greis52 03.04.14, 09:13 smaker.pl/newsy-czas-nowalijek,1897782,a,.html "Jak przywitać wiosnę? Najlepiej korzystając z jej darów, czyli świeżych rzodkiewek, pomidorów, ogórków i sałat." własny szczypiorek już mam w skrzynce dorasta pietruszka resztę kupuję Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
lusia_janusia Re: czas nowalijek... 03.04.14, 09:30 Greis, unas jakos sie utarlo ze Holenderskie nowalijki sa pedzone sztucznie, wiec sie ich wystrzegam, tez sieje sobie szczypiorek i pietruszke na balkonie juz nawet zazielenilo sie w skrzynce, ale za male zeby zcinac. Odpowiedz Link
slo-onko nasturcja-zalety 07.04.14, 20:35 www.rosliny-nasiona.pl/modules/prestapress/content.php?id=80 Nawet nie przypuszcalam,ze ma tyle zalet. Odpowiedz Link
lusia_janusia Re: nasturcja-zalety 07.04.14, 21:07 SLO, nawet nie przypuszczalam ze nastrucja posiada tyle zalet. Sama jej nie smakowalam, ale wiedzialam, ze dekoruje sie jej kwiatami przyrzdzane menu i zjada. Odpowiedz Link
greis52 Re: nasturcja-zalety 15.04.14, 14:35 skusiłam się na młoda kapustę na pewno naszpikowana chemią ale taka zieloniutka i swieża parę listków na kolanka bolące przyłożę Odpowiedz Link
lusia_janusia Re: kapustka 15.04.14, 15:35 Greis, ja bedac u mamy kupilam "" Balsam z sadla swistaka" w aptece, i wlasnie sobie od czasu do czasu smaruje kolana jak bola. Bol przechodzi nawet nie wiem kiedy. Kaptutka to obkladasz jak jestes w domu. Odpowiedz Link
kendo Re: z ogrodka 2016 roku 13.04.16, 18:05 juz w ubieglym tygodniu swierza natke pietruszki uzywalam, dzis premiera na szczypiorek do bialego sera, pychota ekologiczna.. Odpowiedz Link
slo-miana Re: z ogrodka 2016 roku 14.04.16, 11:00 to ja sobie tez zasadze w skrzynkach balkonowych nowalijki, może zechca urosnąć, bo iglaki popadaly! Odpowiedz Link
kendo Re: z ogrodka 2016 roku 14.04.16, 11:43 slo-miana napisał(a): > to ja sobie tez zasadze w skrzynkach balkonowych nowalijki, może zechca urosnąć > , bo iglaki popadaly! oczywiscie, wytestaj swe mozliwosci w uprawie balkonowej nawet salate mozesz wsiac bardzo rzadko i skubac na kanpke pozniej, najlepiej zagooglaj "uprawa nowalijek na balkonie" czy cos w podobnym haslam i pewnie znajdziesz jakies inspiracje, wiem,ze ja nawet koperk sobie wsial w ubieglym roku i plon zebrala Odpowiedz Link
maria88 Re: z ogrodka 2016 roku 14.04.16, 17:10 Jak ktos ma zakryty balkon lub wewnątrz to może chodować ja mam balkon zewnętrzny. Z wyższych pięter kapie na niego pranie i wszystko inne, więc uprawy odpadają. Posadziłam w kuchni 2 cebulki i mam ładny szczypiorek i tyle. Odpowiedz Link
kendo Re: z ogrodka 2016 roku 14.04.16, 18:51 *Mario szkoda,ze masz tak usytuowany balkon, tu jeszcze duzo nieoszklonych,ale jest zabronione trzepanie chodnikow czy innych rzeczy przez nie, Odpowiedz Link
jaga_22 Re: z ogrodka 2016 roku 14.04.16, 20:56 To ludzie jeszcze trzepią chodniki? Mój balkon też jest cały na zewnątrz, a wiatr wschodni całą zimę dmucha.Pewnie dlatego jeszcze mi tulipany nie zakwitły,ale latem kwiatki trzymają się dobrze. wpadł mi mi dziś w ręce slajdzik który kiedyś zrobiłam z moich kwiatków balkonowych. slajdzik.pl/slajd/kwiatki-balkonowe-107244 Odpowiedz Link
maria88 Re: z ogrodka 2016 roku 14.04.16, 21:14 Trzepać to raczej nie, ale niektórzy mocują na zewnatrz balkonów suszarki do bielizny i często z tego kapie albo tak podlewają swoje kwiaty tak.że miałam zalane moje skrzynki z kwiatami. Odpowiedz Link
lusia_janusia Re: z ogrodka 2016 roku 15.04.16, 08:02 Lubie na balkonie zielen(kwiaty, ziola lub nowalijki), ale teraz ze wzgledu na moje czeste niebycie w domu, odkladam te przyjemnosc na pozniej. Odpowiedz Link
lusia_janusia Re: z ogrodka 2016 roku 15.04.16, 08:09 *Jaga. masz "zielone palce" jak to sie u nas mowi, od lat masz pieknie, zielono i kolorowo na balkonie nie mowiac, ze slajdzik to udokumentowal. dziekuje z przyjemnoscia ogladalam. Odpowiedz Link
kendo Re: z ogrodka 2016 roku 15.04.16, 08:47 wlasnie Lusia, jezeli czeste wyjazdy to nie da sie uprawiac czego kolwiek, podlewanie/przeuwanie doniczek przed intensywnym sloncem... *Jaga slajd kolorowy i cieszacy oko niemal przez dwa sezony:lato/jesien Odpowiedz Link