Dodaj do ulubionych

czas nowalijek...

03.04.14, 09:13
smaker.pl/newsy-czas-nowalijek,1897782,a,.html
"Jak przywitać wiosnę?
Najlepiej korzystając z jej darów, czyli świeżych rzodkiewek, pomidorów, ogórków i sałat."

własny szczypiorek już mamsmile w skrzynce dorasta pietruszka
resztę kupuję
Obserwuj wątek
    • lusia_janusia Re: czas nowalijek... 03.04.14, 09:30
      Greis, unas jakos sie utarlo ze Holenderskie nowalijki sa pedzone sztucznie,
      wiec sie ich wystrzegam, tez sieje sobie szczypiorek i pietruszke na
      balkonie juz nawet zazielenilo sie w skrzynce, ale za male zeby zcinac.
    • slo-onko nasturcja-zalety 07.04.14, 20:35
      www.rosliny-nasiona.pl/modules/prestapress/content.php?id=80
      Nawet nie przypuszcalam,ze ma tyle zalet.
      • lusia_janusia Re: nasturcja-zalety 07.04.14, 21:07
        SLO, nawet nie przypuszczalam ze nastrucja posiada tyle
        zalet. Sama jej nie smakowalam, ale wiedzialam, ze dekoruje sie
        jej kwiatami przyrzdzane menu i zjada.
        • greis52 Re: nasturcja-zalety 15.04.14, 14:35
          skusiłam się na młoda kapustęsmile
          na pewno naszpikowana chemią
          ale taka zieloniutka i swieżawink
          parę listków na kolanka bolące przyłożę
          • lusia_janusia Re: kapustka 15.04.14, 15:35
            Greis, ja bedac u mamy kupilam "" Balsam z sadla swistaka"
            w aptece, i wlasnie sobie od czasu do czasu smaruje kolana jak bola.
            Bol przechodzi nawet nie wiem kiedy.

            Kaptutka to obkladasz jak jestes w domu.
            • kendo Re: z ogrodka 2016 roku 13.04.16, 18:05
              juz w ubieglym tygodniu swierza natke pietruszki uzywalam,
              dzis premiera na szczypiorek do bialego sera,
              pychota ekologiczna..
              • slo-miana Re: z ogrodka 2016 roku 14.04.16, 11:00
                to ja sobie tez zasadze w skrzynkach balkonowych nowalijki, może zechca urosnąć, bo iglaki popadaly!
                • kendo Re: z ogrodka 2016 roku 14.04.16, 11:43
                  slo-miana napisał(a):

                  > to ja sobie tez zasadze w skrzynkach balkonowych nowalijki, może zechca urosnąć
                  > , bo iglaki popadaly!

                  oczywiscie,
                  wytestaj swe mozliwosci w uprawie balkonowej
                  nawet salate mozesz wsiac bardzo rzadko i skubac na kanpke pozniej,
                  najlepiej zagooglaj "uprawa nowalijek na balkonie" czy cos w podobnym haslam i pewnie znajdziesz jakies inspiracje,

                  wiem,ze ja nawet koperk sobie wsial w ubieglym roku i plon zebrala
                  • maria88 Re: z ogrodka 2016 roku 14.04.16, 17:10
                    Jak ktos ma zakryty balkon lub wewnątrz to może chodować ja mam balkon
                    zewnętrzny. Z wyższych pięter kapie na niego pranie i wszystko
                    inne, więc uprawy odpadają. Posadziłam w kuchni 2 cebulki i mam ładny
                    szczypiorek i tyle.
                    • kendo Re: z ogrodka 2016 roku 14.04.16, 18:51
                      *Mario
                      szkoda,ze masz tak usytuowany balkon,
                      tu jeszcze duzo nieoszklonych,ale jest zabronione trzepanie chodnikow czy innych rzeczy przez nie,
                      • jaga_22 Re: z ogrodka 2016 roku 14.04.16, 20:56
                        To ludzie jeszcze trzepią chodniki? Mój balkon też jest cały na zewnątrz,
                        a wiatr wschodni całą zimę dmucha.Pewnie dlatego jeszcze mi
                        tulipany nie zakwitły,ale latem kwiatki trzymają się dobrze.
                        wpadł mi mi dziś w ręce slajdzik który kiedyś zrobiłam z moich kwiatków balkonowych.

                        slajdzik.pl/slajd/kwiatki-balkonowe-107244
                        • maria88 Re: z ogrodka 2016 roku 14.04.16, 21:14
                          Trzepać to raczej nie, ale niektórzy mocują na zewnatrz balkonów suszarki
                          do bielizny i często z tego kapie albo tak podlewają swoje kwiaty tak.że miałam
                          zalane moje skrzynki z kwiatami.
                          • lusia_janusia Re: z ogrodka 2016 roku 15.04.16, 08:02
                            Lubie na balkonie zielen(kwiaty, ziola lub nowalijki), ale teraz ze wzgledu na moje
                            czeste niebycie w domu, odkladam te przyjemnosc na pozniej.
                            • lusia_janusia Re: z ogrodka 2016 roku 15.04.16, 08:09
                              *Jaga. masz "zielone palce" jak to sie u nas mowi, od lat masz
                              pieknie, zielono i kolorowo na balkonie nie mowiac, ze slajdzik to udokumentowal.
                              dziekuje z przyjemnoscia ogladalam.
                              • kendo Re: z ogrodka 2016 roku 15.04.16, 08:47
                                wlasnie Lusia,
                                jezeli czeste wyjazdy to nie da sie uprawiac czego kolwiek,
                                podlewanie/przeuwanie doniczek przed intensywnym sloncem...

                                *Jaga
                                slajd kolorowy i cieszacy oko niemal przez dwa sezony:lato/jesien

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka