Dodaj do ulubionych

Materiał inscenizowany

02.11.21, 08:57
TVP w "Wiadomościach" puszcza materiał o szkodliwych skutkach imigracji w zachodniej Europie. Jako ilustrację pokazuje scenę z serialu kryminalnego na Netflixie, opisując to jako coś, co wydarzyło się w Szwecji. I z dopowiedzeniem, że podobne sceny mają miejsce w wielu innych miastach w Europie... Po złapaniu na kłamstwie, wydaje oświadczenie, że w "Wiadomościach" nigdzie nie było powiedziane, że pokazana scena była prawdziwa, że był to "materiał inscenizowany" i że wszystko OK, bo w rzeczywistości sprawy mają się podobnie:

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27755705,wiadomosci-tvp-tlumacza-sie-po-materiale-o-migrantach-w-sieci.html

Astra, Azerka - jeśli po czymś takim będziecie jeszcze wierzyć w to, co pokazują "Wiadomości", to informuję, że mam most w Warszawie, który chętnie wam sprzedam...

A swoją drogą, to Netflix powinien ich pozwać za naruszenie prawa autorskiego.
Obserwuj wątek
    • a000000 Re: Materiał inscenizowany 02.11.21, 09:26
      stephen_s napisał:

> TVP w "Wiadomościach" puszcza materiał o szkodliwych skutkach imigracji

widziałam. Zastanowiło mnie, dlaczego ta scena jest taka statyczna i skąd tam się wziął kamerzysta . Bo kamery monitoringów nigdy same sie nie ustawiają na aktualnie ciekawe wydarzenie.... pokazują przypadkowo.... A może to ci na motocyklach specjalnie się tak ustawili???? i tu trafiłam. Ustawili. Za pieniądze. W Netfliksie.

Faktycznie nikt nie mówił , że to jest scena z realu. Mówili tylko że takie sytuacje mają miejsce. I to jest prawda.

> Astra, Azerka - jeśli po czymś takim będziecie jeszcze wierzyć w to, co pokazuj
      > ą "Wiadomości", to informuję, że mam most w Warszawie, który chętnie wam sprzed
      > am...

Dziecko drogie. Sto razy Ci mówię, że politykom, mediom i prawnikom z zasady wierzyć nie należy. Dysponują wielkimi możliwościami oszustwa. A my nie mamy możliwości weryfikacji.
      Media mieszają fikcję z realem, więc miej się na baczności... bo ktoś Ci ten most ukradnie, a tego byśmy nie chcieli.

Most, powiadasz.... nie, mostu nie chcę. Gdyby tak Inflanty, to może byłabym chętna. Daję złocisza.
      • maria421 Re: Materiał inscenizowany 02.11.21, 11:19
        Azerko, przeciez Ty wierzysz politykom ZP, dlatego powtarzasz to, co oni mowia.

Przypominam Ci jakie sa ustawowe zadania telewizji publicznej :

sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/radiofonia-i-telewizja-16795082/art-21

Jest tam m. inn.:

Programy i inne usługi jednostek publicznej radiofonii i telewizji w ramach jej misji publicznej powinny:
        1)
        kierować się odpowiedzialnością za słowo i dbać o dobre imię publicznej radiofonii i telewizji;
        2)
        rzetelnie ukazywać całą różnorodność wydarzeń i zjawisk w kraju i za granicą;

RZETELNIE ukazywac cala roznorodnosc wydarzen i zjawisk w kraju i za granica

Gdzie masz te rzetelnosc TVP w tym przypadku?
        Czego bronisz relatywizujac ?

• a000000 Re: Materiał inscenizowany 02.11.21, 11:29
          maria421 napisała:

> Azerko, przeciez Ty wierzysz politykom ZP, dlatego powtarzasz to, co oni mowia.
          >

kurde, Mario.... weź się i opanuj. Nie wmawiaj mi dziecka w brzuch. Ile razy można Ci mówić, że wierzę Bogu... reszta to wiedza do weryfikacji.

> Jest tam m. inn.:
          >
          > [i]Programy i inne usługi jednostek publicznej radiofonii i telewizji w ramach
          > jej misji publicznej powinny:

POWINNY. Ale czy muszą?

• maria421 Re: Materiał inscenizowany 02.11.21, 11:42
            a000000 napisała:

> > Jest tam m. inn.:
            > >
            > > [i]Programy i inne usługi jednostek publicznej radiofonii i telewizji w r
            > amach
            > > jej misji publicznej powinny:
            >
            > POWINNY. Ale czy muszą?

Taka jest ustawowa POWINNOSC mediow publicznych.
            Lamiac te powinnosc, lamia ustawe, z czego wynika, ze zeby przestrzegac ustawy MUSZA byc rzetelne.

• astra18 Re: Materiał inscenizowany 02.11.21, 10:58
      stephen_s napisał:

> TVP w "Wiadomościach" puszcza materiał o szkodliwych skutkach imigracji w zacho
      > dniej Europie. Jako ilustrację pokazuje scenę z serialu kryminalnego na Netflix
      > ie, opisując to jako coś, co wydarzyło się w Szwecji. I z dopowiedzeniem, że po
      > dobne sceny mają miejsce w wielu innych miastach w Europie... Po złapaniu na kł
      > amstwie, wydaje oświadczenie, że w "Wiadomościach" nigdzie nie było powiedziane
      > , że pokazana scena była prawdziwa, że był to "materiał inscenizowany" i że wsz
      > ystko OK, bo w rzeczywistości sprawy mają się podobnie:
      >
      > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27755705,wiadomosci-tvp-tlumacza-sie-po-materiale-o-migrantach-w-sieci.html
      >
      > Astra, Azerka - jeśli po czymś takim będziecie jeszcze wierzyć w to, co pokazuj
      > ą "Wiadomości", to informuję, że mam most w Warszawie, który chętnie wam sprzed
      > am...

Ja nie wierzę ani Wiadomości, ani w Fakty, ani Wydarzenia.
      Wierzę w Boga.
      To tak na początek uspokojenia histerii.

Znam sprawę z TT i już mi się śmiać chce - podobno Fakty TVN równo jadą po bandzie w tej sprawie, nie informując, że podobna historia im również się przydarzyła.:)))
      >
      >Więc ja się z tego nabijam a nie wpadam w rozedrganie emocjonalne:)
      • maria421 Re: Materiał inscenizowany 02.11.21, 11:08
        Astra, co w tym jest do smiechu?

Minister pokazuje na konferencji dotyczacej migrantow zdjecia seksu z krowa, panstwowa TV pokazuje fragment filmu z Netflixa jako rzeczywistosc w Szwecji, a Tobie jest do smiechu?

• astra18 Re: Materiał inscenizowany 02.11.21, 11:28
          maria421 napisała:

> Astra, co w tym jest do smiechu?

W tym kto się oburza.
          Mnie to bawi taka wojna mediów.
          >
          > Minister pokazuje na konferencji dotyczacej migrantow zdjecia seksu z krowa,

No i???

pa
          > nstwowa TV pokazuje fragment filmu z Netflixa jako rzeczywistosc w Szwecji, a T
          > obie jest do smiechu?

Tak, nawet TVN i Polsat miał takie historie.:)))
          >
          >
          >

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka