roku:)

Pozdrawiam
                                • krowkasmieszka Re: plan 27.10.04, 20:16
                                  hehehehe tak, to prawda, ze naprawde i prawde powiedziawszy pani rylukowska
                                  prawde wszedzie wciska ;-) do pani rylukowskiej nic nie mam, ale na jej
                                  zajeciach nuuuuda wieje...
                                  ja to chcialabym sie dowiedziec ktora to jest pani gallewicz, bo nie mialam z
                                  nia przyjemnosci i nie umiem jej zidentyfikowac... ona jest szczupla, wysoka i
                                  ma ciemne wlosy? takie sredniej dlugosci? zaraz skoncze te studia i nie bede
                                  wiedziala jak ci wszyscy ludzie wygladaja! ;-)
                                    • krowkasmieszka Re: plan 28.10.04, 22:30
                                      ło matko czy ja w koncu do wiem sie kto to? marghe, z twojego postu dla mnie
                                      wynika ze to kolejna wazna persona z Wielkiego Towarzystwa Wzajemnej Adoracji
                                      Kiszacego Sie We Wlasnym Sosie Sekretariatowym ;-) ale moze to moja
                                      nadinterpretacja ;-)
                                  • hadriewyn Re: plan 30.10.04, 20:39
                                    Tak, krówkosmieszko, pani Gallewicz to ta młoda, szczupła z ciemnymi raczej
                                    krótszymi włosami, w garniturze, tzn. zawsze jakieś eleganckie spodnie i
                                    marynareczka:)
                      • kubissimo Re: plan 28.10.04, 22:53
                        rozumiem, ze Kultura Antyku jest z p. Brzuską? :)
                        zazdroszcze, bo za moich czasow tego przedmiotu nie bylo.
                        za to byl lektorat z laciny (zreszta pewnie nadal jest) i to byl chyba
                        przedmiot, na ktorym najwiecej sie nauczylem przez cale 5 lat :)
                        nie bylo to latwe, ale za to bardzo przyjemne

* * *

kto prowadzi wyklady z gramatyki?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka