Dodaj do ulubionych

Przedmurze i Ostoja

25.09.20, 14:55
Kraśnik „strefą wolną” od 5G i Wi-Fi. Radni poparli kuriozalną petycję. „Telefony w trybie samolotowym”

Kraśnik pozostanie „strefą wolną od LGBT”, bo tak zdecydowali radni. Natomiast poparli oni też petycję, która sprawia, że to miasto można byłoby też kpiarsko określić jako „strefę wolną od 5G i Wi-Fi”.
Radni z Kraśnika poparli petycję, której autorzy zaapelowali, by zadbali o ochronę mieszkańców przed „coraz większą ekspozycją na sztuczne pole elektromagnetyczne”. Petycję wystosowano w imieniu członków Koalicji Polska Wolna od 5G Komisja Sterująca 23 marca tego roku, ale radni zajęli się nią dopiero we wrześniu.

W petycji napisano m.in.:

Wnosimy o to, aby w uchwale Rada Miasta wyraziła negatywne stanowisko wobec: wielokrotnego zwiększenia od 1.1.2020 r. dopuszczalnego poziomu ekspozycji mieszkańców na pole elektromagnetyczne z zakresu mikrofalowego; wprowadzenia standardu 5G bez wcześniejszego zbadania wpływu tej technologii na zdrowie mieszkańców.
Kraśnik „strefą wolną” od 5G i Wi-Fi?
Na tym nie koniec, bo autorzy petycji nie ograniczyli się jedynie do apelu o walkę z 5G, ale też... z Wi-Fi. W dalszej części dokumentu domagali się bowiem, by w uchwale Rada Miasta Kraśnik:

Zdemontowano istniejące sieci Wi-Fi w szkołach tam, gdzie one istnieją, i wykonano nowe instalacje sieci komputerowych w oparciu wyłącznie o połączenia kablowe eternetowe bądź światłowodowe. Nakazano przełączanie na lekcjach telefonów komórkowych w tryb samolotowy oraz zakazano ich używania na przerwach poza celami związanymi z informowaniem rodziców lub w celach alarmowych.
22 września Rada Miasta Kraśnik zagłosowała w sprawie tej nietypowej petycji i... uchwała przeszła. Głosów „za” było 9, „przeciw” – 6, a wstrzymujących się – 3. Jednocześnie przyjęcie takiej petycji nie jest wiążące i jest jakoby „przyjęciem do wiadomości” podnoszonych przez autorów problemów.

O Kraśniku – za sprawą 5G i Wi-Fi – stało się więc po raz drugi w ostatnim czasie głośno. W trakcie tego samego posiedzenia Rady Miejskiej radni zdecydowali, że nie uchylą ustawy o „powstrzymaniu ideologii LGBT” (funkcjonuje na nie określenie: strefy wolne od LGBT). Tym samym sprawili, że miasto może zostać pozbawione 10 mln euro, ponieważ szefowa MSZ Norwegii zapowiedziała, że gminy przyjmujące podobne deklaracje będą pozbawione funduszy norweskich.
Obserwuj wątek
   • a000000 Re: Przedmurze i Ostoja 26.09.20, 19:41
    maria421 napisała:

    > Z jednym sie zgadzam- z przelaczaniem telefonow komorkowych na tryb samolotowy
    > w czasie lekcji.


    popieram strefę wolną od 5G, strefę ograniczonego wi - fi , bo i jedno i drugie ma zgubny wpływ na zdrowie całej przyrody z człowiekiem włącznie.
    popieram strefę wolną od ideologii LGBT, szczególnie w szkołach gdyż ta ideologia to powrót marksizmu..... nasi ojcowie wypędzili go drzwiami, to pcha się oknem i atakuje nasze dzieci....
    Mądrzy ludzie w Kraśniku mieszkają.
    • stephen_s Re: Przedmurze i Ostoja 26.09.20, 20:49
     >popieram strefę wolną od 5G, strefę ograniczonego wi - fi , bo i jedno i drugie ma zgubny wpływ na zdrowie całej przyrody z człowiekiem włącznie.

     Na jakiej podstawie to mówisz? Jakieś badania?

     >popieram strefę wolną od ideologii LGBT, szczególnie w szkołach gdyż ta ideologia to powrót marksizmu....

     Proszę o dwie rzeczy:

     1. Podanie, co tak naprawdę oznacza "ideologia LGBT". Jakie postulaty konkretnie itd.?

     2. Wykazanie, jakie związki te postulaty mają z XIX-wiecznymi tezami socjospołecznymi nt. walki klas?
     • a000000 Re: Przedmurze i Ostoja 27.09.20, 09:56
      stephen_s napisał:

      > >popieram strefę wolną od 5G, strefę ograniczonego wi - fi , bo i jedno i d
      > rugie ma zgubny wpływ na zdrowie całej przyrody z człowiekiem włącznie.
      >
      > Na jakiej podstawie to mówisz? Jakieś badania?

      NAUKOWE, dotyczące mikrofal. Kiedyś na ten temat referat pisałam. Kiedyś, gdy jeszcze bogate koncerny nie stawiały anten. A ośrodki naukowe rzetelnie się zajmowały badaniem nowych dziedzin fizyki.
      Podejrzewam, że dziś badania nad szkodliwością mikrofal są blokowane..... trudno w necie znaleźć jakieś rozsądne wiadomości. Oprócz krzyku lekarzy, że oto mamy epidemię nowotworów.... oraz bezpłodności..... a pszczoły nie wiedzieć czemu do ula nie trafiają....
      Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad "dziurami" w rozwoju nauki. I dochodzę do wniosku, że winny jest tu system grantów - kasa przydzielana jest na badania tych dziedzin, które nie zagrażają wielkim koncernom i ich interesom. A dziedziny które prowadziłyby do likwidacji lukratywnych zysków są celowo pomijane. No bo dlaczego kiedyś badano szkodliwość wpływu sztucznego pola elektromagnetycznego na zdrowie człowieka a dziś..... zapadła cisza.... bo wnioski byłyby bardzo niewygodne?
      >


      > Proszę o dwie rzeczy:
      >
      > 1. Podanie, co tak naprawdę oznacza "ideologia LGBT". Jakie postulaty konkretni
      > e itd.?


      Za SJP:

      ideologia to zespół poglądów i przekonań dotyczących świata, życia społecznego i postaw etycznych charakteryzujący określoną grupę ludzi

      A skoro popierasz grupę LGBT to mam nadzieję, że nie w ciemno i znasz ich poglądy, przekonania i postulaty...

      Przypominam : LGBT to tylko cześć homoseksualistów..... nie każdy homo podpisuje się pod tą ideologią. Jest wielu homo którzy nie wmawiają światu że należą im się jakieś szczególne przywileje z powodu ich kalectwa i nie próbują agresywnie zmieniać świata.


      > 2. Wykazanie, jakie związki te postulaty mają z XIX-wiecznymi tezami socjospołe
      > cznymi nt. walki klas?

      walka klas zamieniona na walkę płci.... reszta ta sama - dążenie do dominacji nad światem, stworzenie "nowego" człowieka, który nie ma wyboru swojej drogi życiowej, bo ta jest tylko jedna....
      Po szczegóły tej drogi sięgnij do pozycji HISTORYCZNYCH opisujących totalitaryzmy.
       • a000000 Re: Przedmurze i Ostoja 27.09.20, 10:49
        maria421 napisała:

        > Azerko, dlaczego 5G mialoby byc bardziej szkodliwe niz powszechne juz 3G czy co
        > raz bardziej powszechne 4G?
        >

        bo im wyższa częstotliwość tym fala jest bardziej porównywana z rozmiarami naszych tkanek i co za tym idzie łatwiej w nie wnika robiąc szkody. Tu mamy drugie dziadostwo - efekt kuchenki mikrofalowej - tak w wielkim skrócie, bo ta nauka należy do pięknych, ale trudnych, więc ze względu na obszerność jej aspektów - tłumaczyć nie zamierzam. Humanista nie zrozumie. Zwłaszcza, że dziedzina wiedzy wielce trudna. Zwłaszcza dla osób w naszym wieku, Mario droga.
        A tak po prawdzie - do dziś żałuję, że za młodu byłam tak głupia, że nie doceniłam wagi teorii pola ExH i się w niej nie specjalizowałam. Poprzestałam na egzaminie... i do dziś żałuję. Ale dziś jest za późno....
        Dziś czarna dziura hula.....

        Spektrum fali ExH jest olbrzymie, nie każda f (częstotliwość) działa tak samo na to samo.... to się zmienia wraz ze wzrostem f.... od płodności i wad rozwojowych przez nowotwory do zaburzeń neurologicznych.... i w zależności od mocy owej fali - nawet śmierć nagła....
        Gdy stawiano pierwsze anteny radarowe wzdłuż granicy angielskiej aby "zobaczyć" nadlatujące samoloty hitlerowskie - zauważono, że pracownicy uruchamiający anteny chorowali i marli.... co się okazało? łazili w wiązce emitowanej przez antenę i to im ugotowało wątrobę...
        Zauważyłaś fartuchy ołowiane pracowników urządzeń rentgenowskich? A gdy idziesz prześwietlać zęby... jak myślisz, dlaczego jesteś okryta specjalną płachtą? Dlaczego przy prześwietleniu płuc technik odchodzi do innego pomieszczenia?
        I tak to....
         • a000000 Re: Przedmurze i Ostoja 27.09.20, 13:43
          maria421 napisała:

          > Azerko, znalazlam ciekawe wyjasnienie, polecam lekture :
          >
          > www.crazynauka.pl/czy-siec-5g-jest-bezpieczna-i-co-ma-wspolnego-z-koronawirusem/


          żartujesz? Redakcyjny artykuł ma być wyjaśnieniem zagadnienia, nad którym naukowcy się biedzą?
          Tekst jest popularno-naukowy i po zagadnieniu się ślizga.

          Im bliżej jesteśmy pasma jonizującego, tym gorzej.... a jeszcze bardziej gorzej im większe jest natężenie tego pola. I tu mamy powiązanie koronawirusa z immunologią. Bo sam koronawirus nie zabija.... on jedynie aktywuje nasz system immunologiczny. Który jest systematycznie niszczony między innymi przez promieniowanie anten.
          Ostatnio nawet naukowcy doszli do wniosku, że chorzy z ciężkim przebiegiem mają w pewnym sensie uszkodzony system odpornościowy, który nie wytwarza jakiegoś interferonu (szpiega, który alarmuje o zbliżającym się patogenie) , i wówczas powstaje burza cytokinowa, czyli własny system immunologiczny zaczyna niszczyć własny organizm bo błędnie rozpoznaje w nim wroga. Stwierdzono, ze jeszcze kilka tygodni po stwierdzonym testem braku wirusa (wyzdrowieniu) proces włóknienia płuc postępuje....
          Powiem tak..... kurna.

          a ten straszliwy zielony kolor w oku to tylko..... wrażenie. Zresztą są i tacy, którzy przysięgną, że morze ma kolor różowy.... I co? kto ma rację ? a kto żołnierskim krokiem powinien się oddalić?
          • maria421 Re: Przedmurze i Ostoja 27.09.20, 15:38
           a000000 napisała:

           > żartujesz? Redakcyjny artykuł ma być wyjaśnieniem zagadnienia, nad którym nau
           > kowcy się biedzą?
           > Tekst jest popularno-naukowy i po zagadnieniu się ślizga.

           Moze Ty jestes w stanie zrozumien tekst naukowy z tej branzy, wiekszosc ludzi ( w tym ja) nie jest w stanie, dlatego trzeba im te wiedze latwo przekazac, stad artykuly popularno-naukowe.

           > Im bliżej jesteśmy pasma jonizującego, tym gorzej.... a jeszcze bardziej gorzej
           > im większe jest natężenie tego pola.

           Ale okazuje sie ze 5G jest jeszcze baaardzo daleko od tego pola :

           Najniższa częstotliwość fali, która może wywołać efekt jonizacji, to około 2,5 petaherca czyli 2,5 biliarda herców. Przypominam – telefonia komórkowa posługuje się obecnie częstotliwościami około 2,5 gigaherca czyli 2,5 miliarda herców. To ponad milion razy mniej (dokładniej – 1,25 mln), niż wynosi granica jonizacji. Milion – to sporo, prawda? Ale przy tak dużych liczbach nasza wyobraźnia zawodzi. Spróbujmy więc to sobie przybliżyć. Weźmy krok. Według Regulaminu Musztry Sił Zbrojnych RP jego długość wynosi 75 cm. Zatem 1,25 miliona kroków to 938 km. Tyle musiałby pokonać mieszkaniec Luksemburga, gdyby zamarzył o zanurzeniu stóp w morzu koło Łeby.

           A jak jest z siecią 5G, którą zawzięcie straszy się nas od dobrych kilku lat? Tu wykorzystywane są częstotliwości do około 3,8 gigaherców oraz około 26 GHz. Nieco upraszczając – te niższe przekazują mniej informacji, ale lepiej się rozchodzą, na wyższych można „upakować” więcej danych, ale zatrzymują je nawet niewielkie przeszkody. Tak czy inaczej – to, odpowiednio, ok. 650 tysięcy i 96 tysięcy razy mniej niż granica jonizacji. Po przeliczeniu na wojskowe kroki wychodzi 488 km i 72 km.


           < I tu mamy powiązanie koronawirusa z immun
           > ologią. Bo sam koronawirus nie zabija.... on jedynie aktywuje nasz system immu
           > nologiczny. Który jest systematycznie niszczony między innymi przez promieniowa
           > nie anten.
           > Ostatnio nawet naukowcy doszli do wniosku, że chorzy z ciężkim przebiegiem mają
           > w pewnym sensie uszkodzony system odpornościowy, który nie wytwarza jakiegoś i
           > nterferonu (szpiega, który alarmuje o zbliżającym się patogenie) , i wówczas po
           > wstaje burza cytokinowa, czyli własny system immunologiczny zaczyna niszczyć wł
           > asny organizm bo błędnie rozpoznaje w nim wroga. Stwierdzono, ze jeszcze kilka
           > tygodni po stwierdzonym testem braku wirusa (wyzdrowieniu) proces włóknienia p
           > łuc postępuje....
           > Powiem tak..... kurna.

           Acha! Ciekawe jak to bylo z wirusem hiszpanskiej grypy. Dal rade usmiercic miliony ludzi nie potrzebujac do tego anten.

           • a000000 Re: Przedmurze i Ostoja 27.09.20, 16:42
            maria421 napisała:

            > Ale okazuje sie ze 5G jest jeszcze baaardzo daleko od tego pola :

            ale są to częstotliwości m i k r o f a l o w e....... też szkodliwe, tylko inaczej.


            >
            > Acha! Ciekawe jak to bylo z wirusem hiszpanskiej grypy. Dal rade usmiercic mili
            > ony ludzi nie potrzebujac do tego anten.

            to są dwa różne wirusy. Hiszpanka wybuchła po pierwszej wojnie światowej i rewolucji bolszewickiej , gdy ludność była wycieńczona biedą. A medycyna o wirusach miała nikłe pojęcie, gdyż je znała dopiero od jakieś 30 lat....no i nie umiała ich badać. Więc właściwie to podczas hiszpanki ludzie byli bezradni. Słabszy padał.
            Dziś, gdy medycyna zna każdy genom, każdą mutację, potrafi prześledzić drogę rozwoju choroby.... ludzie też umierają. Dlaczego? przecież są w o wiele lepszej kondycji zdrowotnej niż te 100 lat temu.... Teoretycznie nasz system immunologiczny powinien sobie poradzić.... a tymczasem ten system szaleje... najwyraźniej coś go osłabia. Winnych trochę jest.... również natężenie pola ExH wprowadzonego w nienaturalny sposób do przestrzeni. Dlaczego owady i ptaki głupieją???? co z ich wrodzonym systemem lokalizacji?


            • maria421 Re: Przedmurze i Ostoja 27.09.20, 17:15
             a000000 napisała:

             > ale są to częstotliwości m i k r o f a l o w e....... też szkodliwe, tylko ina
             > czej.

             Azerko, mowimy o 5G i domniemanej szkodliwosci na zdrowie ludzkie.

             > to są dwa różne wirusy. Hiszpanka wybuchła po pierwszej wojnie światowej i rewo
             > lucji bolszewickiej , gdy ludność była wycieńczona biedą. A medycyna o wirusach
             > miała nikłe pojęcie, gdyż je znała dopiero od jakieś 30 lat....no i nie umiała
             > ich badać. Więc właściwie to podczas hiszpanki ludzie byli bezradni. Słabszy
             > padał.
             > Dziś, gdy medycyna zna każdy genom, każdą mutację, potrafi prześledzić drogę ro
             > zwoju choroby.... ludzie też umierają. Dlaczego? przecież są w o wiele lepszej
             > kondycji zdrowotnej niż te 100 lat temu.... Teoretycznie nasz system immunolog
             > iczny powinien sobie poradzić.... a tymczasem ten system szaleje... najwyraźni
             > ej coś go osłabia. Winnych trochę jest.... również natężenie pola ExH wprowadzo
             > nego w nienaturalny sposób do przestrzeni. Dlaczego owady i ptaki głupieją????
             > co z ich wrodzonym systemem lokalizacji?

             Moze wlasnie dlatego ze ludzie teraz sa w o wiele lepszej kondycji Covid19 nie zbiera takiego zniwa jak grypa hiszpanska ?
             Tak czy inaczej, z antenami i falami nie ma to nic wspolnego.
             • a000000 Re: Przedmurze i Ostoja 28.09.20, 09:53
              maria421 napisała:


              > Azerko, mowimy o 5G i domniemanej szkodliwosci na zdrowie ludzkie.

              5G to pasmo mikrofalowe. Jeśli chodzi o szkodliwość, to w zależności od częstotliwości - szkodzi różnie.


              > Moze wlasnie dlatego ze ludzie teraz sa w o wiele lepszej kondycji Covid19 nie
              > zbiera takiego zniwa jak grypa hiszpanska ?

              Nauka podejrzewa, że większy wpływ (ochronny) na przebieg Covid mają obowiązkowe szczepienia. Szczególnie te obowiązkowe w wieku niemowlęcym na gruźlicę.


              > Tak czy inaczej, z antenami i falami nie ma to nic wspolnego.

              i tu jest pies pogrzebany właśnie. Skoro badań nie ma lub są nad wyraz skąpe, to skąd to wiadomo???? Bo tak mówią koncerny które czerpią z tego zyski?

              Glifosfat sprzedawany u nas jako Randap.... cudowny na chwasty. I tak reklamowany..... oczywiście lata temu był zupełnie nieszkodliwy..... teraz się okazuje, że jest szkodliwy i to bardzo.... Ale to przekonanie o nieszkodliwości tak bardzo się zakorzeniło, że na rynku ten preparat nie ma konkurencji i jest NADAL stosowany. Na opakowaniach tego preparatu był napis, że do roku całkowicie się rozkłada..... a tymczasem okazuje się , że chyba jest wieczny, przynajmniej z perspektywy życia ludzkiego.... i w tej chwili znajduje się w każdym pożywieniu... jakie będą tego skutki w kolejnych pokoleniach? Już dziś lekarze alarmują, że mamy epidemię nowotworów.... jakie dzieci urodzą ludzie skażeni tym patogenem? Jaki ten patogen ma wpływ na kod DNA ?????????????????????????????????????
              I nie mówi mi że żaden, bo nie ma takich badań....

              I tak samo jest z licznymi cudownymi nowinkami.... nie wiemy, jaki one mają wpływ na organizmy żywe..... to że dana nowinka nie zabija od razu wcale nie oznacza, że jest bezpieczna. Fal radiowych nie widać.... ale one są, wypełniają nasze środowisko.... a życie biologiczne kształtowało się w środowisku wolnym od anten - przystosowanie się (czyli mutacje które przetrwają ) wymagają wielu tysięcy lat..... dotrwamy?

              I takie właśnie twierdzenie o nieszkodliwości, gdy w tle są same wątpliwości powoduje, że teorie spiskowe rosną same.

              Konkluzja - człowiek jest głupi, uwierzył że jest bogiem i wszystko może , a prawdopodobnie zginie na własne życzenie. Gdyż pcha palce tam, gdzie nie powinien. I nie używa rozumu.

              Koniec narzekania, słonko zaświeciło.....

              • maria421 Re: Przedmurze i Ostoja 28.09.20, 11:56
               a000000 napisała:

               > 5G to pasmo mikrofalowe. Jeśli chodzi o szkodliwość, to w zależności od częstot
               > liwości - szkodzi różnie.

               Dotychczasowe 3G czy 4G to tez pasma mikrofalowe, dlaczego straszy sie akurat 5G?

               > Nauka podejrzewa, że większy wpływ (ochronny) na przebieg Covid mają obowiązkow
               > e szczepienia. Szczególnie te obowiązkowe w wieku niemowlęcym na gruźlicę.

               Moze tak jest.

               > i tu jest pies pogrzebany właśnie. Skoro badań nie ma lub są nad wyraz skąpe, t
               > o skąd to wiadomo???? Bo tak mówią koncerny które czerpią z tego zyski?

               Skoro badan nie ma, to skad wiadomo ze szkodza?

               > Glifosfat sprzedawany u nas jako Randap.... cudowny na chwasty. I tak reklamowa
               > ny..... oczywiście lata temu był zupełnie nieszkodliwy..... teraz się okazuje,
               > że jest szkodliwy i to bardzo.... Ale to przekonanie o nieszkodliwości tak bard
               > zo się zakorzeniło, że na rynku ten preparat nie ma konkurencji i jest NADAL st
               > osowany. Na opakowaniach tego preparatu był napis, że do roku całkowicie się ro
               > zkłada..... a tymczasem okazuje się , że chyba jest wieczny, przynajmniej z per
               > spektywy życia ludzkiego.... i w tej chwili znajduje się w każdym pożywieniu...
               > jakie będą tego skutki w kolejnych pokoleniach? Już dziś lekarze alarmują, że
               > mamy epidemię nowotworów.... jakie dzieci urodzą ludzie skażeni tym patogenem?
               > Jaki ten patogen ma wpływ na kod DNA ?????????????????????????????????????
               > I nie mówi mi że żaden, bo nie ma takich badań....

               Co jakis czas naukowcy odkrywaja ze jakies materialy czy produkty sa rakotworcze. Pamietasz azbest? Plomby amalgamatowe? Dezodoranty z solami aluminium? Koncerny sie dostosowuja i wycofuja.

               > I tak samo jest z licznymi cudownymi nowinkami.... nie wiemy, jaki one mają wpł
               > yw na organizmy żywe..... to że dana nowinka nie zabija od razu wcale nie oznac
               > za, że jest bezpieczna. Fal radiowych nie widać.... ale one są, wypełniają nasz
               > e środowisko.... a życie biologiczne kształtowało się w środowisku wolnym od a
               > nten - przystosowanie się (czyli mutacje które przetrwają ) wymagają wielu tysi
               > ęcy lat..... dotrwamy?

               Od kiedy siegne pamiecia, w domu bylo radio, Bogu dzieki, doczekalam w dobrym zdrowiu (odpukac!), wnuczki.

               > I takie właśnie twierdzenie o nieszkodliwości, gdy w tle są same wątpliwości po
               > woduje, że teorie spiskowe rosną same.

               Same nie rosna, na teoriach spiskowych daje sie dobrze zarabiac. Zakladasz kanal youtube, opowiadasz na nim rozne historie, jak masz wielu followersow to kasa leci :-)

               > Konkluzja - człowiek jest głupi, uwierzył że jest bogiem i wszystko może , a pr
               > awdopodobnie zginie na własne życzenie. Gdyż pcha palce tam, gdzie nie powinien
               > . I nie używa rozumu.

               Czlowiek potrafi korygowac wlasne bledy. Przykladem wlasnie wycofanie azbestu itp.

               > Koniec narzekania, słonko zaświeciło.....
               >
               • a000000 Re: Przedmurze i Ostoja 28.09.20, 13:02
                maria421 napisała:


                > Dotychczasowe 3G czy 4G to tez pasma mikrofalowe, dlaczego straszy sie akurat 5
                > G?

                mniej zbadane , no i coraz wyżej... a to niepokoi....

                pamiętasz czasy, gdy zaczęto stawiać maszty komórkowe? jaki był protest, jaki wrzask.... potem się okazało, że ludziom ogony rosnąć nie zaczęły, więc ucichło.....

                > Skoro badan nie ma, to skad wiadomo ze szkodza?

                po pierwsze, lepiej na zimne dmuchać. A po wtóre - skoro mikrofalówka podnosi temperaturę... skoro radary "gotują" wątrobę.... skoro ponad zakresem widzialnym dzieją się rzeczy straszne..... (rentgen, raki...) to można podejrzewać, że ten postęp techniczny bezkarnie nam, tworom białkowym, nie ujdzie....

                > Co jakis czas naukowcy odkrywaja ze jakies materialy czy produkty sa rakotworcz
                > e. Pamietasz azbest? Plomby amalgamatowe? Dezodoranty z solami aluminium? Konc
                > erny sie dostosowuja i wycofuja.

                zamiast zbadać ZANIM materiał szkody zrobił.... i to szkody nieodwracalne.... Co z tego, że koncern się wycofał, skoro populacja już podtruta, a następne pokolenia odziedziczą szkody w kodach genetycznych..... i w ten sposób szkody staną się teoretycznie nieskończone....

                > Od kiedy siegne pamiecia, w domu bylo radio, Bogu dzieki, doczekalam w dobrym z
                > drowiu (odpukac!), wnuczki.

                to są niskie częstotliwości, taka fala nas "nie widzi". A maszty antenowe są odpowiednio usytuowane na górkach i pustkowiach. Natomiast anteny telefonii są na dachach domów mieszkalnych.


                > Czlowiek potrafi korygowac wlasne bledy. Przykladem wlasnie wycofanie azbestu i
                > tp.

                potrafi korygować???? poeta powiedział ze człek i przed szkodą i po szkodzie głupi.... I skłonna jestem przyznać mu rację... Co z tego, że człowiek azbest wycofuje, gdy jednocześnie wprowadza np plastik?


                • maria421 Re: Przedmurze i Ostoja 28.09.20, 16:12
                 a000000 napisała:

                 > mniej zbadane , no i coraz wyżej... a to niepokoi....

                 Mnie to wcale nie niepokoi.

                 > pamiętasz czasy, gdy zaczęto stawiać maszty komórkowe? jaki był protest, jaki w
                 > rzask.... potem się okazało, że ludziom ogony rosnąć nie zaczęły, więc ucichło
                 > .....

                 Pamietam tez piosenke : Może to wszyćko bez te atomy, Że waryjota....... momy. :-)

                 > po pierwsze, lepiej na zimne dmuchać. A po wtóre - skoro mikrofalówka podnosi
                 > temperaturę... skoro radary "gotują" wątrobę.... skoro ponad zakresem widzialny
                 > m dzieją się rzeczy straszne..... (rentgen, raki...) to można podejrzewać, że t
                 > en postęp techniczny bezkarnie nam, tworom białkowym, nie ujdzie....

                 Mikrofalowka ma o wiele wieksza moc, dlatego dziala tylko przy zamknietych drzwiczkach. Rentgen jest uzywany tylko w koniecznych przypadkach i przy odpowiednich zabezpieczeniach.

                 > zamiast zbadać ZANIM materiał szkody zrobił.... i to szkody nieodwracalne....
                 > Co z tego, że koncern się wycofał, skoro populacja już podtruta, a następne pok
                 > olenia odziedziczą szkody w kodach genetycznych..... i w ten sposób szkody stan
                 > ą się teoretycznie nieskończone....

                 Moze wczesniej nie mozna bylo tego zbadac?

                 > to są niskie częstotliwości, taka fala nas "nie widzi". A maszty antenowe są od
                 > powiednio usytuowane na górkach i pustkowiach. Natomiast anteny telefonii są na
                 > dachach domów mieszkalnych.

                 Anteny sa usytuowane na dachach domow mieszkalnych, a w mieszkaniach ludzie maja co niemiara innych trucizn, ktorymi sie bez umiaru zatruwaja- np. tluszcz, cukier, alkohol.
                 Ale bardzo fajnie jest przy kolejnej wodeczce dyskutowac o tym, ze nas 5G zatruje :-)

                 > potrafi korygować???? poeta powiedział ze człek i przed szkodą i po szkodzie g
                 > łupi.... I skłonna jestem przyznać mu rację... Co z tego, że człowiek azbest wy
                 > cofuje, gdy jednocześnie wprowadza np plastik?

                 Gdyby czlowiek nie potrafil korygowac wlasnych bledow, nie byloby postepu technicznego.

                 • a000000 Re: Przedmurze i Ostoja 28.09.20, 18:46
                  maria421 napisała:

                  > Mnie to wcale nie niepokoi.

                  bo nie wiesz, co się tam czai.


                  > Pamietam tez piosenke : Może to wszyćko bez te atomy, Że waryjota....... momy. :-)


                  www.tekstowo.pl/piosenka,kazimierz_grzeskowiak,odmieniec.html
                  czwarta zwrotka jest bardzo bardzo niepoprawna:

                  Chłopiec z morgami i urodziwy
                  W rencach mocarny, że istne dziwy.
                  Jedno go tylko hańbi i plami
                  Czemu nie lata za dziewuchami?

                  Tekst pochodzi z www.tekstowo.pl/piosenka,kazimierz_grzeskowiak,odmieniec.html


                  > Mikrofalowka ma o wiele wieksza moc, dlatego dziala tylko przy zamknietych drzw
                  > iczkach. Rentgen jest uzywany tylko w koniecznych przypadkach i przy odpowiedni
                  > ch zabezpieczeniach.

                  ale mniejsza moc anteny telefonii komórkowej wymaga większego zagęszczenia anten na danej powierzchni.
                  Mniejsza moc - więcej anten. Czyli utrzymywany jest stały poziom natężenia pola ExH, a to powoduje że organizmy białkowe są na stałe wystawione na owo promieniowanie.


                  > Anteny sa usytuowane na dachach domow mieszkalnych, a w mieszkaniach ludzie maj
                  > a co niemiara innych trucizn, ktorymi sie bez umiaru zatruwaja- np. tluszcz, cu
                  > kier, alkohol.

                  chcesz powiedzieć, że jedna więcej trucizna znaczenia nie ma?????

                  Tłuszcz wcale nie jest szkodliwy, jest nawet niezbędny dla zdrowia człowieka, ale jest jedno ale..... nie wolno go łączyć z węglowodanami. Co jest niezwykle trudne.

                  > Ale bardzo fajnie jest przy kolejnej wodeczce dyskutowac o tym, ze nas 5G zatru
                  > je :-)

                  no bo przy wódeczce dyskutują sami znawcy tematów wszelakich.

                  ja wódeczki nie toleruję. Wolę likierek kawowy czy gruszkowy, tak kilka kropel do lizania... a i słonym karmelem (likier) nie pogardzę....

                  > Gdyby czlowiek nie potrafil korygowac wlasnych bledow, nie byloby postepu techn
                  > icznego.

                  a co, gdy postęp po latach okazuje się błędem nie do naprawienia?

                  • maria421 Re: Przedmurze i Ostoja 28.09.20, 19:04
                   a000000 napisała:

                   > bo nie wiesz, co się tam czai.

                   Bo nie wesze wszedzie niebezpieczenstwa , podstepu i zasadzki :-)

                   > czwarta zwrotka jest bardzo bardzo niepoprawna:
                   >
                   > Chłopiec z morgami i urodziwy
                   > W rencach mocarny, że istne dziwy.
                   > Jedno go tylko hańbi i plami
                   > Czemu nie lata za dziewuchami?

                   :-)

                   A "Kawalerskie noce" Grzeskowiaka pamietasz? :-)

                   > ale mniejsza moc anteny telefonii komórkowej wymaga większego zagęszczenia ante
                   > n na danej powierzchni.
                   > Mniejsza moc - więcej anten. Czyli utrzymywany jest stały poziom natężenia pola
                   > ExH, a to powoduje że organizmy białkowe są na stałe wystawione na owo promie
                   > niowanie.

                   .... na ktorego szkodliwosc nie ma dowodow.

                   > chcesz powiedzieć, że jedna więcej trucizna znaczenia nie ma?????

                   Jezeli 5G to trucizna.

                   > Tłuszcz wcale nie jest szkodliwy, jest nawet niezbędny dla zdrowia człowieka, a
                   > le jest jedno ale..... nie wolno go łączyć z węglowodanami. Co jest niezwykle
                   > trudne.

                   We wszystkim chodzi o umiar.

                   > no bo przy wódeczce dyskutują sami znawcy tematów wszelakich.
                   > ja wódeczki nie toleruję. Wolę likierek kawowy czy gruszkowy, tak kilka kropel
                   > do lizania... a i słonym karmelem (likier) nie pogardzę....

                   Ja tez wodeczki nie toleruje, zadnych mocnych trunkow tez nie, ale domowa nalewka u bratowej nie pogardze.

                   > a co, gdy postęp po latach okazuje się błędem nie do naprawienia?

                   Na przyklad?

                   • a000000 Re: Przedmurze i Ostoja 30.09.20, 09:12
                    maria421 napisała:

                    > A "Kawalerskie noce" Grzeskowiaka pamietasz? :-)


                    nie ,tego nie pamiętałam, ale wujek Gugiel jest niezastąpiony!!!

                    > .... na ktorego szkodliwosc nie ma dowodow.

                    nie gadaj.... jeśli fala mikrofalowa podwyższa temperaturę wody, a woda to element naszego organizmu (prawie większościowy!!!) , no a do tego białko ścina się około 60 st C , to na wnioski czekać nie trzeba.
                    Nawet przy małej mocy - podwyższenie temperatury płynów wewnętrznych organizmu to nie jest pikuś, to bardzo daleko idąca ingerencja.

                    > Jezeli 5G to trucizna.

                    moim zdaniem - tak. Ale o tym dowiemy się za kilka pokoleń...


                    > We wszystkim chodzi o umiar.

                    > > a co, gdy postęp po latach okazuje się błędem nie do naprawienia?
                    >
                    > Na przyklad?

                    na przykład - leczenie onkologiczne. Wprowadzenie leków chemią zwanych kiedyś było wielkim postępem.... dziś wiemy, że chemia nie tylko niszczy ale nawet zabija.... kolega po drugiej chemii zmarł, i to wcale nie na chorobę podstawową.

                    Albo nawet te fale elektromagnetyczne... my tu tak się fascynujemy postępem technicznym... a tymczasem emisja z anten aż krzyczy.... na cały wszechświat.... skąd możemy wiedzieć, czy nie zwabi to jakiejś zguby w postaci Goauldów czy innych potworów rozumnych? Wówczas zabrzmi poetyckie: głupi niedźwiedziu, gdybyś w mateczniku siedział, nigdy by się o tobie wojski nie dowiedział....

                    i to by było na tyle.... coś tu pusto się zrobiło.... Mario, gdzie jesteś.... tyle w polityce się dzieje, a tu nowych pogromów brak....

                    • maria421 Re: Przedmurze i Ostoja 30.09.20, 11:27
                     a000000 napisała:

                     > nie gadaj.... jeśli fala mikrofalowa podwyższa temperaturę wody, a woda to elem
                     > ent naszego organizmu (prawie większościowy!!!) , no a do tego białko ścina się
                     > około 60 st C , to na wnioski czekać nie trzeba.
                     > Nawet przy małej mocy - podwyższenie temperatury płynów wewnętrznych organizmu
                     > to nie jest pikuś, to bardzo daleko idąca ingerencja.

                     Azerko, gdyby tak bylo, to my wszyscy chodzilibysmy non stop z podwyzszona temperatura, a tak nie jest.
                     Nawet jak dlugo rozmawiasz przez komorke przystawiona do ucha, to ucho nie zrobi sie przez to cieplejsze niz jak trzymasz przy nim sluchawke telefonu stacjonarnego.

                     > na przykład - leczenie onkologiczne. Wprowadzenie leków chemią zwanych kiedyś b
                     > yło wielkim postępem.... dziś wiemy, że chemia nie tylko niszczy ale nawet zabi
                     > ja.... kolega po drugiej chemii zmarł, i to wcale nie na chorobę podstawową.

                     Chemioterapia wydluza zycie.

                     > Albo nawet te fale elektromagnetyczne... my tu tak się fascynujemy postępem tec
                     > hnicznym... a tymczasem emisja z anten aż krzyczy.... na cały wszechświat.... s
                     > kąd możemy wiedzieć, czy nie zwabi to jakiejś zguby w postaci Goauldów czy inny
                     > ch potworów rozumnych? Wówczas zabrzmi poetyckie: głupi niedźwiedziu, gdybyś w
                     > mateczniku siedział, nigdy by się o tobie wojski nie dowiedział....

                     :-)

                     > i to by było na tyle.... coś tu pusto się zrobiło.... Mario, gdzie jesteś....
                     > tyle w polityce się dzieje, a tu nowych pogromów brak....

                     Cos sie dzieje? Podobno Biden z Trumpem sobie do gardel skakali :-)
                     Wczoraj maz kuzynki odebral nominacje profesorska z rak prezydenta. To jest wydarzenie :-)

                     • a000000 Re: Przedmurze i Ostoja 30.09.20, 12:58
                      maria421 napisała:

                      > Cos sie dzieje? Podobno Biden z Trumpem sobie do gardel skakali :-)


                      e tam... czy obywatele USA noszący wysoko zarozumiałe nosy nie mają lepszych kandydatów? muszą to być starcy z epoki kamiennej?


                      > Wczoraj maz kuzynki odebral nominacje profesorska z rak prezydenta. To jest wyd
                      > arzenie :-)
                      >


                      i tu mam dylemat. Bo faktycznie, jest to wydarzenie dużej rangi. Tyle, że przecież Duda jest nielegalnie wybrany (termin niekonstytucyjny) , więc jego nominacje są psa warte.... i co Ty na to?


                      • maria421 Re: Przedmurze i Ostoja 30.09.20, 13:10
                       a000000 napisała:

                       > i tu mam dylemat. Bo faktycznie, jest to wydarzenie dużej rangi. Tyle, że prze
                       > cież Duda jest nielegalnie wybrany (termin niekonstytucyjny) , więc jego nomina
                       > cje są psa warte.... i co Ty na to?

                       Nominacja lezala od lutego :-)

                       • a000000 Re: Przedmurze i Ostoja 30.09.20, 14:12
                        maria421 napisała:

                        > a000000 napisała:
                        >
                        > > i tu mam dylemat. Bo faktycznie, jest to wydarzenie dużej rangi. Tyle, ż
                        > e prze
                        > > cież Duda jest nielegalnie wybrany (termin niekonstytucyjny) , więc jego
                        > nomina
                        > > cje są psa warte.... i co Ty na to?
                        >
                        > Nominacja lezala od lutego :-)

                        nominacja jest bez znaczenia. Prawo do tytułu daje zaprzysiężenie i wpis do specjalnego rejestru. A więc nielegalny prezydent. Więc co Ty na to?


                        • maria421 Re: Przedmurze i Ostoja 30.09.20, 15:07
                         a000000 napisała:

                         > nominacja jest bez znaczenia. Prawo do tytułu daje zaprzysiężenie i wpis do sp
                         > ecjalnego rejestru. A więc nielegalny prezydent. Więc co Ty na to?

                         No i wlasnie to bylo od lutego i od lutego profesorska pensja :-)

                         • a000000 Re: Przedmurze i Ostoja 30.09.20, 16:41
                          maria421 napisała:


                          > No i wlasnie to bylo od lutego i od lutego profesorska pensja :-)
                          >

                          a dopiero teraz odbiór nominacji??? Mieć w rodzinie profesora belwederskiego to jest coś.... w jakiej dziedzinie?
                         • a000000 Re: Przedmurze i Ostoja 30.09.20, 19:27
                          maria421 napisała:

                          > a000000 napisała:
                          >
                          > > a dopiero teraz odbiór nominacji??? Mieć w rodzinie profesora belwedersk
                          > iego t
                          > > o jest coś.... w jakiej dziedzinie?
                          >
                          > Nauki farmaceutyczne

                          no no.... ciekawa dziedzina. Trzeba się znać i na zielarstwie, i na biochemii, i na medycynie....
                          I co mówi? będzie szczepionka na Covid czy mutacji dziada nauka nie dogoni?
                         • maria421 Re: Przedmurze i Ostoja 30.09.20, 20:06
                          a000000 napisała:

                          > no no.... ciekawa dziedzina. Trzeba się znać i na zielarstwie, i na biochemii,
                          > i na medycynie....
                          > I co mówi? będzie szczepionka na Covid czy mutacji dziada nauka nie dogoni?

                          Na liscie widnieje jako "profesor nauk medycznych i nauk o zdrowiu", z tego co wiem szczepionkami sie nie zajmuje.
             • a000000 Re: Przedmurze i Ostoja 30.09.20, 08:50
              maria421 napisała:


              > Moze wlasnie dlatego ze ludzie teraz sa w o wiele lepszej kondycji Covid19 nie
              > zbiera takiego zniwa jak grypa hiszpanska ?

              nt.interia.pl/technauka/news-anomalia-klimatyczna-pomogla-rozprzestrzenianiu-sie-grypy-10,nId,4759571#iwa_source=worthsee

              > Tak czy inaczej, z antenami i falami nie ma to nic wspolnego.

              każda epidemia jest inna, każda jest osadzona w innych realiach. Więc o analogie trudno.
              abyś się nie czepiła o tą "inność" przypominam, że każdego roku mamy inny bo zmutowany szczep wirus np grypy.
              Nawet ta dziadowska korona już jest inna niż na początku.... jest mniej śmiertelna ale bardziej zaraźliwa - nadal pozostaje koroną ale cały czas ulega mutacji.... dlatego taka trudna z nią walka.
              Pole elektromagnetyczne ma wpływ na wszystkie istoty żywe - rozważać można jedynie aspekt zakresu tego wpływu.
              • maria421 Re: Przedmurze i Ostoja 30.09.20, 09:02
               a000000 napisała:

               > nt.interia.pl/technauka/news-anomalia-klimatyczna-pomogla-rozprzestrzenianiu-sie-grypy-10,nId,4759571#iwa_source=worthsee

               od tamtej pory populacja zwiększyła się czterokrotnie, a ludność jest 40 razy bardziej mobilna.


               Jezeli ludnosc bedzie sie dalej rozmnazac w takim tempie, to miejsca na Ziemi nie wystarczy.

               > Pole elektromagnetyczne ma wpływ na wszystkie istoty żywe - rozważać można jedy
               > nie aspekt zakresu tego wpływu.

               Epidemie dziesiatkowaly ludnosc od zarania dziejow, nie potrzebujac do tego pol magnetycznych.
               • a000000 Re: Przedmurze i Ostoja 30.09.20, 09:17
                maria421 napisała:

                > Epidemie dziesiatkowaly ludnosc od zarania dziejow, nie potrzebujac do tego pol
                > magnetycznych.

                bo kiedyś ludzie nie mieli pojęcia, co ich atakuje.... i byli bezbronni. Dziś nauka wie co i jak, wie dlaczego, wie jak się bronić..... i co? epidemia nadal szaleje.... zapytam - co się zmieniło co mogłoby ewentualnie przeszkadzać nam w ochronie zdrowia?

                jedną ze zmian jest zanieczyszczenie otoczenia falą ExH.
                • maria421 Re: Przedmurze i Ostoja 30.09.20, 11:22
                 a000000 napisała:

                 > bo kiedyś ludzie nie mieli pojęcia, co ich atakuje.... i byli bezbronni. Dziś
                 > nauka wie co i jak, wie dlaczego, wie jak się bronić..... i co? epidemia nadal
                 > szaleje.... zapytam - co się zmieniło co mogłoby ewentualnie przeszkadzać nam w
                 > ochronie zdrowia?
                 >
                 > jedną ze zmian jest zanieczyszczenie otoczenia falą ExH.

                 Dawniej tez ludzie wiedzieli ze najlepsza obrona przed zaraza jest kwarantanna. Chorych na trad izolowano w lazaretach, statki przybijajace do Wenecji musialy czekac 40 dni na wejscie do portu, w czasie dzumy Wenecjanie zakladali maski z dziobami , czyli stosowali "dystans spoleczny".

                 Fal magnetycznych czy innego elktrosmogu nie bylo, a zarazy byly, bo byly bakterie i byly wirusy.

    • gumpel Re: Przedmurze i Ostoja 26.09.20, 22:02
     a000000 napisała:
     > popieram strefę wolną od ideologii LGBT, szczególnie w szkołach gdyż ta ideolog
     > ia to powrót marksizmu..

     No nie, marksiści uważali homoseksualizm za tzw. patologię społeczną. Zjawisko takie samo jak pijaństwo, prostytucja, czy narkomania. Zgodnie z ideologią marksistowską patologie społeczne to konsekwencja kapitalizmu. Jak zlikwidujemy kapitalizm, to i one znikną.
     • maria421 Re: Przedmurze i Ostoja 27.09.20, 09:22
      gumpel napisał:

      > No nie, marksiści uważali homoseksualizm za tzw. patologię społeczną. Zjawisko
      > takie samo jak pijaństwo, prostytucja, czy narkomania. Zgodnie z ideologią mark
      > sistowską patologie społeczne to konsekwencja kapitalizmu. Jak zlikwidujemy kap
      > italizm, to i one znikną.

      Azerka pewnie miala na mysli "marksizm kulturowy", pojecie ktore nie jest jednoznacznie zdefiniowane wiec kazdy moze je interpretowac po swojemu.

      Moja interpretacja:

      1.Marksizm postulowal walke klas w celu osiagniecia rownosci klas, co wcale sie nie skonczylo rownoscia klas lecz dyktatura proletariatu.

      Marksizm kulturowy postuluje walke plci i orientacji seksualnych w celu osiagniecia rownosci miedzy nimi gdyz uwaza ze dotychczasowa rownosc zapisana w Prawach Czlowieka i w konstytucjach jest niewystarczajaca. Stad postulaty parytetow na listych wyborczych, w polityce, w radach nadzorczych, stad postulaty legalizacji zwiazkow jednoplciowych jako "malzenstw" na pelnych prawach malzenstw itp.
      W walce o te rownosc marksizm zmienial jezyk. Nie bylo "panow", byli "towarzysze". Marsizm kulturowy zmienia pojecia "malzenstwo" ktore nie ma byc zwiazkiem tylko mezczyzny i kobiety, ale moze byc tez dowolnym zwiazkiem, zmienia pojecie "rodzice" z matka i ojciec na "rodzic A i rodzic B" , zmienia jezyk forsujac np. zenskie odmiany rzeczownikow takich jak "minister".

      2. Marksizm postulowal internacjonalizm uznajac naczelnosc interesow proletariatu nad interesami panstw i narodow z ktorych pochodza proletariusze.

      Marksizm kulturowy zastapil internacjonalizm multikulturalizmem. Wedlug tej koncepcji wszystkie kultury sa jednakowo dobre, nie ma kultur lepszych i gorszych, sa tylko rozne kultury, a srodkiem zapobiegawczym przeciw dominacji jednej kultury nad druga jest wlasnie przemieszanie ludzi pochodzacych z roznych kultur. Ten eksperyment jest prowadzony glownie w Europie, pomimo lub nawet wbrew doswiadczeniom wskazujacym jego fiasko.

      3. Marksizm byl ideologia totalitarna

      Ideologia totalitarna obejmuje wszystkie dziedziny zycia i nie toleruje zadnej innej ideologii obok siebie, rosci sobie wyzszosc moralna i nie znosi sprzeciwu. Kazdy kto nie plynie z jej "rewolucyjnym" nurtem jest wrogiem. Byl kulakiem, rewizjonista, burzujem, wichrzycielem, a teraz jest homofobem, ksenofobem, islamofobem

      4. Marksizm stawial kolektywizm nad indywidualizmem

      Marksizm kulturtowy ma tu problem- postuluje indywidualizm jednoczesnie praktykujac urawnilowke.


      • a000000 Re: Przedmurze i Ostoja 27.09.20, 11:12
       maria421 napisała:

       ..........

       zgadzam się w całości. Dodam, że marksizm kulturowy jest forpocztą, kluczem - wytrychem dla marksizmu , który dąży do zawładnięcia światem. Używa pojęć, które dla wielu a szczególnie dla młodych są oczywistością dla której to oczywistości nawet trzeba wykazać siłę i agresję wobec ciemnych sił wstecznictwa.... i t d... i w ten sposób powoli pożądana ideologia opanowuje umysły kolejnych pokoleń.... A gdy już opanuje, nazwie ich bolszewikami, mieńszewików wybije.... i nastanie powszechna szczęśliwość w której masy ustami swych przedstawicieli będą zjadały frykasy.... jak to ongiś w podziemiach mawiano... czyli świat panów i niewolników. Polacy z tym systemem walczyli nie po to, aby teraz ich dzieci zostały zmanipulowane i szeroko otworzyły drzwi przed "nowym porządkiem świata".
       Ciekawe, że fejk o "strefach wolnych od LGBT" rozpropagowali sami aktywiści tego ruchu wieszając na urzędowych tabliczkach drogowych swoje prowokacje..... Teraz o tych strefach mówi KE, mówi Biden....i to tak, jakby były one rzeczywistością.... jakby faktycznie u nas istniały strefy z których wypędza się ludzi.... (co byłoby naganne)..... i w ten sposób, w drodze kłamstw i manipulacji lewactwo zmienia świat. Szatany.
       • gumpel Re: Przedmurze i Ostoja 27.09.20, 19:22
        Znowu ta "ideologia" ;) Azerko, to co piszesz mija się z prawdą historyczną. Marksizm (ten prawdziwy) był prądem intelektualnym który rozumiała, i być może w który wierzyła, grupa intelektualistów. Max parę tysięcy ludzi. Trzeba ich odróżnić od bolszewików i ich następców, którzy sprawowali władzę pod płaszczykiem tej ideologii, dostosowując głoszone hasła do rzeczywistości. W efekcie, w drugiej połowie XX. w. następcy bolszewików nazywali "marksizmem" ustrój, który z marksizmem prawdziwym nie miał już wiele wspólnego.

        Ci prawdziwi marksiści albo siedzieli na uniwersytetach (jak mieli szczęście znaleźć się na zachodzie), albo w gułagach (jak mieli nieszczęście mieszkać na wschodzie). Ani jedni, ani drudzy żadnej władzy nie mieli.

        Zjawisko o którym piszesz teraz z tym starym marksizmem jest po prostu sprzeczne. To oboczność innej ideologii - liberalizmu. Pisze to z bólem, bo sam się jako liberał identyfikuję. Ale tak już widać jest, że na bazie całkiem normalnych, wiodących nurtów myślowych wyrastają zatrute gałęzie będące ich wypaczeniem. Socjalizm wytworzył bolszewizm; konserwatyzm faszyzm, a liberalizm to szaleństwo o którym piszę w wątku o J. K. Rawling (Mario - udostępnisz innym?).
        Wyjaśnię jeszcze, że nie wszystko o czym piszecie traktuję jako wypaczenie. Niektóre rozwiązania równościowe są autentycznie liberalne, a przez to mi bliskie. Pod warunkiem, że nie zamieniają się w przeciwieństwo liberalizmu, oczywiście.


        • maria421 Re: Przedmurze i Ostoja 27.09.20, 19:50
         gumpel napisał:

         > Znowu ta "ideologia" ;) Azerko, to co piszesz mija się z prawdą historyczną. Ma
         > rksizm (ten prawdziwy) był prądem intelektualnym który rozumiała, i być może w
         > który wierzyła, grupa intelektualistów. Max parę tysięcy ludzi. Trzeba ich odró
         > żnić od bolszewików i ich następców, którzy sprawowali władzę pod płaszczykiem
         > tej ideologii, dostosowując głoszone hasła do rzeczywistości. W efekcie, w drug
         > iej połowie XX. w. następcy bolszewików nazywali "marksizmem" ustrój, który z m
         > arksizmem prawdziwym nie miał już wiele wspólnego.

         To, co robili bolszewicy, to bylo budowanie komunizmu, czyli -wedlug Marksa- panstwa idealnego.
         To, ze potem robili to metodami stalinowskimi, nie jest oczywiscie wina Marxa.

         ści albo siedzieli na uniwersytetach (jak mieli szczęście zn
         > aleźć się na zachodzie), albo w gułagach (jak mieli nieszczęście mieszkać na ws
         > chodzie). Ani jedni, ani drudzy żadnej władzy nie mieli.

         Lenin do czasu az zdobyl wladze....

         > Zjawisko o którym piszesz teraz z tym starym marksizmem jest po prostu sprzeczn
         > e. To oboczność innej ideologii - liberalizmu. Pisze to z bólem, bo sam się jak
         > o liberał identyfikuję. Ale tak już widać jest, że na bazie całkiem normalnych,
         > wiodących nurtów myślowych wyrastają zatrute gałęzie będące ich wypaczeniem. S
         > ocjalizm wytworzył bolszewizm; konserwatyzm faszyzm, a liberalizm to szaleństwo
         > o którym piszę w wątku o J. K. Rawling (Mario - udostępnisz innym?).

         Twoj watek skopiowalam i wkleilam, ale we wklejonym tekscie linki sie nie uaktywniaja.

         > Wyjaśnię jeszcze, że nie wszystko o czym piszecie traktuję jako wypaczenie. Ni
         > ektóre rozwiązania równościowe są autentycznie liberalne, a przez to mi bliskie
         > . Pod warunkiem, że nie zamieniają się w przeciwieństwo liberalizmu, oczywiście

         Moze to jest wypaczenie, wynaturzenie libaralizmu sprowadzajace sie do tak zawezonej wizji wlasnego, wyniesionego na piedestal JA , ze nie ma w niej miejsca na inne poglady.


         Gumplu, Twoj watek, jak prosiles, skopiowalam i wkleilam, ale w skopiowanym tekscie linki sie nie uaktywniaja
         • gumpel Wątek o J.K.Rowling 27.09.20, 20:43
          maria421 napisała:
          > Gumplu, Twoj watek, jak prosiles, skopiowalam i wkleilam, ale w skopiowanym tek
          > scie linki sie nie uaktywniaja

          To jakieś czary, bo nie widzę tego wątku. Ani jako mojego, ani jako Twojego ...

          G.
          • maria421 Re: Wątek o J.K.Rowling 28.09.20, 08:24
           gumpel napisał:

           > maria421 napisała:
           > > Gumplu, Twoj watek, jak prosiles, skopiowalam i wkleilam, ale w skopiowan
           > ym tek
           > > scie linki sie nie uaktywniaja
           >
           > To jakieś czary, bo nie widzę tego wątku. Ani jako mojego, ani jako Twojego ...
           >
           > G.
           >
           forum.gazeta.pl/forum/w,103528,170545848,170545848,Watek_Gumpla_o_J_K_Rawling.html?p=170547481
           • a000000 Re: Wątek o J.K.Rowling 28.09.20, 09:59
            maria421 napisała:

            > > maria421 napisała:

            > > > Gumplu, Twoj watek, jak prosiles, skopiowalam i wkleilam, ale w sko
            > piowan
            > > ym tek
            > > > scie linki sie nie uaktywniaja
            > >

            jeśli w oryginale się nie są aktywne bo wystąpił jakiś błąd, to z jakiej paki mają się w kopii uaktywnić??? cudów nie ma, komp to tylko bezmyślne programy.... jeśli programista nie zamontował rozkazu: napraw do takiego i takiego stanu, to program sam na to nie wpadnie....

            Najlepiej wątek założyć od nowa, bez wklejania wadliwych kopii. Gumplu - do dzieła!!!
            • maria421 Re: Wątek o J.K.Rowling 28.09.20, 11:40
             a000000 napisała:

             > jeśli w oryginale się nie są aktywne bo wystąpił jakiś błąd, to z jakiej paki m
             > ają się w kopii uaktywnić??? cudów nie ma, komp to tylko bezmyślne programy....
             > jeśli programista nie zamontował rozkazu: napraw do takiego i takiego stanu, t
             > o program sam na to nie wpadnie....

             W oryginale sa aktywne.

             > Najlepiej wątek założyć od nowa, bez wklejania wadliwych kopii. Gumplu - do dz
             > ieła!!!

             Tez tak mysle
        • a000000 Re: Przedmurze i Ostoja 30.09.20, 09:53
         gumpel napisał:

         > Znowu ta "ideologia" ;) Azerko, to co piszesz mija się z prawdą historyczną. Ma
         > rksizm (ten prawdziwy) był prądem intelektualnym który rozumiała, i być może w
         > który wierzyła, grupa intelektualistów. Max parę tysięcy ludzi. Trzeba ich odró
         > żnić od bolszewików i ich następców, którzy sprawowali władzę pod płaszczykiem
         > tej ideologii, dostosowując głoszone hasła do rzeczywistości. W efekcie, w drug
         > iej połowie XX. w. następcy bolszewików nazywali "marksizmem" ustrój, który z m
         > arksizmem prawdziwym nie miał już wiele wspólnego.

         ten element historii jest znany powszechnie (przynajmniej ludziom, którzy potrafią włączyć komp) , więc nie wyważam otwartych drzwi do lasu.....

         > Ci prawdziwi marksiści albo siedzieli na uniwersytetach (jak mieli szczęście zn
         > aleźć się na zachodzie), albo w gułagach (jak mieli nieszczęście mieszkać na ws
         > chodzie). Ani jedni, ani drudzy żadnej władzy nie mieli.

         Ale dzisiejsi marksiści już po władzę sięgają z sukcesem... Nieco stary marksizm doprawili liberalizmem, dla niepoznaki, ale chodzi cały czas o to samo - nowy porządek świata z lewicą na czele. A religia to opium.....


         S
         > ocjalizm wytworzył bolszewizm; konserwatyzm faszyzm, a liberalizm to szaleństwo
         > o którym piszę w wątku o J. K. Rawling (Mario - udostępnisz innym?).


         co do konserwatyzmu i jego udziału w powstaniu faszyzmu... mam tu poważne wątpliwości. co to jest "konserwatyzm".... to jest niechęć do zmian, postawa zachowawcza dążąca do sytuacji "aby było tak jak było". Chcesz powiedzieć, że sędzia Rzepliński i cała reszta dążą do faszyzmu? Wszak ideologia faszyzmu powstała we Włoszech jako nowość, nie jako dążenie do tego co było.


         > Wyjaśnię jeszcze, że nie wszystko o czym piszecie traktuję jako wypaczenie. Ni
         > ektóre rozwiązania równościowe są autentycznie liberalne, a przez to mi bliskie
         > . Pod warunkiem, że nie zamieniają się w przeciwieństwo liberalizmu, oczywiście


         oczywiście, że niektóre rozwiązani liberalizmu są bardzo dobre i pożądane. Ale niektóre są nie do przyjęcia.

         Obecny świat jawi się w swej większości jako liberalny, szczególnie władze UE. Skąd więc ten pęd do dominacji nad innymi narzucanie słabszym woli silnych? skąd ta pogarda wobec innych, słabszych? Liberalizm to uznanie prawa każdej jednostki do poglądów, wolności, samostanowienia..... a tymczasem obserwuję raczej... faszyzm, wręcz totalitarne zapędy... I to i w gospodarce i światopoglądzie.

         Co budzi mój sprzeciw. Dla mnie liberalizm to między innymi szacunek wobec każdego, nawet wobec mohera wpłacającego ostatni grosik ojdyrowi. A to co widzę, to państwo klanowe - "zdrowe drzewo" i moherowa szarańcza którą należy zwalczać. Klan - liberałowie - którym nieistniejący wszak Bóg dał władzę do końca świata. Bo tylko oni mają rację a władza od Boga pochodzi.... no a dojście do władzy owej szarańczy to pomyłka wyborcza, obraza zdrowego rozumu, prawie obraza Boska....
         Pewnie dlatego utwierdzam się w przekonaniu, że ten liberalizm który obserwuję, to jakieś paskudne oszustwo.

   • gumpel Re: Przedmurze i Ostoja 26.09.20, 21:51
    Kurde, to by się zgadzało ... kiedy tradycyjne radio „falowe” zaczęło być wypierane przez cyfrowe, to zaczęło się globalne ocieplenie.
    Idę na strych po mojego Grundiga :)
    • a000000 Re: Przedmurze i Ostoja 27.09.20, 10:23
     gumpel napisał:

     > Kurde, to by się zgadzało ... kiedy tradycyjne radio „falowe” zaczęło być wypie
     > rane przez cyfrowe, to zaczęło się globalne ocieplenie.
     > Idę na strych po mojego Grundiga :)
     >
     >

     nic z tego..... nie chodzi tu o rodzaj modulacji: cyfrowa czy analogowa.... Szkodzi fala elektromagnetyczna emitowana przez anteny. Kiedyś, gdy nadawano na falach długich.... były one kilometrowe i "nie widziały" człowieka.... wraz z przechodzeniem w wyższe rejony pasma ExH sytuacja jest coraz to gorsza. Oczywiście dla zdrowotności życia biologicznego.

     dziś, gdy nowoczesność zajrzała pod strzechy, Twój poczciwy Grundig odbierze wyłącznie szum.... treści są nadawane cyfrowo, a zabytek tego nie deszyfruje....

     Co do ocieplenia..... odnoszę wrażenie, że ocieplenia i zlodowacenia występowały zawsze i cyklicznie, jako naturalna kolej rzeczy na ziemi w ekosferze słonecznej.... może różnica jest taka, że szaleńcza działalność szkodnika człowiekiem zwanego przyspiesza ten proces. I może tak daleko to ocieplenie postąpić, tak nienaturalne zmiany uczynić, że odwrotu nie będzie. Natura nie poradzi sobie z człowiekiem i polegnie.
     Są podejrzenia, że nasza cywilizacja nie jest pierwszą na tej ziemi, która nieświadomie sprowadziła na siebie zagładę a starożytni ten proces opisywali w swoich religijnych księgach uznając , że to bogowie postanowili wygubić ludzkość ze względu na ich nieprawość. O tym mówi Biblia, pisma hinduskie, tabliczki sumeryjskie....


Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka